Taliansko – Nórsko 0:3 (kon.) | Kazachstan – Nemecko 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko – Dánsko 3:0 (kon.)
Fínsko – Lotyšsko 2:3 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:1 (kon.) | USA – Švajčiarsko 3:2 (kon.)
Švédsko
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Dánsko
Sobota 10.05.2014, 15:45 • Čižovka Aréna • Majstrovstvá sveta

V tretej tretine sme videli iba jeden gól, v 49.minúte ním pečatil víťazstvo na 3:0 Gustav Nyquist. Ja vám ďakujem za pozornosť a pozývám vás sledovať duel Kanada – Slovensko, ktorý budem pre vás komentovať naživo z Minsku od 19:45. Zatiaľ dočítania priatelia.

60:00

59:36
    Švédi držia puk na svojich hokejkách a nikam sa nuž neponáhľajú.

59:01
    Začala sa posledná minúta zápasu.

58:26
    Dáni v útočnom pásme, puk však z neho smeruje von.

58:01
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

57:55
    Oddychový čas si zobralo prekvapujúco Švédsko.

57:51
    Švédsko v plnom počte.

57:01
    Vhadzuje sa v strednom pásme pred modrou čiarou Švédska.

56:31
    Z ľavej strany pálil v presilovej hre Morten Poulsen, Nilsson bol však znovu pripravený.

55:51
    Vylúčenie Švédsko, na trestnú lavicu mieri Ericsson za napadnutie.

55:44
    Nasleduje reklamná prestávka.

55:36
    Veľká šanca Dánska, v ktorej sa ocitol Boedker, no Nilsson už zrejme chce udržať čisté konto.

54:26
    Tímy striedajú počas hry, Švédi sú stále aktívni a najmú tvrdo dohrávajú všetky osobné súboje.

53:17
    V tomto momente sa na ľade objavilo snáď 7 hráčov Švédska, štvorica rozhodcov si to nevšimla.

53:00
    Dánsko v plnom počte.

52:35
    Obrovská šanca Švédska, v páde zakončoval Backlund, no Galbraith výborne podržal svoj tím.

51:37
    Švédi nasťahovaní pred dánskou bránkou, kombinujú a sú veľmi nebezpeční.

51:00
    Vylúčenie Dánsko, 2 minúty dostáva Lassen za napadnutie.

50:48
    Na ľade sa opäť vyskytujú šarvátky, uvidíme, či budú mať pokračovanie.

50:00
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny.

49:00
    Za stavu 3:0 pre Švédsko je pravdepodobne rozhodnuté.

48:13
    Švédsko dalo gól!
    GUSTAV NYQUIST si dokorčuľoval zdanlivo stratený puk, potiahol si ho kúsok pred bránku, položil si obrancu Dánska na ľad a utešenou strelou prekonal Patricka Galbraitha.

47:48
    Vhadzuje sa pred Patrickom Galbraithom, dlho sa však Švédi v útočnom pásme nezdržali.

46:41
    Nasleduje reklamná pauza, obaja tréneri dávajú pokyny svojim hráčom.

45:31
    Vzápätí Lassen pálil od modrej čiary a projektil z jeho hokejky len tesne minul bránku Nilssona.

45:01
    Rýchly útok dvojice Švédov zmaril výborným obranným zákrokom Stefan Lassen, ktorý vystihol ich vzájomnú prihrávku.

44:16
    V týchto minútach hra nemá veľmi tempo, hrá sa v strednom pásme.

43:25
    Strela Mortena Madsena z pravej strany neurobila Nilssonovi na tvári žiadnu novú vrásku.

42:56
    Švédi chybovali pri rozhrávke, čo sa snažil využiť Nicklas Jensen, no hneď po zisku puku bol poriadne narazený na mantinel.

41:43

41:16
    Tre Kronor sú opäť v pásme Dánska, nedarí sa im však kombinácia.

40:41
    Švédom ostáva ešte minúta presilovej hry.

40:33
    Švédi okamžite pred Galbraithom, Dáni však vyhadzujú puk von z obranného pásma.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Švédska.

40:01

Po druhej tretine je stav zápasu stále 2:0. Tretia tretina sa začne približne o 17:20.

40:00

39:41
    Vylúčenie Dánsko, 2 minúty dostáva Stefan Lassen za hákovanie.

39:32
    Hrá sa v strednom pásme, puk majú na hokejkách Švédi.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:16
    Švédi sa však rýchlo otriasli a už sú späť pred bránkou Dánska.

37:52
    Hra sa presúva pred Nilssona, Dáni budú chcieť zrejme ešte do prestávky skórovať.

37:16
    Oba tímy striedajú, vhadzuje sa po ľavej ruke dánskeho brankára.

36:58
    Švédi stále zvierajú svojho súpera v obrannom pásme, strelecky však Galbraitha neohrozili.

36:01
    Arénou v Čižovke sa už valia mexické vlny, diváci sa bavia hokejom.

35:22
    Švédi stále držia Dánov v ich obrannom pásme, tieto minúty patria im a Galbraith sa veru nenudí.

34:10
    Dánsko s plným počtom hráčov.

33:17
    Švédi pred Galbraithom, Dáni však dobre vykrývajú strelecké uhly.

32:41
    V hľadisku to len tak zahučalo, Joakim Lindstrom snáď z metra minul opustenú bránku Dánska! Toto bola obrovská príležitosť na strane Švédska.

32:10
    Vylúčenie Dánsko, menší trest dostáva Stefan Lassen.

32:10
    Vhadzuje sa po pravej ruke Patricka Galbraitha.

31:42
    Švédi preberajú útočnú aktivitu, po strele Backlunda musel po dlhšom čase zasahovať Galbraith. Opäť tu máme reklamnú prestávku.

30:59

30:25
    Dáni sú však nasťahovaní pred Nilssonom, no chýba ich presilovke streľba.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, po ktorej Švédsko vedie nad Dánskom 2:0.

29:45
    Puk smeruje za bránku Patricka Galbraitha.

29:08
    Obrovský závar pred Nilssonom, Kim Staal nedokázal ani na dvakrát prepasírovať puk za chrbát švédskeho brankára.

28:59
    Vylúčenie Švédsko, na trestnú lavicu mieri za podrazenie Simon Hjalmarsson.

28:32
    Až po takmer troch minútach je hra prerušená, nasleduje reklamná prestávka.

28:00
    Pred Galbraithom zakončoval Danielsson, no bol dôrazne pokrytý a tak nemal čas na lepšie zakončenie, Galbraith s jeho strelou nemal problém. Oba tímy striedajú počas hry.

27:33
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, hra má tempo a spád.

26:32
    Hokejisti Dánska zvýšili dôraz v súbojoch, stíhajú so Švédmi aj korčuliarsky a odrazu majú hráči Tre Kronor veľké problémy.

25:54
    Dáni sa dostali pred Nilsson a hneď to bolo veľká šanca. Morten Poulsen však zoči voči Nilssonovi zaváhal, pretože poslal puk príliš nízko nad ľadom.

24:55
    Joakim Lindstöm hľadal na modrej čiare spoluhráča, no dánsky obranca mu prihrávku vystihol. Rozhodol sa však puk len vyhodiť a umožniť spoluhráčom prestriedať.

24:06
    Útočná aktivita Švédska končí zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred Nilssonom.

23:10
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, Dáni začali pozornejšie brániť.

22:17
    Pekná kombinácia Švédska v útočnom pásme, Sjogrenovi však ušiel puk a tak sa hrnú dopredu hokejisti Dánska.

21:53

21:41
    Galbraith už búcha hokejkou o ľad, o chvíľu sa stav hráčov na ľade vyrovná.

20:38
    Dáni sa však nedokážu udržať na dlhší čas v útočnom pásme a tak nemôžu ponúknutú presilovku využiť.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny pre Dánsko.

20:01

Hokejisti Dánska bude na úvod pokračovať v presilovej hre ešte z prvej tretiny.

Oba tímy sú na ľade, o pár sekúnd sa začne druhá tretina.

Na ľade máme štvoricu rozhodcov, čakáme na príchod oboch tímov.

Po prvej tretine máme je stav 2:0 pre Švédsko, Vidíme výborný zápas, oba tímy skvele bojujú, no viac šťastia v zakončení majú Švédi. O oba góly sa postaral Mikael Backlund. Druhá tretina sa začne približne o 16:35.

20:00

19:53
    Vylúčenie na strane Švédska, menší trest si odpyká Ericsson.

19:53
    Pár sekúnd pred sirénou ešte potýčka pred bránkou Dánska.

19:23
    Joakim Lindström pálil od modrej čiary, puk tesne pred Galbraithom tečoval MIKAEL BACKLUND a dánsky brankár už nestihol zasiahnuť. Asistencia: Joakim Lindström.

19:01
    Máme pred sebou poslednú minútu prvej tretiny.

18:17
    Obrovská šanca Dánska, Juliana Jakobsena vychytal fantastický Nilsson, pretože útočník Dánska ostal pred ním osamotený, zdvihol puk do vinkla, no napriek všetkému tam stihla vyletieť aj lapačka švédskeho brankára.

17:31
    Kombinačná akcia Švédska na konci ktorej bol Daniel Rahimi. Ten mal pred sebou odkrytú dánsku bránku a chcel to využiť, no Galbraith predviedol výborný zákrok a stihol puk vyraziť.

16:12
    Mattias Sjogren sa z ľavej strany pekne natlačil pred Galbraitha, skúšal zakončiť k tyčke, no dánsky brankár tam mal svoj betón a nepohol s ním ani o milimeter.

15:01
    A jedna nastala práve teraz, pretože Jarnkrok nahodil puk do útočného pásma, ten sa zvláštne odrazil od zadného mantinelu priamo pred bránku Dánska a brankár mal opäť plné ruky práce. A znovu si niektorí hráči ťukli do nosov.

14:45
    Švédi sa snažia dostať do útočného pásma nahadzovaním pukov, to sa im aj darí a pred Galbraithom tak vznikajú zaujímavé situácie.

14:01

13:35
    Pekná kombinácia Sjogrena s Hjalmarssonom v útočnom pásme, Galbraith puk v poslednom momente vyrazil ľavým betónom.

12:55
    Dáni sa snažili zaútočiť, no Jesper Jensen bol v útočnom pásme skôr než puk.

12:34
    V Čižovka aréne je reklamná prestávka, dánsky tréner Jan Karlsson rázne dohovára svojim zverencom.

11:41
    Trojica hokejistov Švédska sa vyrútila do útoku, MIKAEL BACKLUND hľadal pred bránkou spoluhráča a jeden z dánskych obrancov si puk nešťastne tečoval korčuľou do vlastnej bránky.

11:22
    Oliver Lauridsen doslova zbúral na mantinel jedného z útočníkov Švédska, ten sa ťažko zbiera z ľadu.

10:32
    Lauridsen strieľal od modrej čiary, Galbraith puk radšej skryl a podržal v lapačke a samozrejme, hráči si ešte niečo potrebovali vysvetliť, takže máme na ľade opäť roztržku. Dnes to vyzerá na zaujímavý zápas pre rozhodcov.

10:00
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.

09:12
    Vzrušenie na opačnej strane, puk smeruje vedľa Galbraithovej bránky, no brankár Dánska z neznámeho dôvodu vyštartoval po jednom z hlavných rozhodcov a veľmi dôrazne mu niečo vysvetľuje. To sa samozrejme páči divákom v aréne.

08:48
    Dáni približne pol minúty nasťahovaní pred Nilssonom, no nič svetoborné nevymysleli a tak idú rýchlo striedať.

08:02
    Pekná kombinácia Lindströma s Mollerom, strela druhého menovaného však bola tesne pred Galbraithom tečovaná vedľa bránky Dánska.

07:07
    V pohotovosti Patrick Galbraith, bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

06:39
    Opäť šanca Dánska, tentoraz strieľal Patrick Bjorkstrand a Nilsson jeho strelu len vyrážal pred seba. Následne sa k dorážke dostal Jesper Jensen, no Nilsson bol opäť pozorný. Nuž a aby sme sa nenudili, tak nasledovala samozrejme aj obligátna potýčka pred švédskou bránkou.

06:18
    Vzápätí šanca na strane Dánov, Larssen však Nilssona len trošku vystrašil. Nasleduje reklamná prestávka.

05:38
    Obrovská šanca Švédska, pretože Jonas Ahnelov ostal sám pred Patrickom Galbraithom, dostal puk presne na čepeľ hokejky, no z prvej mieril len do hrude švédskeho gólmana.

05:21
    Potvrdil to Nicklas Jenssen, ktorý z pravej strany nahadzoval puk pred Nilssona na teč, nedokázal to však urobiť nikto z jeho spoluhráčov.

04:11
    Začína sa veru poriadne zostra, Dáni majú veľkú chuť prekvapiť a snažia sa čo najskôr prekonať Nilssona.

03:33
    Vyzeralo to, že Švédi sa ujali vedenia po smolnej rozohrávke jedného z dánskych obrancov, ktorú vystihol Mikael Backlund a puk tečoval za chrbát Galbraitha. Hlavný rozhodca po porade s videorozhodcom však gól neuznal.

03:17
    Strelu Staala skryl do lapačky Nilsson, no Staal mu po nej ešte buchol hokejkou a okamžite je pred bránkou Švédska roztržka.

02:55
    Hrá má od úvodných minút spád a tempo, súboje sa dohrávajú veľmi tvrdo.

01:38
    Šikovný teč Jimmieho Ericssona takmer prešiel za chrbát Patricka Galbraitha, vzápätí však rýchly protiútok Dánov 2 na 1, z prvej pálil Mads Christensen a trafil pravú tyč Nilssonovej bránky.

00:42
    Prvá strela patrila Dánom, Morten Madsen otestoval pozornosť Nilssona v bráne Troch koruniek.

00:01
    Úvodné buly v prospech hokejistov Švédska.

00:01

Tímy si už zakričali svoje bojové pokriky, dámy a páni, začíname.

Na ľad práve vchádzajú hokejisti oboch tímov, v hľadisku to vyzerá na prevahu Dánov.

Tímy už ukončili rozkorčuľovanie, nastupujú ľadári na úpravu plochy. Čo je však zaujímavé, ďalšia čata pomocníkov mení niektoré reklamy na mantineloch.

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Ekholm, Gustafsson – Erixon, Fransson – Rahimi, Ahnelov – Nygren – Lindström, Moller, Backlund (A) – Jarnkrok, Ericsson, Nyquist – Hjalmarsson, Sjogren, Axelsson – Lundqvist (C), Danielsson, Klasen. Tréner: Marts Par

Dánsko: Galbraith (Nielsen) – Larsen, Lassen – Lauridsen M., Jensen (A) – Lauridsen O., Kristensen – Bruggisser – Madsen (A), Hansen, Boedker – Storm, Bjorkstrand, Jensen – Green (C), Poulsen, Christensen – Jensen N., Staal, Jakobsen. Tréner: Karlsson Jan

Rozhodca: PIECHACZEK Daniel (GER) , SIDORENKO Maxim (BLR) – LEDERER Vit (CZE) , SEMJONOV Anton (EST).

Príjemný dobrý deň z arény Čižovka v Minsku. Aktuálne sú oba tímy na rozkorčuľovaní, zápas sa začne približne o 30 minút.

Príjemný dobrý deň, vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z Čižovka arény v Minsku. Dnes proti sebe nastúpia výbery Švédska a Dánska. Pre oba tímy je to úvodný zápas na turnaji a tak chcú zvíťaziť. Zápas sa začína o 15:45 a k jeho sledovaniu vás pozýva Dávid Švec.

Zostava Švédska pre MS 2014:
    Brankári: Linus Ullmark (MODO Hockey), Joacim Eriksson (Vancouver/NHL), Anders Nilsson (NY Islanders/NHL),

obrancovia: Jonas Ahnelöv (Frölunda), Johan Fransson (Lulea), Magnus Nygren (Färjestad), Daniel Rahimi (Linköping), Niclas Andersén (Čerepovec/KHL), Mattias Ekholm (Nashville/NHL), Erik Gustafsson (Philadelphia/NHL), Tim Erixon (Columbus/NHL),

útočníci: Joakim Lindström, Jimmie Ericsson, Oskar Möller (všetci Skelleftea), Simon Hjalmarsson, Mattias Sjögren (obaja Linköping), Dick Axelsson, Joel Lundqvist (obaja Frölunda), Linus Klasen (Lulea), Dennis Rasmussen (Växjö), Andreas Thuresson (Brynäs), Nicklas Danielsson (Rapperswil-Jona/Švaj.), Mikael Backlund (Calgary/NHL), Gustav Nyquist (Detroit/NHL), Calle Järnkrok (Nashville/NHL).

Dánsko v príprave na MS 2014 odohralo tieto zápasy:
    Bielorusko – Dánsko 5:2
    Dánsko – Bielorusko 3:4
    Dánsko – Bielorusko 5:4
    Švédsko – Dánsko 5:2

Zostava Dánska pre MS 2014:
    Brankári: Sebastian Dahm (Roedovre), Patrick Galbraith (Karlskrona/Švéd.), Simon Nielsen (Lukko Rauma/Fin.),

obranci: Phillip Bruggisser (Kristianstad/Švéd.), Jesper B. Jensen (Rögle/Švéd.), Emil Kristensen (Oskarshamn/Švéd.), Philip Larsen (Edmonton/NHL), Stefan Lassen (EBEL), Markus Lauridsen (Lake Erie/AHL), Oliver Lauridsen (Adirondack/AHL),

útočníci: Jannik Hansen, Nicklas Jensen (obaja Vancouver/NHL), Julian Jakobsen, Morten Madsen (obaja Hamburg/Nem..), Anders Poulsen (Herning), Thomas Spelling (Soenderjyske), Patrick Bjorkstrand (Záhreb/KHL), Mikkel Boedker (Phoenix/NHL), Morten Green (Schwenningen/Nem.), Mads Christensen (Eisbären Berlín/Nem.), Jesper Jensen (Karlskrona/Švéd.), Morten Poulsen (Oskarshamn/Švéd.), Kim Staal (Rosenheim/Nem.), Frederik Storm (Malmö/Švéd.)

História vzájomných zápasov hovorí jasne v prospech Švédska, keďže Švédi vyhrali 13 zápasov a Dáni nevyhrali ani jeden jediný.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:45.