HC Košice
Štvrtok 03.04.2014, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Tak prvý finalista je už známy, gratulácia do Nitry, ako aj do B. Bystrice za výbornú sezónu, a dnes v Piešťanoch môžeme spoznať aj druhého finalistu. A to v prípade, ak si dnes výhru pripíšu hokejisti HC Košice, ktorí aktuálne vedú nad tímom ŠHK 37 Piešťany 3:2 na zápasy.

Séria je možno až nečakane vyrovnaná, keď pred dvoma zápasmi boli na koni Piešťany. Situácia sa však otočila, keď Oceliari dokázali v dôležitom štvrtom zápase v Piešťanoch zvíťaziť 4:1 a túto výhru potvrdili doma po výsledku 3:0. V posledných dvoch zápasoch teda umožnili Havranom radovať sa z gólu iba raz a to veru nemohlo na piešťanský úspech stačiť. V tejto činnosti sa teda budú musieť domáci zlepšiť, s jedným gólom ťažko Košice porážať.

Piešťany však príkladne bojujú, Košičanom sú vyrovnaným súperom a hokejky určite neskladajú. Ostatný zápas síce pri pohľade na výsledok (3:0) vyzerá jednoznačne, ale treba spomenúť, že prvý gól bol z presilovky, druhý z trestného strieľania a tretí pri power play. Piešťany teda zabojovať určite vedia. Dôležitým faktorom môže byť aj fyzická kondícia a ako to už tak býva aj výkony brankárov. Dá sa predpokladať, že v bráne Košíc bude Rastislav Staňa a domácu svätyňu tipujem, že bude strážiť Tomáš Tomek. Výsledok si tipovať netrúfam, favoritom sú Košičania. Každopádne, v Piešťanoch domáci isto spravia všetko preto, aby brady ešte rástli a ľad sa netopil.

Priebeh série
    HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
    Góly: 22. Deyl, 24. Spilar, 31. Bartoš, 53. Hrnka – 36. Stupka

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 3:5 (1:4, 1:1, 1:0)
    Góly: 16. Hrnka, 33. Spilar, 42. Bartoš – 5. Hamrák, 12. Holovič, 15. Chylo, 19. Lušňák, 34. Škadra

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
    Góly: 13. a 60. Stupka (druhý pri power play)

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
    Góly: 7. Melichárek – 9. Jenčík, 15. Češík, 35. Bartánus, 35. Jokeľ

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
    Góly: 27. Svatoš, 31. Jenčík (trestné strieľanie), 60. Jenčík (power play)

Kto teda môže, nech ide na štadión (teoreticky to môže byť posledný piešťanský zápas túto sezónu), kto nie, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Filip (C), Drgoň, Lušňák, Peško, Saliji – Brňák, Rais, Nemec (A), Mišura, Melichárek – Bučka, Škadra, Románek, Hamrák, Haring – Cuník, Biro, Holovič, Schmidt, Stupka

HC Košice: Staňa – Cebák, Štrbák (C), Bartánus, Bartoš, Jenčík (A) – Macejko, Šeda, Svatoš, Chovan, Jokeľ – Klouček, Deyl, Bicek (A), Marcinko, Sojčík – Pašek, Takáč, Hinďoš, Hrnka, Gmitter.

Piešťany teda bez zmien, v košickom drese po zranení nastupuje Tomáš Marcinko, ale bez Mateja Češíka.

00:01

Na buly úspešný domáci Lušňák.

00:30
    Krátky pobyt Havranov v pásme k ničomu neviedol, Košičania vyviezli puk za červenú, nahodili do pásma a striedajú.

00:52
    Prvý ľahký zákrok Staňu po takom nahodení z uhla. Buly.

01:04
    Rais na modrej nezachytil puk a Piešťany prišli o možnosť pobytu v pásme.

01:36
    Po chybe v rozohrávke za Tomekom bol zoči voči gólmanovi myslím Jiří Bicek, aj si Tomeka položil, ale nedal. Hoci sa zdalo, že už musí dať.

01:55
    Na druhej strane sa predieral do zakončenia Hamrák a keď už mohol zakončiť, trochu nepochopiteľne dával ešte zadovku, čím zaskočil asi aj spoluhráčov.

03:05
    Peško až za Tomekom rozbieha akciu Havranov.

03:26
    Piešťany sa dostali až do pásma, puk však má Staňa pod kontrolou. Nasleduje však buly.

03:40
    Melichárek od modrej len do Deylových chráničov.

03:59
    Puk mimo ľad, buly pred Staňom.

04:00
    Marcinko z buly vykázaný, Hamrák vyhral, posunul za seba, kde z prvej príklepom strieľal Románek, ale tiež len do chráničov jedného z Oceliarov.

05:23
    Šeda krosčekom poslal na mantinel Holoviča, napodiv sa nevylučuje.

05:45
    2 min. Klouček (KOS), vyhodenie puku.

Teraz sa však už trestá, technický priestupok košického obrancu, ktorý nikým nekrytý s prehľadom poslal puk na ochranné sito.

06:10
    Dobrá strela Drgoňa od modrej, rovnako však aj dobrý zákrok brankára Staňu, a tak je z toho len buly.

06:25
    Košice zásluhou Jenčíka vyhodili puk, Jenčík nešetrí krokmi a skúša napádať.

06:50
    Teraz to mali Piešťany celkom dobre rozohraté, Staňa puk len vyrazil, ale k dorážke nebol zásluhou dobrej obrany hostí už nik voľný.

07:45
    Košice v plnom počte.

08:31
    Hamrákova strela ťahom z pravého kruhu. Nebola nebezpečná na brankára Staňovho kalibru, domáci center sa vyčítavo pozerá na hlavného Konca, ktorý mu tak trochu stál v ceste.

09:11
    Bicek unikol stredom, potiahol do ľavej strany a príklepom z ľavého kruhu vypálil na Tomeka, ten puk vytlačil svojou maskou. Košice vsadili na defenzívu a skúsene čakajú na okienka v domácej obrane. Domáci pôsobia aktívnejšie, čo je však aj pochopiteľné.

10:25
    Jenčík z otočky, jeho strela však bola tečovaná nad bránku domácich.

10:53
    Raisova strela po ľade z hranice ľavého kruhu, Staňa nemal problém vyraziť.

11:37
    Obrovská chyba Mateja Hamráka v strednom pásme, keď si nechal vziať puk Marcinkom, práve v momente keď domáci striedali, Tomáš išiel sám na Tomeka, ten ho ale vychytal lapačkou a svojich výrazne podržal. Hamrák sa mu isto poďakuje.

12:12
    Ďalšia strela Marcinka, spoza Cuníka, Tomek vyrazil.

12:27
    Dopredu vyrazil Stupka, ale viacmenej len nahodil puk na Staňu a získal buly.

13:12
    Posunutá, resp. nadvihnutá bránka, potom čo bol do nej natlačený Saliji. Buly pred Staňom.

13:18
    Dobrá strela Melichárka, len mimo brány.

14:15
    Bučkova rozohrávka po ktorej sa na tribúne ozvalo: Jezíš Máária", Bučka však svoje zaváhanie stihol napraviť prv ako došlo k ohrozeniu Tomeka.

15:07
    Stupka si to mieril do pásma, ale na modrej stáli všetci Košičania a skončilo to ofsajdom.

15:51
    Fantastický zákrok Staňu, ktorý vychytal Brňáka včasným rozkľakom. Brňákovi ideálne nabíjal Peško. Najväčšia šanca domácich.

17:45
    Škadra posúval vo vlastnom pásme na Románka, ale rovno pod nohy, ešte šťastie pre domácich, že hostia sú takí pasívni.

18:06
    2 min. Drgoň (PIE), podrazenie.

Búrka nevôle s týmto verdiktom, kto to vidí na obraze, v opakovačke, urobí si názor.

18:16
    Jenčík číhal pri pravej tyčke na odrazený puk, aj sa dočkal, ale nedokázal ho upratať do siete.

18:55
    Dobre to spravil Saliji a získal nejaký ten čas.

19:42
    2 min. Bartoš (KOS), hákovanie.

Dobre teraz zapracovali domáci. Napádajúci Nemec prinútil Deyla posunúť puk na Kloučka, toho napádal Stupka, Klouček puk len posunul na mantinel, kde ho zachytil Rais a poslal Stupku do šance medzi kruhy, kde si Peter Bartoš poradil skúsene.

20:00

V prvej tretine na pohľad aktívnejší domáci hráči, ktorí však dobiehajú zápasové manko a tak sa to od nich čaká. Tréner Tomko stavil na nepriepustnú defenzívu a s výnimkou Brňákovej šance sa domáci do žiadnej vyloženej nedostali. Košičania tiež mohli udrieť, najmä nájazd Marcinka, či šanca Biceka, ale tiež len po hrubých domácich chybách.

Druhá tretina začne asi o 17:47.

20:01

20:10
    Drgoň na ľade, skrátená presilovka Piešťan.

20:42
    Ale je pochopiteľne taká rozháraná, ešte minúta Bartošovho trestu a tipujem, že si ho odsedí celý.

20:42
    Jeden náznak šance a Raisova delovka do Deylových nôh. A je po presilovke, hra sa presúva pred Tomeka.

22:35
    Strela od modrej, Tomek vyrazil do výšky, puk mu padal po chrbte do bránky, stihol však za pomoci jedného z brániacich hráčov zažehnať zopár srdcových kolapsov na tribúnach. Stále bez gólu. Vyzdvihnúť však treba forčeking Sojčíka, ktorý donútil domácich chybovať v rozohrávke. Dnes sa im to stáva pomerne často, keď Košice vysunú forčeking, domáci s tým majú problémy. Našťastie pre nich, to Košice nerobia často.

23:41
    Buly v košickom obrannom pásme.

24:10
    Zakázané uvoľnenie Piešťan. A to napádal iba sám Svatoš.

24:18
    Jenčík do dobre myslel a prekvapujúco poslal puk na bránkovisko, tam však nemal spoluhráčov.

24:55
    Zaváhanie Filipa nepotrestal Bartánus, keď príklepom netrafil. Domáci sú vzadu vskutku akýsi nervózni.

25:52
    Brňák v súboji s Kloučekom zlomil hokejku.

26:19
    Sojčíkova propagačná končí v Tomekovej lapčke a pri reklamnej pauze je to obojstranný mini time-out.

27:00
    Chovan teraz prevetral domácich, Piešťany sa nevedia dostať z pásma.

27:19
    Buly pred Tomekom. V tejto časti majú o čosi navrch hostia.

27:55
    Saliji prešiel pásmom sledovaný Deylom, aj si prikryl puk, ale hradbu striel jeho švih neprekonal.

28:18
    Havrani sa teraz vymanili z tlaku Košíc a v rýchlom slede dva krát buly pred Staňom.

28:26
    Po Raisovom nahodení bude buly do tretice. Domácemu fanclubu sa teraz podarilo roztlieskať nie veľmi plné tribúny. Tak okolo 2000 divákov odhadom.

30:00
    Zápas v polovici základnej hracej doby, na gól stále čakáme. Nedal ho ani Klouček strelou vedľa brány spoza ľavého kruhu.

30:30
    Rýchly Stupka prešiel po pravej strane a ohrozil Staňu strelou švihom.

31:00
    Cebák dostal v strednom pásme do jazdy puk od Marcinka, potiahol do pásma a tam to zhaslo.

31:24
    Buly pred košickým gólmanom.

31:24
    A po vysokom puku od červenej, ktorý radšej Tomek prikryl, bude buly pred ním.

32:20
    2 min. Gmitter (KOS), hákovanie.

Pekná akcia Havranov, na konci ktorej mal byť gól zbehnuvšieho Brňáka pri ľavej tyčke. Zabránil mu v zakončení Gmitter, ktorý si to namieril na trestnú.

32:38
    Puk do ohňa pred Staňu, tam trma – vrma ako sa vraví, až sa puk stratil sudímu z dohľadu. Buly pred Staňom.

33:14
    Pekná strela Drgoňa na lapačku len tesne minula Staňovu bránku.

33:50
    Už len 30 sekúnd, Košice sa bránia dobre.

34:21
    A už sa hrá 5 na 5.

35:02
    Bartánus sa ocitol po peknej kombinácii medzi kruhmi, jeho strela švihom si však cestu do siete nenašla.

36:10
    Ďalšia strela na pozorného Tomeka, ďalší jeho zákrok.

36:21
    Bicekova strela z pravej strany pred bránkoviskom, Tomek si dobre postrážil bližšiu tyčku a chytá. Buly.

37:15
    Piešťanom sa nedarí dostať z pásma. Ku cti domácim divákom slúži, že na svojich hráčov nepískajú, aj keď sú pod tlakom. Domáci fanclub neúnavne povzbudzuje.

38:00
    Pekný moment Tomáša Bučku, keď si najprv vo svojom pásme poradil so Svatošom, následne puk vyviezol stredným pásmom, keď pretlačil Jokeľa a ešte stihol prevetrať Staňovu vyrážačku. Pekný Bučkov moment.

38:33
    2 min. Peško (PIE), nedovolené bránenie.

Časť divákov síce píska, ale tento faul bol evidentný. Príležitosť východniarov dostať sa do vedenia.

38:57
    Po neveľmi vydarenej akcii, keď sa puk napokon odrazil od Svatoša, zasahuje domáci brankár. Obaja prestriedali.

39:12
    Košice dali gól!
    Tak trochu šťastný gól, tečovaná strela medzi Tomekove nohy, skóruje RADEK DEYL. Aj sa chvíľu zdalo, že Tomek puk má, až sa objavil 20 cm za čiarou. A domáci sa dostávajú do zložitej situácie.
    Asistencia: Jenčík, Bartoš.

39:40
    Snaha domácich o odpoveď, Rasťo Staňa sa obzeral, či mu ten puk neprepadol, ale mal viac šťastia ako Tomáš Tomek.

40:00

Po druhej tretine majú Košice nakročené do finále, Piešťany im už veľmi dlho nedali gól a keď ho nedajú ešte 20 minút, tak sa môžu holiť. Určite to však ešte nevzdajú a do tretej tretiny dajú Havrani všetko.

Tretia tretina začne asi o 18:49.

40:01

40:01
    Peško na buly úspešný, domáci sa môžu vrhnúť dopredu.

40:40
    Lušňák dobre prečítal rozohrávku za košickou bránou, ale puk sa mu trochu zamotal a z nádejnej šance nebolo nič.

41:32
    Marcinko z otočky až od modrej čiary poslal puk na Tomeka po ľade, a celkom nepríjemný.

42:45
    Dobre Filip zasiahol pred vlastnou bránou a zrušil rozohrávku Košíc.

43:11
    Tak oficiálne len 1510 videlo šancu Salijiho, ktorá vystrašila Staňu, dorážka Lušňáka už neprešla cez Štrbáka.

43:23
    Buly pred Staňom.

43:44
    Sojčík mal proti sebe Raisa, skúsil vystreliť, Rais ale stál dobre.

44:30
    Prvý košický útok v tlaku, ktorý napokon rieši Tomek.

45:00
    Košická príležitosť po dobrej práci Jokeľa s Hrnkom, Tomek stále drží piešťanské nádeje.

46:01
    Teraz pritlačili aj Piešťany, tlak končí zblokovanou Melichárkovou strelou na ochrannú sieť a postrkovaním Marcinka do Mišuru. Buly.

46:12
    Osobne si myslím, že je rozhodnuté, že toto už Havrani nerozchodia. Po pravom krídle unikol Bartánus, cez Škadru poslal puk presne na hokejku RICHARDA JENČÍKA, ktorý nemal problém do poloprázdnej brány skórovať.
    Asistencia: Bartánus.

46:22
    2 min. Macejko (KOS), seknutie.

Piešťany nutne potrebujú presilovku využiť, aby zápas dostal šťavu.

47:29
    2 min. Jenčík (KOS), vysoká hokejka.

Takže Piešťany po faule Jenčíka majú ideálnu príležitosť. 53 sekúnd 5 na 3.

47:51
    Lenže Piešťancom sa vôbec nedarí usadiť sa v pásme, hostia už 2x vyhodili.

48:28
    Dve Raisove delovky, najmä tá druhá bola nádejná, Nemec však nedorazil. Košice so štyrmi hráčmi.

49:12
    Rais si zbehol na Mišurovu prihrávku spoza bránky, ale prestrelil. Buly pred Staňom, puk bol teda tečovaný. Ešte 17 sekúnd presilovky, ale asi aj tá bude nevyužitá.

50:29
    Aj ďalšia Salijiho strela je zblokovaná. Dať gól je zdá sa pre Klementovcov neriešiteľný hlavolam.

51:06
    2 min. Rais (PIE), vysoká hokejka.

Dobre zapracoval Jokeľ na ľavom krídle, vošiel do pásma a jeho aktivita priniesla Raisov faul.

51:45
    Košičania asi tiež nehrajú vzorovú presilovku pre videorozbor, ale majú nahraté a dôležité pre nich je skôr 2 minúty neinkasovať ako dať.

52:46
    Bicek to skúsil po Marcinkovom prieniku do pásma, ale narazil na Tomeka a jeho vyrážačku.

53:40
    Košice kontrolujú hru, dobre to zabetónovali a spoliehajú na to, že pri piešťanskom ofenzívnom rozpoložení proste dva góly už nedostanú.

55:00
    Ešte 5 minút, domáci fanclub sa dobre baví a to je sympatické.

55:40
    Aktuálne sa Košice veľmi dobre sústredia na defenzívu a miestami to vyzerá, že Piešťany by to správne miesto nenašli ani do pondelka do 14stej hodiny. Domácim však slúži ku cti, že to stále skúšajú.

56:31
    Aj ďalšia strela Patrika Lušňáka bola zblokovaná, v tomto sú hostia ozaj dôsledný.

57:00
    2 min. Saliji (PIE), hákovanie.

Saliji fauloval Bartánusa v šanci, Marek ešte stihol trafiť konštrukciu.

57:47
    Pekná kombinácia hostí, na jej konci bola strela Macejka švihom spoza pravého kruhu.

58:11
    2 min. Marcinko (KOS), nedovolené bránenie.

Piešťany si berú time out a azda skúsia bez gólmana.

58:11
    Tomek na striedačke, posledná snaha Havranov.

58:45
    Košice vyhadzujú. Na divákoch je však sympatické, že domácim hráčom tlieskajú. By si mali brať inde príklad.

59:10
    6 na 4, ale puk za piešťanskou bránkou.

59:32
    Piešťany dali gól!
    Piešťany ešte strieľajú gól, keď sa po ľavej strane predral TIBOR MELICHÁREK a pod brvno zavesil. Práve v momente, keď domáci fanclub skandoval ĎAKUJEME. Možno je už neskoro, domáci diváci si však aspoň ten góóóól mohli zakričať.
    Asistencia: Saliji, Holovič.

59:43
    Domáci sa tak postavili, že si takmer dali gól po vyhratom buly.

60:00

Je dobojované, do finále k Nitre pribudli hokejisti HC Košice, keď dokázali zdolať Piešťany 4:2 na zápasy. Piešťany sa nemajú za čo hanbiť, ukázali bojovný výkon, trošku ich zradila koncovka v posledných troch zápasoch. Diváci však odmenili svojich potleskom a isto pridajú aj ďakovačku, v Piešťanoch sezóna končí a všetci budú so záujmom sledovať prípravy na tú ďalšiu.

Najlepší (1) Bartánus (2) Tomek (3) Marcinko

Ďakujem aj ja za celosezónnu pozornosť pri prenosoch z Piešťan, tiež sa teším na ďalšiu a pridávam svoje subjektívne all stars zostavu piešťanských Havranov.

Tomek – Biro, Filip – Stupka, Holovič, Lušňák

Ešte raz ďakujem za pozornosť a z Piešťan zase niekedy do čítania. Pekný zvyšok dňa aj sezóny. Finalistom veľa šťastia. (19:20:52)

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 60. Melichárek (Saliji, Holovič) – 40. Deyl (Jenčík, Bartoš), 47. Jenčík (Bartánus)

Rozhodca: Konc J., Stano – Tvrdoň, Výleta