NJ Devils – NY Rangers 0:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:3 (kon.) | Toronto – Montreal 3:4 (kon.)
Arizona – Boston 2:4 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:8 (kon.) | San Jose – Washington 2:3 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Columbus 2:0 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 0:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
San Jose Sharks
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Washington Capitals
cz Nedeľa 23.03.2014, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká duel domácího San Jose Sharks s Washingtonem Capitals. Pojďme si oba soupeře představit.

San Jose je na druhé pozici v Západní konferenci, v dosavadních 71 zápasech totiž nasbírali Sharks úctyhodných 99 bodů (Lepší jsou už jen St. Louis a Boston). O play off se už v San Jose dávno bát nemusí, to je už téměř jisté. Forma Sharks je navíc stále vynikající, z posledních sedmi zápasů Sharks prohráli jen jednou. Stalo se tak v předposledním odehraném zápase, to San Jose překvapivě prohrálo doma s Floridou 2:3.

Tým z hlavního města USA bude pravděpodobně až do posledního dvaaosmdesátého zápasu základní části bojovat o play off. Tým kapitána Ovečkina je po 71 odehraných zápasech na 10. příčce ve Východní konferenci, na kontě mají Caps 77 bodů. Ztráta na play off není velká, každá prohra je však v takovéto fázi sezony pořádně znát. Z posledních sedmi zápasů tým trenéra Oatese vyhrál čtyřikrát, naposledy však prohráli v L. A. 1:2 po nájezdech.

Vzájemné zápasy

5/5. 100% bilanci má San Jose v posledních pěti vzájemných duelech. Washington totiž Sharks postupně porazili 2:0, 3:2, 5:2, 5:3 a naposledy i 2:1.

Podrobná onlajn reportáž z utkání začíná ve 3:30, nenechte si ji ujít.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Demers, Vlasic, Boyle, Hannan, Braun, Irwin – Burns, Thornton, Pavelski – Nieto, Couture, Marleau – Havlát, Sheppard, Wingels – Burish, Desjardins, Brown.

Washington Capitals: Holtby (Halák) – Carlson, Alzner, Green, Hillen, Wey, Orlov – Ovečkin, Beagle, Johansson – Brouwer, Bäckström, Kuzněcov – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Brown, Penner.

Rozhodčí: VanMassenhoven, Devorski – Cormier, Lazarowich.

00:01

02:06
    Capitals kombinují v útočném pásmu, Niemi však zatím zasahovat nemusel.

03:00
    Obránce Washingtonu Green ztratil puk v obranném pásmu, Sharks tak mohou pokračovat v ofenzivě, o kterou se stará Burish.

03:35
    Halák hru raději přeruší, vhazovat se tak bude po jeho pravici.

04:05
    Ovečkin nahodil puk na Niemiho, Johansson dorážel, gólman domácích však situaci ustál a puky vyráží.

04:45
    Obránce hostů Orlov se pokusil prokličkovat až k Niemimu, to mu ale nakonec zakázala obrana Sharks.

05:55
    Za podražení je vyloučen forvard San Jose Havlát, první přesilovku si tak zahraje Washington.

06:00
    Domácí vyhazují až za Haláka.

06:37
    San Jose se zatím v pohodě brání, Caps zatím nejsou příliš nebezpeční.

07:00
    A další vyhozený puk v podání Sharks...

07:38
    Kuzněcov neudržel útočné pásmo, Pavelski tak ve vlastním oslabení může soupeře pořádně zlobit.

08:05
    San Jose v plném počtu.

08:49
    Caps jsou při vlastní rozehrávce pod značným tlakem, Wingels se dostal k puku a bránu Haláka těsně přestřelil.

09:18
    Po komerční pauze následuje vhazování ve středním pásmu.

10:00
    Jsme v půlce první třetiny, na výraznější šance zatím čekáme.

10:50
    Hosté nahazují do útočného pásma, k puku se ale jako první dostali domácí Sharks.

11:25
    Washington právě vstřelil branku!
    Týmu z hlavního města USA se aktivita v útočném pásmu vyplatila, jednalo se ale o velké štěstí. Sharks se dostali pod tlak, volný puk v předbrankovém prostoru chtěl odpálit obránce San Jose pryč, trefil ale jen spoluhráče, od kterého se kotouč odrazil do odkryté brány. Gól je připsánu ERICU FEHROVI. Bez asistence.

11:45
    Brouwer s Bäckströmem pokračovali v kombinaci v útočném pásmu, ke střele se však Caps nedostali.

12:23
    Niemi pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, aktivní Beagle však vytváří na domácí tlak.

13:04
    Ovečkin se natlačil před obránce Sharks, puk mu ale nakonec v těžké pozici utekl.

13:27
    Vlasic vypálil od modré, puk ale až k Holtbymu neprošel.

14:00
    Píská se icing domácích, vhazovat se bude před Niemim.

14:35
    Puk má obránce hostů Orlov, jenž rozjíždí útočnou akci hostů.

14:58
    Chimera vystřelil skrytou ránu přes obránce, Niemi však pozorný a puk vyráží.

15:39
    Třetina se pomalu blíží ke konci, hra je vyrovnaná, velké šance se zatím příliš neobjevují.

16:01
    Ovečkin nyní dostal pro střelu tahem z levého kruhu, Niemi však chytá puk lapačkou.

16:43
    O rozehrávku Caps se stará obránce Orlov, Capitals se relativně snadno dostali do útočného pásma.

17:02
    Rychlý brejk San Jose poté však zastavuje ofsajd.

17:36
    Desjardins neudržel útočné pásmo, kupředu tak vyráží hosté.

18:00
    Dvě minuty do konce třetiny...

18:29
    Wingels se spoluhráči tlačí na rozehrávku soupeře, ohrozit Holtbyho se ale nedaří.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:54
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Velké lajdáctví v podání obránce Greena teď znamená srovnání skóre. Green špatnou přihrávkou ztratil puk v obranném pásmu, k odraženému puku v předbrankovém prostoru se poté dostal PATRICK MARLEAU. Ten už poté jen trefil odkrytou část brány, kotouč končí v pravém horním rohu. Asistence: Logan Couture, Matthew Nieto.

20:00

Druhá třetina začne cca ve 4:29.

Úvodní třetina byla vyrovnaná, jako první se po vlastenci San Jose dostali do vedení Capitals. Ti se však nedůsledností o náskok připravili, 6 sekund před koncem třetiny srovnal Marleau. Je znát, že Caps musí, zatímco Sharks mohou – alespoň co se týče kvalifikace pro play off...

20:01

20:40
    Obránce Caps Carlson nahazuje do útočného pásma, to ale hosté neudrželi.

21:21
    Následuje ofsajd Capitals.

22:07
    Fehr bojuje o puk za brankou soupeře, Sharks poté vyhazují na icing.

23:00
    Hraje se za brankou Holtbyho, který po střele Marleaua přerušuje hru.

23:45
    Boyle zkusil volej od modré, puk až k Holtbymu ale neprošel.

24:08
    Niemi přerušuje hru, Caps vybojovali buly v útočném pásmu.

24:25
    Bude se vylučovat, dvě minuty za držení dostává Wilson z Washingtonu.

24:49
    Hosté vyhazují až k Niemimu.

25:36
    Hosté vyhazují další kotouč, tohle oslabení vychází Caps zatím dobře.

25:47
    Útok Burnse však zastavuje ofsajd.

26:27
    Wilson se vrací na led, San Jose své náznaky neproměnilo.

27:00
    Caps se snaží odpovědět náporem, Niemi však nahození z levého křídle chytá.

27:22
    Pavelski se dostal ke gólově dorážce, Holtby však skvěle vyráží.

27:53
    Chimera chtěl najít křižmo najetého Warda, puk ale zblokovala obrana Sharks.

28:13
    Obránce hostů Green je vyloučen za držení.

28:49
    Caps se však daří puk vyhodit.

29:41
    Fehr s Johanssonem šetří čas v útočném pásmu, domácím přesilovka zatím příliš nejde.

31:32
    Orlov zajel jen do ofsajdu, hra je přerušena.

31:48
    Vylučuje se, za nedovolené bránění odchází Brown.

32:13
    Ovečkin nabil neobvykle Bäckströmovi na střelu z pravého kruhu, centr Caps však bránu netrefil.

34:23
    Capitals kombinují v útočném pásmu, velké šance ale nepřichází.

35:00
    5 minut do konce třetiny, skóre se zatím zastavilo na hodnotách 1:1.

36:15
    Sharks přidali, hosté mají v obranném pásmu co dělat.

36:52
    Následují buly ve středním pásmu.

37:30
    Marleau zkuisl obejít Orlova, ten se ale nachytat nenechal a zakládá brejk hostů.

38:38
    Ovečkin vypálil tvrdě z voleje z levého kruhu, puk ale zblokoval obětavý obránce Sharks.

39:00
    Minuta do konce třetiny.

39:50
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen Vlasic.

40:00

Třetí třetina začne cca v 5:22.

Utkání je nadále velmi vyrovnané, na velké šance však skoupé. Ve druhé třetině branka nepadla, rozhodne se tak buď ve třetí třetině či prodloužení.

40:01

40:45
    Hosté pokračují v přesilovce, Niemi však nahození od modré chytá.

41:22
    Největší šance Caps v této přesilovce, obránce Green z mezikruží těsně minul!

41:51
    Domácí jsou opět kompletní.

42:31
    Chimera to zkusil z úhlu, Niemi vyráží.

43:51
    Sharks zahráli jen na icing, vhazovat se bude před Niemim.

44:13
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:07
    Do samostatného úniku se dostal JAMES SHEPPARD, který překonal Holtbyho bekhendovým blafákem, jenž domácí forvard namířil mezi betony. Bez asistence.

45:55
    Capitals mají zhruba čtvrt hodiny na vyrovnání, mnoho šancí si však nevytváří.

46:47
    Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím však bez zakončení.

47:25
    Chimera se dostal za obranu soupeře, Niemi ale jeho zakončení pohotově vyráží.

47:48
    Na druhé straně bránu těsně minul Wingels.

48:21
    Niemi přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.

48:46
    Icing Sharks.

49:46
    Nahození od modré kryje Holtby, který hru poté i přerušuje.

50:37
    Domácí zahráli vysokou holí, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

51:50
    Hostům útočná kombinace Warda s Chimerou nevyšla, dopředu míří domácí.

52:11
    Následuje icing Washingtonu.

52:30
    Je vyrovnáno! Wilson zavezl puk do pásma přes levé křídlo, puk se poté dostal na mezikruží, odkud vystřelil svůj první gól v kariéře NHL i v dresu Washingtonu CHRIS BROWN! Forvard Washingtonu měl štěstí, puk se odrazil od obránce domácích. Asistence: Dustin Penner, Tom Wilson.

53:10
    Icing Washingtonu.

53:58
    Ward s Fehrem drželi puk za brankou Niemiho dlouhou dobu, k šanci se však hosté nedostali.

54:12
    Útok Sharks zastavuje ofsajd.

55:00
    5 minut do konce třetiny, herní iniciativy se chopili domácí.

55:58
    Niemi byl rozhozený, otočkou a následným zakončením zpoza brány tak zakončil Brouwer, puk se však odráží pryč!

57:27
    Závar před bránou Holtbyho, hosté proto raději puk vyváží pryč z obranné třetiny.

57:42
    Nevhodný čas na faul si vybral Ovečkin, který omylem zahrál vysokou holí.

57:42
    Oddechový čas pro domácí.

58:08
    Sharks kombinují v pásmu, zatím však beze střelby.

58:16
    Nahození z levého kruhu kryje Holtby.

58:54
    Holtby si připisuje důležitý zákrok proti střele Coutura, hra přerušena.

59:05
    Další nebezpečná střela Coutura, Holtby hru musí znovu přerušit.

59:38
    Domácí si vytvořili velký tlak, Ovečkin je už ale zpět na ledě.

60:00

Rozhodnout bude muset třetí třetina, nebo nájezdy.

60:01

60:29
    Bäckström z levého kruhu přestřelil.

61:27
    Couturovu střelu od modré vyráží Holtby.

61:40
    Vhazovat se bude před bránou Niemiho.

62:30
    Kuzněcov zkusil Niemiho prostřelit mezi betony, gólman domácích ale puk vyráží.

63:07
    Volný Fehr pálí ostře z mezikruží, Niemi teď domácí podržel a gólovou střelu vyráží!

64:00
    Do konce prodloužení schází 1 minuta.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení Washington soupeře zatlačil, rozhodnout ale budou muset až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Couture jel jako první nájezdník, Holtbyho ale bekhendovým blafákem mezi betony nepřekonal. 0:0

Za Washington jel první nájezd mladý Kuzněcov, který překonal Niemiho prudkou střelou zápěstím k pravé tyči. 0:1

Pavelski jel jako druhý za Sharks, Holtby ale bekhendový blafák vyráží betonem! 0:1

Fehr mohl rozhodnout, Niemi ale jeho nevyvedenou střelu vyráží. 0:1

Marleau musel proměnit a také se tak stalo – Holtby inkasuje mezi betony. 1:1

Bäckström rozhoduje nájezdy, Niemiho překonal bekhendem! 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.

3. Patrick Marleau (SJS) 1+0

San Jose doma prohrává s Washingtonem Capitals 2:3 po samostatných nájezdech, rozhodl o tom Nicklas Bäckström. Na utkání bylo znát, že domácí mohou, zatímco hosté musí – pokud se chtějí dostat do play off. Utkání bylo vyrovnané, velmi dobrý výkon podal především gólman Caps Holtby, který nastoupil vůbec poprvé po příchodu slovenského brankáře Haláka do týmu Washingtonu.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (06:25:06)

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 20. Marleau (Couture, Nieto), 46. Sheppard – 12. Fehr, 53. Brown (Penner, Wilson), rozh. náj. Bäckström

Rozhodca: VanMassenhoven, Devorski – Cormier, Lazarowich

Diváci: 17 496