Bilbao – Atlético Madrid 1:2 (kon.) | Barcelona – Levante 5:1 (kon.)
cz Streda 29.01.2014, 20:00 • San Memés Barria • Španielsky pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, vítám Vás u dnešního pohárového zápasu.

V dnešním utkání se střetne Athletic Bilbao a Atlético Madrid.

Athletic Bilbao

Domácí budou muset v dnešním zápase smazat manko jednoho gólu, co inkasovali na hřišti Atletika. Budou se dnes určitě snažit vyhrát a postoupit do další fáze poháru. Bilbau se v posledních zápasech dařilo. Z posledních šesti zápasů prohráli pouze jednou a to právě s Atlétikem. Dnes určitě uvidíme velice atraktivní fotbal v podání Bilbaa.

Hosté jsou dnes považování za mírné favority na postup do dalšího kola. Doma se jim podařilo porazit Bilbao 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil Diego Godím. Atlétiku se taky v poslední době velice daří naposledy prohráli 19.10.2013 a nachází se na druhém místě tabulky v lize. Určitě se dnes budou snažit vyhrát a postoupit do semifinále poháru.

Stadion

San Mamés Barria na tomhle stadionu se odehraje dnešní zápas. Jedná se o nový stadion, který byl otevřený na podzim roku 2013. Stadion pojme 36651 diváků , kteří dokážou vytvořit neuvěřitelnou kulisu.

Úvodní Sestavy

Ath. Bilbao: Iago – Iarola, San José, Belenziaga, Laporte- Susaeta, Mikel Rico, Andel Herrera, Muniain – Aduriz.

Náhradníci: Irazios, Erik Morán, Benat, Koke Sóla, De Marcos, Ibai, Gurpegi

Atl. Madrid: Coutrois – Miranda, Juanfran, Filipe Luis, Godín-Gabi, Raúl Garcia,Rodriguéz, Koke,Adrián – Diego Costa

Náhradníci: Aranzubia, David Villa, Alderwiereld, Javi Manquillo, Ensúa, Sosa, Mario Suaréz

Hráči jíž jsou na hrací ploše za malou chvíli zápas začně.

1

1
    Diego Costa mohl vstřelit hned na úvod gól. Běžel sám na brankáře, ale ztratil stabilitu a nepodařilo se mu dobře vystřelit. Střela trefila pouze domácího brankáře.

3
    Na Coutroise běžel Rico, podařilo se mu nacentrovat před brankáře, ale Miranda odkopává do bezpečí.

4
    První žlutou kartu v zápase obdržel Laporte za faul na Diega Costu.

5
    Domácí kombinují a čekají zda Atlétiko udělá chybu.

7
    Herrera byl blízko branky! Jeho hlavička však jen o kousek míjí branku Coutroise.

7
    Rául Garcia obdržel žlutou kartu za faul.

9
    Zatím to vypadá na velice nahecované utkání. Žádný hráč nevypouští osobní souboj a bojuje ze všech sil.

9
    Rául Garcia zase fauloval, ale rozhodčí se rozhodl, že mu kartu nedá. Kdyby ano tak to by už znamenalo, že se již na začátku utkání vydá do šatny.

11
    Bilbau už se několikrát podařilo vystřelit na Coutroise, ale žádná střela ho zatím nějak víc neohrozila.

12
    Filipe Luis zůstal ležet na hrací ploše a nevypadá to, že by se mu chtělo vstávat.

14
    Na hřiště míří lékaři s vozíkem a hráče odváží. Je jasné, že už nebude pokračovat ve hře.

14
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Filipe Luis, přichází Ensúa.

15
    Costa se srazil s Belenziangou. Costa se dožaduje trestu pro domácího obránce, ale rozhodčí je proti.

17
    Domácí uklidňují utkání a kombinují.

19
    Další centr před Coutroise. Hlavičkoval Aduriz, ale střelu v klidu chytá hostující brankář.

20
    Domácí zatím přehrávají madridský celek ve všech směrech.

22
    Další centr před Coutroise, ale teď se domácí ke střele nedostali. Míč odkopla obrana hostujícího týmu do bezpečí.

24
    Další centr před Coutroise. Aduriz byl tísněn dvěma obránci tak se mu nepodařilo dobře hlavičkovat. Střela skončila mimo tři tyče.

25
    Muniain se ocitl s míčem před Coutroisem, ale míč mu sjel z nohy. Tak se mu nepodařilo zakončit.

28
    Hosté působí velice pasivně. Krom první šance zápasu v podání Costy se jim zatím nijak nepodařilo ohrozit Iaga. To domácí měli už několik příležitostí vstřelit gól.

30
    Domácí se stále snaží kombinovat a daří se jim to. Teď to však je bez střel.

31
    Jen pro zajímavost držení míče je 70% : 30%.

32
    Další žlutou kartu obdržel Koke. Za okopávaní Herrery.

34
    Coutrois vytáhl dobrý zákrok, když si vyskočil na centr, mířil na hlavu Adurize.

35
    Další šance Bilbao Rico si zpracoval míč před vápnem a vyslal přízemní střelu, která jen o malý kousek minula branku!

37
    Po delší době se dostali na útočnou polovinu hosté a vybojovali si rohový kop.

38
    Po centru se k míčí dostal Rául Garcia jeho hlavička však končí mimo branku a domácí se snaží o brejk.

40
    Teď se do brejku tři na dva hnali hosté, ale nepodařilo se jim přejít přes Laporteho a míč ztrácí.

41
    Držení míče 72% : 28%.
    Střely 10 : 2.

42
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Tak stalo se to, co každý, kdo se na zápas dívá čekal. Po centru od Belenziagy se hlavou prosazuje ARITZ ADURIS.

44
    Coutrois teď předvedl dva neuvěřitelné zákroky nejprve střílel Susaeta. Míč se odrazil k Ricovi, kterého však také Coutrois vychytal.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+1
    Atlético vybojovalo rohový kop. Z kterého však nijak neohrozilo Iago. Naopak domácí míří do brejku.

40+2
    Rico vypálil velice tvrdou střelu, kterou však Coutrois neskutečně vychytal. Dnes předvádí Coutrois neskutečné zákroky!

V první půli existoval jen jeden tým. Bilbao ve všem Atlético přehrávalo. Za co jim byl odměnou gól. Před koncem poločasu mohli přidat další, ale to by nesměl být v brance neskutečný Coutrois, který dnes předvádí velice dobré zákroky. Můžeme se jen těšit, co si pro nás hráči připraví v druhém poločase.

46

46
    Hned po rozehrávce se Atlético hrne do útoku.

48
    Diego Costa se dostal ke střele, ale jeho střela byla zblokována. Bude se zahrávat roh.

49
    Centr se dostal až na hlavu Diega Costy, který hlavičkuje na tyč.

50
    Aduriz je ošetřován mimo hřiště. Z jeho úst teče krev. Po nějakém souboji před brankou.

43
    Hra ve druhém poločase je zatím vyrovnaná. Atléticu se konečně daří útočit.

54
    San José fauluje Adriána a vidí žlutou kartu.

55
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Po centru před branku se nadvakrát dokázal prosadit RAÚL GÁRCIA. A srovnává skóre.

58
    Domácí kombinovali před Coutroisem. Míč se dostal k Adurizovi, který střílel, ale jeho střela byla zblokována.

60
    Hra domácích v druhém poločase upadla. Naopak hosté chytili druhý dech a začínají útočit.

62
    Další neskutečný zákrok od Coutroise. Zhruba metr od něj střílel Rico, ale gólman zkušeně míč vyráží!

64
    Domácí zahrávali rohový kop. Centr však odráží obrana hostů pryč.

65
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Ibai.

69
    Domácí se snaží útočit. Naopak hosté se stáhli a brání výsledek, který jim zaručuje postup do dalšího kola.

71
    Teď před Coutroise letěly tři centry, ale všechny se podařilo obraně Atlética odkopnout pryč.

72
    Susaeta střílel na Coutroise, ale ten opět skvělým zákrokem míč vyráží.

73
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Susaeta, přichází Sola.

75
    Domácí zase okupují polovinu Atlética, ale nedaří se jim střílet tak jak v prvním poločase.

78
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Andel Herrera, přichází Benat.

79
    Iturraspe vidí žlutou kartu za faul.

81
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Adrián, přichází Sosa.

83
    Domácí se stále snaží vymyslet nějakou gólovou šanci, ale zatím se jim to nedaří.

85
    Domácím se teď ani nedaří centry před branku jako v prvním poločase. Pokud chtějí vyhrát musí s tím něco udělat.

86
    Tak to je neuvěřitelné. Do samostatného úniku se dostal DIEGO COSTA, který si položil brankáře a pak v klidu skóroval do prázdné branky a také posílá svůj tým do semifinále poháru.

88
    Domácí jsou jako opaření.

89
    Domácí se stále snaží s výsledkem něco udělat, ale pokaždé narazí na obraně hostů nebo Coutroisovi, který dnes ukázal, že má na to se ucházet o místo jedničky v Chelsea.

90
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Alderwiereld.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty!

90+2
    Domácí stále neztrácí naději a pořád se snaží vstřelit gól, ale nedaří se jim vůbec dostat přes obranu.

Tak mohli jsme vidět velice atraktivní utkání. Zejména v prvním poločase, kde Bilbao přehrávalo hosty zcela ve všem a zasloužili si tak gól. Ve druhém poločase se Atlético zlepšilo a odměnou za to jim byl vyrovnávací gól, ale domácí se nevzdávali a snažili se seč jim síly stačily, aby dali gól. To se jim však nepodařilo a přišla krutá rána. Čtyři minuty před koncem šel osamocen Diego Costa na brankáře a vstřelil gól. Do konce zápasu si Atlético zápas už pohlídalo a dokázalo zvítězit a postoupit do semifinále poháru.

S tímto se s Vámi chci rozloučit. (21:55:04)