Kanada U16 – Česko U16 3:2 (kon.) | Nemecko U16 – Slovensko U16 0:10 (kon.) | Veľká Británia U16 – Česko U16 1:10 (kon.)
Veľká Británia U16
1:10 (0:4, 1:3, 0:3)
Česko U16
Piatok 27.06.2014, 20:00 • Štadión Vladimíra Dzurillu, hracia plocha číslo dva • Majstrovstvá sveta U16

44:11
    Česko dáva gól! Hokejbalisti Českej republiky poskytnutú šancu s radosťou využili a zaznamenali tak svoj jubilejný desiaty presný zásah v zápase. Presnou koncovkou sa o to postaral MATĚJ ŠTEFKA. Asistencia: Dominik Mikulčák.

42:38
    Česko dáva gól! Necelé tri minútky pred koncom duelu je tu deviaty presný zásah Čechov. Individuálnu akciu zakončenú presnou strelou predviedol TOMÁŠ ZAJÍČEK. Bez asistencie.

37:06
    Česko dáva gól! presilová hra o dvoch hráčov, je herná situácia, ktorú Čechom netreba ponúkať, pretože ju dokážu veľmi dobre využiť. Strelecky sa v nej dokázal presadiť JAKUB KRÁL. Asistencia: Pavel Málik.

24:10
    Veľká Británia dáva gól! Britskí mladíci sa predsa len dočkali náplasti na svoju ubolenú hokejbalovú dušičku. Po individuálnej akcii sa dokázal presadiť TOM WATSON. Britský gól vyvolal v hľadisku veľké ovácie, český brankár sa musí zmieriť s tým, že čisté konto z dnešného zápasu nevyťaží! Bez asistencie.

23:53
    Česko dáva gól! Gólový koncert českých hokejbalistov pokračuje, Briti majú zvesené hlavy, čomu sa za súčasného stavu nemožno diviť. Do listiny strelcov sa presnou koncovkou zapísal aj MATĚJ FRAŇO. Asistencie: Jakub Král, Pavel Málik.

23:32
    Česko dáva gól! Pre mladých Britov je tento zápas obrovskou školou. Česi neustále preukazujú svoju jasnú dominanciu a do britskej svätyne posielajú jeden gólový pozdrav, za druhým! Tentoraz sa stal úspešným strelcom ROBIN MLÁZOVSKÝ. Asistencia: Filip Jaroměřský.

22:22
    Česko dáva gól! Českým hokejbalovým nádejám stačilo na využitie presilovky len jedenásť sekúnd. TOMÁŠ JAKEŠ si naviedol loptičku do ideálnej streleckej pozície a strelou švihom nedal Laingovi šancu! Asistencia: Patrik Kucharski.

14:59
    Česko dáva gól! V samom závere otváracej tretiny, lepšie povedané v jej poslednej sekunde sa dokázali Česi po štvrtý krát zásluhou ALEŠA KMENTU presadiť. Asistencie: Adam Drož.

10:39
    Česko dáva gól! Aktéri zápasu majú za sebou viac ako polovicu úvodnej tretiny, počas ktorej sa však o útočenia snažia výlučne Česi. Briti sa smerom dopredu nevedia vôbec presadiť, ba čo viac prehrávajú už 0:3, o čo sa presnou strelou postaral JAN PROKOP. Asistencie: Dominik Mikulčák, Filip Jaroměřský.

09:00
    Česko dáva gól! Hokejbalisti Česka v doterajšom priebehu potvrdzujú rolu papierového favorita a presne po deviatich minútach hry sa im podarilo navýšiť ich najtesnejší náskok. Svojou akciou sa o to postarali dvaja Tomášovia – Zajíček asistoval a MAJER sa stal úspešným zakončovateľom. Asistencia: Tomáš Zajíček.

03:55
    Česko dáva gól! Mladí hokejbalisti z krajiny našich západných susedova sa na radosť svojich fanúšikov prítomných v hľadisku ujímajú vedenia. Pred britskou bránou bol veľký závar, najlepšie sa pred brankárom Agnusom Laingom zorientoval ADAM DROŽ, ktorý už nemal problém s dorážkou loptičky do prázdnej brány. Asistencia: Matěj Štefka.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 25. Tom Watson (Bez asistencie) – 4. Adam Drož (Matěj Štefka), 9. Tomáš Majer (Tomáš Zajíček), 11. Jan Prokop (Dominik Mikulčák, Filip Jaroměřský), 15. Aleš Kmenta (Adam Drož, Matěj Fraňo), 23. Tomáš Jakeš (Patrik Kucharski), 24. Robin Mlázovský (Filip Jaroměřský), 24. Matěj Fraňo (Jakub Král, Pavel Málik), 38. Jakub Král (Pavel Málik), 43. Tomáš Zajíček (Bez asistencie), 45. Matěj Štefka (Dominik Mikulčák)

Veľká Británia U16: Laing, Wakefield – Allsopp, Cochrane, Dixon, Ferguson, Fannan, Hellensen, Henderson, Heywood, Jackson, MacKinnon, Milner, Mort, Royle, Shaw, Smith, Solerod, Watson.
    Česko U16: Čapek, Janský, Ulrich – Drož, Fraňo, Holec, Jakeš, Jaroměřský, Kmenta, Král, Kucharski, Majer, Málek, Malík, Malina, Mikuláčák, Mlázovský, Novotný, Populhár, Prokop, Singer, Smudek, Štefka, Švanda, Vísner, Zajíček.

Rozhodca: Marco, Sakkas