Chabarovsk – Vladivostok 5:4 (kon.) | Omsk – Novokuzneck 0:1 (kon.) | Barys – Ufa 5:4 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 0:2 (kon.) | Togliatti – Jugra Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.)
Helsinki – Dinamo Minsk 4:5 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavľ 5:3 (kon.) | HC Slovan – Záhreb 5:2 (kon.)
Avangard Omsk
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Metallurg Novokuzneck
Štvrtok 04.09.2014, 14:00 • Arena Omsk(kapacita 10,318 divákov) • KHL

Hostia z Novokuznecku vyhrávajú v Omsk Aréne zásluhou gólu v 25 min. ktorý zaznamenal Komaristyj 0:1 a pripisujú si tak do tabuľky 3 body. (16:23:18)

60:00

59:49
    Kuljaš triafa mimo bránu.

59:19
    Veľká šanca domácich vyrovnať, presilová hra, vhadzovanie v pásme Metallurgu a prevaha o dvoch hráčov, kedže Barulin ostáva na striedačke.

59:19
    Oddychový čas domácich.

59:19
    Presilová hrá pre domácich, vylúčení Plotnikov.

58:59
    Domáci v šestici, bez brankára.

58:36
    Hostia sa snažili založiť jeden z posledných útokov, avšak ten stroskotal na nepresnej prihrávke.Pri puku sú domáci hokejisti.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

56:50
    Strela hostí o ktorú sa postaral Komaristyj, avšak chýbala razancia a presnosť aby ohrozila Barulina.

56:07
    Dlhšiu dobu sa hraje bez prerušenia, domácim sa čas na vyrovnanie kráti.

55:16
    Tento zápas nám ponúkol množstvo presilových hier, množstvo nevyužitých presilových hier.

55:15
    Domáci v plnom počte.

54:20
    Hostia v útočnom pásme kde kombinujú prihrávkami.

53:58
    Strela Pervušina z veľkého uhla, Sorokin puk radšej puk drží v lapačke.Domáci sú aktívny aj v oslabení, nasleduje vhadzovanie v pásme Metallurgu.

53:15
    Následný protiútok hostí zastavil práve Ljamin podrazením a tak odchádza na trestnú lavicu.Hostia majú šancu rozhodnúť tento zápas.Uvidíme dnes využitú presilovu hru ?.

53:10
    Ljamin strieľa avšak strela sa mu nepodarila tak ako chcel a nemala šancu ohroziť Sorokina.

51:48
    Hostia sa snažili založiť akciu avšak tá stroskotala skôr ako začala nepresnou prihrávkou jedného z nich.

50:58
    Domáci sú aktívny avšak k ničomu to zatiaľ nevedie.

50:27
    Dnešné stretnutie sleduje 9770 divákov.

49:55
    Hostia v plnom počte.

49:11
    Strela Širokova z pravej strany, Sorokin kryje.

48:57
    Hostia puk vyhodili cez všetky čiary a domáci zakladajú útok spoza Barulinovej brány.

48:24
    Domáci hráči nasťahovaný v útočnom pásme.Obrana hostí zatiaľ odoláva.

47:55
    Za držanie odchádza na trestnú lavicu hosťujúci Komaristyj.Šanca pre domácich skorigovať nepriaznivý výsledok.

47:25
    Strela hostí spomedzi kruhov o ktorú sa postaral nikým nekrytý Nikita Kamalov, jeho pokus však Barulin kryje.

46:42
    Z krátkej presilovky hostia nevyťažili nič a hraje sa opäť v plnom počte.

46:11
    Hostia si zahrajú krátku polminútovú presilovú hru.

44:42
    Sily na ľade sa vyrovnajú.Ďalšie vylúčenie, tentoraz na domácej strane.Oddýchnuť na trestnú lavicu si odchádza za nedovolené bránenie v hre Perežogin

44:11
    Domáci si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Za držanie odchádza na trestnú lavicu Malinovskij.

43:45
    Metallurg hraje v plnom počte.

43:10
    Domáci sú nasťahovaní v útočnom pásme a tlačia hostí, ktorých však drží nad vodou aj dobrý výkon brankára Sorokina.

42:38
    Šanca pre domácich do ktorej sa dostal Sobotka ! Strelou ťahom z pravej strany ohrozil Sorokina ktorý však jeho strelu s námahou kryje.

41:45
    Metallurg presilovú hru na začiatku tretej tretiny nevyužil, naopak v početnej prevahe si teraz zahrajú domáci, na trestnú lavicu odchádza Ilja Musin

40:01

Po druhej tretine vyhrávajú hostia v Omsk Aréne zásluhou gólu zo začiatku druhej tretiny ktorý zaznamenal Komaristyj 0:1.Na začiatku tej tretej ktorá začne približne o 15:45 si zahrajú presilovú hru 4 na 3.

40:00

39:43
    Za domácich vylúčení za hrubosť Kuljaš a Kalinin, za hostí putuje na trestnú lavicu Galimov. Presilová hra pre hostí, ktorá sa po necelej polminúte presunie do tretej tretiny.

39:28
    Na konci druhej tretiny sa bude ešte vylučovať. Do roztržky sa dostali Kuljaš s Kulevom.

39:28
    Domáci sa dostávali do útočného pásma, avšak zastavil ich verdikt rozhodcu ktorý píska postavenie mimo hry.

39:03
    Prerušená hra po závare v bránkovisku Sorokina.Vhadzovať sa bude po pravej strane Sorokina.

39:00
    Posledná minúta 2 tretiny.

38:51
    Sobotka striela spoza obrancu z ľavej strany, Sorokin jeho pokus kryje a puk radšej drží v lapačke. Vhadzovanie v pásme Metallurgu.

38:21
    Hosťom sa presilová hra príliš nevydarila, domáceho Barulina nedokázali odhroziť. Ivanov je na ľade a domáci v plnom počte.

36:21
    Domáci sa vďaka Ivanovovi dopušťajú ďalšieho nedovoleného zákroku a tak darujú hosťom presilovú hru. Ivanov odchádza za nebezpečnú hru zo zdvihnutou hokejkou na trestnú lavicu.

35:18
    Šanca pre domácich do ktorej sa dostal Popov keď sa spoza bránky snažil ohroziť Sorokina, avšak hosťujúci obrancovia majú všetko pod kontrolou.

34:47
    Offside domácich ktorého sa dopustil Pivtsakin.Hra bude pokračovať vhadzovaním v strednom pásme.

34:13
    Presilová hra zo strany Metallurgu veľa vzhruchu nepriniesla a tak ako ostatné v tomto stretnutí ostáva nevyužitá.Širokov je už na ľade a tak aj domáci hrajú v plnom počte.

32:25
    Domáci hokejisti sa zatiaľ bránia umne keď práve vyhodili puk cez všetky čiary.

32:13
    Hra sa mierne kúskuje početnými vylúčeniami v druhej tretine.Na trestnú lavicu odchádza za krosček domáci Širokov.Šanca pre hostí dostať sa do dvojgólového vedenia.

31:49
    Sily na ľade sú vyrovnané, hostia 7-sekundovú presilovú hru nevyužili.

31:42
    Hostia hrajú v plnom počte.

30:06
    Hry štyroch proti štyrom viac vyhovuje domácim hokejistom ktorý sú momentálne v útočnom pásme .

29:49
    Vzápätí ďalšie vylúčenie, za sekanie odchádza na trestnú lavicu domáci Mozer.

29:42
    Ďalšia presilová hra pre domácich.Na trestnú lavicu odchádza Stoa.

29:25

28:29
    Dobrá práca Sobotku za bránou kde prenechal puk Širokovovi ktorý aj z pomocou teču míňa Sorokinovu bránu.

28:13
    Hostia prežili presilovú hru 5 na 3 a hrajú zo 4 hráčmi.

27:44
    Strela domáceho Širokova, Sorokin chytá aj vďaka skvelému presunu k tyči.

27:25
    Presilová hra domácich 5 na 3 . Na trestnú lavicu odchádza autor prvého gólu Komaristyj.

26:53
    Strela domáceho Perežogina od modrej triafa len domáceho Makarova, ktorý ostáva ležať na ľade, hosťujúci brankár Sorokin mal čo robiť aby udržal vedenie hostí.

26:13
    Presilová hra pre domácich.Na trestnú lavicu sa pozrie Denis Kurepanov.

24:47
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Gól strelil KOMARISTYJ. Asistencie Garifulin.

Hostia sa ujímajú tesného vedenia 0:1 keď sa na ľavej strane dostal k zakončeniu ALEXANDR KOMARISTYJ ktorý vypálil na Barulina, ktorý dokázal puk vyraziť len pred seba a Komaristyj nemal problém ho doraziť do bránky.

23:26
    Hráči hostí sa snažili založiť akciu ktorá však končí postavením mimo hry.Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

22:32
    Domáci sa usadili v pásme Metallurgu, avšak vo finálnej fáze nevymysleli nič čo by dokázalo ohroziť Sorokina v bráne hostí.

22:05
    Strela hosťujúceho Rachunka z väčšej vzdialenosti nedokázala ohroziť domáceho Barulina.

21:54

21:15
    Hosťom sa presilová hra ktorú si preniesli z prvej tretiny príliš nedarí.

20:17
    Domáci hokejisti vyhrávajú úvodné buly v druhej tretine a posielajú puk za hosťujúceho brankára.

20:01

Po prvej tretine je stav nerozhodný 0:0. Druhá tretina začne približne o 14:49.

20:00

19:55
    Hostia sa presilovej hre úspešne ubránili a do druhej tretiny si vezú skoro celú presilovú hru keď bol tesne pred koncom tej prvej za nedovolené bránenie vylúčení domáci Kuljaš.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:08
    Domáci diváci si pýtajú gól, avšak hráči Avangardu sa zatiaľ k vážnejšiemu ohrozeniu brány počas presilovej hry nedostali a hostia práve vyhadzujú cez všetky čiary.

17:26
    Za hákovanie putuje na trestnú lavicu hosťujúci Kuklev.

17:00
    Domáci sa dosť dlho držali v útočnom pásme avšak dostali sa len k dvom zblokovaným strelám takže Sorokin nemal prácu, hostia sa nakoniec ubránili.

15:40
    Buly v strednom pásme ktoré vyhrali hostia a snažia sa založiť akciu.

14:46
    Metallurg sa držal v útočnom pásme dosť dlho, avšak domáci ku koncu presilovej hry vychadzujú cez všetky čiary a tím dávajú koniec nádejam hostí na úspešnú presilovú hru. Domáci v plnom počte.

12:46
    Presilová hra pre hostí.Na trestnú lavicu odchádza Miroslav Blaťák.

12:30
    Strela ktorej autorom bol Denis Kurepanov mierila spomedzi kruhov na Barulina ktorý ju bezpečne ukryl do lapačky, následne buly v obrannom pásme Avangardu neprinieslo vážnejšie ohrozenie domáceho brankára.

11:50
    Hostia sa úspešne ubránili presilovej hre a hrajú v plnom počte

10:52
    Kalinin sa natlačil pred bránu Metallurgu avšak nakoniec ju posunul a tak je hra prerušená.

09:36
    Domáci si zahrajú presilovú hru, vylúčení je Fairchild.

8:20
    Akciu domácich opäť zastavil rozhodca kedže sa dopustili postavenia mimo hry, hostia vyhrávajú buly v strednom pásme a púšťajú sa do útoku.

07:04
    Šanca pre domácich ktorý sa dostali do útočného pásma po buly, avšak akcia na ktorej konci bol Perežogin skončila nepresne.

06:50
    Akciu domácich do ktorej sa púšťal Denis Paršin zastavil offside.Vhadzovanie v strednom pásme.

06:00
    Hostia sa oslobodzujú čoho výsledkom je zakázané uvolnenie.Hra sa tak presunie pred Sorokina.

04:00
    Nikolai Lemtyugov to skúsil spoza kruhov avšak Sorokin bol na mieste a jeho strelu kryje.Buly v pásme Metallurgu.

03:40
    Sobotka vyhral buly v útočnom pásme Metallurgu, domáci však z toho nič nevyťažili.

02:10
    Hostia zakladajú akciu spoza vlastnej brány, avšak tá stroskotala na domácich obrancoch ktorý puk vyhadzujú aj za cenu zakázaného uvolnenia.

01:30
    Hra prerušená, vhadzovalo sa v pásme Novokuznecku, puk držia domáci hokejisti ktorý sa usadili v pásme

00:20
    Domáci vyhrali úvodné buly a sú pri puku.

00:01

Po úvodnom ceremoniáli ktorý mierne natiahol začiatok stretnutia a po hymne Ruskej federácie ktorá bola jeho súčasťou je už všetko pripravené na úvodné buly.

Na ľad nastupujú už aj hosťujúci hokejisti ktorý dnes budú hrať v bielo-červených dresoch, domáci nastupujú v čierno-červenej kombinácii dresov.

V Omsk Aréne je všetko pripravné na úvodné buly, po predstavení domáceho realizačného tímu nastupujú po jednom na hraciu plochu aj domáci hokejisti.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Ljamin, Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Kulik, Glučov, Pivtsakin – Sobotka, Lemtjugov, Pervušin, Kurjanov, Širokov, Popov, Paršin, Perežogin, Kalinin, Mozer, Wandell, Ivanov, Semjonov

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Karejev) – Makarov, Zotov, Gavrilyčev, Skutar, Kulev, Kamalov, Fairchild, – Romanov, Kurepanov, Rachůnek, Galimov, Malcev, Garifullin, Musin, Malinovskij, Komaristy, Kosourov, Plotnikov, Stoa

Rozhodcovia: Beljajev, Buturlin – Kučava, Novikov.

Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu prvého kola Kontinentálnej hokejovej ligy medzi tímami Avangard Omsk a Metallurg Novokuzneck. Zápas začína o 14:00 hod.

Pozrime sa spolu na prehľad zmien ktoré sa v obidvoch tímoch odohrali v medzisezónnej prestávke.

Tím Avangardu Omsk si v novej sezóne bude obliekať až 15 nových hokejistov, pričom do tímu pribudol aj jeden slovenský hokejista a to Kristián Kudroč z Barysu Astana, ten však momentálne laboruje po vážnom otrase mozgu z prípravného zápasu.Do tímu pribudol aj český útočník Vladimír Sobotka ktorý uplynulých šesť rokov strávil v zámorských súťažiach kde si postupne obliekal dresy Boston Bruins kde pendloval medzi prvým tímom a farmou Providence Bruins, výraznejšie sa presadil až v St. Louis Blues.Novou brankárskou jednotkou by mal byť člen širšieho reprezentačného kádra ruskej zbornej Konstantin Barulin ktorý prišiel z Kazane.Odchody z tímu sa takisto dotkli slovenských hokejistov, povolenie k prestupu dostali Ivan Baranka ktorý zamieril do Slovana Bratislava a Štefan Ružička ktorý je momentálne bez angažmán.Do Kazane odišiel výmenou za Barulina bieloruský reprezentačný krídelník zo skúsenosťami z NHL Sergei Kostitsyn.