Liberec – Košice 3:2 (kon.) | SaiPa – Vítkovice 4:3 (3:1 po s.n.) | IFK Helsinky – Krefeld 6:1 (kon.)
Vålerenga – Vienna 1:2 (kon.) | Villach – Briançon 4:1 (kon.) | Mannheim – Kuopio 3:1 (kon.)
Zlín – Fribourg 2:3 (po pr.) | Bern – Třinec 0:4 (kon.) | Zug – Ingolstadt 3:2 (kon.)
Stavanger – Tappara 2:1 (2:1 po s.n.) | Färjestad – Zürich 4:3 (po pr.) | Frölunda – Ženeva 7:3 (kon.)
Sparta Praha – Växjö 5:4 (kon.) | Skellefteå – SønderjyskE 4:1 (kon.)
Färjestad
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
ZSC Lions
cz Štvrtok 04.09.2014, 20:05 • Löfbergs Lila Arena, Karlstad • Liga majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

Dobrý večer u pokračování prvního ročníku hokejové Champions League. My se dnes společně podíváme na utkání skupiny B, ve kterém se střetnou Färjestads BK ze Švédska ZSC Lions ze švýcarského Curychu.

Färjestads BK

Domácí tým zatím ve dvou utkáních nasbíral dva body, kedyž jednou prohrál a jednou vyhrál v prodloužení. Premiéru si klub odbyl ve Vídni proti místním Capitals a odvezl si porážku 4:1, jedinou branku vsítil Åslund po příhrách Gulaše a Klepiše. Druhý zápas odehrál tým z Karlstadu v Curychu a zvítězil 3:2 v prodloužení, když se o úspěchy podělili Hilding, Rohdin a v nastaveném čase Gulaš.

ZSC Lions

Hosté jsou na tom bodově lépe, po dvou utkáních mají čtyři body za jednu výhru a už níže zmíněnou porážku v prodloužení. V prvním utkání přivítal Curych norskou Vålerengu a porazil ji celkem v poklidu 4:1. Góly vsítili Baltisberger, Keller, Bastl a Zangger. Druhý zápas skončil, jak už víme, prohrou 2:3 v prodloužení, obě branky vstřelil Baltisberger.
    Trénink curyšských Lvů v Löfbergs Lila Areně

Rozhodčí

Dnešní zápas budou jako hlavní řídit Anssi Salonen z Finska a Sören Persson ze Švédska. Na čárách pak budou působit Jimmy Dahmén a Örjan Åhlén, oba ze Švédska.

Odvetu mezi těmito týmy přivítá Löfbergs Lila Arena a začátek utkání je naplánován na 20:05. Nenechte si ujít pokračování velmi atraktivní soutěže a sledujte náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

Hala je potemnělá, čeká se na nástup obou týmů na ledovou plochu. Zatím vládne pohodová atmosféra.

Färjestads BK: Pettersson Wentzel (Pogge) – Tollefsen, Lalonde, Jensen, Grundel, Gunnarsson, Arell, Olofsson, Kylington – Nygard, Klepiš, Gulaš – Aquino, Wallin, Persson – Aslund, Hillding, Hedman – Roymark, Forsberg, Rohdin. Trenér: Tommy Samuelsson.

ZSC Lions: Leimbacher (Boltshauser) – Geering, Blindenbacher, Smith, Zangger, Bergeron, Seger, Siegenthaler, Schnyder – Wick, Cunti, Baltisberger – Schappi, Trachsler, Kuenzle – Nilsson, Shannon, Bartschi – Bastl, Neuenschwander, Fritsche. Trenér: Marc Crawford.

Rozhodčí: Salonen (FIN), Persson (SWE) – Dahmén (SWE), Åhlén (SWE).

00:01

00:12
    Hned po dvanácti vteřinách je tu zakázané uvolnění domácího týmu.

00:42
    Baltisberger nahodil puk před branku Färjestadu, kde si najel Wick, ale byl příliš blízko, puk přes gólmana neprotlačil.

01:17
    První zákrok si připsal hostující brankář, pokus na něj vyslal Hillding. Ale ani zde jsme se branky zatím nedočkali.

01:46
    Úvod utkání je hodně rozháraný a je tu i první vyloučení. Na trestné už sedí domácí Daniel Gunnarsson za sekání.

02:11
    Lions právě vstřelili branku!
    Hosté přesilovku rychle využili. Po buly v útočném pásmu si nejprve Shannon hledal střeleckou pozici, gólman jeho pokus vyrazil betonem, ale pouze k volnému ROMANU WICKOVI, který se dorážkou z první nemýlil. Asistence: Ryan Shannon.
    Roman WICK - 0:1

03:00
    Po levé straně se do pásma Curychu cpal Nygard, přes obranu ovšem neměl sebemenší šanci projít.

03:59
    Domácí se sice diví, ale píská se docela jasný ofsajd.

04:27
    Hosté jsou v prvních minutách jasně lepší a aktivnější, Schappi se snažil po zavezení puku přesunout hru na modrou čáru, kotouč ovšem pronikl zpátky do středního pásma.

05:14
    Smith si hezky sjel z modré čáry mezi kruhy, Pettersson Wentzel si ale s jeho střelou poradil, stejně jako s dorážkou Nilssona.

06:12
    Výpad Färjestadu. Po levém křídle pronikal po Nygardově přihrávce Gulaš, tlačil se před branku a snažil se vystřelit. Jeho bekhendový pokus ale Leimbacherovi velké problémy nenadělal.

06:12
    Je tu komerční přestávka.

06:59
    Až příliš jednoduše se do pásma domácích dostal Cunti, vystřelil zápěstím, Pettersson Wentzel skryl puk ve své výstroji.

07:40
    Teď už se ale hosté radují z druhého úspěchu. Curych vybojoval na soupeři puk, Shannon přihrál do rozhozené obrany na PATRIKA BARTSCHIHO a ten zblízka jednoduše prostřelil gólmana. Asistence: Ryan Shannon.

08:20
    Přesilovka pro Färjestad, dvě minuty za napadení dostal Marc-Andre Bergeron.

08:55
    Domácí jsou naskládáni v pásmu, Klepiš z modré posunul na Nygarda, jeho střela zápěstím skončila nad.

09:29
    Puk je ve středním pásmu, Färjestad může začínat od nuly.

09:50
    Curych opět vyhazuje, nyní až před Petterssona Wentzela. Přesilovka se domácím moc nedaří.

10:20
    Curyšští Lvi jsou v plném počtu.

11:31
    Roymark měl velice slušně našlápnuto, už to vypadalo, že z levé strany vystřelí, jenže omyl. Nakonec skončil s pukem za brankou a s rodícího se nebezpečí nic nebylo.

12:17
    Rána Lalondeho končí v Leimbacherově postoji, ten tak přerušil hru a máme tu další komerční pauzu.

12:22
    Hned po buly pálil od modré Grundel, jeho bomba se zastavila o plexi za Leimbacherovou bránou.

12:49
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se opět stěhuje před Leimbachera.

13:25
    Do velice slibné šance se dostával Gulaš, velice rychle ujel svému strážci, jeho ránu golfákem ale pokryl vyjetý Leimbacher.

14:29
    Hra je přerušena, neboť na ledové ploše zůstává otřesený Forsberg. K úhoně přišel při nezaviněné srážce tří hráčů.

14:29
    Je tam i krev, Forsberg míří za pomoci spoluhráče na střídačku.

14:56
    Zakázané uvolnění Lvů.

15:05
    Zpoza branky si nenápadně vyjížděl Wick, jeho pokus o zasunutí ale Pettersson Wentzel vykryl.

16:40
    Hostující hráči předvádí celoplošný forčekink, Färjestad má na vše strašně málo času a podle toho také vypadá rozehrávka.

17:34
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří Hostující Dan Fritsche, na Tollefsenovi se provinil vysokou holí.

17:49
    Puk je za Leimbacherem v brance, domácí se radují, rozhodčí se jde ale ještě ujistit, zda nebylo gólu dosaženo vysokou holí.

17:49
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Tak vše je v pořádku, gól platí! Po závaru se před Leimbacherem nejlépe zorientoval ANTON HEDMAN, který držadlem hole dostal puk za brankovou čáru. Bez asistence.
    Anton HEDMAN - 1:2

19:00
    Je tu poslední minuta první třetiny.

19:21
    Hosté sice vybojovali puk, ale Blindenbacher do pásma nemohl, byl by to ofsajd.

20:00

Máme za sebou první část hry, kterou výsledkově opanovali hosté, když ji vyhráli v poměru 2:1. Od úvodních okamžiků byl Curych aktivnější a brzy se dostal i do vedení, ve třetí minutě využil přesilovku Wick. V osmé minutě přidal druhou branku Bartschi a z publika se už začal ozývat nespokojený pískot. Vylepšení nálady přinesla domácím barvám 18. minuta, kdy se svým důrazem prosadil Hedman.

Další třetina začne přibližně ve 21:00.

20:01

20:12
    Gulašovo nahození ze středního pásma končí u Leimbachera.

20:43
    Po levém křídle ujížděl domácí Lalonde, dostal se přes dva protihráče, ten třetí mu ale do puku vložil hůl a srazil jej tak mimo branku.

21:15
    Puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude po levici Petterssona Wentzela.

21:26
    Färjestad si zahraje přesilovku, za hákování byl totiž vyloučen hostující Robert Nilsson.

22:24
    V obrovské šanci byl domácí Nygard, dostal přesný pas na brankoviště, jenže Leimbacher betonem vykopl!

23:26
    Hosté se ve zbytku přesilovky celkem v poklidu ubránili a už opět hrají v plném počtu.

25:28
    Färjestad trochu přidal na tempu, stále ale naráží na pozorného gólmana Curychu.

25:58
    A opět Leimbacher, u kterého skončil puk po střele z mezikruží. Máme tu komerční přestávku

26:11
    Grundelova bomba od modré čáry skončila mimo, Leimbacher pouze kontroloval dráhu letu puku.

27:07
    Rozmach Curychu je zastaven krátkým hvizdem čárového sudího – postavení mimo hru.

28:01
    Z otočky se o vyrovnáni pokusil Klepiš, nevypadalo to zle, puk však nakonec skončil o kousíček mimo.

28:50
    Neuspěl ani Grundel, jeho tvrdou ránu vyrazil pozorný brankář Curychu.

29:17
    Udeřit mohlo na druhé straně, když se do sóla dostal Fritsche. Volil střelu, Pettersson Wentzel ale všechny mezírky ucpal.

29:50
    Dvě minuty za sekání dostal Luca Conti, je tu další přesilovka Färjestadu.

30:47
    Po dlouhé rozehře v útočném pásmu se puk dostal na modrou, odkud chtěl pálit Jensen, puk se mu ale svezl po čepeli a v hledišti to jen zklamaně zahučelo.

31:38
    Obrovská šance na srovnání, když Klepiš střílenou přihrávkou vyzval ke skórování Nygarda. Puk ale díky zásahu Segera končí zcela mimo.

31:42
    Zákrok Mathiase Segera byl vyhodnocen jako nedovolený a viník dostal dvouminutový trest za hákování.

31:42
    Máme tu už trochu delší pauzu, která souvisí s kvalitou ledu u střídačky Curychu. Ke své práci byli přivoláni údržbáři.

31:42
    Hlavní sudí nyní vede debatu s oběma trenéry o tom, co se bude, či nebude v nejbližších okamžicích dít.

31:42
    Utkání je přerušeno, oba týmy míří do kabin! Kdy se opět začne hrát, to je zatím ve hvězdách.

Na led vyjela rolba, která se problémové místo pokusí vyřešit.

Tohle vypadá docela vážně, v prostoru okolo střídaček se vytvořila menší povodeň a voda prosakuje na led.

Stále pokračuje odklízení vodního přívalu a zatím to nevypadá, že by vody ubývalo...
    Úklidové práce stále probíhají

Branky jsou již na svých místech, pracovníci však stále běhají s hrably kolem inkriminovaného místa a shrabují vodu.

Práce stále pokračují, na pomoc přichází dokonce hasící přístroj, který má pomoci zpevnit inkriminované místo.

Hráči jsou zpátky na hrací ploše, budeme pokračovat!

32:38
    Domácí se natlačili před Leimbachera, jeho obránci však nakonec vyhodili přes všechny čáry.

33:28
    Ne ne, domácím to v přesilovce nejde...

33:42
    Hosté jsou v plném počtu.

33:45
    Tak se Färjestad nakonec dočkal. Po menším závaru a zákroku Leimbachera se puk odrazil ANTONU HEDMANOVI, který zblízka dokázal dostat puk střelou po ledě za brankovou čáru! Bez asistence.
    Anton HEDMAN - 2:2

35:28
    Před Leimbacherem se nám strhla menší potyčka, do které se zapojil i Jakub Klepiš.

35:28
    Nakonec se bude i vylučovat. Na trestnou lavici míří Jakub Klepiš za domácí tým a za hosty Morris Trachsler. Oba za hrubost.

36:46
    Více místa na ledě zatím vyhovuje lépe hostům, z mezikruží pálil Bergeron, puk byl sražen do ochranné sítě za Petterssonem Wentzelem.

37:24
    Od modré pálil Schappi, domácí gólman vyrazil před sebe.

37:32
    Velká šance pro hosty. Na nahození si před branku sjel Nilsson a jemnou tečí chtěl překonat brankáře. Ten s trochou štěstí vyrazil do rohu!

38:56
    Klepiš si sjel od mantinelu na střed, chystal se ke střele tahem, jenže soupeřova hokejka mu tu jeho doslova vystřelila z rukou.

39:10
    Šarvátka tentokrát před brankou Färjestadu. Pošťuchovali se Tollefsen se Schappim. Nyní se to obešlo bez trestů.

40:00

Skončila druhá třetina, která byla poznamenána velmi dlouhou pauzou, způsobenou technickými problémy na stadionu. Ty se nakonec podařilo odstranit a po opětovném zahájení se domácí radovali z vyrovnávací trefy. O tu se postaral svou dnešní druhou brankou Anton Hedman. Více se už neudálo a my se po přestávce můžeme těšit na třetí třetinu.

Další třetina začne přibližně ve 22:58.

40:01

Puk je mimo hrací plochu, oba týmy střídají. Vhazovat se bude v pásmu Curychu.

41:03
    Je tu vyloučení na straně domácího týmu. Dvě minuty za držení dostal Anton Grundel.

41:28
    Střela Wicka domácího gólmana nepřekvapila, vzápětí Färjestad vyhodil přes všechny čáry.

42:56
    Domácí přitvrdili, ale vyplácí se jim to. Curych se nemůže dostat na dostřel. Puk je opět mimo obranné pásmo švédského celku.

43:03
    A Färjestad je už v plném počtu.

43:30
    Hezkou individuální akcí se blýskl Gulaš. V útoćném pásmu se zasekávačkou dostal do mezikruží a střelou zápěstím vyzkoušel Leimbacherovu pozornost. Ten chytil!

44:03
    Další oslabení pro domácí. Za hákování si jde odpočinout Joakim Hillding.

44:57
    Za aplausu už trochu prořídlých tribun vyhazují domácí přes všechny čáry.

45:34
    Bomba Geeringa skončila na Pettersson Wentzelovi, i on si zasloužil potlesk diváků.

46:03
    Färjestad je opět v plném počtu a jde do útoku.

47:17
    Domácí Arell bojoval v rohu o puk s Baltisbergerem, úspěšnější byl nakonec domácí borec.

48:03
    Bude se vylučovat, tentokrát na straně Curychu, domácí mají výhodu.

48:08
    Na trestné už sedí Ryan Shannon, provinil se hákováním.

První přesilovková lajna Färjestadu hodně svému soupeři zavařila, jednou zakončoval Gunnarsson, jednou Gulaš, Leimbacher si s oběma pokusy poradil.

49:04
    Přesilovka je využitá a domácí otáčí skóre utkání! Po Jensenově přihrávce vystřelil přes obránce MILAN GULAŠ a našel mezírku v Leimbacherově postoji. Asistence: Jesper Jensen.
    Milan GULAŠ - 3:2

50:20
    Na druhé straně pálil od levého mantinelu Trachsler, Pettersson Wentzel byl však připraven, puk ztlumil a pro jistotu přerušil hru.

51:21
    Ofsajd Curychu.

52:01
    Hra hostujícího týmu je teď hodně rozháraná, Lvi mají velké problémy se udržet v útočném pásmu.

52:52
    Nyní však bude mít Curych dobrou příležitost na vyrovnání, na trestnou lavici totiž za nedovolené bránění míří domácí Linus Persson.

53:08
    Puk letí přes všechny čáry až k Leimbacherovi.
    Roman WICK - 3:3

53:44
    Opět vyrovnáno... Jeden z domácích ztratil při bránění hokejku a než si ji stačil zvednout, vznikl v mezikruží prostor, do kterého přišla přihrávka na ROMANA WICKA a ten švihem vymetl horní růžek. Hosté tak využili přesilovku a upravili na 3:3. Asistence: Ryan Shannon.

55:30
    Pomalu, ale jistě se nám blíží konec třetí třetiny a s tímto stavem i prodloužení.

56:32
    Tvrdý hit předvedl Baltisberger, plexi v útočném pásmu Curychu se jen zavlnilo.

57:24
    Leimbacher neudržel Jensenovo nahození, a musel tak čelit Hedmanově dorážce z ostrého úhlu. Poradil si i s tímto úkolem a udržel tak nerozhodný stav.

58:14
    Hezkou ranou z levého kruhu se prezentoval Gulaš, jeho střela na lapačku jen o kousek minula cíl.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, ale pravděpodobně ne utkání.

59:44
    Moc nescházelo a rozhodnutí padlo pár sekund před koncem. První lajna Curychu se usadila v pásmu a Wick mohl dovršit hattrick. Pettersson Wentzel vyrazil.

60:00

Šedesát minut nerozhodlo, takže nás čeká prodloužení. Jako první se ve třetí třetině trefili domácí a díky gólu Gulaše se poprvé dostali do vedení. O to ale přišli v 54. minutě, kdy využil přesilovku Wick a dal svůj dnešní druhý gól.

Prodloužení nám začne po kratičké pauze.

Zatím nám znějí Rolling Stones a jejich Start Me Up. Nicméně prodloužení se rychle blíží!

60:01

60:41
    Gulas se dnes vyžívá ve svých zasekávačkách. Jeho další pokus skončil těsně mimo.

61:13
    Leimbacher předvedl skvělý semafor proti bombě Nygarda! Tohle mohl být rozhodující okamžik utkání.

61:58
    Na druhé straně se o individuální průnik snažil Nilsson, proti přesile ale neměl moc šancí.

62:17
    Domácí Ole-Kristian Tollefsen obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, když cosi řekl rozhodčímu a už míří do kabin.
    Anton GRUNDEL - 4:3

62:40
    Je rozhodnuto, prémiový bod zůstává domácím! Färjestad předvedl dobrý závar, gólman Leimbacher navíc ležel v brankovišti a ANTON GRUNDEL tak měl ulehčenou práci. Jeho tvrdá rána zapadla do brány a zápas tak končí výsledkem 4:3! Asistence: Jesper Jensen.

Skončilo nám dnes opravdu dlouhé utkání, které nabralo ve druhé třetině velké zpoždění kvůli technické závadě na stadionu. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení a to nakonec ve třetí minutě rozhodl tvrdou ranou Grundel. Färjestad tak získal dva body do tabulky, Curych jeden.

To je z dnešního programu hokejové Ligy mistrů vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:40:41)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 18. Hedman, 34. Hedman, 50. Gulaš (Jensen), 63. Grundel (Jensen) – 3. Wick (Shannon), 8. Bartschi (Shannon), 54. Wick (Shannon)

Färjestad: Pettersson Wentzel (Pogge) – Tollefsen, Lalonde, Jensen, Grundel, Gunnarsson, Arell, Olofsson, Kylington – Nygard, Klepiš, Gulaš – Aquino, Wallin, Persson – Aslund, Hillding, Hedman – Roymark, Forsberg, Rohdin. Trenér: Tommy Samuelsson.

Rozhodca: Salonen (FIN), Persson (SWE) – Dahmén (SWE), Åhlén (SWE)

Diváci: 1 714