Česko U18 – Švajčiarsko U18 4:2 (kon.) | Kanada U18 – Rusko U18 2:3 (0:1 po s.n.) | USA U18 – Fínsko U18 4:3 (kon.)
Nemecko U18 – Švédsko U18 3:9 (kon.)
po s.n. (0:1)
Kanada U18
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Rusko U18
cz Utorok 22.04.2014, 15:08Majstrovstvá sveta U18

Zápas je u konce! Neuvěřitelná bitva o vítězství začala hlavě na konci zápasu. Oba týmy cítily vůni tří bodů, ale ani jeden z nich se toho nedočkal. Zápas totiž došel do prodloužení, ani tam však branka nepadla. Rozhodnutí tedy přišlo v samostatných nájezdech, jediným úspěšným se stal Kirill Pilipenko, jenž Rusku odkázal 2 body a Kanadě zůstal 1.

Tímto se s Vámi loučí Radim Sochor, děkuji Vám za pozornost. Někdy zase u hokeje, na přečtenou.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko U18.
    Jake Virtanen si s Treťjakem neporadil, Rusko vítězí po nájezdech 0:1! Rozhodující nájezd proměnil KIRILL PILIPENKO!

Jake Virtanen musí dát!

Vladislav Kameněv brankáře také nepřekonal, Kanada žije!
    Kanada 0:1 Rusko

Jared McCann neprostřelil Treťjakova, Rusko stále vede!

Druhý se rozjel Kirill Pilipenko a uspěl přesnou střelou mezi betony!

Bleackley se pokusil zakončit efektivně, ale puk mu na poslední chvíli sklouzl z hole.
    Kanada 0:0 Rusko

Kanada začne, prvním hráčem je Conner Bleackley!

Samostatné nájezdy začínají.

Pozor! Taktický krok v podání Ruska, či opravdová výměna? Alex Truškov se rozcvičuje na ledové ploše.

Ani prodloužení nám nepřineslo rozhodující gól, uvidíme nájezdy! Kanada si je na tomto turnaji vyzkouší poprvé, zatímco Rusko v nich již jednou prohrálo. (Rusko – Švédsko 3:4 po s. n.)

Dnešní utkání sleduje 1200 diváků.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:05
    Tohle nemohlo Bleackleymu vyjít, jeho provizorní ránu od modré čáry Treťjak s přehledem chytá! Kanada však stále kombinuje v útočné třetině. Dočkáme se branky?

63:10
    To snad ne! Slepcov čekal na zadní tyči, kam také přihrávku dostal. Bohužel pro ruský tým toho nedokázal zužitkovat a poslal svůj pokus pouze do mantinelu za brankou. Nutno dodat, že brankář McDonald by tento pokus zcela jistě nezachytil.

62:20
    To co teď předvádí obě mužstva, tomu se říká reklama na hokej! Neuvěřitelné tempo v prodloužení nejspíše čekal málokdo. Fanoušky může velmi těšit, že se nehraje žádná taktická bitva.

61:50
    Obrovský hlad po gólu měl nyní Svenčnikov, jenž se do útočné akce vrhl doslova po hlavě, vyvalil totiž branku. Sudí museli povolat pomoc, na ledě se již klouže muž s vrtačkou. Hra je na chvíli přerušena.

61:20
    Teď to ale opravdu smrdělo gólem! Ruská obrana se zapomněla kdesi ve středním pásmu, přečíslení dva na jednoho ale zastavil Kraskovski dobrým defenzivním zákrokem.

60:29
    Treťjak si poradil s Konecnyho ránou, stav zůstává stále vyrovnaný. Kanada se o několik vteřin poté dostala do další útočné šance, ale tentokrát to střelou neskončilo.

Radim Sochor

Góly a asistencie: 22. Konecny (Sanheim), 48. Barzal (McCann) – 41. Nikolišin, 60. Kameněv (Nikolišin, Slepcov), rozh. náj. Pilipenko

Kanada U18: McDonald (Billia) – Fleury, McKeown "C", Sanheim, Barzal, Hicketts, Carrier, Pilon – Perlini "A", Konecny, Point "A" – Gropp, McCann, Thomas – Bleackley, Virtanen, Bishop – Quenneville, Audette, Crouse – Hawryluk
    Rusko U18: Treťjak (Truškov) – Slepcov "A", Šaripzjanov, Dervuk, Provorov, Ljamkin, Nazarkin, Mikulovič, Šukin – Svečnikov, Nikolišin, Protapovič – Kraskovski, Dergačjov, Afonasievski – Pilipenko, Vovčenko, Kameněv "C" – Jazkov, Fazlejev "A", Korškov

Rozhodca: Ansons, Miller – Lhotský, Pesonen