Česko U18 – Švajčiarsko U18 4:2 (kon.) | Kanada U18 – Rusko U18 2:3 (0:1 po s.n.) | USA U18 – Fínsko U18 4:3 (kon.)
Nemecko U18 – Švédsko U18 3:9 (kon.)
Nemecko U18
3:9 (0:3, 1:4, 2:2)
Švédsko U18
cz Utorok 22.04.2014, 18:30 • Imatra Spa-Arena, Imatra • Majstrovstvá sveta U18

Poslední zápas skupinové fáze Mistrovství světa U18 končí. Švédové to nakonec na desítku nedotáhli, ale to je příliš mrzet nemusí. Vítězství 9:3 je v tabulce skupiny A posunulo na druhou pozici a to znamená, že se ve čtvrtfinále utkají s domácími Finy. Německo nezískalo ani bod a čekají ho zápasy o udržení proti nejhoršímu týmu ze skupiny B – Dánsku.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:11, celkem – 21:45

Dnešní utkání sledovalo 1200 diváků.

60:00

59:15
    Desátý gól nepřinesla ani rána Antona Karlssona, utkání se chýlí ke svému konci.

58:06
    Z mezikruží střílel Forsbacka Karlsson, mezi tyče se netrefil.

57:32
    Nylander oklamal německé beky a dostal se až před Proskeho. Svou střelu ale namířil pouze do německého brankáře.

56:31
    Střelu jednoho ze Švédů Proske vyhlavičkoval svou maskou.

55:04
    Do konce zbývá pět minut. Němečtí hokejisté se snaží vyhnout dvojcifernému přídělu.

54:09
    V dobré příležitosti se ocitl Axel Holmström, nenalezl však prostor mezi tyčemi.

52:19
    Němci zahráli na icing, hra se stěhuje před Floriana Proskeho.

50:30
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    3:9! Švédský nápor ukončil gólovou střelou WILLIAM NYLANDER. Dočkáme se i desítky? Asistence: Axel Holmström a Oskar Lindblom.

49:46
    Na Proskeho se řítil Axel Ottosson, vítězně z tohoto souboje vyšel gólman Německa.

47:36
    Tempo zápasu již znatelně upadlo. Konopatzki z dálky nahodil kotouč na Olssona a získal tím útočné pásmo pro Německo.

45:23
    Tre Kronor potřebovali na využítí přesilovky 10 sekund. Od modré vypálil GUSTAV FORSLING a trefil se náramně. Proske neměl šanci. Asistence: William Nylander a Adrian Kempe.

45:13
    Přesilovka také pro Švédy. Potrestán Manuel Todam za podražení.

44:33
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němečtí mladíci sympaticky bojují a přesilovou hru využili ke snížení na 3:7! MANUEL WIEDERER se dostal až před Olssona a poslal kotouč za jeho záda. Asistence: Manuel Todam a Kai Wissmann.

44:17
    Oskar Lindblom vyloučen za nedovolené bránění.

43:51
    Nylander v dobré pozici, ale než stihl zakončit, byl o kotouč oloupen protihráčem.

42:48
    První lajna Švédů soupeře zatlačila před Proskeho. Další gól z toho zatím nevzešel.

41:30
    Němci vstoupili do třetí části aktivně a jsou za to odměněni gólem. Po střele Konopatzkiho se dorážkou z bezprostřední blízkosti prosadil MAXIMILIAN KAMMERER. Asistence: Stefan Loibl a Christian Konopatzki.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:16.

Ve druhé třetině měli Švédové obrovskou převahu a přidali do německé sítě další čtyři puky. Čestného zásahu se však dočkali i němečtí hokejisté, když ve 32. minutě snižoval v přesilové hře na 1:5 Manuel Wiederer. Utkání je dávno rozhodnuté a oba týmy již mohou šetřit síly na důležitější zápasy.

Střely na branku ve 2. třetině – 3:21, celkem – 15:34

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

36:21
    Švédové se nakonec ubránili a jsou kompletní.

35:34
    Němci soupeře tlačí a několikrát byli blízko dalšímu přesilovkovému zásahu.

34:25
    Němci stále ve druhé třetině vystřelili jen jednou. Nyní mají možnost tuto statistiku vylepšit.

34:20
    Forsbacka Karlsson fauloval brankáře Proskeho a je vyloučen.

33:53
    Kanonáda pokračuje. Christoffer Ehn se prokličkoval až před Proskeho, který jeho střelu vyrazil, ale RASMUS ANDERSSON již doklepával volný kotouč do odkryté klece – 1:7. Asistence: Christoffer Ehn a Kevin Elgestal.

32:58
    A je to 1:6! SEBASTIAN AHO skóruje podruhé v zápase, když jeho střela zazvonila o brankovou konstrukci a od ní se kotouč odrazil do sítě. Asistence: Gustaf Franzen.

32:17
    Přesilová hra pro Švédsko. Dominik Kolb zvedl hůl příliš vysoko a na dvě minuty si odpočine.

31:25
    Zajímavostí je, že Němci ve druhé třetině pouze jednou trefili prostor mezi tyčemi a byl z toho Wiedererův gól.

31:01
    Přesilovka využita a německý výběr tak koriguje na 1:5! Ránu Kammerera pohotově tečoval MANUEL WIEDERER a Olssonovi nezbylo nic jiného, než vytáhnout kotouč ze sítě. Asistence: Maximilian Kammerer a Kai Wissmann.

30:36
    Fosbacka Karlsson vyloučen za držení. Přesilovou hru si vyzkouší i Němci.

30:29
    Muzito Bagenda se protáhl až před Proskeho, ale nedal. Stále 0:5.

29:34
    Německo oslabení přestálo a je v plném počtu.

28:47
    Neujala se ani rána kapitána Franzena, která minula horní růžek.

27:52
    Od modré tvrdě vypálil Forsling, trefil však jen nohy bránícího protihráče.

27:33
    Andreas Eder vyloučen za hákování. Přesilovka pro Švédy.

27:14
    Trochu kuriózní situace, kdy se kotouč od helmy jednoho ze švédských hráčů odrazil jen těsně vedle Proskeho branky.

25:14
    A hned po buly střílí Švédové další gól! Na konci přečíslení 2 na 1 stál HENRIK TORNQVIST, který zvyšuje již na 0:6. Asistence: Jacob Forsbacka Karlsson a Kim Rosdahl.

24:05
    Ránu Muzita Bagendy stačil vyrazit Proske, ale jeho spoluhráči nedokázali dostat kotouč do bezpečí, takže tlak soupeře pokračoval a střela WILLIAMA LAGESSONA si již cestu do sítě našla. Asistence: William Nylander a Axel Holmström.

24:25
    Němci se snaží hrát útočně, ale do šancí se dostávají jen těžko. Švédové hrají, co potřebují.

22:23
    Tvrdou ranou se prezentoval William Nylander, který je synem slavného Mikaela Nylandera, ovšem kotouč prolétl vedle německé klece.

20:30
    Proske si hned připisuje první úspěšný zákrok.

20:02
    Němci sáhli ke změně ve svém brankovišti. Od začátku druhé části jejich klec hájí Florian Proske.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:25.

První třetina vyzněla jasně pro favorizované Švédy, kteří se za dvacet minut hry ujali třígólového vedení. Skóre utkání otevřel po sedmi minutách Holmström a ve 12. minutě zvýšil v přesilovce 5 na 3 Aho už na 0:2. Třetí trefu pak soupeři daroval brankář Německa Fiessinger, jenž si srazil do vlastní sítě střelu Lindbloma.

Střely na branku v 1. třetině – 12:13

20:00

19:00
    Hra se v závěru třetiny uklidnila, Švédové se již nikam neženou. Zbývá minuta do přestávky.

16:31
    Němci se i za stavu 0:3 snaží sympaticky útočit a gólman Olsson se tak musí mít na pozoru.

14:52
    Velké chyby se nyní dopustil německý gólman Fiessinger, který si srazil do vlatní sítě poměrně nevinně vyhlížející pokus OSCARA LINDBLOMA. Tre Kronor vedou už 0:3. Asistence: William Nylander a Axel Holmström.

14:37
    Pozornost Olssona vyzkoušel Mayenschein, švédský brankář kryje.

14:20
    Ottosson s Elgestalem se snažili protlačit kotouč za záda německého gólmana, Fiessinger odolal.

13:07
    Také němečtí hráči se dostali k několika střelám. Olsson byl však na místě a drží čisté konto.

12:11
    Odvážný průnik Lindbloma zastavil až gólman Fiessinger.

11:21
    Tohle Němci prostě nemohli ustát! Obléhání jejich svatyně ukončil nechytatelnou bombou obránce SEBASTIAN AHO, který se tak trefuje ve svém prvním zápase na šampionátu – 0:2. Asistence: Gustaf Franzen a Kim Rosdahl.

11:03
    Se střelou Nylandera si poradil Fiessinger. Švédové ale pokračují v náporu.

10:23
    To je pro Němce nepříjemné. Ve stejné chvíli byli vyloučeni Edfelder a Mayenschein. Švédsko tak bude hrát celé dvě minuty trvající přesilovku 5 proti 3!

8:40
    Axel Holmström byl blízko druhému gólu, ale jeho střelu zastavila tyčka! Švédové mají hru pod kontrolou.

8:02
    Z předbrankového prostoru se zkoušel prosadit Pettersson, ale na poslední chvíli byl odzbrojen německou defenzivou.

7:06
    Švédové se ujímají vedení! AXEL HOLMSTRÖM se dostal ke střele a vymetl horní růžek Fiessingerovy svatyně. Asistence: Oskar Lindblom a Adam Ollas Mattsson.

6:34
    Tre Kronor získali buly v útočném pásmu. Komerční přestávka.

5:11
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a práci mají střídavě oba gólmani.

3:51
    Nyní se trochu osmělili i Němci. Jejich pobyt v útočném pásmu vyvrcholil střelou Loibla, se kterou si Olsson poradil.

2:12
    V úvodu utkání diktují tempo Švédové, jejich soupeř se pouze brání.

00:40
    Švédsko začíná ostře, Ollas Mattson trefuje tyč za zády německého brankáře!

00:01

Německo U18: Fiessinger (Proske) – Rogl, Kurz (A), Quaas, Trinkberger, Schutz, Wissmann, Haase, Kaisler (A) – Kircher, Eder (C), Kolb – Loibl, Wiederer, Kammerer – Koziol, Todam, Konopatzki – Edfelder, Mayenschein. Trenér: Jim Setters

Švédsko U18: Olsson (Söderström) – Lagesson, Englund (A), Ollas Mattsson, Pettersson, Forsling, Andersson, Aho – Franzen (C), Kempe, Karlsson (A) – Holmström, Nylander, Lindblom – Rosdahl, Forsbacka Karlsson, Tornqvist – Ehn, Ottosson, Elgestal – Muzito Bagenda. Trenér: Anders Eriksen.

Rozhodčí: Hicks (GBR), Wehrli (SUI) – Browne (CAN), Penkivech (USA).

Švédsko
    Tre Kronor si na šampionátu zatím počínají podle očekávání. Ze tří zápasů získali pět bodů a v tabulce skupiny jim patří třetí příčka. Švédsko začalo porážkou 1:3 se silnou Kanadou, ale hned v dalším zápase dokázalo udolat 4:3 po nájezdech Rusko. Získat přitom mohlo i všechny tři body, vždyť po dvou třetinách vedlo již 3:0, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce Rusové duel alespoň vyrovnali. V pondělí pak mladí Švédové přehráli Slováky jasně 6:2.