Omsk – S.Moskva 4:1 (kon.) | Barys – Záhreb 1:3 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Doneck 3:1 (kon.)
Jekaterinburg – Dinamo Minsk 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 5:3 (kon.) | Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Avangard Omsk
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Spartak Moskva
Štvrtok 16.01.2014, 13:00KHL

Pekný zvyšok dňa Vám praje Marek Antalík. (15:18:14)

Stretnutie v Omsku je na konci. Avangard zdolal Spartak Moskava 4:1. a pripisuje si tak dôležité body do tabuľky západnej konferencie.

60:00

59:36
    Posledná akcia hostí gól nepriniesla a tak domáci vyhravajú o tri góly.

58:01
    Do konca tretej tretiny zostávajú dve minúty.

57:52
    Ďalši strela Kosticyna, ale je nepresná.

57:16
    Domáci diváci sa bavia. Zverenci trénera Říhu ich uspokojili svojím výkonom.

56:37
    Domáci sa previnili zakázaným uvolneným.

55:10
    Domácu v ďalšej šanci, ale nevyužívajú ju.

54:33
    Avangard Omsk dal gól!

Video záznam nakopon rozhodol, že puk sa dostal za brankovú čiaru. Gól je pripísaný SERGEJOVI KOSTICYNOVI.

Dnešné stretnutie sleduje 7120 divákov.

54:30
    Závar v domácom bránkovisku bude musieť vyriešiť video, či puk skjončil s Ivanovom v bráne, alebo nie.

54:00
    Strela Ljamina od modrej čiary narobila Ivanovi problémy. Ten puk len vyrazil pred seba, ale Kurjanov ho nedokázal usmerniť do siete.

53:48
    Ivanov radšej prerušil hru. Puk zneškodnil v lapačke.

53:36
    Hostia sa nechávajú vylúčiť, keď zle striedali. Menovite Alexej Krutov si odsedí trest.

53:17
    Hostia otvorili hru. Domáci by to mohli využiť.

52:13
    Ružička mohol pridať svoj druhý presný zásah, alesám pred Ivanovo triafa len hornú žrdku.

52:00
    Hostí prvý gól nakopol ešte niečo za osem minút vymyslieť.

50:53
    Spartak Moskva dal gól!

IGOR VOLKOV sa predsa dočkal gólu. Veľmi dobre sledoval puk po strele Bodrova, ktorý Mezin vyrazil pred seba a on ho poslal do brány.
    Asistencia: Denis Bodrov.

50:28
    Zakončenie Volkova gól ani teraz neprináša.

50:02
    Domáci v obranom páme puk vyhodili za mantinel, ale na ich šťastie bol tečovaný.

49:33
    Avangard aj toto oslabenie hrá veľmi dobre. Puk je v strednom pásme.

49:15
    Domáci sú už v štvorici.

48:45
    Domáci budú hrať pol minpty v trojici. Maxim Gončarov dostáva trest za krošček.

47:26

Domácim sa podarilo vyhrať buly vo vlastnom obranom pásme zakontrovali a ALEXANDER PEREŽOGIN sa elegantne otočil a nedal šancu Ivanovi.
    Asistencia: Alexander Popov.

47:15
    Domáci budú hrať v oslabení potom, čo Dmitrij Sjomin hákoval.

46:56
    Strelu Kalinina Ivanov vyráža len ramenom.

46:48
    Domáci celok sa nemá kde ponáhľať. Kontrolujú hru.

43:52
    Kalinin sa vyhol postaveniu mimo hry a zakončuje ďalšiu akciu.

43:20
    Strela Gončarova tesneminula bránu hostí.

42:30
    Toluzakov sa prelačil pred domácu bránu, ale strela sa nevošla medzi tyčky Mezinovej brány.

41:22
    Po nahodenom puk brankár hostí prerušuje hru.

40:43
    Hosťujúci Volkov bol tiesnený a tak jeho strela nebola presná.

40:12
    Hneď v úvodetretej časti mohol pridať svoj druhý gól v zápae Ružička, ale Ivanov ho vychytal.

40:01

Aj v druhú tretinu vyhral Avabgard na strely jasne 16:7.

Druhá tretina gól nepriniesla. Domácim sa podarilo udržať si dvojgólový náskok a bez problémov kontrolujú hru. V závere sa pokúšal Spartak aspoň skorigovať, ale bezvýsledne.

40:00

39:41
    Kozlov sa v záveretretiny pokúšal presaiť v predbránkovom priestore, ale Mezon všetko zneškodnil.

39:03
    Už sme v polednej minúte druhej tretiny.

38:15
    Ljamin zakončuje, ale Ivanov betónom puk vyráža.

37:43
    Domácim sa podarilo dostať z obrannej tretiny, ale hráči Spartaka ich do koncovky nepustili.

36:13
    Miloš Ŕíha nieje spokojný stým, že Spartak sa usadil v útočnom pásme.

35:44
    Na druhej strane je tu strela Kazionova, ale stou si Ivanov poradil.

35:08
    Hostia sú viacej aktívnejší. Volov zakončuje, ale pre Mezina to nieje problém.

34:42
    Vasiljev od modrejtesne míňa bránu Mezina.

33:45
    Domáci obliehali útočné pámo, ale nedokázali nič z toho vymyslieť.

33:0é
    Po akcii Perežogina skončil puk na betónoch brankára Ivanova.

32:33
    Spartak prežil aj túto presilovú hru.

31:30
    Zkončenie Širokova je zrazené.

31:00
    Súboj dvoch Ivanovov. Úspešnejší je brankár hostí.

30:33
    Tom Waldell fauluje Miroslava Blaťáka a za úder do hlavy a krku dostáva 2+10 minút.

30:17
    Potom, čo sa podarilo hosťom dostať puk do stredného pásma a vrátil sa na ľad vylúčení hráč, chceli niečo vymyslieť,a le domáci veľmi dobre pokrili stredné pásmo.

29:29
    Spartak si môže vydýchnuť. Puk je v strednom pásme.

29:12
    Na dva strelecké pokusy Pivcakina neskončili za Ivanovom.

28:18
    Strela kapitána Kuljaša je zrazená na ochrannú sieť.

28:17
    Alexej Grišin hákuje a bude musieť na trestnú lavicu.

27:50
    Gončarové zakončenie končí nad bránou.

27:40
    Perežogin miešal s pukom, ale nič nevymyslel.

27:14
    A je po presilovke hosťujúceho celku.

27:00
    Presilovka Spartaka je veľmi zlá.

26:40
    Po získanom buly po predchádzajúcom postavení mimo hry sa puk ocitol za brankárom Spartaku.

16:20
    Následne sa podarilo domácemu celku vyhodiť puk.

26:08
    Strela Olega Kvašu minula domácu bránu.

25:30
    Spartak neudržal puk v útočnom pásme.

25:14
    Omsk bude musieť hrať v oslabení. Hráči domácich si nedali pozor na striedanie a hrali viacerj ako je povolené. Trest si šiel odsedieť Andrej Ivanov.

24:40
    Domáci momentálne zakončujú z každej výhodnej pozície. Po jednej strele spoza modrej čiary puk skončil na betónoch Ivanova.

24:10
    Ďalšie domáce zakončenie. Strela obrancu Baranku tesne minula bránu Spartaku.

24:00
    Strelu Popova Ivanov likviduje.

22:49
    Nepochodil ani Kazionov. Prihrávka nenašla nikoho z jeho spoluhráčov a puk získali hostia.

21:40
    Širokov zakončil z ľavej strany. Brankár hostí len vyrážal pred seba kde bol domáci hráč, ale ten puk napálil medzi betóny.

21:12
    Bodrov sa dostával už už do možnosti, ale stroskotal na obrancovi domácich.

20:43
    Ďaleko sa Spartak nedostal. Domáci puk získali a môže vyraziť v pred.

20:30
    Spartak zakladá útočnúakciu vo vlasnom obrannom pásme.

20:01

Domáci boli v prvej tretine jasne aktívnejším mužstvo, keď svojho súpera prestriľali vysoko 17:5.

Po dvadsiatich minútach je stav medzi Avangardom Omsk a Spartakom Moskava 2:0. Domácim sa podarilo do stretnutia vsúpiť bleskovo a už v 2. minúte viedli po góle Perežogina. Pri presiloveke domáci svoj náskok zvýšili, keď puk pretlačil do siete Rúžička a bolo 2:0.

20:00

19:50
    Po zakončení Pivcakina sa puk odráža do hry od plexiskla.

19:20
    Ani po strele Krutova sa stav nemení. Mezin zneškodnil puk na svojom tele.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:20
    Kurjanov naznačil strelu, ale počkal až potom zakončil. Jeho strela skončila na betónoch brankára Spartaku.

18:06
    Hostia sa dostali do dobrej šance., Pešechonov si nakorčuľoval do dobrej pozície, ale puk skončilv lapačke domáceho brankára.

17:40
    Perežogin len nahodil puk, ale ten nenašiel žiadneho adresáta.

17:26
    Kalinin zakončuje, ale puk skončil len na tele Ivanova.

16:52
    Tesne predtým ako domáci boli kompletný sa skončil puk na ochrannej sieti.

16:09
    Omsk sa oslobodil a môže prestriedať.

15:36
    Želdakov vypálil od ľavého hruhu, ale strela koncí na domácom obrancovi.

15:15
    Aj ďalší pokus o získanie útočného pásma sa končí vyhodením puku.

15:00
    Osmak vyhodil puk cez celé klzisko.

14:52
    Domácich oslabuje Sergej Kosticyn, keď dotal dve minpty za držanie hokejky.

13:50
    Brnkár hostí sa na nedostatok práce sťažovať nemôže.

13:20
    Spartak vyhadzuje puk len do stredného pásma.

12:55
    Domáci pokračujú v nátlakovej hre.

12:14

Baranka v presilovke vystrelil. Brankár Ivanov puk vyrazil rovno pre ŠTEFANA RUŽIČKU, ktorý ho na dvakrát pretlačil do brány.
    Asistencia: Ivan Baranka, Alexander Perežogin.

11:50
    Domáci stratili pásmo a Spartak v oslabení vysoko napadá.

11:01
    Nahodený puk Kuljaša na Ivankova, ktorý len puk zdráža na mantinel.

10:50
    Prvá podrazenie v stretnutí. Jevgenij Kulik dostáva za podrazenie dve minúty. Omsk má možnosť zvýšiť.

11:10
    Domáci musia založiť ďalšiu akciu spoza Mezina.

09:31
    Popov v tandeme s Ružičkom v ďalšom útoku domácich, ale puk sa k slovenskému útočníkovi nedostáva.

08:20
    Širokov si položil Ivanova, ktorý bol na šade ale lapačkou chytá puk.

07:40
    Zakočenie Ružičku Ivankov vyráža do rohu.

06:56
    Po úvodných minútach, kde boli domáci aktívnejší sa hra vyrovnala.

06:28
    Hostia majú puk na hokejke, ale vahajú v zakončení.

05:40
    Mezin priľahol nahodený puk, ktorý sa ku nemu dostal do mantinelu.

05:26
    Spartak sa pokúša niečo vymyslieť, ale nedarí sa im prejsť cez červenú čiaru.

04:48
    Želdakov pri pokuse o zakončenie zlomil hokejku.

04:20
    Ružička sa pokúšal preniknúť po ľavej strane, ale bol ostavený obranou Spartaka.

03:19
    Domácu kombináciu zastavilo len pestavenie mimo hry.

02:40
    Omsk ako v poslednom domácom zápase proti Záhrebu sú v úvode veľmi aktíávny.

01:32

Bleskový úvod domácehio celku prináša svoje ovocie, keď ALEXANDER PEREŽOGIN strelou z medzikružia trafil presne ponad betón Ivankova.
    Asistencia: Ivan Baranka.

00:56
    Domáci vstúpili do stretnuti s odhodlanám čím skôr skórovať.

00:01

Obe mužstvá sú pripravené vypočuť si hymnu Ruska.

Avangard Omsk: Mezin (Kostin) – Pivcakin, Kuljaš (C), Blaťák, Baranka, Ljamin, Gončarov, Poleščuk, Berdnikov – Kalinin, Sjomin, Kosticyn – Ružička, Popov, Perežogin – Širokov, Kurjanov, Ivanov – Rasskazov, Kazionov, Machanovskij.

Spartak Moskva: Ivanov (Šestjorkin)) – Sergejev, Želdakov, Kulik, Bodrov (C), Grišin, Vasiljev, Mamkin, Jermakov – Špirko, Wandell, Anderson – Kozlov, Kvaša, Krutov – Toluzakov, Nikulin, Volkov – Pešechonov, Ignašin, Medvedev.

Rozhodca: Vasiljev, Nalivajko – Aljošin, Nesterov..

Príjemné štvrkové popoludnie s ďalšieho stretnutia KHL medzi Avangardom Omsk a Spartakom Vám praje Marek Antalík, ktorý prinesie všetko to najdôležitejšie.

Ide o stretnutie mužstiev Černevovej Tarasovovej divízie.

AVANGARD OMSK

Tento celok by si chcel vylepšiť svoje tabuľkové postavenie v tabuľke. Na konte majú zverenci Miloša Říhu 45 zápasov (14V, 5VP, 5PP, 21P), skóre 112:139 a 57 bodov a patrí im vo výchdnej konferencii 10. miesto. Káder je zložený z hráčov Ruska, legionárov z Sloveska (Ivan Baranka, Štefan Ružička), Čiech, Bieloruska. Omsk naposledy vyhral doma s Medvečšakom Záhreb 4:3 po sn.

SPARTAK MOSKVA

Spartak Moskva sa momentálne nachádza na devanástom mieste západnej konferencie so ziskom 52 bodov. Doteraz odohrali 43 zápasov (11V, 7VP, 5PP, 20P), skóre 87:110. V posledných stretnutiach sa mu vôbec nedarí a tento rok bude bez play-off. Šanca je už fakt malá. Musel by sa stať nejaký zázkak.

Po poslednom zápase mal Ivan Baranka podozrenie na zlomeninu ruky, ale ukázalo sa že je všetko v poriadku.
    Práve pre naši dvoch hokejistov Baranku a Ružičku to bude špecifický zápas pretože obaja v minulosti hrali v Spartaku Moskva.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 2. Perežogin (Baranka), 13. Ružička (Baranka, Perežogin), 48. Perežogin (Popov), 55. Kosticyn – 51. Volkov (Bodrov)

Spartak Moskva: Ivanov (Šestjorkin) – Sergejev, Želdakov, Kulik, Bodrov (C), Grišin, Vasiljev, Mamkin, Jermakov – Špirko, Wandell, Anderson – Kozlov, Kvaša, Krutov – Toluzakov, Nikulin, Volkov – Pešechonov, Ignašin, Medvedev.

Rozhodca: Vasiljev, Nalivajko – Aljošin, Nesterov.