Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Detroit – Boston 3:2 (kon.) | Anaheim – Edmonton 3:2 (kon.)
LA Kings – Arizona 4:0 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Edmonton Oilers
cz Štvrtok 03.04.2014, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Pro tento zápas je to ode mne všechno. Děkuji za pozornost a přeji všem dobré ráno a úspěšný den. (06:53:34)

Vyhraná vhazování: 35 – 27

Dnešní utkání sledovalo 17 174 nakonec nadšených diváků.

Střely na branku ve třetí třetině:
    ANA 11 – EDM 8.

Pro organizaci Ducks tato výhra znamená zápis do klubové historie, neboť je to první sezóna v dějinách, kdy dosáhla na 50. vítězství v základní části.

Neskutečná třetí třetina! Edmonton sice brzy zvýšil náskok rychlou akcí dvojice Hall – Eberle, avšak vzápětí snížil z brejku Perry a najednou se na ledě začal odehrávat úplně jiný zápas. Posledních 17 minut se odehrálo v obrovském tempu a nasazení, jedna gólová šance střídala druhou, brankáři podávali výborné výkony, avšak nakonec Anaheim našel recept na Fastha, který si vybral slabší chvilku v nejnevhodnější moment, 81 sekund před koncem zápasu. Oilers v tomto krátkém čase již vyrovnat nedokázali a Anaheim dokázal fantastickým způsobem otočit již druhý zápas za sebou.

60:00

59:57
    Time out Edmontonu.

59:57
    Velký tlak hostů, ale domcí se zatím dokázali ubránit. 3 sekundy před koncem se však ještě bude vhazovat po Andersenově levici.

59:17
    Oilers to zkouší bez brankáře!

58:39
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí otáčejí zápas! Perry po levém křídle nabruslil do útočné třetiny, předal do tandemu a FRANCOIS BEAUCHEMIN procedil svůj příklep skrz Fastha! 81 sekund před koncem třetí třetiny jsou Ducks poprvé v zápase ve vedení! Asistence: Corey Perry, Ryan Getzlaf.

58:13
    Getzlaf v situaci 2 na 1 přehnal sílu přihrávky.

57:47
    Dlouhý pobyt Edmontonu v útočné třetině zakončil Gagner z rohu přihrávkou přes brankoviště, kterou pozorný gólman sebral do lapačky.

56:39
    Larsenův pokus od modré Andersen vyráží.

56:22
    Již to vypadalo, že Getzlaf využije zachycené rozehrávky k brejku, ale nenabral dostatečnou rychlost a byl odzbrojen ještě před červenou.

55:52
    Přesilovkou šanci dostávají ve třetí třetině i hosté. Beleskey ve středním pásmu zasáhl holí do obličeje Klefboma.

55:26
    Krátce po skončení přesilovky, kdy se Smyth ještě nestačil vrátit reálně do hry, si Selänne našel pozici na levé straně ke střele. Fasth zasáhl lapačkou a bude se vhazovat po jeho pravici.

54:55
    Posledních 30 sekund se hosté brání velmi dobře a Anaheim se nedostal do útočného pásma.

54:06
    Perry měl obrovskou možnost zkompletovat hattrick! Ve vyložené pozici na brankovišti sice překonal Fastha, ale za něj na čáře zaskočil Petry a holí překazil jistý gól!

53:22
    Anaheim dostává velkou šanci k dokonalému otočení zápasu! Ryan Smyth zezadu poslal na mantinel Sbisu a za vražení na hrazení dostává 2 minuty.

53:11
    Beaucheminův nápřah na modré nenadělal Fasthovi moc problémů. Anaheim z něj ale aspoň vytěžil buly před hostující brankou.

52:16
    Nugent-Hopkins ve třetí třetině chce dát gól. Zatím se mu to nedaří, tentokrát trefil Andersena.

51:25
    A je vyrovnáno! Zdánlivě nevinné nahození Robidase od modré čáry šikovně tečoval opět COREY PERRY mimo dosah gólmana a rozjásal Honda Center. Asistence: Stephane Robidas.

50:15
    Lindholm si dobře najel z druhé vlny, ale střelu na druhou tyč poslal až na zadní mantinel.

47:55
    Na druhé straně Silfverberg také donutil brankáře ke skvělému zákroku! Po dvou slepených gólech tento zápas nabral úplně jiné obrátky.

47:23
    Po velké hrubce Ducks v obranném pásmu se k puku dostal Nugent-Hopkins, natlačil se před branku, ale bekhendem z těsné blízkosti přestřelil!

46:34
    Palmieri měl dvě dobré příležitosti. Nejprve střílel, o pár sekund později tečoval střelu od modré, ale Fasth drží těsné vedení.

45:11
    Ve stejný čas jsou vyloučeni právě Cogliano a Marinčin za šarvátku po přerušení hry. Hostujícímu obránci se nelíbil důraz domácího útočníka před brankou. 2 minuty hrubost a již podruhé dnes uvidíme hru 4 na 4.

45:11
    Anaheim se nejspíš konečně probudil. Cogianova teč byla velmi nebezpečná a nechybělo mnoho, aby prošla za Fasthova záda!

43:28
    Ducks z protiútoku snižují! Andersen právě svým vynikajícím zákrokem založil brejk, který zakončil COREY PERRY z mezikruží přesnou ranou na vyrážečku a svým 40. gólem v sezóně vrací zápasu zdánlivě ztracený náboj. Asistence: Matt Beleskey, Frederik Andersen.

43:20
    Nugent-Hopkins se zjevil úplně sám před Andresenem a ten vleže skvěle zachránil!

42:51
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Vedení Oilers je již dvoubrankové! Rychlou akci do rozhozené obrany táhl po levém křídle Hall a přihrávkou před brankoviště skvěle našel najetého JORDANA EBERLEHO, který jen nastavil hůl a trefil pod víko. Asistence: Taylor Hall, Ryan Nugent-Hopkins.

41:36
    Z protiútoku Silfverberg střílel mimo.

41:24
    Bělov pálil od modré, Andersen betonem pouze ztlumil puk, který zůstal ležet těsně před ním. Následná mela našla vítěze v gómanově lapačce.

40:30
    Selänneho pokus z levého křídla byl tečován do ochranné sítě.

40:12
    Perry uklouzl a smetl vedle branky rozehrávajícího Fastha. Perry z toho vyšel nakonec hůře a těžce vydechuje na střídačce.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:58 hod.

Střely na branku ve druhé třetině:
    ANA 6 – EDM 13.

Druhá třetina navázala na závěr té první a k vidění už byl přeci jen celkem zajímavý hokej. Překvapivě v ní měli více ze hry hostující hráči, zejména první lajna byla velmi aktivní a dokázala si vypracovat dost šancí. Zaslouženě se tak Oilers dočkali vedoucí branky v přesilovce, paradoxně ji ale nedala zmiňovaná elitní formace. Až tehdy jakoby Anaheim zjistil, že Edmonton se dnes sám neporazí a zkusil začít hrát. Přesto si větší aktivitu udrželi hosté i po zbytek třetiny. Pokud takto budou pokračovat nadále, můžeme se dočkat překvapení.

40:00

39:53
    Ještě v úplném závěru druhé třetiny táhl útok hostů Nugent-Hopkins, nezvládl však finální přihrávku od pravého mantinelu.

39:24
    Opět Hall, dnes střílí snad z každé pozice.

39:13
    Rychlý protiútok Oilers zakončil z mezikruží Hall a Andersen se musel pořádně ohánět.

38:40
    Puk projel hostujícím brankovištěm, ale vůbec nikdo ho neviděl, včetně gólmana.

38:20
    Anaheim inkasovaný gól probudil z letargie a zařadil vyšší rychlost. Zatím to k ničemu nevede.

36:54
    Bonino se pokusil rychle odpovědět, to by však musel vědět, kde přesně stojí branka.

36:04
    První gól si nakonec připisují hosté a využívají přesilovku! Obránce PHILIP LARSEN sjížděl s pukem podél mantinelu, nevěděl, komu přihrát, tak využil vynikajícího stínění Smytha a podél něj dokonale trefil bližší šibenici. Lépe to skutečně nešlo. Asistence: Martin Marinčin, David Perron.

35:25
    Getzlaf v oslabení ve velké šanci, kdy sebral hostům puk ve středním pásmu, ale z pozice mezi kruhy nedokázal rozvlnit síť!

34:53
    Krátce po sobě pálili Nugent-Hopkins a Hall. S bezbrankovým stavem nepohnuli.

34:09
    Perreault přehnal napadání v útočném pásmu a za podražení dostává 2 minuty.

33:22
    Oilers ujížděli 2 na 1! Hall dostával přihrávku, do které ale skvěle padl poslední bek a tečoval ji mimo dosah hostujícího útočníka!

32:37
    Perry se právě přiznal ve střídačkovém rozhovoru, že jeho tým dnes málo střílí a nedokáže se prosadit. Udělá s tím něco?

32:37
    Před domácí střídačkou se drobně nepohodli Sbisa s Hendricksem a dostávají oba 2 minuty za hrubost. Bude se pokračovat 4 na 4.

31:57
    Sbisa poslal Fasthovi svoji navštívenku.

31:32
    Domácí v plném počtu. Hosté ve své přesilovce nebyli příliš nebezpeční.

31:10
    Publikum sborově hučelo při každém kontaktu Schultze s pukem, ten se toho nebál a od modré ohrozil Andersena.

30:44
    Hall z pravého kruhu chumel hráčů před sebou neprostřelil.

30:18
    Hostům se absolutně nedaří založení přesilovky. Zatím se nedostali do útočného pásma.

29:32
    Petry si povodil na útočné modré Palmieriho, ten ho zezadu zahákoval a první přesilovky se tak dočkal i Edmonton.

28:45
    Hall v dalším nájezdu, tentokrát obtěžován dvěma hráči, vystřelil již z hranice kruhů. V této situaci neměl moc šancí na úspěch.

27:54
    Akce ale pokračovala, zakončil ji pěknou střelou od modré Lovejoy, Fasth zasáhl lapačkou.

27:48
    Perry vzrušil diváky, když se dvěma kličkami dostal přes modrou čáru, za ní byl však zastaven dalším obráncem.

26:44
    Bělov nahazoval od modré, jeho nabídka ale prošla čistě až k brance, kde si na ni domácí brankář počkal.

26:09
    Gagnerova střela již tentokrát Andersena zaměstnala, ale to je asi tak všechno, co dokázala.

25:13
    Hall ve středním pásmu přebruslil domácí beky a uháněl sám na brankáře! Pokusil se o rychlý bekhendový blafák mezi nohy, Andersen však jeho záměr přečetl a nepustil hosty do vedení!

24:51
    Gagnerův pokus z pravé strany byl tečován do ochranné sítě.

23:31
    Beleskey to nehodlá vzdát, ani tentokrát si ale na gólmana nepřišel.

23:06
    Fraser od zadního mantinelu rozehrál přesně na hůl Beleskeyho, ten se mezi 4 protihráči protáhl až k Fasthovi, který ho ale lapačkou vychytal!

22:48
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, dlouho to však nezvládli. Následně ovšem Oilers nedokázali rozehrát, zakázané uvolnění.

22:11
    Další práce pro Andersena. Hall se projel po pravém křídle, puk z jeho hole ale neměl ani rychlost, ani přesnost.

21:35
    Edmonton začal druhou část aktivněji. Anaheim zatím cestu do útočného pásma neobjevil.

20:19
    Hall v situaci 3 na 2 křížnou přihrávkou našel Nugent-Hopkinse, který střílel přesně doprostřed.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:04 hod.

Střely na branku v první třetině:
    ANA 9 – EDM 11.

Máme za sebou první třetinu, která začala hodně ospale a prvních 13 minut se v podstatě vůbec nic nedělo. Až bitka jakoby probudila hráče obou týmů, začal se hrát hokej a přišly i šance, vesměs na domácí straně. Anaheimu také pomohly dvě přesilovky k získání jisté převahy. Fasth ale zatím neudělal větší chybu, takže se jde do kabin za bezbrankového stavu. Musím ale podotknout, že se hraje v absolutně komorní atmosféře. Publikum je dnes mizerné i na poměry v NHL.

20:00

19:49
    Tak ještě jedno. Gagnerův švih od levého mantinelu trefil pouze hruď domácího gólmana.

19:33
    Ještě jedno buly před Andersenem.

19:15

18:47
    Ani Getzlaf z pravého křídla úspěšný nebyl.

18:03
    Beauchemin od modré neuspěl a hosté vyhazují.

17:47
    Selänne tečoval tvrdou ránu od modré, ale jeho teč se do branky nevešla.

17:15
    Gagner v souboji u mantinelu zahákoval odjíždějícího Getzlafa. Druhá přesilovka domácích.

16:46
    Perry si vybruslil do skvělé pozice mezi kruhy, ale na jeho bleskový švih si Fasth lapačkou počkal a efektně ji vytáhnul vzhůru.

16:35
    Palmieri je dnes hodně aktivní, tentokrát se do toho opřel z pravého křídla.

15:46
    Vzápětí hosté absolutně propadli v obraně a chvilku to vypadalo, že Anaheim bude mít možnost nájezdu dvou na brankáře! Jeden obránce se však stihl vrátit, překazil možnost přihrávky, Perrealut tak musel vzít zakončení na sebe a Fasth nakonec neměl příliš těžkou práci.

15:39
    Hall jako na jarní vyjíždce v klidu projel podél levého mantinelu a z kruhu vystřelil, Andersen vyráží ke svým bekům.

14:55

14:30
    Beaucheminův nápřah div že neudělal díru do střechy, Fasth jeho ránu pouze vyrazil před sebe, ale Palmieri nedokázal dorazit! První šance, která smrděla gólem.

14:03
    Palmieri šikovně tečoval Selänneho nabídku a Fasth měl plné betony práce.

13:47
    Oilers vyhazují.

13:30
    Lindholmův pokus byl zastaven ještě před brankou.

12:55
    V ponechané výhodě se do sebe ručně pustili Beleskey a Acton. Beleskey vyhrál na body. Právě souboj této dvojice vedl k faulu hostujícího hráče. Acton tak dostává krom klasické pětky za bitku ještě 2 minuty za držení a Anaheim má k dispozici první přesilovku zápasu.

11:47
    Fraser od modré netrefil.

11:07
    Getzlaf dohrával situaci a Mrinčin díky tomu dobře poznal prohyb místního tvrzeného skla.

09:50
    Z protiútoku minul Palmieri.

09:34
    Gagner objel branku a měl v úmyslu překvapit Andersena střelou téměř z brankové čáry. Lapačka sice nebyla úplně připravená, ale nebezpečí pro domácí branku zažehnáno bylo.

08:50
    Nugent-Hopkins tentokrát z levé strany, ale odtud branku minul.

08:08
    Nugent-Hopkins si nabruslil na střed a švihem hledal mezeru mezi betony dánského brankáře. Nenašel.

07:39
    Larsen také zkusil, jak rychle umí střílet.

07:00
    Hosté se na chvíli usadili před Andersenem a Klefbom pálil hodně tvrdě.

05:42
    Beauchemin se zkusil trefit od modré k pravé tyči, ale minul. Clonící hráč odváděl dobrou práci a Fasth by v případě větší přesnosti neměl šanci zasáhnout.

05:31
    Perryho střela konči pod jeho rozklekem.

05:21
    Fasth vyřešil první složitější situaci před svým brankovištěm.

04:31
    Pěkný hit vzrušil diváky v hale. Bělovovi moc nechybělo, aby skončil na domácí střídčce.

03:26
    První střelu zápasu si připisují hosté, konkrétně Eberle. Andersen byl připravený a ukryl puk do náruče.

02:28
    Dosud žádná přímá střela v utkání a časté přerušování. Žádná pěkná podívaná. Jako by to diváci tušili, v hale je velké množství volných míst.

01:38
    Přerušování hry po nahozeních pokračuje a týmy se v tom zatím dokonale střídají. Nyní tedy vhazování před Andersenem.

00:56
    Tatáž situace i na druhé straně.

00:25
    Andersen si hned zkraje osahává puk, ze vzduchu stáhl nahození hostů a před dotírajícími útočníky nerozehrál.

00:01

Na ledě již krouží úvodní pětky a úvodní buly bude vhozeno co nevidět. Anaheim v černém, Edmonton v bílém.

V posledním vzájemném zápase na konci přezna právě hvězda Edmontonu Taylor Hall zranila domácího nejproduktivnějšího zadáka Cama Fowlera. Zbytek utkání jej neustále naháněl Robidas. Jak tomu bude dnes? Budou to domácí hráči hostujícímu mladíkovi nadále připomínat?

V hale stále ještě probíhá předzápasový program, na začátek si musíme ještě několik minut počkat.

Dnes tedy uvidíme souboj brankářských dvojek.

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Lovejoy, Lindholm, Beauchemin, Robidas, Sbisa, Allen – Perry, Getzlaf, Bonino – Palmieri, Perreault, Maroon – Silfverberg, Koivu, Cogliano – Selänne, Rakell, Beleskey.

Edmonton Oilers: Fasth (Scrivens) – Schultz, Klefbom, Petry, Marinčin, Bělov, Fraser – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Perron, Gagner, Lander – Pitlick, Gordon, Smyth – Larsen, Acton, Hendricks.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Watson – Grandt, Sericolo.

Absence

Anaheimu budou chybět dva obránci, přičemž zvláště absence nejproduktivnějšího a velmi vytíženého Cama Fowlera bude určitě znát. Druhým je Marc Fistric.
    Edmonton má marodku poněkud širší. Díky zranění zcela jistě nebudou ve hře obránce Andrew Ference a útočníci Nail Jakupov, Jesse Joensuu a Ryan Jones.

V tomto střetnutí by se měl na ledě objevit jeden slovenský hokejista, obránce Martin Marinčin. Žádný další Čech ani Slovák se od uzávěrek přestupů na soupiskách Anaheimu ani Edmontonu nevyskytuje.

Martin Marinčin 38 z., 4 b. (0+4), +0, 14 TM

Vzájemné zápasy

Jakožto divizní soupeři se Anaheim s Edmontonem potkávají v této sezóně již počtvrté, avšak ne naposledy. Ještě jedno setkání je v dubnu čeká. Ve třech dosud odehraných duelech se vždy radoval z vítězství domácí tým.

16. 12. 2013 Anaheim – Edmonton 3:2
    4. 1. 2014 Anaheim – Edmonton 5:2
    29. 3. 2014 Edmonton – Anaheim 4:3p

Domácí z Kalifornie odehrají také druhý díl třízápasové minisérie, avšak domácí. Před ní se představili 3x na ledech soupeřů a z tripu si přivezli 5 bodů ze 6 možných. Celkově se opět dostali do formy, z posledních 5 utkání získali 9 bodů. Zdá se, že březnová krize je definitivně zažehnána a Anaheim je na dobré cestě uhájit aspoň druhé místo na Západě. Dlouhodobě patří mezi přední týmy Západní konference, v posledních 8 letech se pouze 2x nedostal do play off. V něm však od zisku Stanley Cupu v roce 2007 žádnou díru do světa neudělal (maximálně 2. kolo). V této výborně rozjeté sezóně by takový konec znamenal pro Ducks jasný neúspěch. Jak se s tím poperou, uvidíme v příštích týdnech.
    Anaheim = Ryan Getzlaf a Corey Perry. Tato dvojka je jednou z nejlépe sehraných v celé lize a oba hráči jsou letos v první šestici kanadského bodování. Ovšem za nimi je obrovská díra. Další v pořadí, Nick Bonino, zaostává téměř o 30 bodů. To je zároveň největší slabinou týmu. Uhlídání klíčové dvojice značně zvyšuje šance soupeřů na vítězství. V obraně hrají prim Cam Fowler a Hampus Lindholm. Ač defenzíva neoplývá známými jmény, funguje velmi dobře. Z brankoviště ji velmi dobře podporuje švýcarská hvězda Jonas Hiller. Tento brankář chytající v pravém gardu předvádí celou sezónu stabilní nadprůměrné výkony.

Aktuální bilance Ducks činí 75 odehraných zápasů, ve kterých 49x zvítězili, 18x prohráli a 8x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 106 bodů při skóre 244:191, což Anaheim řadí na 2. místo Západní konference.

Posledních 5 zápasů
    Anaheim – Winnipeg 5:4p
    Vancouver – Anaheim 1:5
    Edmonton – Anaheim 4:3p
    Calgary – Anaheim 2:3
    Anaheim – Florida 6:2

Hosty z kanadské Alberty čeká druhý díl ze třízápasového minitripu v rámci své divize. Ze San Jose odjeli s prázdnou, ač se s domácími Sharks dlouho tahali o výsledek. Před tím odehráli 6 utkání v řadě na svém ledě, dokázali však vyhrát pouze 2 (ale pozor, jedna z nich je právě nad dnešním soupeřem). Tato bilance jasně odráží postavení Edmontonu v tabulce a jeho celková čísla. Pouze jediný tým celé NHL je na tom hůře. Klub se již nekolik let plácá na dně a nedokáže se z něj vyhrabat, ač v draftech získává kvalitní mladé hráče. Bohužel, pouze do útoku. Týmu chybí skuteční lídři střední či starší generace, kteří by mladé hvězdičky dokázali usměrnit a naučit je odvádět dobrou práci i směrem dozadu. Tuto sezónu tým již dlouho pouze dohrává. Otázkou je, co se do příštích let změní.
    Hlavní hvězdou týmu v této sezóně je bezpochyby Taylor Hall, který si udržuje průměr více jak bod na zápas a v kanadském bodování ligy je dvanáctý. Sekundovat se mu snaží další mladíci, Jordan Eberle, David Perron a Ryan Nugent-Hopkins. Nikomu ze zmíněných hráčů není přes 25 let. V obraně se lze zmínit o Justinu Schulzovi a v Česku dobře známém Andrew Ferenceovi. V brankovišti byl tuto sezónu pořádný průvan, v současnosti v něm vládne Ben Scrivens a ze všech letošních edmontonských jedniček si vede nejlépe.

Aktuální bilance Oilers činí 76 odehraných zápasů, ve kterých 26x zvítězili, 41x prohráli a 9x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 61 bod při skóre 188:254, což Edmonton řadí na poslední 14. místo Západní konference.

San Jose – Edmonton 5:4
    Edmonton – New York Rangers 0:5
    Edmonton – San Jose 2:5
    Edmonton – Calgary 1:8

Vítáme všechny fanoušky NHL, kteří si v pozdních hodinách noci na čtvrtek našli čas a budou s námi sledovat duel z Pacifické divize, Anaheim Ducks – Edmonton Oilers, ve kterém lídr divize hostí posledního. Utkání začíná krátce po čtvrté hodině ranní a provede vás jím Libor Štěpán.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Libor Štěpán

Góly a asistencie: 44. Perry (Beleskey, Andersen), 52. Perry (Robidas), 59. Beauchemin (Perry, Getzlaf) – 37. Larsen (Marinčin, Perron), 43. Eberle (Hall, Nugent-Hopkins)

Rozhodca: L'Ecuyer, Watson – Grandt, Sericolo

Diváci: 17 174