Leverkusen – Hertha 4:2 (kon.) | Wolfsburg – Frankfurt 2:2 (kon.) | Brémy – Hoffenheim 1:1 (kon.)
Stuttgart – Kolín nad Rýnom 0:2 (kon.) | Hamburger – Paderborn 0:3 (kon.) | Schalke – Bayern 1:1 (kon.)
VfL Wolfsburg
2:2 (1:1)
Eintracht Frankfurt
Sobota 30.08.2014, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Nemecká Bundesliga

KONIEC! Domáci aj napriek mnohým šanciam nedokázali stiahnuť víťazstvo na svoju stranu, a tak sa tímy na úvod sezóny bodovo podelia. Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. Dovidenia. (17:28:11)

90+4

90+3
    Takmer bolo po zápase!!! Malanda mohol definitívne rozhodnúť o víťazovi v dnešnom stretnutí, no z tesnej blízkosti nedokázal prekonať premiestnujúceho sa Trappa. Ďalšia zahodená šanca domácich....

90+2
    VfL Wolfsburg ešte v menšom nátlaku na bránu hostí, ale Frankfurt sa stiahol na svoju polovicu a bráni nerozhodný stav zápasu.

90+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby bude nadstavovať ešte 4 minúty.

90
    Blíži sa nám záver stretnutie. Stav je stále nerozhodný 2:2.

88
    Žeby teraz? Domáci vybojovali rohový kop, no Frankfurt im nič nedovolil a loptu odpálil mimo šestnástky pripraveného Trappa.

87
    Tempo hry nám opäť poriadne narástlo. Domáci stratili druhý raz tesné vedenie, a tak sa ženú dopredu pre šťastné tretie.
    KADLEC - 2:2

85
    Frankfurt dal gól! Smola domácich, šťastie hostí. Vyrovnané, 2:2! VÁCLAV KADLEC si nabehol na presný center z pravej strany a hlavičkou prekonal smoliara Grüna v domácej bráne.

84
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Hasebe, prichádza Stendera.

84
    Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Pianzona, prichádza Kadlec.

84
    Zambrano fauloval, a tak vidí žltú kartu.

82
    Domáci fanúšikovia poriadne ožili. Ženú svojich miláčikov na pred a užívajú si futbal.

81
    Prinášame vám štatistiku držania lopty. 60% – 40% – tieto čísla jasne hovoria, kto je v dnešnom zápase aktívnejším mužstvom.
    ARNOLD - 2:1

80
    VfL Wolfsburg dal gól! Konečne sa dočkali domáci po druhý raz vedenia v dnešnom dueli. MAXIMILIAN ARNOLD dostal presnú nahrávku pred šestnástkou, kde s pokojom poslal prízemnú strelu, ktorú nedokázal zaskočený Trapp zastaviť. 2:1!

79
    Obrovský nátlak po centrovanej lopte, no Wolfsburg ani na 3-krát nedokázal prekonať obranné stádo hostí.

78
    Po rýchlej akcii domácich budeme svedkami dôležitého rohového kopu pre domáce mužstvo.

76
    Domáci hrajú už dlhšie na súperovej polovici, držia loptu na svojich kopačkách a snažia sa rozvinúť útočnú akciu.

75
    Domáci tím ešte zostal pred šestnástkou Frankfurtu, napokon z toho ale nič vážnejšie nebude.

73
    Bendtner sa snažil naraziť si so Rodríguezom, ale frankfurtská obrana odkopla loptu.

72
    Eintracht Frankfurt odoláva nátlaku domácich. Loptu opäť odpálili až za polovicu ihriska.

71
    Po faule pri pravej postrannej čiare uvidíme priamy kop pre Wolfsburg.

70
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Olič, prichádza Bendtner.

70
    Ďalšie striedanie na domácej strane. Majú domáci plán?

69
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Vieirinha, prichádza Caligiuri.

67
    Rýchli protiútok domácich sa končí ihneď peknou šancou. Po nedovolenom zákroku domáci zahrávali štandardnú situáciu, ktorá sa skončila na súperových kopačkách.

66
    Frankfurt stále drží Wolfsburg v domácom pokutovom území. V týchto momentoch sú lepším mužstvom hostia z Frankfurtu.

64
    Olič sa sám rútil na bránku Trappa, no tesne pred šestnástkou bol poslaný na trávnatú plochu, po čom si pýtal faul, no bol to pekný a čistý zákrok. Fanúšikovia spustili veľký piskot na rozhodnutie hlavného arbitra.

63
    Arnoldov dlhý pas na Rodrígueza, ktorý si spracoval prsiami, ale následne mu lopta ušla.

62
    Wolfsburg v týchto minútach zatlačil svojho súpera, ale k nejakej vážnejšej situácii sa nedostal.

60
    Guilavogui sa previnil zbytočným útočným faulom, a tak vidí žltú kartu od hlavného rozhodcu Perla.

59
    Na trávniku sa poriadne pritvrdilo. Hrá sa o každý centimeter na trávnatej ploche. Máme sa ešte na čo tešiť.

57
    Pekným šprintom sa teraz predviedol Rodríguez, ktorý hľadal Malanda, ale lopta bola pridlhá.

56
    Po dlhom ošetrovaní sa usúdilo striedanie. Striedanie v tíme Eintracht Frankfurt: z ihriska odchádza Valdez, prichádza Chandler.

54
    Valdez ostáva ležať na ihrisku po naozaj tvrdom súboji s domácim obrancom. Bude nasledovať krátke ošetrovanie.

52
    Malanda si nabehol na dlhý center, dostal sa k hlavičke, no podľa čiarového rozhodcu sa nachádzal v tesnom ofsajde.

51
    Center Russa vyhlavičkovala domáca obrana preč zo šestnástky, lopta sa ale opäť dostala na kopačky pohotového Frankfurtu.

50
    Strelecké pokusy od Valdeza, Zambrana a aj Inuio s prehľadom zastavila pripravená a obetavá domáca obrana.

49
    Prvý pokus o zapojenie Malanda do hry. Vieirinha ho hľadal prihrávkou v šestnástke, ale opäť bol pri lopte skôr pozorný Zambrano.

47
    Hostia držia loptu na svojich kopačkách, no domáci im nedajú pokoj a neustálym pohybom si pýtajú loptu.

46
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Gustavo, prichádza Malanda.

46

Na trávniku už sú všetci hráči, za chvíľku začne druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas, ktorý bol naozaj veľmi vyrovnaný. Hostia si v závere vypracovali niekoľko sľubných šancí, no gól streliť nedokázali. Stav zápasu je teda po 45. minútach nerozhodný, 1:1. Druhý polčas začne približne v čase 16:31!

45

45
    Eintracht Frankfurt drží loptu na svojej polovici. V prvom polčase sa už nič zaujímavé neudeje.

44
    Roh opäť nedopadol podľa predstáv domácich. Blíži sa nám záver prvého polčasu.

43
    De Bruyn prudko vystrelil, no jeho strelu Trapp vyrazil aspoň na rohový kop.

42
    Vieirinha našiel dlhým centrom Oliča, ktorý si loptu výborne spracoval, ale jeho center skončil iba pri hosťujúcej obrane.

41
    Eintracht Frankfurt teraz zahodil nemožné! Grün spravil obrovskú chybu v rozohrávke, ku ktorej sa dostal ako prvý Seferovič, ktorý sa pohral s domácim brankárom, obišiel ho, ale jeho strelu zachránil na bielej čiare pohotový Luiz Gustavo, ktorý ju odkopol von. Koniec akcie ešte nebol pretože hostia zachytili odkop pohotového Gustava, ktorý aj druhý krát zachránil domácich od inkasovaného gólu. Neuveriteľné čo hostia zahodili!

39
    Valdez sa snažil preniknúť po pravej strane, ale lopta mu ušla až za čiaru, bude to odkop od brány.

38
    De Bruyne sa dostal do obrovskej šance na strelenie gólu. Nebezpečne prihral pred Trappa, ktorý aj s problémami chytá loptu do svojej náruče.

36
    Rohový kop bol veľmi nepresný a skončil sa na kopačkách domáceho mužstva, ktorý pomaly vyrážajú do útoku.

35
    Frankfurt sa vybral do rýchleho protiútoku, ktorý domáci zastavili za cenu rohového kopu.

34
    Spoluhráči našli pekne voľného Arnolda, no Arnold nedokázal spracovať loptu podľa predstáv a prišiel o ňu.

32
    Jung si nerozumel s Arnoldom a Wolfsburg prišiel po svojej chybe o loptu

31
    Rodríguez prudko vypálil na Trappa, ktorý vyráža do bezpečia.

28
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú. Tentoraz sa museli brániť domáci. Naldo musel použiť sklz, ale dokázal to bez faulov a poslal loptu na rohový kop.

27
    Domáci Arnold sa dostal k lopte, poslal center do vápna, kde ho ale s kľudom chytil do náruče pohotový Trapp.

25
    VfL Wolfsburg po inkasovanom góle zaskočený. Hostia sa tlačia dopredu a snažia sa o vedúci gól.
    INUI - 1:1

24
    Frankfurt dal gól! A máme vyrovnané! Hostia pomerne rýchlo odpovedajú podobnou situáciou. TAKASHI INUI sa postavil pred loptu,ktorú napáli rovno do múru, ale tá sa odrazila priamo do protipohybu bezmocného Grüna!

23
    Djakpa vyslal prudký center do šestnástky, ktorý okamžite odkopol Naldo.

21
    Prvá žltá karta v dnešnom stretnutí venovaná pre Luiza Gustava, ktorý zastavil faulom rýchlu akciu hostí.

19
    Knoche to skúsil po pravom krídle, no bol osamotený, a tak prišiel o loptu na súperovej polovici.

18
    K lopte sa dostali domáci, ktorý ukľudňujú hru a pomaly sa tlačia na súperovu polovicu.

17
    Frankfurt sa okamžite natlačil dopredu, kde centroval Hasebe, no jeho center zachytili domáci.
    NALDO - 1:0

16
    VfL Wolfsburg dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia zásluhou NALDA, ktorý využil štandardnú situáciu a otvára skóre v dnešnom stretnutí. Lopta bola myslím tečovaná, a tak poplietla Trappa v bránke hostí.

15
    Zambrano fauloval. Nasleduje priamy kop pre domácich!

13
    Knoche poslal krížnu nahrávku po trávniku na Junga, ktorý špatne spracoval loptu a prišiel o šancu rozvinúť útok.

12
    Wolfsburg drží loptu na svojich kopačkách, tlačí sa k bráne Trappa a snaží sa nájsť recept na obranu hostí.

11
    Djakpa zahrával priamy kop, no jeho strela letela mimo domácej bránky, a tak môže v pokoji zahájiť výkop domáci gólman.

10
    Gustavo sa dopustil nedovoleného zákroku, a tak nasleduje priamy kop na Grüna.

8
    Hostia získavajú loptu po tom, čo domáci hráč fauloval vo vzdušnom súboji Oliveira.

6
    Na ihrisku sme svedkami prvého rohové kopu domácich. Center smeroval na Nalda, ale ten nedokázal zakončiť.

5
    Olič si nekompromisne prebral loptu od obrancov Frankfurtu, nabral dostatočnú rýchlosť a valil sa do vápna, no tam odviedol perfektnú prácu Zambrano, ktorý ho zastavil a o loptu obral.

4
    Domáci kombinujú na hosťujúcej polovici.

3
    Rodríguez poslal prudký center do šestnástky, kde ho prebrali jeho spoluhráči, no k vážnejšej strele sa už domáci Wolfsburg nedokázal dostať.

2
    Gustavo sa dostal k lopte, no bol osamotený, a tak si ju na svoje kopačky prebrali hostia.

1
    Úvodný výkop obsatarli hosťujúci hráči, ktorí sú s loptou ihneď na súperovej polovici.

1

Hlavní aktéri dnešného stretnutia sú už na hracej ploche a zápas za malú chvíľku začne.

VfL Wolfsburg: Grün – Jung, Naldo (C), Knoche, Rodríguez – Guilavogui, Gustavo – Vieirinha, Arnold, de Bruyne – Olič
    Náhradníci: Drewes – Schäfer, Klose, Caligiuri, Hunt, Malanda, Bendtner

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Ignjovski, Zambrano, Soares de Oliveira, Djakpa – Hasebe, Russ – Valdez, Inui, Piazón – Seferović
    Náhradníci: Wiedwald – Oczipka, Madlung, Chandler, Flum, Stendera, Kadlec

Rozhodca: Perl – Stein, Emmer.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu, ktorí sa rozhodli kliknúť na tento online prenos. V ňom sa dozviete priebeh zápasu druhého kola nemeckej futbalovej Bundesligy, v ktorom na seba narazia VfL Wolfsburg a Eintracht Frankfurts výkopom o 15:30.

V prvom kole hostila Allianz Arena dnešné domáce mužstvo menom VfL Wolfsburg. Wolfsburg dostal na úvod Bundesligy zrejme najťažšieho súpera z celej súťaže, FC Bayern Mníchov. Domáci sa dostali do vedenie 1:0 v 37. minúte po tom, čo
    Arjen Robben poslal prudký center do šestnástky. Na loptu ako prvý najlepšie zareagoval Thomas Müller. Na 2:0 zvýšil Bayern hneď v úvode 2. polčasu zásluhou Robbena, ktorý z hranice šestnástky presne zakončil. O necelých päť minút prišla odpoveď hostí, no na vyrovnanie už Wolfsburg nenašiel správny recept, a tak prehral veľmi tesne 2:1.

Eintracht Frankfurt si viedol v prvom kole o niečo lepšie ako domáci Wolfsburg. Frankfurt doma hostil SC Freiburg. Domáci boli po celý čas lepším mužstvom, dostávali sa do šancí, no stretnutie sa napokon skončilo len tesným výsledkom 1:0 po tom, čo sa v 15. minúte presadil Seferović.

Vzájomné zápasy:

Wolfsburg – Frankfurt 2:1
    Frankfurt – Wolfsburg 1:2
    Frankfurt – Wolfsburg 2:2
    Wolfsburg – Frankfurt 0:2
    Wolfsburg – Frankfurt 1:1

Dnes to teda bude poriadne napínavé. Domáci budú chcieť bodovať, no naopak hostia nebudú chcieť odísť na prázdno. Môj tip na dnešný zápas je VfL Wolfsburg s pekným kurzom 1.65. Prajem vám pekný futbalový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.