NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa Bay – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | LA Kings – Columbus 2:1 (po pr.)
Ottawa Senators
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Buffalo Sabres
cz Piatok 07.02.2014, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny nespavce z řad příznivců NHL. Na led Ottawy Senators dnes v noci zavítá Buffallo Sabres. Domácí Senátoři svádí tvrdý boj o postup do play-off a aktuálně se nachází o bod za postupovou osmičkou. Naopak Buffalo je suverénně nejhorším týmem soutěže, kráčí od porážky k porážce a podle papírových předpokladů by si tak Sens měli připsat do tabulky důležité dva body. Nechme se však překvapit, jaká bude realita na ledě.

Buffalu se letos vůbec nedaří. Dosud nasbíralo jen 38 bodů a je jasně nejhorším týmem v celé soutěži. Šavle nenastartoval ani příchod trenéra Teda Nolana, který v tomto klubu slavil velké úspěchy ve druhé polovině devadesátých let. Z posledních desíti zápasů Sabres prohráli hned osmkrát. Před utkáním v Ottawě si navíc hráči Buffala nemohli dopřát téměř žádný odpočinek, jelikož v noci hostili Pittsburgh – dodejme, že tento zápas Šavle prohrály 1:5.

Nejproduktivnější hráč: Matt Moulson – 33 bodů (15+18)
    Nejlepší střelec: Matt Moulson – 15 gólů

Ottawa se po celou sezónu pohybuje kolem hranice postupu do play-off. Senators se aktuálně nachází na desáté příčce tabulky Východní konference a na osmé místo ztrácí jediný bod. Z posledních pěti zápasů Sens čtyřikrát bodovali, když třikrát zvítězili, jednou padli v prodloužení a jednou již v řádné hrací době. Naposledy hráči kanadského celku získali velice cenný skalp, na ledě jednoho z nejlepších týmů NHL, St. Louis Blues, vyhráli 5:4 po nájezdech.

Nejproduktivnější hráč: Erik Karlsson – 53 bodů (14+39)
    Nejlepší střelec: Bobby Ryan – 20 gólů

Vzájemné zápasy
    05. 10. 13: Buffalo – Ottawa 0:1
    11. 12. 13: Buffalo – Ottawa 2:1 po s.n.
    13. 12. 13: Ottawa – Buffalo 2:1

Československá stopa
    Milan Michálek (OTT) – 57 zápasů, 23 bodů (8+15)

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Cowen, Gryba, Methot, Ceci, Wiercioch – Ryan, Turris, MacArthur – Zibanejad, Spezza, Michálek – Neil, Smith, Greening – Condra, Da Costa, Conacher. Trenér: Paul MacLean

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Ehrhoff, Sulzer, Ruhwedel, Tallinder, Weber, McBain – Stafford, Ennis, Leino – D'Agostini, Hodgson, Ott – Flynn, Girgensons, Konopka – Ellis, Varone, Scott. Trenér: Ted Nolan

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Sericolo, Miller.

V Canadian Tire Centre zní hymna Spojených států amerických. Poté bude následovat kanadská.

00:01

01:34
    Po bekhendové střele Turrise musel zasahovat Enroth.

02:21
    Enroth raději přidržel střelu od červené čáry.

03:05
    Zakázané uvolnění Senátorů. Hra se stěhuje před Andersona.

03:24
    Po nahození od modré kotouč na chvíli zůstal před brankovištěm Ottawy. Anderson si ve spolupráci s obránci nakonec poradil.

04:25
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

04:49
    D'Agostini zahákoval Turrise a posílá Sabres do oslabení.

04:59
    Hosté hned vyhazují.

05:11
    Karlsson rozehrál nepřesně, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

05:37
    Hostující čtveřice se opět osvobodila.

05:51
    Spezza přejel modrou dříve než puk, ofsajd. Ottawě se přesilovka zatím vůbec nedaří.

06:34
    Buffalo vyhazuje.

06:51
    Už po skončení domácí přesilovky pálil z mezikruží Wiercioch, mířil mimo.

07:30
    Před brankou nebezpečně operoval Smith, Enroth si připsal úspěšný zákrok.

07:33
    Vyloučen domácí Chris Neil za podražení. Přesilovka pro Buffalo.

07:39
    Domácí posílají kotouč přes všechny čáry.

07:55
    Postavení mimo hru, do kterého se dostali Sabres.

10:53
    Ryan posílal puk za obranu na Spezzu, jeden z obránců mu stačil vypíchnout kotouč.

11:17
    Ránu Ryana ukryl Enroth ve své lapačce. Následuje reklamní přestávka.

11:33
    Po pravé straně pronikl Stafford, Anderson jeho střelu vyráží.

12:10
    To byla obrovská šance! Leino posílal kotouč před odkrytou branku, ale McBain ani Stafford jeho nabídku nedokázali zasáhnout!

12:55
    Střelu D'Agostiniho zastavil Anderson, Buffalo začíná mít ofenzivní choutky.

13:39
    Domácí obránci uklidňují hru přihrávkami v obranném pásmu.

14:20
    Z voleje vypálil Cowen, Enroth vyráží.

15:42
    Střelu Ennise srazil Methot mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Sens.

15:53
    Vyloučen je Marc Methot, který si přidržel Hodgsona. Ottawa bude hrát svou druhou přesilovku.

16:28
    Domácí vyhodili.

16:50
    Šavle musí opět rozjíždět akci od své branky.

17:26
    Greening odpálil puk do bezpečí a může jít střídat.

17:54

18:10
    Zakázané uvolnění Buffala.

18:42
    Před branku si sjížděl Zibanejad, hosté ho dokázali pokrýt.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:22
    Po střele Cowena dorážel Neil, kotouč do branky zblízka nedostal.

20:00

První třetina nepřinesla gól, ani nějaké větší šance. Hra je zatím vyrovnaná, nejhorší tým NHL z Buffala s Ottawou drží krok. Senátoři z dnešního zápasu potřebují body a tak by v dalším průběhu měli určitě přidat.

Střely na branku v 1. třetině – 11:7

Druhá třetina začne přibližně ve 2:32.

20:01

20:56
    Zápěstím to zkoušel Ennis, Anderson vyráží.

22:21
    Z dálky vystřelil Flynn, branku netrefil.

23:01
    Sabres začali druhou třetinu ve svižném tempu, Sens ještě nevystřelili.

23:12
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A první střela Ottawy ve druhé třetině končí gólem! Z relativně nególové pozice u pravého mantinelu vystřelil zápěstím ERIK KARLSSON a trefil se do prostoru nad Enrothovým levým ramenem. Asistence: Stephane Da Costa a Cory Conacher.

24:30
    Domácí jsou nabuzeni! Enroth pochytal střely Michálka, Gryby a především Ryana, který pálil z gólové pozice!

25:38
    Na trestnou lavici odchází hostující Varone. Počínal si nedovoleně vůči domácímu gólmanovi Andersonovi.

25:55
    Síly na ledě se vyrovnají. Kyle Turris zasáhl vysokou holí Ehrhoffa.

27:15
    Ruhwedelova střela od modré byla domácí obranou zablokována.

27:39
    Začíná krátká přesilovka Buffala.

27:56
    Také Ottawa kompletní.

28:53
    Domácí obránce Ceci si za svou brankou poradil hned s dvojicí forčekujících soupeřů.

29:22
    Senators budou hrát přesilovku, vyloučen hostující John Scott.

29:29
    Nahození Karlssona vyrazil Enroth.

29:58
    Hosté vyhazují.

30:30
    Od modré střílel Spezza a dorážet se snažil MacArthur, Enroth odolal.

31:13
    Milan Michálek vyloučen za vysokou hůl a přesilovou hru si za 9 sekund vyzkouší Sabres.

31:49
    Rána Stafforda byla sražena nad branku.

32:08
    Hosté teď měli velký tlak, obrovský závar před svým brankovištěm nakonec přerušuje Anderson, který podržel puk po střele Stafforda.

32:47
    Senátoři vyhazují a toto oslabení už asi přežijí.

33:09
    Anderson přerušuje hru a 4 sekundy před koncem hostující přesilovky je tu ještě jedno buly před brankou Sens.

33:24
    Po naskočení Michálka z trestné lavice se domácí dostali do útoku. Zibanejadův pokus však Enroth zlikvidoval. Máme tu reklamní přestávku.

33:51
    Enroth si pohlídal přízemní střelu Greeninga od pravého mantinelu.

34:24
    Hned po buly to zkoušel bekhendem Turris, Enroth byl pozorný.

35:27
    Wiercioch dostal puk na modrou a vybruslil si s ním až na pravý kruh, Enrotha neprostřelil.

36:25
    Hosté zahráli na icing, hra se stěhuje před Enrotha.

36:36
    Spezza dával puk mezi kruhy na Zibanejada, ten nedokázal vystřelit.

37:02
    Druhá domácí lajna zatlačila Šavle, nyní se již hostům podařilo vyhodit.

37:49
    Neilovu ránu tečoval mimo hřiště jeden z obránců hostí. Komerční přestávka.

38:19
    Stafford se individuálně proháčkoval až před Andersona, zblízka už však nedokázal procpat kotouč za brankovou čáru.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:06
    Postavení mimo hru v podání domácích.

39:39
    Flynn dlouho držel hůl domácímu Smithovi, pískat se však nebude.

40:00

Sledujeme utkání, které na poměry NHL dosahuje sotva průměrné úrovně. Ve druhé třetině jsme se už alespoň dočkali gólu. Zasloužil se o něj Erik Karlsson, který přesně umístěnou ranou překonal hostujícího brankáře Enrotha. Ottawa tak po čtyřiceti minutách vede nad Buffalem 1:0.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:13, celkem – 24:20

Další třetina začne přibližně ve 3:26.

40:01

40:10
    Parádní nástup domácích do třetí třetiny! Zibanejad na útočné modré protečoval kotouč na Spezzu, který po pravé straně ujel hostujícím obráncům a nahrál před odkrytou branku MILANU MICHÁLKOVI, jenž poslal kotouč nad beton natahujícího se Enrotha. Asistence: Jason Spezza a Mika Zibanejad.

42:12
    Propagační střelu Konopky v pohodě pokryl Anderson.

43:16
    Ottawa může hrát zase o něco klidněji, hosté budou muset více otevřít hru, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.

43:41
    Stafford dostal přihrávku na pravý kruh a z první vypálil, Anderson se stačil přesunout a kotouč vyrazil.

44:05
    Až před Enrotha se natlačil Spezza. Domácí útočník zakončil bekhendem a brankář Buffala měl co dělat, aby srazil betony včas.

45:11
    Domácích bylo na ledě šest a tak následuje vyloučení.

46:06
    Ennisův bekhend zastavila tyčka! Rozhodčí si následně raději vyžádali konzultaci s videem, ale puk v brance nebyl.

46:54
    Karlsson vyloučen za podražení Leina a hosté budou hrát 17 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

47:12
    Stafford z první minul branku a domácí jsou již ve čtyřech.

47:59
    Hráčům Buffala puk utekl do středního pásma.

48:16
    A nyní domácí vyhazují.

48:43
    Střela McBaina až na branku neprošla, následně vyhodil Ceci.

48:55

49:20
    Zakázané uvolnění domácích.

49:45
    Od modré vypálil Wiercioch, Enroth vyrazil.

49:52
    Komerční přestávka.

49:52
    Domácí před chvílí přežili dlouhé oslabení a to pro ně může být klíčové. Do konce třetí třetiny zbývá deset minut.

50:25
    Sabres právě vstřelili branku!
    A je tu zápletka! Velký závar po střele Ennise Anderson ještě přestál, ale kotouč se dostal za branku, odkud ho Stafford v pádu poslal zpět před brankoviště a TYLER ENNIS překonal Andersona, který již bezmocně ležel na ledě – 2:1. Asistence: Drew Stafford a Ville Leino.

51:21
    Buffalo po snížení ožilo. Se střelou D'Agostiniho si Anderson poradil.

52:45
    Zahrozil Bobby Ryan, ale branku hostí netrefil. Nyní je hra přerušena a je tu další reklamní přestávka.

53:21
    Nebezpečný bekhend Smithe nakonec proskákal vedle tyčky hostující klece.

53:56
    Karlssonovo nahození Enroth neudržel, kotouč se naštěstí pro něho odrazil za branku.

54:39
    Z pravého kruhu střílel Conacher, Enroth si připsal dobrý zákrok a má kotouč ve výstroji.

55:14
    Kotouč končí v ochranné síťce za brankou hostí, buly před Enrothem.

55:46
    Šavle vyrovnávají! Nahození Ehrhoffa Anderson vyrazil pouze před sebe, Leino odražený kotouč posunul na DREWA STAFFORDA a ten zakončoval do téměř odkryté branky. Asistence: Christian Ehrhoff.

56:54
    Uvidíme, jak Ottawa zareaguje na ztrátu dvoubrankového vedení.

57:56
    Ryan mohl z mezikruží zamířit do poloodkryté branky – minul!

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:39
    Canadian Tire Centre vybuchlo nadšením! Hrdinou dnešního zápasu se stává MILAN MICHÁLEK, který dostal od Spezzy přihrávku mezi kruhy a z první prostřelil Enrotha. Ottawa tak 21 sekund před koncem opět vede! Asistence: Jason Spezza a Chris Neil.

59:39
    Buffalo to zkouší bez gólmana!

59:44
    Vyloučení na domácí straně – Condra za podražení, hosté to tak mohou zkusit v 6 proti 4!

59:59
    Na závěr ještě obrovský závar před Andersonem! Puk do branky se snažili procpat Stafford, Leino, Ott i Ennis, ale domácí gólman svou brankovou čáru uhájil!

60:00

Třetí třetina přinesla dramatickou podívanou, která vyvrcholila infarktovým závěrem! Hned po deseti vteřinách po zahájení hry zvýšil na 2:0 Michálek a zdálo se, že Senátoři míří za povinným vítězstvím. Buffalo se však nevzdalo a v čase 55:46 bylo po gólech Ennise a Stafforda srovnáno. Domácím spasitelem se tak stal 21 sekund před koncem Milan Michálek, který svým druhým gólem v utkání vystřelil pro Sens veledůležitou výhru. Šavle si ještě v posledních vteřinách vytvořily obrovský závar, ovšem brankář Anderson svůj tým podržel.

Milan Michálek (OTT) 2+0, 6 střel, čas na ledě 15:49

České fanoušky může těšit, že první hvězdou utkání byl vyhlášen Milan Michálek, který nezažívá nejpovedenější sezónu, ale dnes Ottawu spasil dvěma góly a před začátkem olympijského turnaje vykazuje stoupající formu. To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji klidný zbytek noci! (04:17:38)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 24. Karlsson (Costa, Conacher), 41. Michálek (Spezza, Zibanejad), 60. Michálek (Spezza, Neil) – 51. Ennis (Stafford, Leino), 56. Stafford (Ehrhoff)

Rozhodca: Kozari, L'Ecuyer – Sericolo, Miller

Diváci: 18426