NJ Devils – NY Rangers 0:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:3 (kon.) | Toronto – Montreal 3:4 (kon.)
Arizona – Boston 2:4 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:8 (kon.) | San Jose – Washington 2:3 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Columbus 2:0 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 0:1 (kon.)
New York Islanders
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Columbus Blue Jackets
cz Nedeľa 23.03.2014, 18:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

S konstatováním, že Columbus prohrál na ledě Islanders poměrem 2-0 a opět si zkomplikoval cetu do play-off, protože ve vyrovnané Východní konferenci bude rozhodovat každý bod, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:41:57)

Československá stopa v ukání:
    Do dnešního utkání žádný český ani slovenský hráč nenastoupil. Lubomír Višňovský nenastoupil kvůli zranění, Radek Martínek nehrál.

Tři hvězdy utkání:
    1. Jevgenij Nabokov (NYI) 41 zásahů, 0 gólů, 100% úsp.
    2. Travis Hamonic (NYI) 1+0.
    3. Cal Clutterbuck (NYI) 1+0.

Zápas je u konce. Domácí poslal do vedení ve čtrnácté minutě Clutterbuck po tom, co se k němu mezi kruhy dostal odražený puk a útočník Islanders jej zavěsil do pravého horního rohu branky Columbusu. Modrokabátníci se snažili, byli střelecky aktivnějším celkem,. ale stál proti nim skvělý Nabokov. Na konci druhé třetiny projel Hamonic obranou hostů jako nůž máslem a poslal New York do dvougólového vedení. Protože ani ve třetí třetině si některá ze sedmnácti střel hostů nenašla cestu za záda Nabokova, zvítězilli Islanders 2:0.

60:00

59:30
    Nathan Horton z ne příliš dobré pozice vystřelil, minul branku a následně domácí znovu vyhazují puk až k Bobrovskému.

59:21
    Islanders se osvobozují, puk je ve středním pásmu.

59:09
    Po ráně Wisniewského poskakoval kotouč před brankou Nabokova, ani nejlepší střelec hostů Johansen však nedokázal v trmě vrmě kotouč trefit a vystřelt na Nabokova.

59:00
    Již jen minuta chybí Nabokovovi k čistému kontu.

58:40
    Arťjom Anisimov vypálil dělovou ránu o dmodrá čáry, ale Nabokov je znovu úspěšný.

58:12
    Columbus si zahraje přesilovou hru. Hosté si před buly berou time-out, odvolávají gólmana a zkusí to v šesti proti čtyřem.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:54
    Colin McDonald neuspěl dorážkou z předbrankového prostoru. Hra je přerušena, kotouč má Bobrovskij.

57:25
    Matt Martin se pokusil od modré o ránu švihem, Bobrovsij puk dobře viděl a má jej ve své moci.

56:34
    Blake Comeau tvrdě sestřelil ve středním pásmu Thomase Hickeyho a vybojoval pro svůj tým kotouč.

56:07

55:57
    Stejně tak jako nyní, když domácí zachytili nahození Columbusu a posílají kotouč za branku Nabokova.

55:36
    Islanders se osvobozují.

55:15
    Johansen vybojoval puk za brankou Nabokova a ihned poslal kotouč na modrou čáru, kde stál Savard. Ten však nevystřelil, ač měl před sebou dost místa.