Kanada – Taliansko 6:1 (kon.) | USA – Kazachstan 4:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 3:1 (kon.)
Fínsko – Švajčiarsko 3:2 (1:0 po s.n.)
Švédsko
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Slovensko
Piatok 16.05.2014, 19:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

43:59
    Švédi si zahrajú presilovku. Marinčin inkasuje menší trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

36:06
    Lundqvist si odsedí dve minúty za podrazenie, je tu presilovka pre Slovensko a šanca na vyrovnanie!

27:07
    Ďaloga vybojoval presilovku! Náš bek znovu prenikol do útočného pásma, kde ho hákoval Fransson, budeme môcť znížiť v presilovke!

19:59
    Na začiatku druhej tretiny si zahráme presilovku. Za držanie Viedenského pri predchádzajúcej situácii je vylúčený Sjögren.

19:06
    Na konci tretiny druhý faul Nagya v útočnom pásme v dnešnom zápase. Podrazil Burströma, za čo inkasuje menší trest. Tre Kronor v presilovke.

13:02
    Zahráme si prvú presilovku! Réway dotieral za bránou, pri čom ho fauloval Fransson, ktorý si za nedovolené bránenie odsedí dve minúty!

08:07
    Ladislav Nagy po predchádzajúcej situácii dorážal na brankára Nilssona, bohužiaľ ho ale popri tom sekol, a inkasoval menší trest. Švédi v presilovke.

03:23
    Švédsky tlak bude umocnený presilovkou. Hrali sme so 6 hráčmi a tak naša hráčska lavica inkasuje menší trest, ten si odsedí Andrej Šťastný.

Góly a asistencie: 11. Nyquist (Axelsson), 20. Backlund (Lindström), 42. Nygren (Klasen) – 30. Marinčin (Réway)

Švédsko: Nilsson (Ullmark) – Fransson, Ekholm, Lindström, Möller, Backlund – Burström, Andersen, Jarnkrok, Nyquist, Klasen – Erixon, Nygren, Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson – Lundqvist, Axelsson, Rasmussen, Danielsson
    Slovensko: Laco (21.Janus) – Ďaloga, Sloboda, Šatan, Viedenský, Nagy – Švarný, Valach, Miklík, Mikúš, Tatar – Marinčin, Brejčák, Tybor, Pánik, Šťastný – Čerešňák, Mihálik, Skokan, Réway

Rozhodca: Ronn (FIN), Šindler (CZE) – Carlson (CAN), Leermakers (NED)