Chabarovsk – Vladivostok 5:4 (kon.) | Omsk – Novokuzneck 0:1 (kon.) | Barys – Ufa 5:4 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 0:2 (kon.) | Togliatti – Jugra Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.)
Helsinki – Dinamo Minsk 4:5 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavľ 5:3 (kon.) | HC Slovan – Záhreb 5:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:4 (3:0, 0:4, 2:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Štvrtok 04.09.2014, 15:00 • Sport Complex • KHL

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (18:18:37)

Je dobojované! Dovolím si povedať, že už v prvom kole novej sezóny KHL videli diváci v Astane stretnutie hodné playoff. Barys viedol po prvej tretine už 3:0 a nič nenasvedčovalo, že by sa mali o víťazstvo strachovať. Lenže do druhej tretiny vykorčuľovala úplne iná Ufa a vďaka hattricku Pihlstroma dokázala otočiť skóre na 3:4. Domáci v úvode tretej tretiny dohrávali päťminútovú presilovku a podarilo sa im Dallmanom vyrovnať na 4:4. Potom bola hra vyrovnala a ani jeden z tímov nechcel spraviť chybu. Tá predsa len prišla. Astana získala 13 sekúnd pred záverečnou sirénou presilovku a tú v poslednej sekunde využil Nigel Dawes, ktorý tak zároveň skompletizoval hattrick.

60:00

59:59
    Barys Astana dala gól!
    Krásny zápas má neuveriteľné vyvrcholenie! Astana rozpútala po buly pred Sochackým obrovské inferno a NIGEL DAWES v poslednej sekunde trafil odkrytú časť hosťujúcej bránky. Dawes je tak po Pihlstromovi druhým hráčom tohto zápasu s hattrickom.

59:48
    Gusev posiela na trestnú lavicu Kutuzova a Astana má pred koncom riadnej hracej doby presilovku.

59:01
    Posledná minúta tretej tretiny.

58:40
    Ufa sa drží v domácom obrannom pásme, ale stále je to bez strely.

57:15
    Astana sa ubránila a už hrá v plnom počte.

56:40
    Laco bol úspešný proti strele Zubareva a rovnako ho nezaskočil ani Skačkov.

56:10
    Domáci sa po strate Kolcova dokázali oslobodiť vyhodením puku za Sochackého.

55:12
    Nikita Tserenok dostáva 2 minúty za hákovanie.

55:01
    Posledných päť minút do konca tretej tretiny.

54:50
    Ufa je častejšie pri puku, ale Barys sa sústredí na rýchle protiútoky, ktoré by mohli na hostí platiť.

54:03
    Savčenko v dobrej pozícii na modrej čiare neprestrelil obranný val Salavatu.

53:20
    Hráči Astany si nerozumeli v rýchlom útoku a tak sú pri puku hostia, ktorí môžu pokojne rozohrať.

52:13
    Presilovka je na konci, ale Laco ešte mal prácu so strelou k bližšej tyči, ktorú pokryl lapačkou.

51:37
    Netrvalo dlho a od modrej skúsil šťastie aj Zubarev, Laco puk pridržal vo výstroji.

51:21
    Lekomcev zakončením od modrej čiary prevetral lapačku Laca.

51:06
    Po úspešnom buly dokázali domáci hokejisti puk vyhodiť do stredného pásma.

Martin Platko

Góly a asistencie: 4. Dawes (Dallman), 5. Boyd (Dawes), 8. Dawes (Boyd, Tserenok), 42. Dallman (Dawes), 60. Dawes – 25. Pihlstrom, 28. Pihlstrom (Koltsov), 34. Dubrovskij (Lekomcev), 37. Pihlstrom (Kajgorodov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Blochin, Semjonov, Grebešnikov,Tserenok, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Romanov – Michailis, Poliščuk, Gavrilin
    HC Salavat Julajev Ufa: Koval (Sochatskij) – Heikkinen, Lekomcev, Kulda, Kutuzov, Zubarev, Koltsov, Rodionov, Bodrov – Chlystov, Sjomin D., Dubrovsky – Makarov, Mereškin, Hartikainen – Pihlstrom, Kajgorodov, Skačkov – Stepanov, Gluchov, Slepyšev.

Rozhodca: Gašilov, Gusev – Morozov, Fatejev.