Kazaň – Real Betis 0:2 (kon.) | Neapol – Swansea 3:1 (kon.) | Doneck – Plzeň 1:2 (kon.)
Salzburg – Amsterdam 3:1 (kon.) | Sevilla – Maribor 2:1 (kon.) | Bazilej – Tel Aviv 3:0 (kon.)
Frankfurt – Porto 3:3 (kon.) | Razgrad – Lazio 3:3 (kon.) | Alkmaar – Liberec 1:1 (kon.)
Benfica – Solún 3:0 (kon.) | Fiorentina – Esbjerg 1:1 (kon.) | Genk – Machačkala 0:2 (kon.)
Lyon – Odesa 1:0 (kon.) | Tottenham – Dnipropetrovsk 3:1 (kon.) | Trabzonspor – Juventus 0:2 (kon.)
Valencia – D.Kyjev 0:0 (kon.)
Olympique Lyon
1:0 (0:0)
Černomorec Odesa
Štvrtok 27.02.2014, 21:05Európska liga

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (22:57:57)

A je dobojované! V druhom polčase sa rozhodlo o postupujúcom do ďalšieho kole Európske Ligy. Kľúčovým momentom bolo vylúčenie hosťujúceho Zubejka v 76.minúte. Už v 81.minúte sa individuálne presadil domáci Lacazette a rozhodol o postupe Lyonu.

90+3
    Už to vyzerá tak, že Plzeň sa môže tešiť v ďalšom kole na Olympique Lyon.

90+2
    Odesa stratila loptu v strede ihriska a Lyon mohol ísť do protiútoku. Ten sa skončil kvôli nepresnej prihrávke.

90+1
    Tolisso chcel svojim centrom nájsť spoluhráča, ale to mu nevyšlo.

90+1
    Rozhodca nadstavuje 3 minúty.

90
    Striedanie v tíme Černomorec Odesa: z ihriska odchádza Oleksiy Gai, prichádza Tornike Okriasvili.

90
    Prebieha posledná minúta riadnej hracej doby.

89
    Všetky domáce centre boli odvrátené obranou ukrajinského celku.

88
    Lyon sa drží na polovici Odesy a kontroluje svoje vedenie.

87
    Striedanie v tíme Olympique Lyon: z ihriska odchádza Bakary Kone, prichádza Alexandre Lacazette.

86
    Striedanie v tíme Černomorec Odesa: z ihriska odchádza Kirill Kovaľčuk, prichádza Anatolij Didenko.

85
    Striedanie v tíme Olympique Lyon: z ihriska odchádza Steed Malbranque, prichádza Coretin Tolisso.

84
    Hosťujúci Antonov dostal peknú prihrávku do šestnástky, prvým dotykom si loptu spracoval a následne zakončil do dolného rohu brány. Lopes sa dokázal premiestniť.

84
    Tempo sa zvýšilo. Ani jeden z tímov už na nič nečaká. Hlavne hostia potrebujú skórovať. To by im zaistilo postup.

83
    Ukrajinci sa však nevzdávajú a útočia. Lopes zasiahol po nepresnom centri.

82
    Striedanie v tíme Olympique Lyon: z ihriska odchádza Gomis, prichádza Briand.

81
    Olympique Lyon dal gól!
    Domácim sa to podarilo! Po rýchlej akcii sa Lyon dostáva do vedenia a je blízko k postupu. ALEXANDRE LACAZETTE dostal loptu na hranici šestnástky, oklamal protihráčov a krásnou strelou prekonal Pasta.

79
    Hostia zahrali ďalšiu rýchlu akciu a do šance sa dostával Dja Djedjem ale loptu nedokázal ideálne spracovať.

78
    Z rohu nič nebolo. Lopes dokázal loptu vyboxovať do bezpečia.

77
    Rýchla akcia hostí! Mineiro zakončil zo stredu poľa a Lopes s problémami vyrazil na rohový kop.

76
    Toto nevyzerá pre hostí najlepšie. Obranca Zubejko dostáva druhú žltú kartu a teda v dnešnom zápase už dohral.

75
    Gomis môže v zápase pokračovať.

74
    Kapitán Lyonu Grenier dostáva za protesty žltú kartu.

74
    Gomis leží na trávniku, bude potrebovať ošetrenie.

73
    Futbalisti Lyonu sú usadení na polovici Odesy.

71
    Ani po tom rohu neprišiel gól. Do brejku sa už dostával Antonov, ale podľa rozhodcu si pomohol útočným faulom.

71
    Lyon má k dispozícii ôsmy rohový kop.

70
    Prebieha už posledná dvadsaťminútovka. Lyon sa dostáva pred bránu hostí stále častejšie.

68
    Futbalisti Lyonu ani tento rohový kop nevyužili. Past bude rozohrávať.

67
    Domáci však vybojovali siedmy rohový kop.

66
    Antonov neúnavne napáda rozohrávku Lyonu.

65
    Hlavička Gomisa bola nepodstatná, rozhodca usúdil, že domáci útočník si pomohol v zakončení faulom.

64
    Lyon bude zahrávať rohový kop.

63
    Hosťujúci Kovaľčuk dostáva za svoj škaredý zákrok žltú kartu.

62
    Aktivita Lyonu pokračuje, čaká nás zaujímavých posledných tridsať minút riadnej hracej doby.

61
    Kovaľčuk sa k lopte dostal len pomocou sklzu a trafil i nohy protihráča. Rozhodca usúdil, že sa jednalo o faul.

61
    Franck Dja Djedje bol prichytený v ofsajdovom postavení.

60
    Z akcie Lyonu nič nebolo, Bedimo zbabral svoju prihrávku.

59
    Francúzi stále kombinujú na polovici Odesy. Tá sa len bráni. Uvidíme, dokedy to takto hostia vydržia.

58
    Lyon chce ísť do vedenia. Teraz domáci odcentrovali zo strany, lopta preletela šestnástkou až do autu.

57
    Rozhodca neodpískal penaltu po páde Lacazetteho v pokutovom území. Domáci útočník len pokrútil hlavou.

56
    Ani z tohto rohu Lyon nič nevyťažil. Odesa sa pozorne bráni.

55
    Malbranque už chcel oslavovať. Domáci futbalista vystrelil z diaľky a Past vyrazil loptu z ľavého rohu na rohový kop.

54
    Berger spálil veľkú šancu! V pokutovom území zakončoval hlavou a ľavú tyč tesne minul.

53
    Bobkov center nebol úspešný. Skóre sa nemení.

52
    Odesa bude zahrávať rohový kop.

52
    Rozhodca prerušil hru. Domáci gólman sa dostal do nepríjemného stretu s Antonovom.

51
    Dje Djedje sa oprel do lopty a nákopom hľadal spoluhráča. Tento úmysel mu nevyšiel.

50
    V druhom polčase sledujeme zatiaľ hru prevažne v strede ihriska.

49
    Past v pokoji zakročil po strele Lacazetteho doprostred brány.

48
    Zubejko zakončil svoju akciu z rohu šestnásky, ale lopta zaplávala vysoko nad bránou.

47
    Druhý polčas začal vo veľmi vysoko tempe. Sledovali sme aj niekoľko faulov, ktoré vyplynuli z hry.

46

Skončil sa prvý polčas. Tento zápas je zatiaľ opatrný a tak sme nevideli ani veľa príležitostí. Lyon je aktívnejším tímom, ale hostia výborne bránia a hrozia z brejkov. Uvidíme, či sa v druhom polčase dočkáme gólu.

45

45
    Hosťujúci Leo dostáva za svoj sklz žltú kartu.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu.

44
    Vyzerá to tak, že v prvom polčase sa už gólu nedočkáme.

43
    Pri lopte bol ako prvý Lopes a tak ani z toho rohu nič nebolo.

42
    Hráč Lyonu zblokoval strelu na rohový kop hostí.

41
    Domáci Bedimo zastavil prenikajúceho Antonova a dostáva zaslúžene žltú kartu.

40
    Grenier sa takmer ocitol vo veľkej príležitosti, ale k lopte sa po prihrávke Gomisa nedostal. Obrana Odesy ju na poslednú chvíľu zastavila.

39
    Ferri sa dostal k strele spoza šestnástky. Lopta preletela tesne vedľa ľavej tyče.

38
    Lacazette to chcel vyriešiť individuálne, ale cez troch protihráčov sa neprebil.

38
    Rozhodcovi neunikol nedovolený zákrok Mineira.

37
    Prihrávka našla Gaia, ktorý zakončil z hranice šestnástky len doprostred brány.

36
    Na zemi sa ocitol Ferri, keď ho nepríjemne zasiahla lopta. Vyzerá to tak, že v zápase bude môcť pokračovať.

34
    Leo bol pristihnutý v ofsajde.

33
    Lyon sa naďalej tlačí dopredu, Odesa sa bráni a čaká na brejky.

32
    Antonov zahral až príliš dôrazne a rozhodca prisúdil loptu hráčom Lyonu.

30
    Za nami je polhodina hry, stále čakáme na úvodný gól. Lyon má síce prevahu, ale to ešte nič neznamená.

30
    Domáci ani z tohto rohového kopu nič nevyťažili.

29
    Z diaľky vystrelil Fofana a Past len tak tak vyrazil jeho pokus na rohový kop.

28
    Ani center hosťujúceho Lea nebol úspešný, trafil len domáceho futbalistu.

27
    Malbranque odcentroval do šestnástky, kde ale nenašiel svojich spoluhráčov.

26
    Odesa dlho kombinovala, ale nakoniec nič nevymyslela.

26
    Je jasné, že ani jeden z tímov nechce spraviť chybu a inkasovať ako prvý lebo prvý gól o mnohom napovie.

25
    Lopta doputovala do zámedzia po nepresnosti Gomisa. Past môže odkopávať.

24
    Na trávniku sa nám to trošku upokojilo a hrá sa predovšetkým v strede ihriska.

22
    Center doputoval na prednú tyč, kde Gai nedokázal trafiť bránu. Obrana Lyonu ho veľmi dobre pokryla.

21
    Ďalší rohový kop pre Odesu.

20
    Po úvodných dvadsiatich minútach môžme konštatovať, že aktívnejší je domáci Lyon.

20
    Pripomeniem, že víťaz tohto dvojzápasu narazí na Plzeň, ktorá vyradila Šachtar Doneck.

19
    Lyon sa bez problémov ubránil.

19
    Na druhej strane si Odesa vybojoval ďalší roh.

18
    Grenier vystrelil z diaľky, Past jeho nepríjemnú strelu chytil.

18
    Hosťujúci Zubejko dostáva za svoj taktický faul žltú kartu.

17
    Odesa taktiež nič nevymyslela a tak stále čakáme na gólový úder.

16
    Hostia chceli kontrovať rýchlou akciou, ale Bedino si poradil a je z toho roh na druhej strane.

16
    Až teraz prišlo zakončenie domácich, Past nemal problém zasiahnuť.

15
    Leo poslal loptu hlavičkou na tretí roh v rade.

14
    Odesa loptu odvrátila len na ďalší rohový kop.

14
    Lyon si vybojoval rohový kop.

13
    Ukrajinci sa v posledných minútach sústredia len na defenzívu.

12
    Lacazette poslal do šestnástky nebezpečný center do miest, kde bol spoluhráč Ferri. Ten nakoniec loptu nezachytil.

10
    Domáci po opatrnom úvode pridali a už je to aj vidieť. Lyon sa tlačí čoraz viac dopredu.

9
    Spomínaný Malbranque si nabehol na prihrávku a z bezprostrednej blízkosti vystrelil. Jeden z hráčov hostí predviedol výborný zákrok.

8
    Malbranque si počínal v súboji nedovolene, keď trafil nohy protihráča.

7
    Ferri prihral Bisevacovi, ktorý sa snaží niečo konštruktívne vymyslieť.

5
    Francúzom sa nedarí v kombinácii, Past bude rozohrávať.

4
    Biševac posla loptu po centri od rohovej zástavky do bezpečia.

4
    Odesa si vybojoval prvý rohový kop.

3
    Malbranqie vyslal zo strany dva nepresné centre.

2
    Hostia mali prvý útok, ale ich akcia stroskotala na nepresnom centre.

1
    Začal sa zápas v ktorom je všetko otvorené a postúpiť môžu oba tímy.

1

Príjemný večer všetkým priaznivcom európskeho klubového futbalu. Dnes pokračuje Európska liga odvetnými zápasmi šestnásťfinále. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom medzi Olympique Lyon a Černomorec Odesa. V prvom zápase na ukrajinskej pôde sa zrodila remíza 0:0. Ani jeden z tímov tak nemá ešte nič isté a bude o čo bojovať. Začiatok zápasu je naplánovaný na 21:05 SEČ na Stade de Gerland v Lyone. Hlavným arbitrom stretnutia bude Macedónčan Starev.

Francúzi sa v domácej Ligue 1 držia na 6.mieste so ziskom 41 bodov a na štvrté miesto majú stratu štyroch bodov. Počas víkendu remízovali na trávniku Lille 0:0. Z posledných piatich ligových zápasov získali 10 bodov. Dnes ich čaká náročný domáci zápas, ale všetko majú vo svojich rukách. Dokáže Lyon postúpiť ďalej?

Ukrajincom patrí v ligovej tabuľke po 17.kolách 5.miesto so ziskom 32 bodov. Počas posledného víkendu však neodohrali ligový zápas s Arsenalom Kyjev kvôli situácii v hlavnom meste krajiny. V prvom zápase mali viacero príležitostí na strelenie gólu, ale to sa Odese nepodarilo. Avšak v odvete určite nie sú Ukrajinci bez šancí a prípadný strelený gól do siete Lyonu by mohol postup priblížiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.