Philadelphia – Detroit 5:0 (kon.) | Boston – Florida 6:2 (kon.) | Toronto – Tampa Bay 3:2 (kon.)
Columbus – Ottawa 2:3 (kon.) | Buffalo – Washington 4:5 (po pr.) | Montreal – Carolina 3:0 (kon.)
St. Louis – NJ Devils 3:0 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:4 (kon.) | Arizona – LA Kings 3:0 (kon.)
Calgary – Chicago 5:4 (po pr.) | Anaheim – Minnesota 2:4 (kon.)

Zbyněk Michálek (PHX) (0 + 0), 0 střel na branku, čas na ledě: 21:36

Je konec. Domácí Phoenix Coyotes rozložili střílení svých branek naprosto rovnoměrně do všech tří třetin, když během každé periody vstřelili jeden gól. Nakonec vítězí zaslouženě 3:0 a gólman Kojotů Thomas Greiss má k dobru čisté konto. Velmi sladké tři body pro fanoušky i hráče z Arizony.

60:00

59:22
    Ještě jedno přerušení během poslední minuty tohoto utkání. Hned dva hráči zalehli v útočné třetině Coyotes puk u mantinelu.

58:50
    Přehazování kotoučů z hokejky na hokejku a ze strany na stranu je jasným znakem, že dnes nás už mnoho překvapení v Arizoně nečeká.

57:38
    King rozehrál na Kopitara a ten alespoň zavezl kus černé gumy do blízkosti branky Thomase Greisse. Zasahovat ale brankáře Kojotů nemusel.

56:23
    Zdá se, že utkání už se jen dohrává. Lavička Los Angeles doposud nedává signál, že by se hnala za vstřelením branky, soudě podle situace na ledě v posledních momentech.

55:33
    Dobrá práce domácích obránců, kteří nenechali na modré čáře přejít dvojici útočníků v bílém dresu. Coyotes tak mohou nabrat směr útok.

55:02
    Za malou chvíli bude hra pokračovat, teď ale ještě jedna reklamní pauza.

54:50
    Technické nepřesnosti, na které doplácí Králové. Dávají tak možnost Phoenixu dobře bránit poslední minuty třetí části.

54:32
    Moriss vyslal nahození od modré čáry, Jonathan Quick jej s chladnou hlavou vyráží směrem k pravému mantinelu.

53:35
    Další vyhození puk přes celé kluziště, tentokrát ale v podání Kings. Zdá se, že hosté si zatím ani nebudou tvořit žádný závěrečný tlak.

53:09
    Následný zákrok pro Thomase Greisse, který raději přidržel puk na brankovišti.

52:34
    Puk pobývá daleko častěji na hokejkách domácích. Ti už sice nemají tolik jasných příležitostí, ale hlavně se snaží nedělat zbytečné chyby.

51:44
    Teď už pro změnu jendoduchý zákrok pro gólmana Los Angeles. Quick má za poslední minuty hodně práce a potřeboval by pomoci od svých obránců.

51:05
    Martin Hanzal vyslal povedenou střelu z místa na pravém kruhu, nakonec ale ještě byla včas zblokována, než doletěla k brance.

50:35
    Útočit se ale nebojí také Phoenix, který může využít své celozápasové psychické převahy. Jonathan Quick nezažívá v brance jednoduché momenty.

49:38
    Naděje Králů na body z toho utkání se vzápětí zase snižují, ale nic nezvdávají. Frase zkusil ohrozit svatyni Greisse.

48:47
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen z nepřehledné situace nakonec Coyotes dávají svou třetí branku v zápase. Domácí natlačili puk do brankoviště a v prvním případě ještě neprošel puk za brankovou čáru, když jej Jonathan Quicka zachytil. Hned poté ovšem dojel touš ANTOINE VERMETTE, jenž poslal kus černé gumy do sítě. Rozhodčí ještě odjel zavolat na video, ale nekonec branku uznává. Asistence: Mikkel Boedker, Lauri Korpikoski.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 16. Ekman-Larsson (Vermette), 24. Ekman-Larsson (Doan, Boedker), 49. Vermette (Boedker, Korpikoski)

Arizona Coyotes: Greiss – Michálek, Ekman-Larsson, Yandle, Morris, Murphy, Schlemko – Vrbata, Hanzal, Doan – Boedker, Vermette, Korpikosi – Moss, Ribeiro, Klinkhammer – Chipchura, Halpern, Bissonnette
    Los Angeles Kings: Quick – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Greene, Mitchell – Carter, Kopitar, King – Williams, Richards, Brown – Louis, Stoll, Clifford – Toffoli, Fraser, Nolan

Rozhodca: Brad Meier, Jean Hebert – Mike Cvik, Mark Wheler

Diváci: 13 681