Oostende – Genk 1:1 (kon.) | Mouscron – Cercle Bruggy 4:0 (kon.) | Westerlo – Waregem 2:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Lierse 2:0 (kon.)
Waasland-Beveren
2:0 (2:0)
Lierse SK
cz Sobota 30.08.2014, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Zápas je u konce a domácí KV Red Star Waasland v něm poráží Lierse SK 2:0. Druhý poločas začali aktivněji hosté a tento stav přetrvával po celý poločas. Domácí ovšem hráli bezchybně a tak hráči Lierse jen těžko hledali dírky v obraně. V 61. minutě navíc obdržel Destorme červenou kartu a hosté hráli přesilovku. To nevyužili a v 77. minutě navíc dostal po krátkém trvání na hřišti červenou kartu Kasmi a počet hráčů se srovnal. Hra byl pak velmi vyhrocená a padalo poměrně dost žlutých karet. V 90. minutě dostal druhou žlutou kartu Bensebaini a Lierse konec zápasu hráli v devíti. Pak se už nic nestalo a domácí tak udrželi výhru z prvního poločasu 2:0. Ode mě je to dnes vše, přeji krásný zbytek večera a někdy zase na shledanou. (22:04:20)

90+4

90+3
    V nastaveném čase dochází k taktickému střídání, ze hry odchází autor druhé branky Emond a na závěr utkání nastupuje Kyeremeh.

90
    Bensebaini znovu fauloval a dostává druhou žlutou kartu, a tak dnes taktéž dohrál předčasně.

88
    Wambertova střela sražena na roh, z toho hosté už nic nezískali.

85
    Dalším, kdo se připíše na listinu žlutých karet je hráč Lierse, Losada.

84
    Hned na to je ale provinilec Sawaneh střídaný Blondellem.

84
    Sawaneh byl v ofsajdu a za následné dohady s rozhodčím obdržel žlutou kartu.

83
    Sawaneh napřáhl a střelou si dobyl rohový kop.

80
    Lierse je i po vyloučení dravější, otázkou je, jestli stačí dát v posledních deseti minutách a nastavení dvě branky.

77
    Kasmi tým moc neposílil, ba naopak. Po necelých čtyřech minutách fauluje a dostává červenou kartu. Počet hráčů na obou stranách je stejný, deset.

77
    Domácí se po dlouhé době dostali ze své poloviny a drží míč v útoku.

74
    Je připravena druhá změna v sestavě v řadách hostujících hráčů. Odchází Zizo a tým přichází posílit Kasmi

72
    Tlak stále vzrůstá, jen o vlásek se netrefil Keita.

69
    Hosté stále tlačí Waasland, domácí však hrají svědomitě a bez chyb i v deseti.

66
    Spor mezi Corstjensem a Ngawou skončil žlutou kartou pro oba aktéry.

64
    Trenér Lierse připravil první střídání, dolů stahuje Wilse a doufá ve Velliose

61
    Destorme tvrdě fauluje a je potrestaný červenou kartou, domácí budou dohrávat v deseti lidech na hřišti.

60
    Je za námi hodina čisté hry a domácí zatím úspěšně kráčí za vítězstvím, vedou 2:0 a vypadá to, že si tři body už vzít nenechají.

58
    Rychlá kombinace mezi záložníky hostů a prudké zakončení Losady ovoce nepřineslo.

56
    Domácí jsou pod velkým tlakem, ale zároveň mají hru pod kontrolou a útočníky Lierse za svá záda nepouští.

53
    Tento roh už domácí ubránili bez potíží a vyrazili kupředu.

52
    Rohový kop se hostům příliš nepovedl a zopakují si ho z druhé strany.

52
    Další přihrávka byla zachráněna za cenu rohu.

51
    Hosté jsou i nadále častěji v útoku, Keitovi byla zablokována jeho střela.

49
    Zizo byl v útoku příliš důrazný a byl mu odpískán útočný faul.

47
    Aktivněji do druhé půle vstoupili hosté, do zakončení se dostal Wamberto.

46

První půle je za námi a domácí v ní dokázali získat dvoubrankové vedení. Hned v osmé minutě se dokázal prosadit Robson a poslal tak Red Star do vedení. Domácí hráli rázem sebejistěji a pečlivěji, Lierse jen marně hledalo recept na obranu Waaslandu. Domácí ještě přidali gól těsně před přestávkou, přesněji to byl Emond ve 45. minutě a do druhého poločasu tak hosté budou vstupovat s dvougólovou ztrátou. Druhé dějství začne asi ve 21:07.

45+4

45+3
    Marič ještě obdržel žlutou kartu.
    EMOND - 2:0

45
    Waasland právě vstřelil branku!
    RENAUD EMOND se dostal do dobré střelecké pozice, ve které se nemýlil a poslal svůj tým už do dvoubrankového vedení.

43
    Bensebaini fauloval ve středovém kruhu a obdržel za to žlutou kartu.

43
    Zizo uloupil míč na polovině soupeře a rychle vystřelil, bohužel pro Lierse moc dobře nezamířil.

41
    Coosemans se nemusel ani pohnout, střela skončila na tribuně.

40
    Tento kop skončil v tenké zdi a Lierse mohlo jít do protiútoku, faulovaný byl však Keita a přímý kop kousek od vápna si tentokrát vyzkouší hosté.

39
    Emond byl zatažený za dres a upadl, domácí budou kopat přímý kop asi ze čtyřiceti metrů.

37
    Nákop na zadní tyč, odkud balón vybojovali domácí a následně vyvezli ze své poloviny.

36
    Wambertovi byl sražen centr na roh, bude z tohoto kopu něco?

35
    Hráči Lierse už drží dlouho míč na svých kopačkách, domácí jím však mnoho prostoru nedávají.

32
    Hafez udělal chybu v obraně, po které mohl skórovat Emond, ale jeho střela skončila vysoko nad.

30
    Momentálně se hraje u půlící čáry a ani jeden tým se přes obranu soupeře dostat nemůže.

28
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale domácí se neuchylují pouze k obraně, a tak to má Lierse hodně složité.

25
    Wamberto našel krásným pasem Keitu, kterému balon uskočil a ke střele se tak nakonec nedostal.

22
    Zizo si zpracoval balón od Wamberta a přenechal ho ke střele Losadovi, ten přestřelil.

21
    To nevyšlo a po teči Ngawy už hráli pouze domácí.

20
    Losada si řekl o faul a hosté teď mohou soupeře překonat po standartce.

18
    Dlouhý pas skončil v rukavicích gólmana Lierse.

17
    Addy faulovaný a domácí to mohou zkusit z levé strany.

16
    S rohovým kopem si snadno poradil Berezovský a do útoku mohou jít hosté.

15
    Red Star si vybojoval rohový kop, Sawanehovi neprošla přihrávka do vápna.

14
    Zizo uklízel do autu před rozběhnutým Maričem.

12
    Hosté chtějí s nepříznivým stavem něco udělat, tvrdou ránu na Coosemanse vyslal Keita.
    ROBSON - 1:0

8
    Po dobře rozehraném rohovém kopu se k balónu dostal ROBSON SEVERINO DA SILVA, který ho dostal mezi tři tyče a poslal tak svůj tým do vedení 1:0.

6
    Henkens byl faulovaný na půlce hřiště a domácí budou rozehrávat.

4
    Hráči Lierse to zkoušeli po levé straně, Addy je ale nemilosrdně zastavil a míč jim odebral.

2
    Hned ve druhé minutě se zranil jeden z řady hráčů Waaslandu, ale už je na nohou.

1

KV Red Star Waasland: Coosemans – Corstjens, Robson, Addy, Bojovič, Marič, Hubert, Henkens, Destorme, Sawaneh, Emond
    Náhradníci: Čale, Vukušič, Steppe, Blondelle, Vermeulen, Kyeremeh, Deflem

Lierse SK: Berezovský – Wils, Hanin, Ngawa, Traoré, Bensebaini, Hafez, Losada, Keita, Zizo, Wamberto
    Náhradníci: Vellios, Kasmi, Goris, Tahiri, Bourabia, Curto

Rozhodčí: Boucaut – Plumes, Waroux.

Vítám zde všechy fotbalové fanoušky, dnes máme na programu zápas šestého kola belgické Jupiler Pro League mezi KV Red Star Waasland a Lierse SK. Domácí mančaft posbíral z pěti utkání pouhé dva body a v tabulce zabírá poslední místo. Hosté z Lierse na tom nejsou o moc lépe, na svém kontě mají body čtyři, když v úvodním zápase porazili Oostende, a pak už jen remizovali s Mouscronem. Sázkové kanceláře však dnes věří Red Staru a považují ho za favorita. Předem není jasné ale nic, a tak se vše rozhodne na hřišti, kde proběhne výkop ve 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.