Pjunik – Astana 1:4 (kon.) | Shirak – Karaganda 1:2 (kon.) | Almaty – Kukësi 1:0 (kon.)
Veris – Litex 0:0 (kon.) | Qäbälä – Široki Brijeg 0:2 (kon.) | Santos Tartu – Tromso 0:7 (kon.)
Banga Gargždai – Sligo 0:0 (kon.) | MYPA – Fuglafjørdur 1:0 (kon.) | Čelik – Koper 0:5 (kon.)
Sillamäe Kalev – Honka Espoo 2:1 (kon.) | Turnovo – Čichura 0:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Met. Skopje 0:3 (kon.)
VPS – Brommapojkarna 2:1 (kon.) | Plovdiv – Libertas 4:0 (kon.) | Vaduz – Europa 3:0 (kon.)
Rosenborg – Jelgava 4:0 (kon.) | Göteborg – Fola 0:0 (kon.) | Sioni – Flamurtari 2:3 (kon.)
FC Tiraspol – Keşla FK 2:3 (kon.) | Differdange – Atlantas 1:0 (kon.) | Broughton – Haugesund 1:1 (kon.)
Hibernians FC – Trnava 2:4 (kon.) | Víkingur – Daugavpils 2:1 (kon.) | B36 Tórshavn – Linfield 1:2 (kon.)
Rudar Velenje – Laçi 1:1 (kon.) | RNK Split – Mika 2:0 (kon.) | Čukarički Belehrad – Sant Juliá 4:0 (kon.)
Folgore – Budućnost Podgorica 1:2 (kon.) | Diósgyöri – Birkirkara 2:1 (kon.) | Derry City – Aberystwyth Town 4:0 (kon.)
Aberdeen – Daugava Riga 5:0 (kon.) | Crusaders – Ekranas 3:1 (kon.) | Stjarnan – Bangor City 4:0 (kon.)
Hafnarfjördur – Glenavon 3:0 (kon.) | Fram – Kalju 0:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – FK Lovćen 0:0 (kon.)
FK Turnovo
0:1 (0:1)
FC Čichura Sačchere
cz Štvrtok 03.07.2014, 18:00 • Národní stadion Filipa II. Makedonského, Skopje, Makedonie • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V 1. předkole Evropské ligy je připraven souboj mimo jiné makedonského a gruzínského fotbalu. O postup a možnost postavit se tureckému Bursasporu se utká FK Turnovo a FC Čichura Sačchere.

FK Turnovo: Dimovski – Tasev, Ilijev, Mutafchijski, Mecinovič – Varelovski, Najdenov, Pandeski, Dolapčijev – Georgijev, Panděv
    Náhradníci: Ristevski – Harizanov, Mavrov, Kovačev, Stojlov, Kochoski, Čurlinov

FC Čichura Sačchere: Somchišvili – L. Tchelidze, Chikvaidze, Kashia, Rechviašvili – G. Datunaišvili, Bechvaia, Odikadze, Gabedava – Kučuchidze, Dekanoidze
    Náhradníci: Kvilitaia, Nadiradze, Koripadze, Iakobašvili, Mumladze, Nadiradze

Rozhodčí: Németh – Varga, Lemon (všichni Maďarsko).

1

2
    Zatím sledujeme počínání obou mužstev zejména na půlící čáře, ani jeden se dopředu příliš nežene.

4
    Domácí Mutafchijski se dostal do dobré střelecké pozice, prudká rána se ale mezi tři tyče nevešla. Somchišvili bude odkopávat od vlastní svatyně.

5
    Domácí jsou zatím poměrně aktivnější, Georgijevova rána byla sražena na rohový kop.

6
    Z něho však Turnovo nic vytěžit nedokázalo.

9
    Na druhé straně zahrozil Gabedava, jeho střela ale zamířili pouze do míst, kde byl postaven brankář Dimovski.

10
    Další akce hostujícího týmu je ukončena pro ofsajd, provinil se Kučuchidze.

12
    Panděv se dostal do kvalitní střelecké pozice, ani on ale míč do branky nenasměroval.

14
    Zatím se hraje velmi svižně na obou stranách, diváci se rozhodně mají na co dívat. Jediné co tomu chybí, jsou góly.

17
    Chikvaidze šance je zastavena kvůli zdviženému praporku asistenta rozhodčího. Čichura to musí zkoušet znovu.

20
    Prvních dvacet minut je za námi, Turnovo má o něco málo navrch, ale do výraznějších příležitostí se zatím nedostalo.

21
    Ilijev zastavil šanci Sašchere nedovoleným zákrokem, podaří se soupeři využít volný přímý kop z dobré pozice?

22
    Kučuchidzeho centr nikoho v barvách gruzínského celku nenašel.

24
    Kučuchidzeho rána skončila zhruba metr od levé tyče, Dimovski se za balonem znovu pouze ohlédl.

26
    Na druhé straně se chytrou kličkou uvolnil Gabedava, pozorní obránci ale jeho pokus k brankáři nepustili.

29
    Čichčura začíná postupem času přebírat aktivitu, Turnovo se však pozorně brání.

31
    Čichura Sačchere právě vstřelila branku!
    Nyní však již domácí nestačili a gruzínské mužstvo se dostává do vedení! Šťastným střelcem vedoucího gólu je LASHA KUČUCHIDZE – 0:1!

34
    A hosté jsou i nadále velmi aktivní, velkou příležitost měl Bechvaia, jenže Dimovski tentokrát míč za svá záda nepustil!

35
    Turnovo má možnost odpovědět z rohového kopu, Panděvův centr ale zapadl do rukavic Somchišviliho.

39
    Bechvaia vyslal tvrdou ránu, kterou zastavilo až břevno Dimovskiho svatyně!

41
    Hosté mají v závěru prvního poločasu velmi navrch, Turnovo se již modlí, aby bylo v kabině bez dalšího inkasovaného gólu.

42
    Rána Gabedavy končí znovu mimo.

43
    Tak to je komplikace pro Čichuru! Chikvaidze zastavil faulem unikajícího Najdenova a sudí mu okamžitě ukázal červenou kartu!

44
    Z následného volného přímého kopu Dolapčijev tvrdou ranou těsně minul pravou tyč!

45

Rozhodčí nakonec nenastavil ani minutu a ukončil první poločas. Turnovo nakonec prohrává 1:0, hraje však proti deseti a má výhodnou příležitost na srovnání či dokonce otočení skóre.

47
    Domácí se hned v úvodu druhé půle snažili zahrozit z rohového kopu, obránci hostí ale všemu v poklidu zabránili.

48
    Gabedava si vypracoval znovu dobrou pozici, ani tentokrát jeho zakončení v prostoru tří tyčí neskončilo.

49
    Turnovo je přece jen o něco živější než v první půli, Sašchere se však pozorně brání.

51
    Varelovski se snažil probít do dobré střelecké pozice, soupeř ho ale zastavil nedovoleně.

54
    Domácí kouč sahá k prvnímu střídání, Dolapčijev pro dnešek končí, místo něj do hry zasáhne Čurlinov.

55
    Vzápětí střídá Najdenova Stojlov.

58
    Čichura je ve druhé půli směrem dopředu naprosto neviditelná, snaží se v deseti bráni těsné vedení.

60
    Pandovskiho akce je u konce, na svědomí ho má maďarský asistent hlavního rozhodčího.

61
    Domácí Mutafchijski vyfasoval od sudího Németha žlutou kartu.

62
    Kochoski vstoupí na hrací plochu, padla má Ilijev. To bylo poslední střídání makedonského mužstva v zápase.

64
    Panděvův pokus sražen na rohový kop.

66
    Vzápětí měl Saško Panděv na kopačce vyrovnávací branku, v tutové příležitosti ale napálil pouze Somchišviliho! To byla doposud největší příležitost Turnova v dnešním utkání!

67
    Tlak makedonského mužstva postupem času roste, před Sačcherem je ještě velký kus práce.

69
    Dalším, kdo ohrozil Somchišviliho byl Pandovski, střela z hranice pokutového území zamířil mimo.

72
    Čas ale hraje proti domácím, Čichura těží zejména z domácího hřiště. Prohra makedonského týmu by byla jistě velmi nepříjemná.

74
    O rychlý protiútok se pokusil Bechvaia, čistým způsobem byl ale o míč obrán.

75
    Patnáct minut do konce řádné hrací doby, Turnovo stále častěji u balonu a u pokutového území soupeře.

79
    Hosté se rozhodli pro první výměnu, Dekanoidze bude nahrazen Koripadzem.

81
    Čurlinov si vyměnil míč se svým kolegou a ze strany se procpal až do střelecké pozice. Jeho zakončení však postrádalo přesnost.

83
    Tlak Turnova začíná gradovat, do šestnáctky se znovu hrnou všichni hlavičkáři. Následuje roh.

84
    Čichura se opět ubránila, domácí tým povzbuzován fanoušky to tak musí zkoušet znovu.

86
    Neuvěřitelná smůla pro domácí! Střídající Čurlinov orazítkoval břevno!

87
    Hosté využívají střídání, které je již spíše taktické. Kučuchidzeho vymění Mumladze.

88
    Pandovski si nepohlídal ofsajdovou linii a ukončil tím akci Turnova.

90
    Ve Skopje nám již začalo nastavení, Gruzínci stále drží těsný náskok.

90+2
    Čurlinov je zřejmě za nějaké to slůvko k hlavnímu sudímu potrestán žlutou kartou.

90+3
    Koripadze z jednoho z posledních protiútoků minul branku Turnova.

střely: 10:9
    střely na branku: 3:5
    rohy: 8:1
    fauly: 12:27
    ofsajdy: 2:2

Utkání tedy končí nejtěsnějším možným vítězstvím Čichury Sašchere, které nakonec v deseti ubránilo důležitou výhru. Tento úspěch však musí potvrdit o týden později na domácím hřišti. Příjemný zbytek čtvrtečního večera přeje Petr Dejnožka. (19:51:23)