Tampa Bay – Montreal 1:4 (kon.) | Boston – Detroit 0:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 3:2 (kon.)
St. Louis – Chicago 4:3 (po pr.)
Boston Bruins
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Detroit Red Wings
Sobota 19.04.2014, 01:30 • TD Garden • Play-off NHL

45:17
    Po rozohratí akcie spoza vlastnej brány sa Detroit dokázal dostať do útočného pásma, ale v ňom prišiel faul Tomáša Tatara na Davida Krejčiho v rohu klziska a slovenský útočník dostáva dve minúty za nedovolené bránenie. Nasledovať bude prvá presilovka domácich v tomto zápase.

35:58
    Detroit veľmi húževnato bojoval o útočné pásmo a potom, čo Johan Franzen skončil v bráne Tuukku Raska sa bude vylučovať. Na trestnú lavicu sadá Torey Krug, ktorý dostáva dve minúty za držanie. Druhú presilovú hru si zahrajú Red Wings po reklamnej pauze.

16:08
    Brendan Smith bol tvrdo zrazený na ľad domácim kapitánom Zdenom Chárom, ktorý sa stáva prvým vylúčeným hráčom tohto stretnutia, keď dostáva trest za vrazenie na mantinel. Presilovka Red Wings začne po reklamnej pauze.