Tatran – Ne 0:11 (kon.) | Židenice – Chodov 1:4 (kon.) | ELITE PRAHA – Vítkovice 4:6 (kon.)
ELITE PRAHA
4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Sobota 08.03.2014, 19:00 • SH VŠE, Praha • ČEZ Extraliga žen (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Všem florbalovým nadšencům přeji krásný večer z Prahy. Dnešním dnem pokračuje playoff Extraligy žen, kde ve třetím čtvrtfinálovém duelu hostí Elite Praha ostravské 1. SC WOOW Vítkovice.

Budou dnes rozhodovat opět nevyužité přesilovky domácích hráček?

První dva vzájemné duely napověděly, že to bude neskutečná bitva. Výsledkově však vedou hosté 2:0 na série a mohou se pochlubit pěti ubráněnými oslabeními. Pražanky nevyužili jedinou z pěti přesilových her a pokud to do budoucna nezlepší nemohou vyhrávat. Domácí hráčky také trápí koncovka. Na vítkovické brankářky vyslaly zatím v součtu padesát čtyři střeleckých pokusů a pouze tři z nich byly úspěšné.

Otazník zůstává i u jména brankářky Vítkovic.
    Do prvního duelu playoff se do vítkovické brány postavila Lenka Kubíčková, která předvedla neskutečně vynikající výkon a také svou formu. Hráčky ELITE na ní vyslaly čtyři a dvacet střel a inkasovala pouze dvakrát. Její procentuální úspěšnost tak činí 91,67.Ve druhém utkání nastoupila do klece Hana Ranochová, která za svá záda propustila pouze jeden z třiceti střelecký pokusů Pražanek. Úspěšnost zákroků má 96,67%.

00:01

02:11
    Zittová pálí do tyče První obrovská šance dnešního utkání.

03:42
    Elite Praha právě vstřelilo branku!
    Po neúspěšném výpadu hráček z Vítkovic se balónku ujala LUCIE VESELÁ, která posílá Prahu do vedení. Asistence: Gabriela Marešová.

04:26
    Na Gécovou teď chodí několik střel za sebou, ale zatím s nimi nemá problém, protože na všechny vidí.

05:02
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    DENISA FERENČÍKOVÁ přesnou ranou vyrovnává na 1:1! Asistence: Michaela Šponiarová.

06:13
    Martina Gécová musí být ve střehu. Střelu Paloncyové vyrazila naštěstí pro ELITE mimo hřiště.

07:41
    Jako z učebnice to teď udělala elitní formace Pražanek! LEONA MÜLLEROVÁ byla na koncovce celé akce a krásnou střelou vrací vedení domácím hráčkám. Asistence: Aneta Toulová.

11:14
    Vítkovické hráčky se snaží o vyrovnání, ale Gécová drží svůj tým.

11:48
    Šponiarová teď zkoušela překvapit domácí brankářku, ale její střelecký pokus vyprášil pouze chrániče Gécové.

14:35
    Další tutovky na straně Vítkovic, ale brankářka ELITE je dnes jako vyměněná a nepřipouští svému týmu komplikace.

14:42
    Teď i Praha zahrozila z protiútoku, ale Kubíčková byla pozorná.

15:22
    Vítkovičtí se vytvořili ohromný tlak a branka byla jen otázkou času. Vyrovnávající trefu obstarala IVANA ŠUPÁKOVÁ, která využila hrubé chyby obrany Prahy. Asistence: Hana Sládečková.

17:12
    Další střelecký pokus Zittové tentokrát zablokovaly obránkyně Vítkovic.

19:36
    Pražanky si vytvářejí ke konci třetiny tlak, ale zatím se nedostávají do zakončení.

20:00

Střely po první třetině.
    ELITE: 10
    Vítkovice: 11

Máme za sebou uplynulých dvacet minut, ve kterých jsme viděli čtyři branky. Pražanky vstoupily do utkání aktivněji a chvilku po tyči Zittové se již mohli radovat, do vedení je poslala Veselá. Za minutu a dvacet sekund však srovnala Ferenčíková a začínalo se od znova. Později si slovo vzala Müllerová a opět poslala ELITE do vedení. Vítkovice však ještě stihly vyrovnat zásluhou Šupákové a tak do druhé třetiny půjdeme za nerozhodného stavu.

20:01

20:03
    Zahajovací vhazování vyhrály hráčky Vítkovic.

20:37
    Volný úder pro hosty znamenal slibnou příležitost ke skórování, ale zeď Prahy zafungovala na jedničku.

21:13
    Hra je teď pozastavena a probíhá ošetřování hostující Martiny Mahdalové, které si nepříjemně pohnula s kolenem.

22:38
    Jak Gécové, tak i Kubíčková jsou zatím ve druhé třetině bezchybné. Nyní museli obě likvidovat několik pokusů a dorážek.

23:57
    Martina Gécová teď předvedla neskutečný zákrok!

24:39
    Máme tu první vyloučení na straně Prahy. Lucie Košturiaková dostává dvě minuty za sekání. První přesilová hra pro Vítkovice v playoff.

26:10
    Přesilovka je téměř u konce a zatím se hráčky Vítkovice víceméně hledají.

26:38
    Sekundu před návratem Košturiakové jdou WOOW do vedené! HANA SLÁDEČKOVÁ využívá přesilovku. Asistence: Veronika Enenklová.

27:06
    A pozor, hostující hráčky odskakují do dvoubrankového vedení. ALENA NOVAKOVSKÁ byla ve správný čas na správném místě. Asistence: Monika Léblová.

27:47
    A přesilovku si zahrají i ELITE. Denisa Ratajová je vyloučena za sekání a na dvě minuty si půjde odpočinout na trestnou lavici.

28:58
    Minuta přesilovky za námi a Pražanky nevědí, jak se usadit v útočné půli Vítkovic.

29:41
    Rána Müllerová donutila Kubíčkovou vyrazit míček za branku.

29:47

31:38
    Nádherná akce domácích hráček. Zittová přes střed našla ukázkovou přihrávkou Lucii Veselou, která tvrdě vypálila. Kubíčková pouze vyrazila a k dorážce se dostala Chvátalová, která však neprocedila míček za její záda.

32:21
    Domácí hráčky začínají zvyšovat svůj "pressing." Bohužel pro ně to nepřináší zatím žádné ovoce.

32:33
    Gécová opět skvěle zasahuje proti pokusu hráčky WOOW.

35:19
    Další střelecký pokus aktivní Zittové přinutil Kubíčkovou zasáhnout.

35:37
    Konečně se také dočkala VERONIKA ZITTOVÁ, která trefila mezírku, kterou Kubíčková nechala mezi rukou a nohou. Asistence: Tereza Chvátalová.

36:59
    Oba týmy hrají velice aktivně.

37:32
    Paloncyová byla v hodně dobré situaci, ale Gécová dnes chytá opravdu fantasticky.

38:41
    Po dlouhé době se hosté usazují v útočném pásmu a točí soupeřky.

39:34
    Další souboj Paloncyové tváří v tvář s Gécovou a opět úspěšnější domácí brankářka.

40:00

Dnešní utkání sleduje 48 diváků.

Je za námi druhé třetina, po které vedou Vítkovice 3:4. V rozmezí dvaceti osmi sekund se prosadili Sládečková s Novakovskou a poslali hosty do dvoubrankového vedení. Jenže domácí Pražanky nic nebalí a díky gólu Veroniky Zittové jsou opět ve hře.

Střely ve druhé třetině.
    ELITE: 8
    Vítkovice: 8

40:01

40:21
    To byl pane hukot! Po dvaceti jedna sekundách od vhazovaní posílá Vítkovice do dvoubrankového vedení ANNA NIEMCOVÁ. Bez asistence.

42:53
    Domácí hráčky teď absolutně nevědí a Vítkovice je točí na svém kolotoči.

43:33
    Pražanky měly slibnou standardní situaci, ale bohužel pro ně z ní nic nevytěžili.

44:22
    Domácí hráčky se snaží seč jen můžou, ale propálit ten obranný val Vítkovic je takřka nemožné.

45:12
    Další chyba na středu hřiště znamená šestý gól do klece Gécové. KATARÍNA KLAPITOVÁ zajišťuje Vítkovicím tříbrankové vedení. Asistence: Hana Sládečková.

45:22
    Kadučáková se pokusila nachytat Kubíčkovou na švestkách vysokým lobem, ale vítkovická brankářka pozorná.

46:16
    Pokus Niemcová zblokovala Vranová.

47:43
    ELITE mají problém dostat se na půlku soupeře, a když se tam nějako dostanou, nevydrží příliš dlouho na balonku.

48:52
    Nyní se to však Pražankám daří a Vítkovice se nedokáží vymanit z jejich tlaku.

49:21
    Prázdná branka teď zírala před jednou z hostujících hráček, ale Gécová se fantasticky přesunula a drží ještě naději svému týmu.

49:39
    Teď na druhé straně mohla Chvátalová snížit, dokonce už překonala brankářku, ale neskutečně ještě Vítkovice zachránila Halfarová.

50:41
    Zittová to zkusila individuálně a udělala to náramně, ale finální přihrávka nenašla adresáta.

52:32
    Gécová burcuje své spoluhráčky, ale zatím se Praze nic nedaří.

54:40
    Ten čas domácím neskutečně letí. Navíc Vítkovice je opět točí na jejich vlastní půli.

55:14
    Toulová to zkoušela, ale její dělovka si nenašla cestu mezi tři tyče.

55:32
    Standardní situace Vítkovic a Pražanky musejí být pozorné.

55:34
    Střelecký pokus na Gécovou končí mimo branku.

56:09
    Novakovská mohla definitivně rozhodnout, ale Gécová její bombu vyrazila ven ze hřiště.

57:18
    Müllerová zablokoval rozehrávku Vítkovic na půli.

58:34
    Necelá minuta a půl do konce a ELITE zaznamenávají kontaktní branku. VERONIKA ZITTOVÁ tedy ještě dává Praze maličkou šanci. Asistence: Lucie Veselá.

59:18
    Oddechový čas pro domácí.

59:19
    Domácí v šesti!

59:57
    Poslední sekundy se odpočítávají na časomíře a to znamená jediné. Vítkovice se ujímají vedení 3:0 na série.