Tatran – Ne 0:11 (kon.) | Židenice – Chodov 1:4 (kon.) | ELITE PRAHA – Vítkovice 4:6 (kon.)
ELITE PRAHA
4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Sobota 08.03.2014, 19:00 • SH VŠE, Praha • ČEZ Extraliga žen (CZ)

Je za námi konec třetího čtvrtfinálového utkání mezi ELITE a Vítkovicemi, po kterém se hostující hráčky ujímají vedení v sérii 3:0 na zápasy a zítra to budou chtít za každou cenu ukončit. Ode mě je to pro dnešek vše a děkuji vám za pozornost. (21:03:20)

Nejlepší hráčky utkání.
    Veronika Zittová (ELI) – Denisa Ferenčíková (VIT)

59:57
    Poslední sekundy se odpočítávají na časomíře a to znamená jediné. Vítkovice se ujímají vedení 3:0 na série.

59:19
    Domácí v šesti!

59:18
    Oddechový čas pro domácí.

58:34
    Elite Praha právě vstřelilo branku!
    Necelá minuta a půl do konce a ELITE zaznamenávají kontaktní branku. VERONIKA ZITTOVÁ tedy ještě dává Praze maličkou šanci. Asistence: Lucie Veselá.

57:18
    Müllerová zablokoval rozehrávku Vítkovic na půli.

56:09
    Novakovská mohla definitivně rozhodnout, ale Gécová její bombu vyrazila ven ze hřiště.

55:34
    Střelecký pokus na Gécovou končí mimo branku.

55:32
    Standardní situace Vítkovic a Pražanky musejí být pozorné.

55:14
    Toulová to zkoušela, ale její dělovka si nenašla cestu mezi tři tyče.

54:40
    Ten čas domácím neskutečně letí. Navíc Vítkovice je opět točí na jejich vlastní půli.

52:32
    Gécová burcuje své spoluhráčky, ale zatím se Praze nic nedaří.

50:41
    Zittová to zkusila individuálně a udělala to náramně, ale finální přihrávka nenašla adresáta.

49:39
    Teď na druhé straně mohla Chvátalová snížit, dokonce už překonala brankářku, ale neskutečně ještě Vítkovice zachránila Halfarová.

49:21
    Prázdná branka teď zírala před jednou z hostujících hráček, ale Gécová se fantasticky přesunula a drží ještě naději svému týmu.

48:52
    Nyní se to však Pražankám daří a Vítkovice se nedokáží vymanit z jejich tlaku.

47:43
    ELITE mají problém dostat se na půlku soupeře, a když se tam nějako dostanou, nevydrží příliš dlouho na balonku.

46:16
    Pokus Niemcová zblokovala Vranová.

45:22
    Kadučáková se pokusila nachytat Kubíčkovou na švestkách vysokým lobem, ale vítkovická brankářka pozorná.

45:12
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Další chyba na středu hřiště znamená šestý gól do klece Gécové. KATARÍNA KLAPITOVÁ zajišťuje Vítkovicím tříbrankové vedení. Asistence: Hana Sládečková.

44:22
    Domácí hráčky se snaží seč jen můžou, ale propálit ten obranný val Vítkovic je takřka nemožné.

43:33
    Pražanky měly slibnou standardní situaci, ale bohužel pro ně z ní nic nevytěžili.

42:53
    Domácí hráčky teď absolutně nevědí a Vítkovice je točí na svém kolotoči.

40:21
    To byl pane hukot! Po dvaceti jedna sekundách od vhazovaní posílá Vítkovice do dvoubrankového vedení ANNA NIEMCOVÁ. Bez asistence.

40:01

Střely ve druhé třetině.
    ELITE: 8
    Vítkovice: 8

Je za námi druhé třetina, po které vedou Vítkovice 3:4. V rozmezí dvaceti osmi sekund se prosadili Sládečková s Novakovskou a poslali hosty do dvoubrankového vedení. Jenže domácí Pražanky nic nebalí a díky gólu Veroniky Zittové jsou opět ve hře.

Dnešní utkání sleduje 48 diváků.

40:00

39:34
    Další souboj Paloncyové tváří v tvář s Gécovou a opět úspěšnější domácí brankářka.

38:41
    Po dlouhé době se hosté usazují v útočném pásmu a točí soupeřky.

37:32
    Paloncyová byla v hodně dobré situaci, ale Gécová dnes chytá opravdu fantasticky.

36:59
    Oba týmy hrají velice aktivně.

35:37
    Konečně se také dočkala VERONIKA ZITTOVÁ, která trefila mezírku, kterou Kubíčková nechala mezi rukou a nohou. Asistence: Tereza Chvátalová.

35:19
    Další střelecký pokus aktivní Zittové přinutil Kubíčkovou zasáhnout.

32:33
    Gécová opět skvěle zasahuje proti pokusu hráčky WOOW.

32:21
    Domácí hráčky začínají zvyšovat svůj "pressing." Bohužel pro ně to nepřináší zatím žádné ovoce.

31:38
    Nádherná akce domácích hráček. Zittová přes střed našla ukázkovou přihrávkou Lucii Veselou, která tvrdě vypálila. Kubíčková pouze vyrazila a k dorážce se dostala Chvátalová, která však neprocedila míček za její záda.

29:47

29:41
    Rána Müllerová donutila Kubíčkovou vyrazit míček za branku.

28:58
    Minuta přesilovky za námi a Pražanky nevědí, jak se usadit v útočné půli Vítkovic.

27:47
    A přesilovku si zahrají i ELITE. Denisa Ratajová je vyloučena za sekání a na dvě minuty si půjde odpočinout na trestnou lavici.

27:06
    A pozor, hostující hráčky odskakují do dvoubrankového vedení. ALENA NOVAKOVSKÁ byla ve správný čas na správném místě. Asistence: Monika Léblová.

26:38
    Sekundu před návratem Košturiakové jdou WOOW do vedené! HANA SLÁDEČKOVÁ využívá přesilovku. Asistence: Veronika Enenklová.

26:10
    Přesilovka je téměř u konce a zatím se hráčky Vítkovice víceméně hledají.

24:39
    Máme tu první vyloučení na straně Prahy. Lucie Košturiaková dostává dvě minuty za sekání. První přesilová hra pro Vítkovice v playoff.

23:57
    Martina Gécová teď předvedla neskutečný zákrok!

22:38
    Jak Gécové, tak i Kubíčková jsou zatím ve druhé třetině bezchybné. Nyní museli obě likvidovat několik pokusů a dorážek.

21:13
    Hra je teď pozastavena a probíhá ošetřování hostující Martiny Mahdalové, které si nepříjemně pohnula s kolenem.

20:37
    Volný úder pro hosty znamenal slibnou příležitost ke skórování, ale zeď Prahy zafungovala na jedničku.

20:03
    Zahajovací vhazování vyhrály hráčky Vítkovic.

20:01

Máme za sebou uplynulých dvacet minut, ve kterých jsme viděli čtyři branky. Pražanky vstoupily do utkání aktivněji a chvilku po tyči Zittové se již mohli radovat, do vedení je poslala Veselá. Za minutu a dvacet sekund však srovnala Ferenčíková a začínalo se od znova. Později si slovo vzala Müllerová a opět poslala ELITE do vedení. Vítkovice však ještě stihly vyrovnat zásluhou Šupákové a tak do druhé třetiny půjdeme za nerozhodného stavu.

Střely po první třetině.
    ELITE: 10
    Vítkovice: 11

20:00

19:36
    Pražanky si vytvářejí ke konci třetiny tlak, ale zatím se nedostávají do zakončení.

17:12
    Další střelecký pokus Zittové tentokrát zablokovaly obránkyně Vítkovic.

15:22
    Vítkovičtí se vytvořili ohromný tlak a branka byla jen otázkou času. Vyrovnávající trefu obstarala IVANA ŠUPÁKOVÁ, která využila hrubé chyby obrany Prahy. Asistence: Hana Sládečková.

14:42
    Teď i Praha zahrozila z protiútoku, ale Kubíčková byla pozorná.

14:35
    Další tutovky na straně Vítkovic, ale brankářka ELITE je dnes jako vyměněná a nepřipouští svému týmu komplikace.

11:48
    Šponiarová teď zkoušela překvapit domácí brankářku, ale její střelecký pokus vyprášil pouze chrániče Gécové.

11:14
    Vítkovické hráčky se snaží o vyrovnání, ale Gécová drží svůj tým.

07:41
    Jako z učebnice to teď udělala elitní formace Pražanek! LEONA MÜLLEROVÁ byla na koncovce celé akce a krásnou střelou vrací vedení domácím hráčkám. Asistence: Aneta Toulová.

06:13
    Martina Gécová musí být ve střehu. Střelu Paloncyové vyrazila naštěstí pro ELITE mimo hřiště.

05:02
    DENISA FERENČÍKOVÁ přesnou ranou vyrovnává na 1:1! Asistence: Michaela Šponiarová.

04:26
    Na Gécovou teď chodí několik střel za sebou, ale zatím s nimi nemá problém, protože na všechny vidí.

03:42
    Po neúspěšném výpadu hráček z Vítkovic se balónku ujala LUCIE VESELÁ, která posílá Prahu do vedení. Asistence: Gabriela Marešová.

02:11
    Zittová pálí do tyče První obrovská šance dnešního utkání.

00:01

Otazník zůstává i u jména brankářky Vítkovic.
    Do prvního duelu playoff se do vítkovické brány postavila Lenka Kubíčková, která předvedla neskutečně vynikající výkon a také svou formu. Hráčky ELITE na ní vyslaly čtyři a dvacet střel a inkasovala pouze dvakrát. Její procentuální úspěšnost tak činí 91,67.Ve druhém utkání nastoupila do klece Hana Ranochová, která za svá záda propustila pouze jeden z třiceti střelecký pokusů Pražanek. Úspěšnost zákroků má 96,67%.

Budou dnes rozhodovat opět nevyužité přesilovky domácích hráček?

První dva vzájemné duely napověděly, že to bude neskutečná bitva. Výsledkově však vedou hosté 2:0 na série a mohou se pochlubit pěti ubráněnými oslabeními. Pražanky nevyužili jedinou z pěti přesilových her a pokud to do budoucna nezlepší nemohou vyhrávat. Domácí hráčky také trápí koncovka. Na vítkovické brankářky vyslaly zatím v součtu padesát čtyři střeleckých pokusů a pouze tři z nich byly úspěšné.

Všem florbalovým nadšencům přeji krásný večer z Prahy. Dnešním dnem pokračuje playoff Extraligy žen, kde ve třetím čtvrtfinálovém duelu hostí Elite Praha ostravské 1. SC WOOW Vítkovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Radek Francouz

Góly a asistencie: 4. Veselá (Marešová), 8. Müllerová (Toulová), 36. Zittová (Chvátalová), 59. Zittová (Veselá) – 6. Ferenčíková (Šponiarová), 16. Šupáková (Sládečková), 27. Sládečková (Enenklová), 28. Novakovská (Léblová), 41. Niemcová, 46. Klapitová (Sládečková)

ELITE PRAHA: Gécová, Šimsová – Chvátalová, Šindelářová, Vranová, Marešová, Zikmundová, Toulová, Nosková, Košturiaková, Kadučáková, Havlíková, Stará, Veselá, Radová, Zittová, Müllerová.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková, Ranochová – Šponiarová, Šupáková, Halfarová, Novakovská, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Mahdalová.

Rozhodca: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt