Liberec – Košice 3:2 (kon.) | SaiPa – Vítkovice 4:3 (3:1 po s.n.) | IFK Helsinky – Krefeld 6:1 (kon.)
Vålerenga – Vienna 1:2 (kon.) | Villach – Briançon 4:1 (kon.) | Mannheim – Kuopio 3:1 (kon.)
Zlín – Fribourg 2:3 (po pr.) | Bern – Třinec 0:4 (kon.) | Zug – Ingolstadt 3:2 (kon.)
Stavanger – Tappara 2:1 (2:1 po s.n.) | Färjestad – Zürich 4:3 (po pr.) | Frölunda – Ženeva 7:3 (kon.)
Sparta Praha – Växjö 5:4 (kon.) | Skellefteå – SønderjyskE 4:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Stavanger Oilers
2:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Tappara Tampere
cz Štvrtok 04.09.2014, 20:00 • DNB Arena • Liga majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer! Champions Hockey League dnes pokračuje svým pátým hracím dnem a my se v tomto on-line přenosu zaměříme na utkání mezi Stavangerem Oilers a Tapparou Tampere.

Pořadí ve Skupině E je zcela vyrovnané. Všechny týmy (Stavanger, Tappara, Třinec a Bern) mají na svém kontě shodný počet bodů – a to tři.
    Kompletní program dnešních a zítřejích zápasů Champions Hockey League. Všechny máte možnost sledovat živě na serveru Onlajny.com!

První vzájemné utkání

Dnešní duel mezi Stavangerem a Tapparou bude v rámci Ligy mistrů již odvetou. V prvním zápase zvítězil finský celek, který na domácím kluzišti otočil z 0:3 na 7:3 a připsal si tak tři body. To Oilers je získali za výhru 4:5 na ledě Třince.

Favoritem by dnes měla být Tappara, která je přeci jen papírovým favoritem a ve svém kádru má větší kvalitu. Na druhou stranu i norský Stavanger ukázal sílu, když zaskočil Třinec na jeho ledě, který předtím rozstřílel 7:0 Bern.

Kdo se tak bude radovat po konci zápasu?

Stavanger Oilers: Smith (Holm) – Solberg, Plastino, Hjelm, Veideman, Mostue, Rokseth, Sveum – Dahl-Andersen, Forsberg, Soares – Kissel, Daoust, Kristiansen – Trettenes, David, Lorentzen – Høygård, Hallem, Balcers – Røste Fossen

Tappara: Metsola (Peltonen) – Mantyla, Aalto, Saravo, Kolomatis, Kankaanpera, Makinen, Puistola – Malinen, Kuusela, Erkinjuntti – Jormakka, Palola, Jarvinen – Karjalainen, Peltola, Green – Tuominen, Kaksonen, da Costa – Kallela

Rozhodčí: Linde (SWE), Solem (NOR) – Waldejer (NOR), Aasum (NOR).

Zdravím ještě jednou všechny hokejové příznivce, utkání mezi Stavangerem a Tapparou zhruba za tři minutky začíná!

00:01

1:59
    První pokus zápasu si připsal Lorentzen, střela z úhlu ale Metsolovi příliš potíží nenadělala.

02:30
    A další střela na hostujícího brankáře, tentokrát vyrážel pokus Forsberga.

03:20
    Mírně aktivnější je zatím Tappara, Smith nyní vytáhl zákrok proti Malinenovi.

04:54
    Plastino teď pálil od modré, hostující brankář levým betonem poslal kotouč mimo.

05:56
    Dahl-Andersen vybojoval kotouč v rohu kluzišti a domácí kombinovali v útočném pásmu, ke střele se však nakonec nikdo nedostal.

06:35
    Nyní si pro změnu na chvíli vytvořil tlak hostující tým, ale ani domácí brankář zasahovat nemusel.

07:58
    Daoust se vydal na individuální průnik, v útočném pásmu byl ale tvrdě sražen. Ani přes nevoli diváků se ale faul nepíská.

08:31
    Hosté kvůli nepřesné rozehrávce vyhodili na zakázané uvolnění.

08:39
    První přesilovku v zápase si zahraje Tappara, dvě minuty za podražení dostává Mostue.

09:05
    Po kombinaci hostí v útočném pásmu nakonec pálil Aalto, Smith vyrazil.

09:18
    Olejáři nyní dokázali vyhodit až k Metsolovi a hosté musejí začínat s dalším útokem od své branky.

09:53
    Tappara právě vstřelila branku!
    Hostující tým nakonec využívá přesilovou hru a otevírá skóre! ANTTI ERKINJUNTTI propálil Smitha mezi betony! Asistence: Kristian Kuusela a Teemu Aalto.
    Antti ERKINJUNTTI - 0:1

10:40
    Stavanger se samozřejmě pokouší odpovědět a Metsola musí být neustále v pozoru.

12:39
    Domácí kombinovali v útočné třetině, hostující gólman však nemusel čelit žádné střele.

13:35
    Hosté teď trošku zbrzdili tlak domácích a samí se pouští do útočení, Mantylův pokus Smith vyrážečkou poslal mimo.

14:54
    Metsola nyní ukryl do lapačky kotouč po Lorentzenově ráně z levého kruhu.

15:41
    Znovu kotouč u brankáře hostí, před nímž se teď bude i vhazovat.

16:35
    Kristiansen inkasuje dvouminutový trest za hákování, další početní výhoda pro hosty!

17:02
    Domácí díkázali dostat kotouč až k hostující brance.

17:41
    Kaksonen z mezikruží napálil horní tyč domácí branky!

18:35

19:01
    Začíná poslední minuta první části hry.

19:36
    Stavanger v závěru třetiny ještě kombinuje v útočném pásmu.

19:49
    Hostující Kaankenpera dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnanou hru. Ve vedení je ovšem Tappara poté, co se v početní převaze trefil Erkinjuntti. Po trestu Kaankanpery bude Stavanger na začátku druhé periody dohrávat přesilovou hru.

Co nám přinese další dějství? To startuje ve 20:53!

20:01

20:26
    Domácí se samozřejmě ihned nastěhovali před Metsolu, která následně vyrazil Soaresovu střelu z pravého kruhu.

20:35
    Hosté dokázali vyhodit kotouč až k protější bráně.

21:49
    Hosté hrají v pěti.

22:03
    I ve hře pět na pět Stavanger pokračuje v tlaku.

22:48
    Domácí nadále drží kotouč, nyní se bude vhazovat před Metsolou.

23:44
    Další přesilovka pro domácí, dvě minuty za hákování dostává Palola.

24:08
    Domácí motají hosty v jejich obranném pásmu a mají veliký tlak. Přijde vyrovnání?

25:18
    Forsbergovu tvrdou ránu Metsola vyrazil nad branku.

25:44
    Domácím se nakonec srovnat stav utkání nepodařilo, bude se však vhazovat opět v obranném pásmu Tappary.

26:33
    Hosté už nyní trochu dokázali srovnat optický obrázek zápasu a vymanili se z velikého tlaku.

27:42
    Jarvinen ujel po levé straně a pokoušel se zakončit, v čemž mu ale nakonec domácí beci dokázali zabránit.

28:08
    Teď do protiútoku ujel Kissel, jehož pokus z levého kruhu jen o milimetry minul pravou tyč hostující klece.

29:36
    Rokseth se pokoušel vypálit, na modré mu ovšem ujel kotouč.

30:29
    Aaltovo ukryté nahození od modré Smith schoval do lapačky.

31:51
    Stavanger opět okupuje obranné pásmo svého soupeře a pokouší se o vyrovnání.

32:12
    Saravo vtrhl do útočného pásma a vyprášil Smithovy betony.

33:11
    A opět k vidění domácí brankář, před nímž se nyní bude vhazovat.

33:38
    Trettenes vybojoval kotouč v útočném pásmu a poté z levého kruhu provětral Metsolovu vyrážečku.

34:54
    Vhazování ve středu hřiště.

35:54
    Nyní buly po Metsolově levici.

36:35
    Už to mohlo být 1:1! Lorentzen v situaci dva na jednoho přihrával před prázdnou branku Davidovi, jenž ale kotouč smolně promáchl!

37:25
    Obránce hostí Kolomatis obdržel dvě minuty za sekání a Olejáři mají na konci druhé části zápasu možnost srovnat!

37:54
    Domácí dostávají kotouč pryč z obranného pásma.

38:22
    Obrovská šance domácích nevyužita! Kissel objel branku, do které už umisťoval kotouč, jenž se ale nestočil až za brankovou čáru a skončil pouze pod Metsolou!

38:22
    Bude se však volat video, jestli hostující brankář nechytil kotouč až za čarou!
    Rozhodčí si při brance Stavangeru berou na pomoc video.

38:22
    Stavanger právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno! Podle videosudího DAN KISSEL dokázal puk zasunout až do branky a ten si tak ve 39. minutě připisuje vyrovnávací gól! Bez asistence.
    Dan KISSEL - 1:1

39:01
    Začíná poslední minuta druhé periody.

40:00

Minimálně v první polovině druhé třetiny byl aktivnější Stavanger a až v té druhé se hra opticky srovnala. I přesto si ale více příležitostí ke vstřelení branky vypracovali Oilers a ti také minutu a 38 sekund před koncem díky Kisselovi, jehož trefu musel posvětit až videorozhodčí, vyrovnali na 1:1.

Čeká nás tak velice zajímavá a dramatická třetí třetina, která startuje ve 20:47!

40:01

40:46
    Závěrečnou dvacetiminutovku začínají s kotoučem na hokejkách domácí hokejisté, kteří kombinují v útočném pásmu.

41:48
    Icing domácích, vhazování před Smithem.

42:16
    U puku Makinen za vlastní brankou, jenž rozjíždí další útočnou akci finského celku.

43:20
    Plastino vyslal jedovatou ránu od modré, které jen o kousíček minula levou tyč hostující branky.

44:38
    Domácí dvojička už se řítila do přečíslení, načež jim bylo ale odpískáno postavení mimo hru.

45:59
    Kristiansen dostal prostor na levé straně, odkud vypálil na Metsolu. Ten skryl kotouč mezi betony.

46:35
    Hostující forward Green si odchází na dvě minuty sednout za hákování, další přesilovka pro Stavanger!

46:53
    Domácí diváci samozřejmě žádají gól, teď se před Metsolou strhla menší strkanice.

47:09
    Tyč teď po tečované střele jednoho z domácích obránců zazvonila na hostující brance!

48:02
    Teď pro změnu sám před Metsolou Kristiansen! Hostující brankář ale vytáhl parádní zákrok a udržel stávající výsledek!

48:35
    Hraje se pět na pět.

49:15
    Oilers pokračují v tlaku.

50:00
    Do konce třetí části zbývá deset minut, iniciativu utkání nyní mají v moci jasně domácí.

50:33
    Pokud se některý z hostujících hokejistů dostane do útočného pásma, moc dlouho v něm nevydrží. Stejně jako nyní Malinen.

51:36
    Tappara už trochu vyrovnala obrázek hry, mírně aktivnější jsou ovšem i nadále Oilers.

52:56
    Tuhý boj o kotouč za Smithem dopadl úspěšně pro domácí, kteří již míří s kotoučem do rychlého protiútoku.

53:46
    Roksethovu střelu z pravé straně skrytou přes obránce Metsola dokázal pravým betonem vyrazit. Ale měl co dělat, aby se mu to podařilo!

54:30
    Olejáři nyní opět rozjeli kombinaci okolo hostující branky. Tappara ale tentokrát rychle dokázala kotouč vyvézt ven ze třetiny.

55:40
    Dnešnímu utkání přihlíží 3 113 diváků.

56:50
    Oba brankáři v momentálních chvílích mohou být v klidu. Vypadá to na prodloužení.

57:35
    Metsola nyní musel řešit menší závar před svojí brankou.

58:01
    Začínají poslední dvě minuty třetí periody.

58:48
    U puku domácí Oilers, kteří, jak vidno, nikam nespěchají...

59:17
    Ještě boj o kotouč za Smithovou svatyní.

59:28
    Teď už puk ve středním pásmu.

60:00

Ve třetí třetině byl aktivnější Stavanger, který si také dokázal vytvořit gólové příležitosti. Ty ale zůstaly nevyužity. Co nevidět nám tak začne prodloužení, v němž, popř. v nájezdech, se rozhodně o držiteli bonusového bodu.

60:01

60:26
    Hosté se dostali s pukem do útočného pásma, kde s ním ale příliš dlouho nevydřeli. Domácí tak už míří do protiakce.

61:19
    Mohlo být rozhodnuto! Jarvinen u levého mantinelu obehrál jednoho z domácích beků a v přečíslení přihrával Palolovi, který ale nedokázal nadzvednout kotouč nad Smithův levý beton!

62:22
    U kusu černé pryže hostující obránci u své branky.

62:54
    Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

63:04
    Tappara kombinuje v útočné třetině a pokouší se vstřelit gól.

63:21
    Olejáři nakonec dokázali kotouč dostat pryč z vlastního obranného pásma.

64:01
    Začíná poslední minutka nastaveného času.

64:25
    Kotouč v blízkosti domácí klece.

64:45
    Do nájezdů zbývá patnáct sekund!

64:46
    Trenér Tappary si v závěru prodloužení bere oddechový čas!

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení si jednu stoprocentní šanci vytvořila Tappara, jíž ale nezužitkovala a o všem tak rozhodnou samostatné nájezdy!

Kapitáni u rozhodčích a losují, který z týmů pojede jako první.

Ruben Smith i Juha Metsola dnes chytali skvěle, kdo nakonec bude úspěšnější v nájezdech?

Samostatné nájezdy začínají.

A na začátek dovednostní soutěže uvidíme hostujícího Palolu...

Ten zkusil blafák do forhendu, ale nedal – 0:0.

Za domácí se rozjel Kissel, který se pokoušel udělat to samé. Ani on neuspěl – 0:0.

Jormakka branku ani netrefil – 0:0.

Lorentzenovu střelu Metsola vyrazil – 0:0.

Peltola bekhendem proměnil – 0:1!

Dahl-Andersen šel také do bekhendu a také dal – 1:1!

Kuuselu Smith vychytal – 1:1!

Daoust se prosadil střelou mezi betony – 2:1!

Green musí dát...

Smith ale jeho pokus vyrazil a vše je tak jasné!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Stavanger Oilers.
    Domácí tým nakonec bere dva body za výhru po samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnil JEAN-MICHEL DAOUST!
    Jean-Michel DAOUST - 2:1

Nutno říci, že Stavanger si bonusový bod za výkon v celém zápase zasloužil přeci jen o trošku víc. Vše tedy asi dopadlo tak, jak mělo.

Z mojí strany je to pro dnešní večer vše. Mějte se krásně a na počtenou! Připomínám, že pokud chcete, můžete mě sledovat na Twitteru. (22:40:00)

Góly a asistencie: 39. Kissel, rozh. náj. Daoust – 10. Erkinjuntti (Kuusela, Aalto)

Tappara Tampere: Metsola (Peltonen) – Mantyla, Aalto, Saravo, Kolomatis, Kankaanpera, Makinen, Puistola – Malinen, Kuusela, Erkinjuntti – Jormakka, Palola, Jarvinen – Karjalainen, Peltola, Green – Tuominen, Kaksonen, da Costa – Kallela

Rozhodca: Linde (SWE), Solem (NOR) – Waldejer (NOR), Aasum (NOR)