Brugge – Kortrijk 3:1 (kon.)
Club Bruggy KV
3:1 (2:0)
KV Kortrijk
cz Piatok 14.02.2014, 20:30 • Jan Breydel stadion, Brugge • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vážení příznivci belgické kopané, vítám Vás u online reportáže z 26. kola Jupiler League. Dnes je na programu jediný zápas, ve kterém proti sobě nastoupí Club Brugge KV a KV Kortrijk. Atraktivní duel má výkop ve 20:30.

Club Brugge KV

Domácí celek během pětadvaceti utkání nasbíral rovných padesát bodů, což jej řadí na průběžné druhé místo. Svěřenci kouče Preud'homma dokázali v tomto ligovém ročníku zvítězit patnáctkrát, v pěti případech brali bod za remízu a připsali si také stejný počet proher. Mezi nejaktivnější střelce týmu se s osmi přesnými trefami řadí ofenzivní záložník Maxime Lestienne, o jednu branku zpět je pak Tom De Sutter. V předchozím utkání zajížděli hráčí Clubu Bruggy do Genku, kde po půlhodině hry prohrávali. Ještě do konce úvodního poločasu se jim však podařilo utkání vyrovnat. Po změně stran vstřelili hráči Brugg další dvě branky a utkání dotáhli do zdárného konce.

KV Kortrijk

Hosté zatím se čtyřiatřiceti body okupují osmou příčku, na které se nacházejí díky devíti vítězstvím a sedmi remízám. Jejich skóre je lehce záporné 34:37. V útoku se trenér Hein Vanhaezebrouck, který za dva dny oslaví jubilejní padesáté narozeniny, může spolehnout na chorvatsko-senegalskou dvojici Ivan SantiniElimane Coulibaly, jenž dohromady nasázela již jednadvacet branek, což jsou téměř dvě třetiny součtu všech gólů, které dokázal celý tým Kortrijku v této sezóně nastřílet. Minulý týden se Kortrijk utkal s Anderlechtem a proti favorizovanému soupeři vedl již 2:0. Hostům se ale nejprve podařilo snížit na rozdíl jedné branky a v samotném závěru utkání také vyrovnat. Oba celky se tak po napínavé bitvě rozešly smírně 2:2.

Club Brugge KV: Ryan – De Bock, Mechele, Engels, Meunier – Joergensen, Simons, Odjidja-Ofoe – Rafaelov, Lestienne – De Sutter
    Náhradníci: Kujović, Hoegli, Larsen, Sobota, Gudjohnsen, Castillo, Bolingoli-Mbombo

KV Kortrijk: Keet – Oussalah, Tomašević, Chanot, Heylen, Capot – Pavlović, De Smet, De Mets – Santini, Coulibaly
    Náhradníci: Clepkens, Martin, Petrović, Chevalier, Klaasen, Mahau, Ragolle

Rozhodčí: J. Van De Velde, J. Walschap, E. De Vries.

1

1
    Úvodního výkopu se chopili hráči domácího celku, kteří k utkání nastoupili v tmavých dresech, oproti tomu hosté zvolili sadu dresů červenou.

3
    Hra je zatím velmi opatrná, oba týmy vyčkávají, s čím vyrukuje jejich soupeř.

4
    Domácí měli výhodu přímého volného kopu z levé strany hřiště, centr Simmonse však obrana Kortrijku odvrátila.

5
    Bruggy byly v útoku aktivní, nicméně míč po jejich ofenzivním snažená skončil za brankovou čárou a vykopávat tak bude moct hostující brankář Keet.

6
    Engels po vzdušném souboji s protihráčem utrpěl bolístku a je ošetřován za postranní čárou.

7
    Domácí kombinují s míčem ve středu hřiště a pokouší se přejít přes půlící čáru, to vše v době, kdy už je zpátky na hřišti Engels.

9
    Velmi nepřesná střela Joergensena zpoza pokutového území nemohla Keeta nikterak ohrozit, neboť skončila vysoko nad jeho bránou.

10
    Do útoku se vydali také hosté, Caponovu střelu Ryan vyškrábl na roh.

11
    Hráči Kortrijku si ale s tímto rohovým kopem neporadili dobře a s míčem u nohy tak pokračují fotbalisté domácího týmu.

13
    Po nepovedené přihrávce Simmonse budou mít hosté k dispozici vhazování na polovině soupeře.

14
    Sprintérský souboj De Metse a De Bocka vyzněl lépe pro domácího obránce.

16
    De Sutter pronikl až do pokutového území Kortrijku, odkud vyslal razantní střelu směrem na bránu Keeta, tu brankář Kortrijku vyrazil na roh.

17
    S centrovaným míčem si obrana Kortrijku hravě poradila a svému soupeři vůbec nedovolila dostat se k němu.

19
    Rafaelov si pohrál s obranou Kortrijku a prodral se až do pokutového území, tam se snažil přihrát lépe postavenému Lestiennemu, ten však míč zahrál rukou a akce tak skončila.

21
    Hosté měli k dispozici rohový kop, který zahrával Capon, míč však směřoval pouze na hlavu obránce Engelse, který kulatý nesmysl odhlavičkoval pryč z blízkosti své branky.

23
    Prvním potrestaným hráčem žlutou kartou v dnešním utkání je hostující obránce Michael Heylen, který si v souboji s protihráčem počínal nedovoleným způsobem.

24
    Coulibaly se u rohového praporku pokoušel projít přes De Bocka, avšak neúspěšně. Hosté ale budou pokračovat v útoku, jelikož míč po zásahu právě De Bocka skončil za postranní čárou.

26
    Obrana Brugg si v rozehrávce počínala velmi špatně a po ztrátě míče byla nakonec nucena faulovat.

27
    Z nařízeného přímého volného kopu však hráči Kortrijku nic nevytěžili, neboť centr z kopačky Capona mířil pouze na spoluhráče, jenž se v době přihrávky nacházel v ofsajdové pozici.

28
    Je nařízena penalta pro Club Bruggy!

28
    Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostává hostující brankář Keet.

29
    Bruggy právě vstřelily branku!
    K penaltovému puntíku se postavil TIMMY SIMMONS, který brankáře Keeta poslal na opačnou stranu a s přehledem tak otevřel skóre dnešního utkání.

31
    Po úvodní půlhodině utkání tak Bruggy dokazují roli papírového favorita, uvidíme, jak na penaltovou branku Simmonse zareagují hráči Kortrijku, kteří mají ještě spoustu času na srovnání.

32
    Lestienne si po křižné přihrávce vyměnil míč s Odjidjou-Ofoem, jehož zblokovaná střela skončila za bránou, kterou hájí Keet. Roh pro domácí.

33
    Po něm se však nic zásadního nestalo a stav tak zůstává nadále neměnný.

34
    Ofenzivní výpad podnikli na druhé straně také hosté, byl jim však odmáván a poté i odpískán ofsajd, takže z celé akce nakonec sešlo.

35
    Statistika držení míče: 53% : 47%.

36
    Nicméně Kortrijk se vrátil na polovinu domácích, kde dlouho kombinoval. Obraně Brugg se ale nakonec podařilo ukořistit míč a dostat jej alespoň k půlící čáře.

37
    Útočný faul De Suttera, který na zem povalil Tomaševiče, odpískal hlavní rozhodčí Van De Velde.

40
    Kortrijk se hnal do útoku, Coulibaly byl zastaven pouze za cenu faulu a hosté tak můžou v ofenzivním snažení pokračovat.

41
    Domácí ale odskakují na rozdíl dvou branek. Po křižné přihrávce Rafaelova přes šíři pokutového území se míč dostal až k MAXIMU LESTIENNEMU, který neměl problém poslat míč do poloprázdné brány.

43
    Pavlovič nedovoleně zastavil Odjidju-Ofoa, který si tento zákrok ze zadu nenechal líbit a na hostujícího záložníka vystartoval. Rozhodčí se rozhodl potrestat oba hráče.

45
    Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Rafaelov z pravé strany ještě přihrával De Sutterovi, tomu se však střela v běhu nepovedla a skončila velmi mimo.

45+1

První poločas je za námi a byli jsme svědky vcelku povedené kopané. Lépe do zápasu vstoupili hráči Clubu Bruggy, kteří vedou nad svým soupeřem 2:0, když po necelé půlhodině utkání otevřel skóre Timmy Simmons, jenž využil nabídnutou příležitost v podobě pokutového kopu. Po něm se trefil také Maxime Lestienne, což znamená, že druhý celek Jupiler League vede nad celkem KV Kortrijk 2:0.

Hráči obou celků už pomalu přicházejí na trávník a druhý poločas tak co nevidět začne.

46

46
    V celku Kortrijku došlo o poločasové přestávce ke střídání, Heylena nahradil Mahau.

47
    Pokud chtějí dnes hosté pomýšlet na body, musí být ve druhé půli značně aktivnější. Domácí celek jim totiž body určitě nedá zadarmo.

48
    V úvodu druhého poločasu vidíme souboje především ve středu hřiště bez větších náznaků šancí.

50
    Nyní ale hosté vybojovali rohový kop. Ten byl však špatně zahraný a snaha útočících hráču Kortrijku tak vyšla v niveč.

51
    U postranní čáry postupoval vpřed obránce Oussalah, jeho malý výlet ale rázně utnul Meunier.

53
    Lestienne se vydal do sólo úniku, v poslední chvíli si však míč příliš předkopl a ukořistil jej poslední obránce, kterým byl Chanot.

62
    Žlutým trestem je od hlavního rozhodčího obdařen hostující obránce Capon.

63
    Domácí měli možnost zahrávání druhé penalty v dnešním zápase. K míči se postavil stejně jako v prvním případě TIMMY SIMMONS a nedal Keetovi sebemenší šanci.

65
    Statistika držení míče: 48% : 52%.

66
    Hosté v dnešním utkání podruhé střídají, z trávníku odchází útočník Santini a opačným směrem míří Chevalier. Čili výměna post za post.

67
    Střídají také domácí, hrotového útočníka De Suttera nahrazuje Castillo.

69
    Hostující střední záložník De Mets vyslal na Ryana střelu z uctivé vzdálenosti a ta branku těsně minula.

73
    Další střídání v celku Club Brugge KV: ze hřiště odchází Lestienne, přichází Gudjohnsen.

76
    Domácí hráči si v posledních minutách už jen hlídají svůj tříbrankový náskok a hosté v závěrečné čtvrthodině už zřejmě nebudou mít příliš možností k odvrácení nepříznivého vývoje utkání.

77
    Trenér Kortrijku využívá poslední možnosti ke střídání, ze hřiště stahuje De Metse a posílá na něj Klaasena.

78
    Domácí měli k dispozici rohový kop. Nic zajímavého však z něj nedokázali vytěžit a tak jsou u míče hosté.

83
    Hosté se dostali k pokutovému území s touhou vstřelit alespoň jednu branku, to se však nestalo, jelikož obranna Brugg byla pozorná a vznikající nebezpečí u vlastního pokutového území rychle zažehnala.

86
    Nyní se k brance soupeře dostali také domácí, ani ti však ve snaze překonání brankáře nebyli úspěšní.

88
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jen snižují stav utkání. Po centru z pravé strany hřiště si míč před dotírajícím útočníkem nešťastně srazil do vlastní branky Jesper Joergensen.

90
    Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+3
    Střídající Mahau dostává žlutou kartu za šlapák na Rafaelova, který se po tomto zákroku nepříjemně svíjí na hřišti.

90+3
    Rafaelov nakonec odkulhal za postranní čáru a na poslední sekundy jej nahradil Sobota.

Utkání mezi Clubem Bruggy a Kortrijkem je za námi. Domácí se dostali do vedení ve 29. minutě, kdy nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Timmy Simmons. Domácím se ještě do přestávky podařilo skóre navýšit na rozdíl dvou branek, zásluhu na tom měl Maxime Lestienne.

Po změně stran přidali domácí třetí branku, když se podruhé z pokutového kopu dokázal prosadit Timmy Simmons. Hosté už se jen zmohli na čestný zásah, který přišel v 88. minutě a navíc po vlastní brance Jespera Joergensena. Utkání tak tedy skončilo podle papírových předpokladů vítězstvím domácího Clubu Bruggy 3:1.

Já se s Vámi, vážení příznivci belgické kopané, loučím, a přeji Vám hezký zbytek večera. Na shledanou. (22:34:30)

Lukáš Jasoněk

Góly: 29. Simmons (pen.), 41. Lestienne, 63. Simmons (pen.) – 88. Joergensen (vla.)

Karty:   43. Odjidja-Ofoe (BGY) – 23. Heylen (KRT), 28. Keet (KRT), 43. Pavlovič (KRT), 62. Capon (KRT), 90+3. Mahau (KRT)

Club Bruggy KV: Ryan – De Bock, Mechele, Engels, Meunier – Joergensen, Simons, Odjidja-Ofoe – Rafaelov (90+3), Lestienne (73. Gudjohnsen) – De Sutter (67. Castillo)

KV Kortrijk: Keet – Oussalah, Tomašević, Chanot, Heylen (46. Mahau), Capot – Pavlović, De Smet, De Mets (73. Klaasen) – Santini (66. Chevalier), Coulibaly

Rozhodca: J. Van De Velde, J. Walschap, E. De Vries