Česko – Lotyšsko 4:2 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 1:0 (kon.) | Kanada – Rakúsko 6:0 (kon.)
Nórsko – Fínsko 1:6 (kon.)
Kanada
6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Rakúsko
Piatok 14.02.2014, 18:00 • Veľký ľadový palác • Olympijské Hry - muži

35:10
    Jamie Benn zasiahol svojho protihráča hokejkou do tváre. Rakúsky hokejista mal v tvári aj krv. Kanada tak bude čeliť štvor minútovému oslabeniu.

28:42
    Rakúsko si zahrá po druhý raz v prostrednej časti presilovú hru. Patrice Bergeron sa dopustil hákovania pri snahe získať puk v obrannom pásme súpera.

20:29
    Jeff Carter sa dopustil v obrannom pásme Kanady podrazenia. Rakúsko si zahrá po prvý raz v zápase v početnej prevahe.

12:10
    Kanada si zahrá v presilovej hre. Thomas Hundertpfund si musí nútene oddýchnuť za hákovanie.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 6. Drew Doughty (Jonathan Toews), 11. Shea Webber (Corey Perry), 23. Jeff Carter (Patrick Marleu, Sidney Crosby), 25. Jeff Carter (Bez asistencie), 35. Jeff Carter (Jonathan Toews, Patrick Marleau), 37. Ryan Getzlaf (Bez asistencie)

Kanada: Luongo (Smith) – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Subban – Kunitz, St. Louis, Crosby (C) – Duchene, Getzlaf, Perry – Marleau, Toews, Nash – Benn, Bergeron, Carter – Tavares
    Rakúsko: Starkbaum (Lange – 40. minúty) – Ulmer, Pock, Trattnig, Lakos, Altmann, Lukas, Unterluggauer, F. Iberer – M. Raffl, Grabner, Lebrer – Koch, Vanek (C), Setzinger – T. Raffl, Nodl, Hundertpfund – Latusa, M. Ibererer, Herburger

Rozhodca: Dave Jackson (USA), Konstantin Olenin (RUS) – Lonnie Cameron (CAN), Miroslav Valach (SVK).