HC Košice
Štvrtok 03.04.2014, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga play-off

59:32
    Piešťany dali gól!
    Piešťany ešte strieľajú gól, keď sa po ľavej strane predral TIBOR MELICHÁREK a pod brvno zavesil. Práve v momente, keď domáci fanclub skandoval ĎAKUJEME. Možno je už neskoro, domáci diváci si však aspoň ten góóóól mohli zakričať.
    Asistencia: Saliji, Holovič.

58:11
    Tomek na striedačke, posledná snaha Havranov.

58:11
    2 min. Marcinko (KOS), nedovolené bránenie.

Piešťany si berú time out a azda skúsia bez gólmana.

57:00
    2 min. Saliji (PIE), hákovanie.

Saliji fauloval Bartánusa v šanci, Marek ešte stihol trafiť konštrukciu.

51:06
    2 min. Rais (PIE), vysoká hokejka.

Dobre zapracoval Jokeľ na ľavom krídle, vošiel do pásma a jeho aktivita priniesla Raisov faul.

47:29
    2 min. Jenčík (KOS), vysoká hokejka.

Takže Piešťany po faule Jenčíka majú ideálnu príležitosť. 53 sekúnd 5 na 3.

46:22
    2 min. Macejko (KOS), seknutie.

Piešťany nutne potrebujú presilovku využiť, aby zápas dostal šťavu.

46:12
    Košice dali gól!
    Osobne si myslím, že je rozhodnuté, že toto už Havrani nerozchodia. Po pravom krídle unikol Bartánus, cez Škadru poslal puk presne na hokejku RICHARDA JENČÍKA, ktorý nemal problém do poloprázdnej brány skórovať.
    Asistencia: Bartánus.

39:12
    Tak trochu šťastný gól, tečovaná strela medzi Tomekove nohy, skóruje RADEK DEYL. Aj sa chvíľu zdalo, že Tomek puk má, až sa objavil 20 cm za čiarou. A domáci sa dostávajú do zložitej situácie.
    Asistencia: Jenčík, Bartoš.

38:33
    2 min. Peško (PIE), nedovolené bránenie.

Časť divákov síce píska, ale tento faul bol evidentný. Príležitosť východniarov dostať sa do vedenia.

35:02
    Bartánus sa ocitol po peknej kombinácii medzi kruhmi, jeho strela švihom si však cestu do siete nenašla.

32:20
    2 min. Gmitter (KOS), hákovanie.

Pekná akcia Havranov, na konci ktorej mal byť gól zbehnuvšieho Brňáka pri ľavej tyčke. Zabránil mu v zakončení Gmitter, ktorý si to namieril na trestnú.

22:35
    Strela od modrej, Tomek vyrazil do výšky, puk mu padal po chrbte do bránky, stihol však za pomoci jedného z brániacich hráčov zažehnať zopár srdcových kolapsov na tribúnach. Stále bez gólu. Vyzdvihnúť však treba forčeking Sojčíka, ktorý donútil domácich chybovať v rozohrávke. Dnes sa im to stáva pomerne často, keď Košice vysunú forčeking, domáci s tým majú problémy. Našťastie pre nich, to Košice nerobia často.

19:42
    2 min. Bartoš (KOS), hákovanie.

Dobre teraz zapracovali domáci. Napádajúci Nemec prinútil Deyla posunúť puk na Kloučka, toho napádal Stupka, Klouček puk len posunul na mantinel, kde ho zachytil Rais a poslal Stupku do šance medzi kruhy, kde si Peter Bartoš poradil skúsene.

18:16
    Jenčík číhal pri pravej tyčke na odrazený puk, aj sa dočkal, ale nedokázal ho upratať do siete.

18:06
    2 min. Drgoň (PIE), podrazenie.

Búrka nevôle s týmto verdiktom, kto to vidí na obraze, v opakovačke, urobí si názor.

15:51
    Fantastický zákrok Staňu, ktorý vychytal Brňáka včasným rozkľakom. Brňákovi ideálne nabíjal Peško. Najväčšia šanca domácich.

11:37
    Obrovská chyba Mateja Hamráka v strednom pásme, keď si nechal vziať puk Marcinkom, práve v momente keď domáci striedali, Tomáš išiel sám na Tomeka, ten ho ale vychytal lapačkou a svojich výrazne podržal. Hamrák sa mu isto poďakuje.

05:45
    2 min. Klouček (KOS), vyhodenie puku.

Teraz sa však už trestá, technický priestupok košického obrancu, ktorý nikým nekrytý s prehľadom poslal puk na ochranné sito.

01:55
    Na druhej strane sa predieral do zakončenia Hamrák a keď už mohol zakončiť, trochu nepochopiteľne dával ešte zadovku, čím zaskočil asi aj spoluhráčov.

01:36
    Po chybe v rozohrávke za Tomekom bol zoči voči gólmanovi myslím Jiří Bicek, aj si Tomeka položil, ale nedal. Hoci sa zdalo, že už musí dať.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 60. Melichárek (Saliji, Holovič) – 40. Deyl (Jenčík, Bartoš), 47. Jenčík (Bartánus)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Filip (C), Drgoň, Lušňák, Peško, Saliji – Brňák, Rais, Nemec (A), Mišura, Melichárek – Bučka, Škadra, Románek, Hamrák, Haring – Cuník, Biro, Holovič, Schmidt, Stupka
    HC Košice: Staňa – Cebák, Štrbák (C), Bartánus, Bartoš, Jenčík (A) – Macejko, Šeda, Svatoš, Chovan, Jokeľ – Klouček, Deyl, Bicek (A), Marcinko, Sojčík – Pašek, Takáč, Hinďoš, Hrnka, Gmitter

Rozhodca: Konc J., Stano – Tvrdoň, Výleta