1:0 (0:0)
FK Senica
Pondelok 23.06.2014, 18:00 • Rakúsko • Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Aktuálny majster Albánska KS Skenderbeu Korcesa sa pripravuje na novú sezónu sústredením v Rakúsku. Za sebou má už 2 prípravné zápasy, v ktorých sa mu príliš nedarilo. Zhodne 0:2 prehral s rakúskymi tímami Wacker Innsbruck a Ried.
    _______________________

FK Senica

Senica taktiež absolvuje sústredenie v Rakúsku. Zápas s Albánskym majstrom bude jej 2.prípravný zápas pred novou sezónou 2014/2015. Senica novú sezónu odštartovala v Červeníku, kde podľahla Trnave tesne 0:1. Tím Senice nastúpil v omladenej zostave a dá sa predpokladať, že aj v tomto zápase nastúpia mladí hráči.

KS Skenderbeu Korce vs. FK Senica

Tieto tímy medzi sebou ešte nikdy neodohrali žiaden zápas, a aj preto sa tímy navzájom veľmi nepoznajú. Z tohto zápasu Vám ponúkame informácie o zmene stavu.

Podľa oficiálnej Facebookovej stránky FK Senica by dnes do tohto súboja mohol zasiahnúť Tomáš Majtán! 27-ročný útočník momentálne rieši prestup do Senice, kde by mohol posilniť ofenzívu. Majtán naposledy hral za Górnik Zabrze, predtým hrával za Žilinu, Petržalku, či Inter Bratislava.

KS Skenderbeu Korce:

FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Gava, Mazáň – Hušek, Malý, Opiela – Piroska, Kalabiška – Majtán.

Albánsky majster KS Skenderbeu Korce sa dnes dozvedel meno svojho súpera v Lige Majstrov. Jeho súperom bude FC BATE Borisov z Bieloruska.

Zápas sa začne o pár minút.

Hráči už nastupujú na ihrisko. Senica sa predstaví v modro-čiernych dresoch a KS Skenderbeu Korce v červeno-bielych dresoch.

Výkop bude mať Senica, ktorá bude hrať zprava doľava.

1

2
    Senica v úvodných minútach zatlačila súpera, ktorý zatiaľ pozorne bráni.

4
    Skenderbeu bude zahrávať priamy voľný kop na polovici Senice.

5
    Skenderbeu bude zahrávať rohový kop po dobrom obrannom zákroku jedného zo stopérov Senice.

6
    V hre je množstvo nepresností, no pri lopte ostáva Senica.

7
    Senica sa dostala pod menší tlak, no loptu už má na svojich kopačkách.

9
    Senica bude zahrávať 1.rohový kop.

11
    Nádejná šanca pre Senicu! Nádherne zahraný rohový kop našiel hráča Senice na 16-stke, ktorý strieľal z voleja, no strelu zblokoval 1 z brániacich hráčov, ktorý je aktuálne ošetrovaný.

13
    Albánsky majster úspešne kombinoval na útočnej polovici, no k zakončenie sa nedostal a navyše sa dopustil útočného faulu.

14
    1 zo stopérov Senice vysúval Majtána do úniku, no ten loptu nedobehol a bol pri nej skorej brankár súpera.

17
    Skenderbeu mohol otvoriť skóre! Po centri z ľavej strany sa útočník albánskeho majstra dostal do zakončenia, no zrejme brankár Šulla nohou vyrazil loptu na roh!

18
    Útočníci Senice boli príliš aktívny a z nich sa dopustil útočného faulu.

20
    Skenderbeu pôsobí v presune z obrannej do útočnej fázy opatrne a hráči sa boja zobrať zodpovednosť na seba, a preto lopty iba nakopávajú.

22
    Na oboch stranách dochádza k častým nepresnostiam, či už na začiatku alebo na konci akcií.

23
    Záložník Skenderbeu skúšal ohroziť bránu Šullu z 35 metrov, no strela letela približne 4 metre nad bránu.

25
    Zatiaľ sa hrá prevažne medzi 16-kami oboch tímov.

27
    Senická obrana je zatiaľ veľmi pozorná a v situáciach 1 na 1 si počína 100%-ne.

28
    Loptu na kopačkách aktuálne držia hráči Senice, no pri každom prechode do útoku loptu strácajú a do zakončenia sa nedostávajú. To isté platí aj o súperovi.

30
    Skenderbeu skúša Senicu prekvapiť dlhými loptami za obranu, no príliš sa mu to nedarí.

31
    Tomáš Majtán vybojoval faul na útočnej polovici, priamy kop rozohral Juraj Pirôška, no nič z neho nebolo.

32
    Skenderbeu predviedol krásnu akciu na 1 dotyk, no do zakončenia sa nedostal a 1 z útočníkov sa pri tejto akcii zranil a musí byť ošetrený.

35
    Zápas je do týchto chvíľ veľmi opatrný s množstvom nepresností na oboch stranách.

37
    Senica sa dostáva pod menší tlak, keď Skenderbeu oblieha jej obrannú polovicu, no nevie sa dostať do zakončenia.

38
    Pekná akcia Skenderbeu! Po pravom krídle unikol 1 z hráčov Skenderbeu, ten nacentroval pred bránu Šullu, no priestor pokryl Pavlík, ktorý loptu odvrátil na roh.

39
    Pri rohovom kope sa dostal k zakončeniu Skenderbeu, no lopta smerovala 1-2 metre vedľa pravej žrde brány.

40
    Hráč albánskeho majstra po jednom súboji ostal ležať vo vlastnom pokutovom území a opäť prichádza k ošetrovaniu.

42
    Senica svojho súpera pri rozohrávke nenapáda, no čaká naňho na vlastnej polovici.

43
    A opäť dochádza k ošetrovaniu hráča Skenderbeu, ktorý po hlavičkovom súboji ostal ležať na zemi. To je už 3.ošetrovaný hráč Skenderbeu v tomto polčase.

45

Rozhodca nenastavil k 1.polčase ani minútu a hráči oboch tímov odchádzajú do kabín. Diváci mohli vidieť opatrný futbal medzi 16-kami, množstvo nepresností oboch tímov a minimum gólových šancí. Albánsky majster mohol skórovať v 17.minúte, no z pološance vyťažil iba rohový kop.
    2.polčas sa začne približne o 19:03.

V priamom prenose bolo počuť, ako si hráči medzi sebou radia, aby si viac prihrávali a nechodili 1 na 1, kde často strácajú loptu.

46

47
    Skenderbeu sa ihneď pustil do útočenia, no úvodnú akciu nezakončil a k lopte sa dostáva Senica.

48
    1 z hráčov Senice si teraz vyšliapol na stredopoliara albánskeho majstra a nešetrne ho poslal k zemi, no hlavný arbiter nechal pokračovať v hre a až teraz ju prerušil. Hráč bude ošetrovaný.

51
    Senice šikovne kombinuje na vlastnej polovici a necháva súpera behať.

52
    Akciu na 1 dotyk predviedli hráči Senice, no v pokutovom území si nedovolene počítal 1 z útočníkov a píska sa útočný faul.

53
    Skenderbeu bude zahrávať priamy voľný kop z 18 metrov od brány. Toto je veľká príležitosť na otvorenie skóre!

54
    Hráčovi Skenderbeu s číslom 33 sa priamy kop vôbec nepodaril a loptu poslal vysoko nad bránu.

55
    Senica sa skúšala presadiť po ľavom krídle, no súper bol pozorný.

56
    Obrovská šanca pre Skenderbeu! Pravý obranca Senice pri rozohrávke nepochopiteľne prihral súperovi rovno na nohu a ten išiel sám na brankára, no minul bránu!

58
    Na ihrisku sa začína priostrovať. Najskôr bol poslaný k zemi pravdepodobne Pirôška a teraz 1 z hráčov Skenderbeu. Žiadnym prekvapením nie je, že Pirôška sa otriasol a hral ďalej, narozdiel od hráča albánskeho majstra, ktorý potrebuje ošetriť od lekárov.

60
    Útočník Skenderbeu sa dostal pred brankára Senice k hlavičke, no z ťažkej pozície iba posúval loptu lepšie postavenému spoluhráčovi, no ten na to nezareagoval a lopty sa zmocnila Senica.

62
    Opäť akcia Senice na 1 dotyk, no center pravého krídeľníka našiel iba stopéra Skenderbeu, ktorý odvracia na roh.

64
    Skenderbeu nemení taktiku ani v 2.polčase a stále to skúša nakopávanými loptami, ktoré zatiaľ neslávia úspech.

65
    Skenderbeu sa dostal do pokutového územia Senice, kde bol 1 z hráčov albánskeho majstra poslaný k zemi, no podľa hlavného rozhodcu bolo všetko v poriadku.

69
    Senica už nečaká na súpera na vlastnej polovici, ale ukazuje vysoký pressing.

70
    Ľavý krídeľník albánskeho majstra nacentroval loptu pred Senickú bránu, kde jeho spoluhráč hlavičkoval na brankára Senice, no ten s loptou nemal problém.

71
    Senica bol 2 minúty bez lopty, no teraz sa k nej dostane po offside súpera.

73
    Hra postupom času začína naberať na rýchlosti.

74
    Senica to opäť skúšala centrom z ľavého krídla, no našiel iba hlavu stopéra.

75
    Skenderbeu bude zahrávať priamy voľný kop z 30 metrov od brány.

76
    Senica sa postupným útokom dostáva na polovicu Skenderbeu.

77
    Hráč Senice poslal k zemi hráča Skenderbeu, ktorý potrebuje ošetriť.

78
    Rozhodca v tomto zápase mohol ukázať aj 4 žlté karty, no zatiaľ žiaden zákrok nepotrestal kartou.

80
    Skenderbeu úspešne kombinuje na polovici Senice a po zblokovanom centri získava rohový kop.

81
    Skenderbeu Korce dáva gól!

Rohový kop smeroval do päťky Senice, kde brankár nevybehol a najvyššie vyskočil 1 z hráčov Skenderbeu, ktorý nemal problém skórovať. Z tohto gólu nemožno viniť iba brankára, hráči Senice si mali lepšie pokryť hráčov albánskeho majstra.

Skenderbeu – Senica 1:0

84
    Do konca zápasu ostáva 6 minút + nastavený čas. Uvidíme či sa Senici podarí zatlačiť súpera.

85
    Obrana Senice horí! Po pravom krídle unikol hráč Skenderbeu, ktorý nacentroval pred bránu, kde jeho spoluhráč neumiestnil loptu do brány.

86
    Brankár Senice podržal svoj tím, keď zobral loptu z nôh útočníkovi albánskeho majstra!

88
    Zápas sa blíži ku koncu a za rečnenie dostáva žltú kartu 1 z hráčov Senice.

89
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Pri lopte je teraz Senica, ktorá bude zahrávať priamy voľný kop.

90
    Senica otvára obranu a všetci hráči sa tlačia na súperovu polovicu.

90+1
    No teraz Senica zbytočne faulovala na útočnej polovici a prichádza o loptu.

Senica aj v 2.zápase letnej prípravy prehrala opäť 0:1. Zápas sa hral prevažne medzi 16-kami s minimum gólových šancí. Jediný gól stretnutia strelil tím Skenderbeu v 81.minúte po rohovom kope a jedinú žltú kartu v zápase dostal hráč Senice v 88.minúte.
    Albánsky majster KS Skenderbeu Korce na sústredení v Rakúsku odohral už svoj 3.zápas a 1-krát sa mohol tešiť z víťazstva, keďže v prvých dvoch zápasoch podľahol rakúskym tímom Wacker Innsbruck a Ried zhodne 0:2.
    To bolo odo mňa všetko, dnešný online prenos Vám priniesol Marek Farkaš. (19:54:53)