Kazaň – Real Betis 0:2 (kon.) | Neapol – Swansea 3:1 (kon.) | Doneck – Plzeň 1:2 (kon.)
Salzburg – Amsterdam 3:1 (kon.) | Sevilla – Maribor 2:1 (kon.) | Bazilej – Tel Aviv 3:0 (kon.)
Frankfurt – Porto 3:3 (kon.) | Razgrad – Lazio 3:3 (kon.) | Alkmaar – Liberec 1:1 (kon.)
Benfica – Solún 3:0 (kon.) | Fiorentina – Esbjerg 1:1 (kon.) | Genk – Machačkala 0:2 (kon.)
Lyon – Odesa 1:0 (kon.) | Tottenham – Dnipropetrovsk 3:1 (kon.) | Trabzonspor – Juventus 0:2 (kon.)
Valencia – D.Kyjev 0:0 (kon.)
FC Bazilej 1893
3:0 (1:0)
Maccabi Tel Aviv
Štvrtok 27.02.2014, 19:00 • St. Jakob-Park • Európska liga

Je dobojované! Bazilej dokázal v domácej odvete zvíťaziť nad Tel Avivom jasným pomerom 3:0. Tento výsledok si domáci jednoznačne zaslúžili, no hostia si za svoju snahu zaslúžili aspoň čestný úspech.

Bazilej sa vďaka dnešnému víťazstvu prepracoval do osemfinále Európskej ligy, v ktorom sa stretne s rakúskym klubom Red Bull Salzburg. Ten súhrnným výsledkom 6:1 postúpil cez holandský Ajax Amsterdam. (20:53:07)

90+3
    Zahavi sa snažil peknou strelou skorigovať stav, no jeho pokus pozorný Sommer kryl.

90+2
    Sommer teraz skvele prečítal hru a nepresne nakopnutú loptu odkopol pred nabiehajúcim Pricom za postrannú čiaru.

90+1
    Siov prízemný pokus spoza šestnástky bol pre Juana Pabla lahôdkou.

90
    Rozhodcovia pridávajú druhému polčasu tri minúty.

89
    Ben Haim sa dostal do dobrej pozície, no v nej dosť podcenil zakončenie, takže Sommer nemal rozhodne ťažkú prácu.

88
    V ofsajdovom postavení sa tentokrát ocitol domáci útočník Sio.

87
    Bazilej sa už v závere nikam neponáhľa, jeho hráči si užívajú posledné minúty súboja proti Tel Avivu.

86
    Za postrannou čiarou je ošetrovaný Safari a budeme zvedaví, či sa ešte zapojí do hry.

85
    Tel Aviv je pri lopte, no ku bránke Sommera sa im ťažko prechádza.

84
    Yeini bol vo vlastnom pokutovom území faulovaný po útočnom faule Sia.

83
    Kombináciu domácich v pokutovom území zastavil odpískaný ofsajd, v ktorom sa ocitol striedajúci Delgado.

82
    Švajčiarsky tím má zápas absolútne pod kontrolou a od postupu do osemfinále ho delí len niekoľko minút.

81
    Tel Aviv sa čoraz častejšie tlačí do ofenzívy, no Bazilej skvele bráni.

80
    Bazilej robí poslednú zmenu v tomto zápase. Ihrisko opustil Frei, ktorého nahradil Delgado.

79
    Po rohovom kope Xhaku sa k hlavičke dostal striedajúci Sio, no jeho zakončenie bolo veľmi nepresné.

77
    Sledujeme druhé striedanie Bazileja. Za potlesku tribún odchádza dvojgólový strelec Streller, ktorého post na záverečné minúty zaujme Sio.

76
    Phillip Degen po niekoľkýkrát posielal nepríjemný pas pred Juana Pabla, no tentokrát sa hostia úspešne ubránili.

Filip Kubaliak

Góly: 18. Stocker, 60. Streller, 71. Streller

Karty:   19. Serey Die (BAZ)

FC Bazilej 1893: Sommer – Sauro, Suchý, Ajeti – P. Degen, Serey Die, Safari – El Nenny, Frei, Stocker – Streller
    Náhradníci: Salvi, D. Degen, Voser, Delgado, Sio, Xhaka, Seferagić

Maccabi Tel Aviv: Juan Pablo – Yeini, Maréval, Tibi, Ben Harush – Radi, Ziv, Alberman – Zahavi, Altman, Mareval – Prica
    Náhradníci: Levi, Ben Haim, Mitrović, Micha, Einbinder, Margolis

Rozhodca: Ivan Bebek