Aston Villa – West Bromwich 4:3 (kon.) | Chelsea – West Ham 0:0 (kon.) | Sunderland – Stoke City 1:0 (kon.)
Tottenham – Manchester City 1:5 (kon.)
Aston Villa FC
4:3 (3:3)
West Bromwich Albion
Streda 29.01.2014, 20:45Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 23. kole anglickej Premier League pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Aston Villa FC a West Bromwich Albion.

Vzájomné zápasy:
    West Brom – Aston Villa 2 : 2
    Aston Villa – West Brom 1 : 1
    West Brom – Aston Villa 0 : 0
    Aston Villa – West Brom 1 : 2

Aston Villa FC sa momentálne nachádza na 11. priečke s 24 bodmi a so skóre 22:29. V poslednom kole domáci uhrali remízu na pôde Liverpoolu 2:2. Za Aston Vilu sa presadila dvojica: Weimann, Benteke a obom asistoval Agbonlahor. Najlepším strelcom Villy je Benteke so 6 ligovými gólmi.
    Forma: R P V R P

West Bromwich Albion je na tom o pár priečok horšie ako jeho náprotivok. Hostia okupujú 15. priečku s 22 bodmi a so skóre 24:29. West Brom si z posledného kola odniesol taktiež remízu zo zápasu s Evertonom 1:1. Presný zásah si pripísal Lugano. So 4 ligovými gólmi je najlepším strelcom hostí Berahino.
    Forma: R P V R R

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Vlaar, Clark, Bertrand – Westwood, El Ahmadi, Delph – Bacuna, Weimann – Benteke.
    Náhradníci: Steer – Baker, Sylla, Helenius, Albrighton, Holt, Tonev.

West Bromwich Albion: Foster – Reid, Lugano, Olsson, Ridgewell – Morrison, Yacob, Mulumbu, Anelka – Anichebe, Brunt.
    Náhradníci: Myhill – Jones, McAuley, Dorrans, Vydra, Berahino, Amalfitano.

Rozhodca: Clattenburg – Beck, Beswick.

1

1
    Hostia oficiálne zahájili stretnutie výkopom.

1
    Lopta sa dlho neohriala na kopačkách West Bromu. Hráči Aston Villy budú vhadzovať na svojej polovičke.

2
    El Ahmadiho otravnosť sa vyplatila. Podarilo sa mu vybojovať vhadzovanie pred bránkou Fostera.

3
    Lopta len bezcieľne poskakuje pred veľkým vápnom hostí. Presne prihrať nedokáže ani jeden z tímov.

3
    Hra sa presunula aj pred Guzana. Uvidíme čo predvedú hostia.

4
    West Bromwich Albion dal gól!
    Po zle zahranom vhadzovaní Villy sa lopty zmocnil Ridgewell ,ktorý posúva loptu na stred ihriska. Tam si ju našiel a dôkladne pripravil CHRIS BROM, ktorý strelou ku tyčke nedáva Guzanovi najmänšiu šancu. 0:1!

5
    Villa sa snaží rýchlo odpovedať. Bohužial zatiaľ k strele na Fostera nedochádza.

6
    Hosťom sa podaril neuveriteľný vstup do zápasu. Domáci to budú mať ešte ťažké.

7
    V súboji Guzan – Brunt vyhral domáci gólman. Strelec úvodného gólu ostáva ležať na trávniku držiac sa za koleno.

8
    Brunt je v poriadku a v hra sa môže pokračovať.

9
    Neuveriteľné. West Brom pokračuje ďalším gólom do siete Aston Villy. Tentokrát je nešťastníkom FABIAN DELPH ,ktorý loptu zráža do vlastnej bránky po prízemnom centri Morrisona.

10
    Tak toto bude pre Villu naozaj ťažké. Navyše hostia neustále kombinujú a držia loptu vo svojej moci.

11
    Ridgewell v nemôže pokračovať v hre. Stál totiž v ofsajde.

12
    Aston Villa dala gól!
    Diváci majú zo stretnutia naozaj veľa. Villa po výkope Guzana zrovnáva. I keď sa zdalo, že ANDREAS WEIMANN stál v ofsajde gól platí. Jeden z obrancou West Bromu predĺžil loptu do vápna. Weimann prekonal Fostera nádherným lobom.

14
    Domáci sa prebúdzajú a už aj im sa darí loptu udržať na svojich kopačkách.

15
    Clark sklzom prerušil nahrávku smerujúcu na Anelku.

16
    Sledujme však zaujímavú štandartku pred Guzanom. Môže to byť takých dobrých 25 metrov.

16
    K lopte sa postavil Mulubu. Jeho strela tesne pred Guzanom poskočila, no domáci gólman bol pripravený a loptu chytá.

17
    Na opačnej strane ofsajd. Loptu odkopáva Foster.

18
    A už to mohlo byť 2:2. Na hranici 16-tky sa ocitol s loptou Bacuna. Jeho strela nanešťaštie domácich len olízala pravú tyčku bránky West Bromu.

19
    A hra sa presúva na stred ihriska, kde sa bojuje o každý centimeter.

20
    Ani tentokrát nestál Bacuna v ofsajde. Po tom čo si prehodil brankára sa mu vo vápne ponúkal Weimann. Nahrávka však adresáta nenašla a bola zrazená na roh.

21
    A ďalšia šanca na zrovnanie. Po rohu sa k zakončeniu dostal Weimann. jeho pätičku ale pohotovo chytá Foster.

22
    Strielalo sa aj na opačnej strane. Pokusom spoza vápna sa prezentoval Morrison. Žiaľ nepresne.

23
    A hraciu plochu opúšťa Anelka. Nevyzerá to tak, že dnešné stretnutie dohrá.

24
    Celý Villa Park stál na nohách po páde Weimanna v 16-tke hostí. Rozhodca však penaltu nepíska.

25
    A je zrovnané. Lowton po nahrávke od Bacunu nestál v ofsajde. Jeho pohodlný, prízemný center našiel na vzdialenejšej tyčke LEANDRA BACUNU, ktorý zo šťastím preloboval Fostera. 2:2!

26
    Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza zranený Anelka, prichádza Amalfitano.

27
    Diváci si v dnešnom stretnutí určite prídu na svoje. Toľko gólov do pol hodiny svedčí o kvalitnom futbale.

28
    West Brom na polovičke Aston Villy kombinuje zatiaľ ďaleko od Guzanovej bránky.

28
    Clark nepustil Yacobov center ďalej a ihneď posiela dopredu svojich spoluhráčov.

29
    Domáci sa dnes snažia loptu nakopnúť už niekoľkýkrát na šprintéra Bacunu. Teraz mu však rýchlosť nestačila a pri lopte nebol skôr ako gólman West Bromu.

30
    Pol hodina hry je za nami a my sledujeme hru zo strany na stranu. Ani jeden z tímov sa nechce dopustiť vážnejšej chyby.

31
    Ale aktívnejší a nebezpečnejší začínajú byť práve domáci.

31
    Delphova kolmica na Bentekeho smerovala len do ofsajdu.

32
    Na opačnej strane bude zahrávať priamy kop Morrison. Nie je to vzdialenosť na priame ohrozenie Guzana.

33
    A ani k tomu nedošlo. Morrisonov center hlavičkoval jeden z hostí vysoko nad bránku Villy.

34
    Priamy kop na opačnej strane. Približne rovnaká vzdialenosť.

34
    Benteke sa síce k lopte po centri dostal no nachádzal sa v ofsajde.

35
    Hra sa presúva ihneď na opačnú stranu, kde hostia po zblokovanej strele Amalfitanoa, zahrajú rohový kop.

36
    Lopta sa ihneď dostáva z vápna Villy zásluhou Vlaara.

37
    Aston Villa predviedla nádherný obrat stretnutia. Hlavičkou do vápna West Bromu predlžoval Benteke. Pri lopte sa z ničoho nič objavil FABIAN DELPH, ktorý razantnou strelou dostáva svoj tím do vedenia za pomoci brvna. Delph tak odčiňuje gól do vlastnej siete.

39
    Neuveriteľný prvý polčas. Nejeden divák musí byť nadšený. Villa pokračuje v nátlaku a naďalej okupuje vápno hostí.

40
    Benteke zastavený v ofsajde.

41
    Ale toto už ofsajd nebol. Benteke prijal časovanú nahrávku za obranu od Westwooda. Jeho následný prechod pred Fostera bol bez doprovodu. Obstrel mu však nevyšiel a domáci gólman špičkou kopačky loptu vyráža popri tyčke.

43
    Nádherná spolupráca hostí. Séria nahrávok na jeden dotyk skončila pri YOUSSOUFOVI MULUBUM, ktorý strelou popod Guzana zrovnáva na 3:3. a Začíname od znovu.

44
    A Villa s loptou na polke West Bromu čaká na dieru v obrane hostí.

45
    Lowton po centri z opačnej strany vracal loptu do kotla. Prihrávke sa neponúkol žiaden z domácich a ak pred Fosterom upratuje Olsson.

45+1
    Nadstavujú sa +3 minúty.

45+2
    Prvý polčas sa už len dohráva. Pri lopte sa striedajú domáci s hosťami a nikto sa neženie dopredu.

45+3

Neuveriteľné čo predviedol prvý polčas. Rýchle góly a veľký obrat – aj tak sa dá zhrnúť prvý polčas. Vstup do zápasu mali lepší hostia, ktorý sa presadili hneď v úvodných minútach a to dvakrát. V 4. minúte Brunt a v 9. minúte do vlastnej siete pridal druhý gól Delph. Ville netrvalo dlho streliť kontaktný gól. To sa podarilo Weimannovi v 25. minúte. Zrovnával na 2:2 Bacuna v 25. minúte a tretí gól do siete West Bromu pridal Delph. Na terajší stav upravil Mulubu tesne pred koncom prvého polčasu.

Štatistiky:
    Držanie lopty:47%-53%
    Strely celkom:7-6
    Strely na bránku:5-4

46

46
    Výkop Villy odštartoval druhý polčas. Diváci sa majú určite na čo tešiť.

46
    V druhom polčase zatiaľ West Brom bez dotyku s loptou. VIlla do kombinácie zapája aj Guzana.

47
    To už je minulosťou a West Brom môže vhadzovať na polovičke Villy.

48
    Olssonovi sa nepodarila nahrávka na Anichebeho. Lopty sa zmocňuje Guzan.

49
    Delph zakončil útočné snaženie Villy pretiahnutým centrom. Foster bude odkopávať od bránky.

49
    Opatrnosť vidno na oboch stranách. Hráči by si neradi zopakovali prvý polčas.

50
    Westwood si párkrát vymenil loptu s Lowtonom. Prechod pred Fostera sa teraz nekoná.

50
    Vhadzovanie po vhadzovaní. Hra je neustále prerušovaná.

51
    Mulubu v ofsajde. Vlaad zahráva loptu smerom na polku West Bromu.

52
    El Ahmadi hladal pred 16-tkou Bentekeho. Obrana hostí nedovolila presadiť sa domácemu útočníkovi.

53
    Guzan teraz trošku podcenil Amalfitanovu strelu, ktorý ma cuz nohu preskočila meter od jeho ľavej tyčky.

54
    A Aston Villa pokračuje v snahe nájsť cestu pred Fostera. Weimann však zvoli spätnú nahrávku.

55
    A hostia sa mohli dostať do vedenia. Bruntov center našiel v malom vápne hlavu Lugana. Ten loptu poslal milimeter od ľavej tyčky Guzana.

56
    Tak West Brom má lepší vstup aj do druhého polčasu.

57
    Amalfitanov pád vo vápne nebol sprevádzaný píšťaľkou hlavného arbitra tohto stretnutia.

58
    Westwood stráca loptu a dopredu vysiela svojich spoluhráčov nákopom Reid.

59
    Hostia zastavený čiarovým rozhodcom. Jednalo sa o ofsajd Anichebeho.

60
    Yacob ostáva ležať po súboji na zemi a vyzerá to tak, ž bude potrebovať ošetrenie.

61
    Zatiaľ je to bez striedania a Yacob pokračuje v hre.

61
    Amalfitanova stažnosť smerom k hlavnému rozhodcovi bola oprávnená. Hostia mali zahrávať rohový kop, o ktorí ich ukrátil čiarový rozhodca.

63
    Pozor však na rozbehnutého Delpha na ľavom krídle.

64
    Bola nariadená penalta pre Aston Villu.

64
    Po Bacunovom centri ostáva na zemi Benteke, ktorý zrejme penaltu sám kopne.

64
    CHRISTIAN BENTEKE s prehľadom premieňa penaltu. Benteke poslal loptu po zemi k jednej tyčke a Fostra k druhej. Aston Villa vo vedení 4:3!

65
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Holt, prichádza Lowton..

66
    No touto penaltou Aston Villa nekončí. Dvojica hráčov v červeno modrom mohla ohroziť Fostera. To však nedopustil Ridgewell.

67
    Clark sa previnil faulom čo znamená jediné a to priamy kop pre West Brom.

68
    Bruntov center bol však pridlhý a preletel vápnom bez povšimnutia.

68
    Prvú žltú kartu stretnutia vidí Lungo.

70
    Domáci stopér nemal loptu poslať kam a tak zapája do hry aj Guzana.

70
    Ďalšiu žltú kartu vidí hosťujúci Brunt za faul v strede ihriska.

71
    West Brom kombinuje na polovičke Villy. Celú akciu zahájil Morrison centrom do vápna.

72
    Tentokrát Bentekeho pád vo vápne nebol odmenený. Hlavný arbiter naznačuje nech urýchlene vstane.

73
    Olssonov prienik so sériou pádov vyšiel. Z ľavého krídla sa mu ešte podarilo nájsť na hranici pokutového územia Anichebeho. Ten sa však neprezentoval najpresnejšou strelou.

74
    Na polovičke hostí loptu stráca Westwod nepresnou kolmicou na Bentekeho.

75
    Za to hostia sa v nahrávkach na polovičke Villy nemýlia. Pred vápnom si bez napádania vymieňa loptu Mulubu s Anichebeom.

76
    Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Reid, prichádza Berahino.

77
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza El Ahmadi, prichádza Sylla.

78
    A Anichebe opäť zastavený v ofsajde.

78
    Bertrand nebezpečne vo vlastnej 16-tke kľučkoval pred napádajúcim Anichebelom.

79
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Weimann, prichádza Baker.

80
    Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Anichebe, prichádza Vydra.

81
    Vydra zapojený do kombinácie WBA na pred vápnom Villy. Hosťom neostáva nič iné ako otvoriť hru.

82
    Ale mali by si dávať pozor na také výpady ako predvádza Holt na ľavom krídle.

83
    Holtovi sa však prienik cez Ridgewella nepodaril.

83
    Hostia stupňujú nátlak. Center za centrom do vápna domácich zatiaľ nenachádza adresáta.

84
    Vydra opäť pri lopte. V 16-tke pre Guzanom bol v poslednej chvíli pripravený o loptu.

85
    Guzan s loptou v náručí zbiera cenné sekundy pre Villu.

86
    Strelou na Guzana sa prezentoval Mulubu. Žiaľ bez presnosti.

87
    Olsson ďalším potrestaným hráčom WBA.

88
    Do konca riadnej hracej doby ostáva niečo menej ako 2 minúty. Hosťom chýba presná strela na bránku. Nátlak síce majú no bez ohrozenia Guzana.

89
    Žltú kartu vidí aj domáci Holt za zdržiavanie.

90
    Lopta končí mimo Guzanovu bránku a ten sa po ňu rozhodne ponáhľať nemieni.

90
    Nadstavujú sa +4 minúty.

90+2
    Priamy kop z 30 metrov pre West Brom.

90+3
    Po priamok kope sa k strele dostal Mulubu. Jeho pokus zblokoval húf hráčov stojacích pred ním na rohový kop.

90+3
    A rohový kop Villa ustála a odvrátila ďaleko od svojej bránky.

90+4

Po neuveriteľlnom priebehu stretnutia sa to Aston Ville podarilo. Výhru po prvom polčase zabezpečil domácim premenenou penaltou v 64. minúte Benteke. Zvyšok stretnutia sa domáci bránili neutíchajúcemu tlaku West Bromu. Hostia však nedokázali zúžitkovať ani jednu z mnoha šancí a tak v dnešnom stretnutí odchádzajú po nádhernom výkone z Villa Parku naprázdno.

Štatistiky:
    Štatistiky:
    Držanie lopty:45%-55%
    Strely celkom:10-13
    Strely na bránku:6-5

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (22:42:30)

Patrik Ondrovič

Góly: 12. Weimann, 25. Bacuna, 37. Delph, 64. Benteke (pen.) – 4. Brunt, 9. Delph (vla.), 43. Mulubu

Karty:   89. Holt (AST) – 68. Lungo (WBA), 70. Brunt (WBA), 87. Olsson (WBA)

Rozhodca: Clattenburg – Beck, Beswick