Taliansko – Nórsko 0:3 (kon.) | Kazachstan – Nemecko 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko – Dánsko 3:0 (kon.)
Fínsko – Lotyšsko 2:3 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:1 (kon.) | USA – Švajčiarsko 3:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Kazachstan
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Nemecko
Sobota 10.05.2014, 11:45 • Minsk Aréna • Majstrovstvá sveta

O víťazovi stretnutia napokon rozhodol samostatný nájazd Oppenheimera. Nemecko si do tabuľky pripisuje dva body, Kazachstan jeden.

Najlepším hráčom Kazachstanu je zaslúžene brankár Jeremejev, na opačnej strane ocenenie dostal útočník Draisaitl..

S týmto konštatovaním sa s vami pre tento zápas lúčime a prajeme ešte príjemný zvyšok dňa. Zároveň vás pozývame k sledovaniu ostatných prenosov svetového šampionátu.
    Za pozornosť ďakuje Veronika Pancuráková. (14:11:50)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Nemecko.
    Gól strelil THOMAS OPPENHEIMER.

Oppenheimer rozhoduje ranou pomedzi betóny! (1:2)

Upper musel dať a podarilo sa mu to! Kazachstan vyrovnáva stav v sérii samostatných nájazdov na 1:1! (1:1)

Rieder takisto nie je úspešný. Kazašský gólman si s ním poradil. (0:1)

Na opačnej strane mohol vyrovnať Antropov. Brankár Zepp sa nenechal oklamať a pravým betónom puk zastavil. (0:1)

Na opačnej strane to skúsil Barta a bol úspešný! Nemecko vyhráva 1:0 už po prvej sérii. (0:1)

Ako prvý sa predstavil Starčenko. Proti Zeppovi volil tvrdú ranu, no tú nemecký gólman bezproblémovo kryl. (0:0)

Samostatné nájazdy začína kazašský tím.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie teda nerozhodlo o víťazovi tohto stretnutia. Neatraktívny duel ukončia až samostatné nájazdy. Tie budú nasledovať po tom, čo priestor ľadovej plochy vyčistia rolby.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:43
    Záverečná minúta predĺženia rýchlo plynie a my nevidíme žiadnu nebezpečnejšiu šancu. S najväčšou pravdepodobnosťou budeme svedkami samostatných nájazdov.

64:17
    Brankár Jeremejev musel zasahovať. Vo svojej lapačke schoval iba jednoduché nahodenie súpera od modrej čiary, čím zabránil akémukoľvek pokusu o dorážku.

63:45
    Nemci sa nevedia udržať v pásme. Kazachstan si uvedomuje dôležitosť každej jednej sekudny a nič nechce riskovať, preto sa domáci hráči pokúšajú puk dostať čo najďalej od svojho brankára.

63:07
    Nemci preniesli hru na opačnú polovicu ľadovej plochy. V predĺžení sú síce aktívnejší, no zakončenia podobné tým z úvodu nadstavenej doby z ich strany teraz nevideli.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 11. Gavrilin (Dallman, Polišuk) – 19. Plachta, rozh. náj. Oppenheimer

Kazachstan: Jeremejev (Ivanov) – Litvinenko (A), Dallman, Savčenko, Lakiza, Vasilčenko, Kazancev, Semjonov, Blochin – Starčenko, Krasnoslobodcev, Antropov (C) – Upper (A), Puškarjov, Romanov – Žajlauov, Polišuk, Gavrilin – Panšin, Spiridonov, Rachmanov
    Nemecko: Zepp (Grubauer) – Ankert, Braun, Kohl, Hordler (C), Krüger, Akdag, Müller – Mauer, Barta (A), Schütz – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Kink (A), Seidenberg, Pietta – Plachta, Weiss, Draisaitl – Rieder

Rozhodca: Rantala (FIN), Šindler (CZE) – Dahmén (SWE), Valach (SVK)