NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa Bay – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | LA Kings – Columbus 2:1 (po pr.)
Philadelphia Flyers
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Colorado Avalanche
cz Piatok 07.02.2014, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Pro dnešek je to ode mne vše. Přeji vám co nejpříjemnější konec pracovního týdne a pěkný víkend, třeba ve společnosti onlajny.com. (04:06:35)

PHI 35 – COL 39.

Ve třetí třetině se Colorado snažilo vyrovnat a hrálo hodně dopředu, často střílelo a dokázalo si vypracovat několik šancí. Všechny však pochytal výborný Mason a z nenápadně vyhlížející akce naopak zvýšil domácí náskok Raffl. Hosté se nevzdali, již v průběhu 57. minuty začali hrát bez brankáře a zpočátku se jim to vyplatilo, trefil se MacKinnon a hráčům Avalanche ještě zbývaly téměř 3 minuty na vyrovnání. To už ale nezvládli, i díky skvělému Masonovi. Giroux poté ještě do prázdné branky kosmeticky upravil skóre a tak si Philadelphia připisuje cenné vítězství v boji o play off.

60:00

59:41
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Pokus z vlastní třetiny branku minul, ale Simmonds byl u puku první, takže se nepískalo. Simmonds poté přihrál do kruhu, kde stál volný CLAUDE GIROUX, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou klec. Je rozhodnuto. Asistence: Wayne Simmonds, Braydon Coburn.

59:29
    Philadelphia si logicky vybrala oddechový čas.

59:29
    Philadelphia vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:00
    Poslední minutu začínají na puku stále hosté, stále v šesti.

58:13
    Johnson dvakrát střílel, domácí brankář byl vždy úspěšný.

58:00
    Parenteu si počkal v levém kruhu na křížnou přihrávku a z první pálil do poloodkryté branky. Mason se ale stihl přesunout a drží domcím vedení! Hosté samozřejmě pokračují v šesti.

57:10
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hra bez brankáře se hostům vyplácí! NATHAN MACKINNON vystřelil z velkého úhlu a k překvapení všech puk prošel u bližší tyče do branky! Sníženo na 2:1. Asistence: Ryan O'Reilly, Gabriel Landeskog.

56:45
    Varlamov na střídačce!

56:28
    Varlamov se na buly před brankou Philadelphie vrací do branky.

56:13
    Duchene z pravé strany netrefil branku. Colorado už v té chvíli zkoušelo hru v šesti!

54:45
    Couturier zápěstím prověřil Varlamova. Hostům se nedaří vytvořit si tlak.

54:06
    Hosté vyhráli buly a O'Reilly se dostal k bekhendové střele.

54:00
    Talbot se prokličkoval z rohu do palebné pozice, Mason rozklekem jeho šanci zlikvidoval.

52:55
    Hra se několikrát rychle přelila ze strany na stranu, ale až poslední akce byla nebezpečná. A to velmi! Rozjetý Lecavalier dostal přihrávku před branku z levého křídla, jen do ní nastavil hůl a Varlamov se musel vytáhnout!

51:48
    Steve Mason využívá každé přerušení k protažení se. Vypadá to, že po jednom zákroku ve třetí třetině není 100% fit.

51:36
    Timonen krátkým příklepem vyslal tvrdou ránu od modré, Varlamov vyrazil do ochranné sítě.

51:10
    Couturier chtěl přejít přes beka do lepší palebné pozice, ale nezvládl to.

50:18
    Hartnell si najel mezi kruhy, dostal ideální přihrávku, ale minul.

49:50
    Brayden Schenn jen těsně nedosáhl na žabku od spoluhráče, ocitl by se sám před brankářem.

49:18
    Varlamov dokázal zastavit přihrávku zpoza branky a přerušit tak zajímavě se vyvíjející akci domácích.

49:03
    Mason raději přerušil hru před dojíždějícím útočníkem.

48:36
    Hosté vyrukovali se zvýšenou tvrdostí a v krátké době rozdali několik hitů. Ničím si ale nepomohli.

47:29
    McGinn chtěl rychle odpovědět, ale minul.

47:05
    Couturier za brankou přetlačil Holdena, přihrál najíždějícímu MICHAELU RAFFLOVI, jenž se z úhlu nemýlil! Domácí tak vedou již 2:0. Asistence: Sean Couturier, Steve Downie.

46:35
    Hosté se snaží vytvořit si tlak, nyní ale musí začínat akci za vlastní brankou.

45:36
    Cliche si dal vzápětí repete, akorát ne od modré, nýbrž dorážkou z prostoru u levé Masonovy tyče. Clicheho spoluhráč puk promáchl, což sice brankáře rozhodilo, ale hostující hráč toho nedokázal využít!

45:16
    Cliche ihned po buly vypálil, Mason vyrazil do rohu.

45:14
    Philadelphia nezvládla rozehrávku, zakázané uvolnění.

44:53
    Gustafssonovo nahození zastavil až zadní mantinel.

44:15
    Duchene opět velmi dlouho motal domácím hlavu, ale nakonec mu puk ustřelili ven ze třetiny.

43:30
    Duchene je dnes skutečně velmi aktivní. Získal puk za brankou, nikým neobtěžován vyjel před ni, ale bekhendem netrefil mezi tyče.

42:49
    Flyers ujížděli 3 na 2, Hartnell dostal přihrávku na levé křídlo, ale dostal se příliš z úhlu a vzdálenější tyč obstřelil z vnějšku.

42:17
    Po sérii odrazů se k puku před brankovištěm dostal Barrie, plácl do něj a Mason možná ani pořádně nevěděl, jak zasáhl!

41:33
    O'Reilly přejel modrou a vystřelil přes beka. Varlamov ale dobře viděl a schoval puk do náruče.

41:03
    Na druhé straně netrefil ani Duchene.

40:44
    Flyers zůstali na puku a Streit chtěl přidat druhý zásah. Minul.

40:34
    Giroux jako správný kapitán střílí v této třetině první.

40:13
    Domácí v plném počtu. Hosté se sice dostali ve zbytku přesilovky do pásma, ale hned byli zase vyhnáni.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:04 hod.

Střely na branku ve 2. třetině:
    PHI 17 – COL 8.

Druhou třetinu začali domácí pokračující pětiminutovou přesilovkou, kterou brzy poté následovala další, již klasická. To jim pomohlo do tlaku, který vyjádřili sprchou střel, až se dočkali úvodního gólu, kdy se od modré prosadil, v oné druhé zmíněné přesilovce, od modré Streit. Philadelphia zůstala i nadále aktivní a vytvořila si další šance. Přesto se hosté mohli dočkat vyrovnání, ale brankáři jsou dnes muži na svých místech a jen díky nim jsme dosud viděli jen jednu branku.

40:00

39:40
    Po počátečním tlaku mají hosté velký problém s přechodem útočné modré a usazením se v pásmu.

38:38
    Vzápětí si dala stejná dvojice repete. Johnson tentokrát příklepem, Mason ramenem zastavuje puk a přikrývá ho před číhajícími protihráči.

38:33
    Johnson pálil z levého kruhu, Mason vyráží.

38:13
    Hall poslal Mitchella zezadu na mantinel a kde si odpočinout za krosček. Přesilovka pro Colorado.

38:03
    Suvenýr pro diváky. Puk skončil na domácí střídačce a kustod ho podal někomu hned za plexisklem.

37:30
    Na poslední chvíli odpálil domácí obránce kotouč před najíždějícím Duchenem.

37:05
    Luke Schenn chtěl získat buly v útočném pásmu a tak poslal puk brankáři do náruče.

35:56
    Simmonds u mantinelu zasekl, zbavil se protihráče a poslal nádhernou přihrávku před brankoviště na číhajícího Halla. Ten zpracoval puk až napodruhé a to stačilo Varlamovovi k tomu, aby našel dobrou pozici, kterou domácí centr nepropálil!

35:33
    Domácí úspěšně narušují rozehrávku hostů, kteří se nedokážou dostat z vlastní třetiny.

35:02
    Duchene se vydal na projížďku útočnou třetinou, udělal kolečko, předal puk na modrou Johnsonovi a vydal se mezi kruhy tečovat. Naneštěstí pro něj ho Johnson přesně trefil a do útoku jdou Flyers.

34:16
    Akce domácích pokračovala, ukončil ji ranou od modré Grossmann.

34:07
    Giroux naznačil střelu, popojel dva metry a až poté skutečně vystřelil. Byl však u mantinelu, takže sice oblafl beka před sebou, brankář ale zůstal naprosto klidný.

33:51
    Ihned po buly se do puku opřel Johnson, Mason vytasil vyrážečku.

33:48
    Nepovedená rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

33:32
    Couturier projel po pravé straně, zasekl na střed a vystřelil. Obránce zvládal stínovat do poslední chvíle a střelu zablokoval.

32:46
    Nyní se hraje nahazovaná a bojuje se o puk v rozích. Všechny souboje vyhrávají obránci.

31:45
    Rinaldo z pravého křídla přestřelil.

31:05
    Duchene připravil výbornou palebnou pozici z druhé vlny najíždějícímu Landeskogovi, proti kterému vytáhl Mason úžasný semafor!

30:41
    Parenteau po rychlém přechodu do útoku zápěstím brankáře domácích nepřekonal.

30:00
    Philadelphia tlačí svého soupeře, ale její střely jsou buď zblokované, nebo míří vedle. Hosté nyní jen vyhazují puky. Tentokrát to přehnali s délkou a je to zakázané uvolnění.

28:00
    Napodruhé už ji Landeskog našel, Mason byl připravený.

27:41
    Landeskog chtěl vyrovnat, ale branka stála trochu někde jinde.

26:21
    MARK STREIT napřáhl na modré a lehce tečovaný puk končí za zády Varlamova. Využitá přesilovka a Flyers jdou do vedení. Asistence: Vincent Lecavalier, Sean Couturier.

25:44
    Mitchell hákoval Hartnella a Flyers si zahrají již čtvrtou přesilovku.

25:27
    Luke Schenn zápěstím také neuspěl. Philadelphia střílí jak u Verdunu, ale k ničemu to zatím nevede.

25:09
    A opět v akci Voráček a opět výborny Varlamov. Tentokrát český útočník nevyzrál bekhendem.

24:42
    Gustafsson napřáhl na modré, jeho tvrdou ránu vyrazil Varlamov jen k Voráčkovi, který se snažil najít vhodnou pozici, ale hostující brankář se přesunoval s ním a nedal mu šanci dorážet do odkryté branky!

24:21
    Vzápětí vybojoval puk na rozehrávajících obráncích Raffl a z mezikruží také netrefil.

24:12
    Grossmann od modré netrefil branku.

23:40
    Ihned po buly pálil od modré Streit.

23:36
    V jejím zbytku ale Philadelphia nic nepředvedla a dlouhou přesilovku nevyužívá. Po jejím skončení projel do pásma Brayden Schenn a zápěstím prověřil Varlamova.

22:47
    Přesilovka domácích může pokračovat.

22:12
    Johnson vyslal tvrdý projektil, ale Mason se předvedl.

21:40
    Read pálil mimo.

20:47
    Přesilovka bude kratší o 2 minuty. Simmonds míří na trestnou za hákování v útočném pásmu. Hala nespokojeně bučí.

20:41
    Voráček si z pravého kruhu vyjel před branku, ale zakončení mu znepříjemnili obránci.

20:29
    Domácí se v pokračující přesilovce ihned nastěhovani před Varlamova a rozjeli přihrávkový kolotoč. Jako první pálil Giroux zleva.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:07 hod.

Střely na branku v 1. třetině:
    PHI 12 – COL 14.

První třetina přinesla poměrně zajímavý hokej. Nebezpečnější byli hosté z Colorada, kteří si vytvořili více šancí, ale zatím se žádný střelec neprosadil. Hlavně MacKinnon si asi svoji příležitost bude hodně vyčítat. Ke gólu nepomohlo ani 5 přesilových her. To se ale může velmi rychle změnit, neboť ta poslední je pětiminutová, mají ji k dispozici hráči Flyers a do druhé třetiny si přenášejí její větší část. Zato pro hostujícího útočníka Bordeleaua zápas skončil v jeho druhém střídání.

20:00

19:20
    Flyers nyní mají problém s přechodem do útočné třetiny.

18:47
    Hartnell na brankovišti Varlamova neprostřelil.

18:28
    Začíná velmi dlouhá přesilovka domácích.

18:28
    Bordeleau dostal za vražení zezadu 5 min + trest do konce utkání!

18:28
    Bordeleau trvdě narazil Braydena Schenna na mantinel, ten se těžce sbírá z ledu. A na hostujícího hráče se hned sesypalo trestné komando. Vidíme hromadnou šarvátku.

17:38
    Voráček s Girouxem vybojovali puk za brankou hostů, ale vzápětí ho zase ztratili. Častá změna majitele kotouče je nyní hlavním rysem hry.

16:43
    Duchene opět operoval v blízkosti Masona, bekhendem ho nepřekonal.

16:04

15:58
    Duchene se vydal na výlet v oslabení a jeho lehce tečovanou střelu vytěsnil Mason spodním okrajem vyrážečky.

15:31
    Giroux lišácky nahodil puk na Varlamova od zadního mantinelu, ruský brankář dával pozor a odrazil puk ke svým bekům, kteří vyhazují.

14:51
    Začíná zkrácená přesilovka domácích a obránci v bílém ihned vyhazují puk až za Masona.

14:04
    Síly na ledě se vyrovnají. Ve středním pásmu Parenteau nedovoleně zastavil Raffla. Nedovolené bránění.

06:37
    To McGinn od modré přidělal Masonovi více vrásek, ale ani teď se stav nemění.

13:15
    Parenteau zápěstím brankáře nevystrašil.

12:51
    Hartnell u mantinelu kolenem poslal k ledu MacKinnona. Druhá přesilovka Colorada.

12:13
    Barrie na modré shrábnul odražený puk, vyhnul se dvěma protihráčům, sjel si až mezi kruhy do výborné pozice, ale Mason skvěle zasáhl lapačkou!

11:40
    Duchene si vyjel zpoza branky k levé Masonově tyči a nadvakrát se snažil procpat puk pod betonem. Nezvládl to.

10:57
    Simmonds byl dostatečně důrazný, aby donutil hostujícího brankáře přikrýt šouravý puk do lapačky a nerozehrát ho.

10:35
    Coburn si na modré srovnal puk a opřel se do něj, Varlamov si tuto střelu v klidu stáhl lapačkou.

10:13
    Parenteau dostal nabito mezi kruhy a z první vypálil. Dojít puk až k brance, měl by Mason velké problémy, avšak střelec trefil pouze hole beků před sebou, od kterých se kotouč odrazil vysoko nad.

09:30
    Hosté se ubránili.

08:56
    Streit na modré vyslal jednu ze svých obávaných střel.

08:11
    To Harntnellova šance byla mnohem nebezpečnější. Ale ani on neuspěl.

08:02
    Voráček od pravého mantinelu Varlamova nepřekvapil.

07:35
    Ihned po buly pálil mimo Timonen a obránci vyhazují.

07:30
    Landeskog poněkud zbytečným útočným faulem (podražení) dává Philadelphii možnost první přesilovky.

07:14
    Brayden Schenn už tentokrát branku našel, Varlamov byl pozorný.

06:34
    Wayne Simmonds si také musí teprve srovnat mířidla.

06:01
    Hejda napřáhl od modré, Mason betonem vyráží a obránci vyhazují,

05:47
    O'Reillyho střelu z mezikruží zblokovali obránci.

04:31
    Hra se hned přenesla na druhou stranu, kde zkusil štěstí Voráček.

04:19
    Po nečekaném odrazu od mantinelu se zjevil před brankou MacKinnon zcela sám! Nechtěl ale zakončovat bekhendem a než si srovnal puk na forhend, byl už Mason připraven a chytá!

03:32
    Brayden Schenn dostal přihrávku do tandemu a z levého kruhu pálil na lapačku brankáře. Netrefil však ani branku.

03:00
    Přesilovka nic zajímavého nepřinesla. Pravděpodobně byla na hosty příliš brzy. Nyní musel Varlamov přikrýt puk před dojíždějícím domácím útočníkem.

00:53
    Vzápětí byl Landeskog sekán Couturierem a Avalanche si zahrají hned zkraje utkání přesilovku.

00:53
    Po buly zůstali hosté v útočném pásmu a vytvořili si dobrou šanci, kterou Stastny neproměnil.

00:25
    Flyers začínají zápas zakázaným uvolněním.

00:01

Domácí nastoupí v tradiční oranžovo-bílé kombinaci, hosté v bílo-červené.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Grossmann, Streit, Gustafsson, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B.Schenn, Lecavalier – Read, Couturier, Downie – Rinaldo, Hall, Raffl.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Barrie, Holden, Guenin, Benoit – Parenteau, Stastny, Landeskog – McGinn, Duchene, O'Reilly – Mitchell, MacKinnon, Talbot – Bordeleau, Cliche, McLeod.

Rozhodčí: LaRue, VanMassenhoven – Heyer, MacPherson.

Semjon Varlamov 45 z., 2577 min., 28 vítězství, průměr 2,49, úspěšnost 92,4 %
    Jean-Sebastien Giguere 14 z., 776 min., 8 vítězství, průměr 2,47, úspěšnost 91,7 %

Absence

Zdá se to neuvěřitelné, ale v polovině sezóny nastoupí oba celky téměř kompletní. Když pomineme dlouhodobě zraněného obránce Prongera (PHI), tak jedíný hráč, nad jehož startem visí otazník, je hostující útočník Alex Tanguay.

V dresu domácích patří mezi tahouny český útočník Jakub Voráček a slovenký obránce Andrej Meszároš. Hostující fanoušci naopak nedají dopustit na českého obránce Jana Hejdu.

Jakub Voráček (PHI) 57 z., 39 b. (15+24), +0, 8 TM
    Andrej Meszároš (PHI) 34 z., 15 b. (4+11), +1, 34 TM
    Jan Hejda (COL) 52 z., 14 b. (6+8), +7, 22 TM

Vzájemné zápasy

Tuto sezónu spolu hrají podruhé, a zároveň, pokud se nepotkají ve finále Stanley Cupu, naposledy. Z prvního střetnutí v Denveru odcházeli spokojenější hráči Colorada.

3. 1. 2014 Colorado – Philadelphia 2:1

Domácí z největšího města Pensylvánie se vrátili z celkem úspěšného třízápasového tripu Kalifornií (2 výhry) a nyní se 4x za sebou představí svým fanouškům. Zcela jistě budou chtít navázat na dobré výkony a vylepšit si svoji pozici v boji o play off. Tlačenice kolem hranice play off je na Východě obrovská, rozdíl mezi 7. a 13. místem činí pouze 3 body. Philadelphia má stejně bodů, jako 7. Columbus, přesto se momentálně na pozicích pro play off nenachází. To mluví za vše. Každý bod bude velmi důležitý a hlavně doma je Flyers nesmí ztrácet. Ofenzívu týmu táhne hlavně hvězdný Claude Giroux, který má téměř bod na zápas, přesto je v kanadské olympijské nominaci pouze náhradníkem. Doplňují ho Wayne Simmonds, Jakub Voráček a Scott Hartnell. V obraně se nejvíce prosazují Mark Streit, Kimmo Timonen a Andrej Meszároš. V brance je jedničkou Steve Mason, avšak jeho výkony jsou poněkud nevyrovnané.

Aktuální bilance Flyers činí 57 odehraných zápasů, ve kterých 28x zvítězili, 23x prohráli a 6x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 62 bodů při skóre 157:165, což Philadelphii řadí na 9. místo Východní konference.

Posledních 5 zápasů
    San Jose – Philadelphia 2:5
    Los Angeles – Philadelphia 0:2
    Anaheim – Philadelphia 5:3
    Philadelphia – Detroit 5:0
    Philadelphia – Boston 1:6

Hosté z Denveru dnes odehrají třetí díl ze svého čtyřzápasového tripu po velkoměstech Východu. Zahájili ho úspěšně, v úterý v New Jersey zvítězili 2:1 v prodloužení, o den později však tvrdě narazili v Madison Square Garden, kde prohráli s místními Rangers 1:5. V této sezóně si však po letech strádání udržují stabilní formu a již překonali několik klubových rekordů. Bojují o udržení pozic v první čtveřici Západní konference, což by jistě rádi podpořili plným bodovým ziskem. Ofenzívu týmu táhne pětice hráčů s minimálně 40 kanadskými body, a to Matt Duchene, Gabriel Landeskog, jednička posledního draftu Nathan MacKinnon, Ryan O'Reilly a Paul Stastny. Z obránců více vyčnívá Erik Johnson, ale jinak jsou všichni tuto sezónu spolehliví a pouze jeden má zápornou bilanci účasti na ledě. České fanoušky může těšit, že se daří i Janu Hejdovi, kterému to však do olympijské nominace nepomohlo. V brance pak podává velmi dobré výkony Semjon Varlamov, pravděpodobná ruská jedinčka v Soči.

Aktuální bilance Avalanche činí 56 odehraných zápasů, ve kterých 35x zvítězili, 15x prohráli a 5x si odnesli bod za porážku v prodloužení či na nájezdy. To dává součet 77 bodů při skóre 168:148, což Colorado řadí na 4. místo Západní konference.

NY Rangers – Colorado 5:1
    New Jersey – Colorado 1:2p
    Colorado – Buffalo 7:1
    Colorado – Minnesota 5:4
    Dallas – Colorado 3:4

Vítáme všechny fanoušky NHL, kteří si noc na pátek zpestří sledováním mezikonferenčního duelu Philadelphia Flyers – Colorado Avalanche, ve kterém se střetnou dva týmy s různými starostmi. Philadelphia bojuje o holou účast v play off, zatímco Colorado si snaží udržet výhodnou pozici pro čtvrtfinále. Utkání začne pár minut po jedné hodině noční a provede vás jím Libor Štěpán.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Libor Štěpán

Góly a asistencie: 27. Streit (Lecavalier, Couturier), 48. Raffl (Couturier, Downie), 60. Giroux (Simmonds, Coburn) – 58. MacKinnon (O'Reilly, Landeskog)

Rozhodca: LaRue, VanMassenhoven – Heyer, MacPherson

Diváci: 19 982