Kanada – Taliansko 6:1 (kon.) | USA – Kazachstan 4:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 3:1 (kon.)
Fínsko – Švajčiarsko 3:2 (1:0 po s.n.)
USA
4:3 (1:1, 2:1, 0:1)
Kazachstan
Piatok 16.05.2014, 15:45 • Minsk Aréna • Majstrovstvá sveta

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok posledného pracovného dňa tohto týždňa. Nenechajte si ujsť prenos z večerného zápasu medzi Slovenskom a Švédskom. (18:13:14)

Za najlepšieho hráča USA bol zvolený podľa očakávania Seth Jones, na strane Kazachstanu Roman Starčenko.

Je teda dobojované! Američania sa aj v tomto zápase poriadne natrápili, ale nakoniec sa tešia zo zisku dvoch bodov po víťazstve nad Kazachstanom 4:3 po predĺžení, keď o tom v 62.minúte rozhodol Seth Jones.

61:05
    USA dalo gól!
    A je rozhodnuuté! Po prihrávke od Gaudreaua nabral rýchlosť mladý SETH JONES a z medzikružia poslal puk presne pod brvno Ivanova. Asistencie: Gaudreau, Murphy.

60:34
    Z pravej strany vyslal na Ivanova tvrdú strelu Jones a hra je prerušená.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tri tretiny o víťazovi tohto zápasu nerozhodli a tak nás čaká predĺženie. Američania sa v tretej tretine sústredili viac na defenzívu a to sa im nevyplatilo, keďže po chybe v rozohrávke v 54.minúte vyrovnal Roman Starčenko na 3:3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:19
    Zmeniť to chcel ešte Krasnoslobodcev, ale po prieniku pred Thomasa nedokázal zakončiť.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

58:45
    USA sa nevie dostať cez modrú čiaru, ktorú súper prakticky zatvoril. Predĺženie je na spadnutie.

57:35
    Roman Starčenko je dnes pri chuti, jeho prienik po krídle bol ale zakončený nie dostatočne presnou strelou.

56:48
    Tentokrát nemusel Ivanov zasahovať, strela Nielsona z medzikružia minula bránku.

56:12
    Následne mal prácu aj Thomas, keď od modrej skúsil šťastie Alexej Litvinenko.

55:22
    USA si zrejme uvedomilo, že len aktívnou hrou môže uspieť a tak pokračuje vo svojom tlaku. Od modrej vystrelil DeKeyser, ale Ivanov prerušil hru.

54:39
    Na druhej strane bolo pred Ivanovom poriadne horúco! Brankár Kazachstanu na chvíľu upokojil svojich spoluhráčov zákrokom proti strele Smitha.

Martin Platko

Góly a asistencie: 19. Smith, 24. Jones (Smith), 36. Donovan (Gaudreau), 62. Jones (Gaudreau, Murphy) – 15. Starčenko (Upper, Dallman), 22. Romanov (Kazancev), 54. Starčenko (Antropov)

USA: Thomas (Leggio) – Jones, Dekeyser, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Gaudreau, Miele, Abdelkader – J. Hayes, Trocheck, Mueller – K. Hayes, Stapleton, Shore – Wingels
    Kazachstan: Ivanov (Jeremejev) – Dallman, Blochin, Semjonov, Lakiza, Savčenko, Litvinenko, Vasilčenko, Kazancev – Žaljauov, Starčenko, Antropov – Upper, Puškarjov, Romanov – Polišuk, Gavrilin, Krasnoslobodcev – Panšin, Spiridonov, Rymarev

Rozhodca: Nord (SWE), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lederer (CZE)