Česko U18 – Švajčiarsko U18 4:2 (kon.) | Kanada U18 – Rusko U18 2:3 (0:1 po s.n.) | USA U18 – Fínsko U18 4:3 (kon.)
Nemecko U18 – Švédsko U18 3:9 (kon.)
USA U18
4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Fínsko U18
cz Utorok 22.04.2014, 17:30 • Kisapuisto, Lappeenranta • Majstrovstvá sveta U18

Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (19:57:36)

Z Lappeenranty je to pro dnešek vše, přihlásíme se Vám opět ve čtvrtek.

Čtvrtfinálové dvojice: USA – Slovensko, Česko – Rusko, Finsko – Švédsko, Kanada – Švýcarsko. Časy utkání a místa, kde se zápasy budou hrát, upřesníme.

Na MS U18 ve finské Lappeenrantě a Imatře skončily základní skupiny. Zítra je na turnaji volný den, ve čtvrtek to pak začne, když se rozjedou čtvrtfinálové boje.

Máme za sebou utkání, v které se hrál dvě třetiny pohledný hokej. Následně tempo hry upadlo, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a jakoby hráči hráli na prodloužení. Proti tomu byl však Jack Eichel, jenž minutu před poslední sirénou poslal USA do vedení 4:3. To už Američané udrželi a zajistili si tak vítězství ve skupině B. Finové jsou třetí, Česká republika na druhém místě.

60:00

59:50
    Aleksi Saarela v rozhodující chvíli zlomil hůl!

59:35
    Finové to zkouší v šesti!

58:54
    Time-out pro Finsko.

58:54
    USA právě vstřelilo branku!
    Tak tento gól odpovídá celému průběhu třetí části. Amerika byla usazena v útočném pásmu, JACK EICHEL nevěděl co s pukem, vyjel ke spodní hranici kruhu a z ostrého úhlu překonal Kahkonena. Asistence: Sonny Milano.

57:45
    Jack Eichel v dobré střelecké pozici pálí mimo.

57:26
    Američané postavili přesilovkový vzorec, nakonec dorážel jednu ze střel Larkin. Kahkonen kryje.

56:50
    máme tu první vyloučení ve třetí části. Jere Rouhiaihnen (FIN) – 2 minuty – sekání.

56:34
    Hraje se opět v útočném pásmu USA.

56:16
    Keskitalo hledá najeté útočníky, po prvním pokusu jsem mu puk vrátil zpět na hůl.

55:50
    Buly před Kahkonenem.

54:57
    Oba týmy nechtějí udělat chybu, podle toho nyní vypadala rozehrávka Finů, která končí zakázaným uvolněním.

54:14
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

54:00
    Po delší době šance Finska. Kasperi Kapanen pálil z levého rohu, brankář USA pozorný.

53:15
    Nakonec to byl Louis Belpeido, kdo zakončil další kombinaci Ameriky. S jeho střelou neměl Kahkonen potíže.

Lukáš Peroutka

Lukáš Majer

Góly a asistencie: 20. Hanifin, 21. Bjork (Larkin), 40. Connor (Matthews, Hanifin), 59. Eichel (Milano) – 10. Keskitalo (Lammiko, Honkanen), 26. Saarela (Keskitalo), 34. Kiviranta (Kapanen)

USA U18: Nedeljkovic (Minney) – Dougherty, Fortunato, Glover, Belpedio, Collins, Hanifin, MacLeod – Eichel, Tuch, Milano – Bjork, Larkin, Hitchcock – Gersich, Matthews, Connor – Wegwerth, Pavelek, Stevens – Fiegl. Trenér: Danton Cole.
    Fínsko U18: Kahkonen (Voutilainen) – Niku, Keskitalo, Parikka, Moberg, Tuulola, Rouhiainen – Honkanen, Rantanen, Lammikko – Aho, Hopponen, Kalapudas – Kapanen, Saarela, Kiviranta – A. Makinen, Kauppinen, M. Makinen – Lamsa. Trenér: Rauli Urama.

Rozhodca: Öhlund (SWE), Sergejev (RUS) – Lazarev (RUS), Malmqvist (SWE)