Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Detroit – Boston 3:2 (kon.) | Anaheim – Edmonton 3:2 (kon.)
LA Kings – Arizona 4:0 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Edmonton Oilers
cz Štvrtok 03.04.2014, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Pro tento zápas je to ode mne všechno. Děkuji za pozornost a přeji všem dobré ráno a úspěšný den. (06:53:34)

Vyhraná vhazování: 35 – 27

Dnešní utkání sledovalo 17 174 nakonec nadšených diváků.

Střely na branku ve třetí třetině:
    ANA 11 – EDM 8.

Pro organizaci Ducks tato výhra znamená zápis do klubové historie, neboť je to první sezóna v dějinách, kdy dosáhla na 50. vítězství v základní části.

Neskutečná třetí třetina! Edmonton sice brzy zvýšil náskok rychlou akcí dvojice Hall – Eberle, avšak vzápětí snížil z brejku Perry a najednou se na ledě začal odehrávat úplně jiný zápas. Posledních 17 minut se odehrálo v obrovském tempu a nasazení, jedna gólová šance střídala druhou, brankáři podávali výborné výkony, avšak nakonec Anaheim našel recept na Fastha, který si vybral slabší chvilku v nejnevhodnější moment, 81 sekund před koncem zápasu. Oilers v tomto krátkém čase již vyrovnat nedokázali a Anaheim dokázal fantastickým způsobem otočit již druhý zápas za sebou.

60:00

59:57
    Time out Edmontonu.

59:57
    Velký tlak hostů, ale domcí se zatím dokázali ubránit. 3 sekundy před koncem se však ještě bude vhazovat po Andersenově levici.

59:17
    Oilers to zkouší bez brankáře!

58:39
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí otáčejí zápas! Perry po levém křídle nabruslil do útočné třetiny, předal do tandemu a FRANCOIS BEAUCHEMIN procedil svůj příklep skrz Fastha! 81 sekund před koncem třetí třetiny jsou Ducks poprvé v zápase ve vedení! Asistence: Corey Perry, Ryan Getzlaf.

58:13
    Getzlaf v situaci 2 na 1 přehnal sílu přihrávky.

57:47
    Dlouhý pobyt Edmontonu v útočné třetině zakončil Gagner z rohu přihrávkou přes brankoviště, kterou pozorný gólman sebral do lapačky.

56:39
    Larsenův pokus od modré Andersen vyráží.

56:22
    Již to vypadalo, že Getzlaf využije zachycené rozehrávky k brejku, ale nenabral dostatečnou rychlost a byl odzbrojen ještě před červenou.

55:52
    Přesilovkou šanci dostávají ve třetí třetině i hosté. Beleskey ve středním pásmu zasáhl holí do obličeje Klefboma.

55:26
    Krátce po skončení přesilovky, kdy se Smyth ještě nestačil vrátit reálně do hry, si Selänne našel pozici na levé straně ke střele. Fasth zasáhl lapačkou a bude se vhazovat po jeho pravici.

54:55
    Posledních 30 sekund se hosté brání velmi dobře a Anaheim se nedostal do útočného pásma.

Libor Štěpán

Góly a asistencie: 44. Perry (Beleskey, Andersen), 52. Perry (Robidas), 59. Beauchemin (Perry, Getzlaf) – 37. Larsen (Marinčin, Perron), 43. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins)

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Lovejoy, Lindholm, Beauchemin, Robidas, Sbisa, Allen – Perry, Getzlaf, Bonino – Palmieri, Perreault, Maroon – Silfverberg, Koivu, Cogliano – Selänne, Rakell, Beleskey.
    Edmonton Oilers: Fasth (Scrivens) – Schultz, Klefbom, Petry, Marinčin, Bělov, Fraser – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Perron, Gagner, Lander – Pitlick, Gordon, Smyth – Larsen, Acton, Hendricks.

Rozhodca: L'Ecuyer, Watson – Grandt, Sericolo

Diváci: 17 174