Prievidza – Michalovce 5:3 (kon.) | SR 18 – Prešov 2:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trnava 6:0 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 0:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Bardejov 1:7 (kon.) | Detva – Senica 4:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
HK Gladiators Trnava
Streda 15.01.2014, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Ďakujem za pozornosť, teším sa na vás pri piatkovom prenose. Liptovský Mikuláš na domácom ľade privíta Topoľčany. (19:07:40)

Je dobojované! Domáci hráči prvýkrát v tejto sezóne zdolávajú súpera z Trnavy a rovno mu uštedrili poltucet, pričom domáci gólman Hollý puk dnes zo svojej siete nelovil!

Víťazstvo domáceho mančaftu je úplne zaslúžené, keď na raketový úvod nadviazali gólom z 8. minúty. Vyšla im aj druhá tretina, keď v nej za 24 sekúnd vsietili dva góly.

Prostredná časť hry priniesla už len jeden gól, jeho autorom bol v 53. minúte Devečka.

59:05
    Mega šanca hostí. Hollý bol mimo bránky, no Reho ju netrafil.

58:30
    Janči posiela puk do bezpečia, Mikulášania sú na ľade štyria.

58:00
    Hrajú sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:25
    Hostia hrajú minútu proti trom domácim. "Chlapci bojovať!," ozýva štadiónom.

57:25
    Opäť vylúčenie na domácej strane. Holiga si posedí na trestnej lavici za nedovolené bránenie.

56:26
    Spomínaný Devečka inkasuje dve minúty za podrazenie.

56:15
    Devečka sa chcel natlačiť pred bránku súpera, no jeho kolegovia z trnavskej obrany mu vzali puk.

55:00
    Do konca tretej tretiny zostáva päť minút a o výhre domáceho Liptovského Mikuláša snáď už nikto nepochybuje, i keď v športe je možné všetko.

54:35
    Vylúčenie na strane Trnavy. Dvojminútový trest za napadnutie inkasoval Hluch.

54:35
    Leskovjanský a Hluch si vymieňajú názory po tom, čo domáci útočnik sa dostal až pred brankára Trnavy.

52:38
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po čase si diváci opäť zakričali gól. Jeho autorom je TOMÁŠ DEVEČKA, ktorý elegantne prekonal trnavského brankára. Prihrával mu Peter Bartík.

52:10
    Dudáš len nahodil puk, zmocnili sa ho domáci. Z protiútoku ohrozil Petroviča vekom ešte len junior Lištiak, syn bývalého výborného obrancu MHK 32 Petra Lištiaka.

51:10
    Školiak tvrdo vystrelil po tom, čo sa dostal k puku, Petroviča ale jeho strela neprekvapila, prikryl ju.

50:29
    Poliaček a spol v pásme Trnavy, tá situáciu vyriešila len za cenu zakázaného uvoľnenia.

49:24
    Domáci sa ubránili a sú na ľade v plnom počte.

48:53
    Hlinka sa teraz prezentoval nepresnou strelou.

47:47
    Vartovníkov rozbeh prerušila píšťalka rozhodcu, hralo sa vysokou hokejkou.

47:23
    Po dlhšom čase tu máme vylúčenie. Bartík inkasuje dve minúty za seknutie.

45:35
    Školiakova strela, spomínať na ňu bude ako na nepresnú.

44:06
    Bakošova strela po akcii Bartíka s Kuricom minula bránku. Z následného protiútoku pohrozila aj Trnava, Hollý v bránke Liptovského Mikuláša má zatiaľ status neprekonaného.

43:10
    Na ľade "juniorský" útok Mikulášanov, šancu si však nevypracoval.

40:50
    Macík urobil prievan v obrane Trnavy. Hoci skončil na zemi, vylučovať sa nebude.

40:01

Aj druhá časť hry patrila hráčom Liptovského Mikuláša. Pokračovali v dobrom výkone z druhého dejstva a súperovi z Trnavy vsietili ďalšie dva góly.

Podarilo sa im to v rozpätí 24 sekúnd na prahu 23. a 24. minúty. Najskôr sa presadil po prihrávke Vartovníka Roháč, o minútu sa o slovo prihlásil najlepší strelec tímu Poliaček.

Záverečná tretina sa začne približne o 11 minút.

40:00

39:00
    Do konca druhej časti hry zostáva minútka, Mikulášania sú v obrannom pásme svojho súpera.

38:05
    Trnava v pásme Liptovského Mikuláša, no domáca obrana nepripustila zakončenie a ohrozenie svojho brankára.

36:20
    Teraz boli diváci svedkami takej nezáživnej minútky, bodku jej dalo až zakázané uvoľnenie domácich.

35:01
    Efektným zákrokom sa teraz predviedla lapačka domáceho gólmana Hollého, ktorý dnes zatiaľ nevyťahoval puk zo svojej siete.

34:00
    Janček zblízka míňa odkrytú časť trnavskej bránky!

33:19
    Devečkova strela sa neujala, rovnako ani dorážka Kurica.

32:12
    Na trestnej aj domáci obranca Školiak, rozhodca ho potrestal dvojminútovým trestom za údery.

32:12
    Hráč Trnavy Baran dostal dve minúty za napadnutie.

32:07
    Broska nahrával Poliačkovi, ten pred bránkou nezachytil puk.

30:51
    Domáci Kuric inkasuje dvojminútový trest za bránenie.

30:51
    Devečka to vyskúšal z rohu klziska, prácu dostali betóny Petroviča.

30:34
    Devečkom nahodený puk trafil domáceho kapitána Kurica.

27:35
    Trnava bude pykať za to, že na ľade mala veľa hráčov.

29:17
    Strelou to v domácom drese skúsil aj domáci talent Lištiak, brankár Trnavy ju vyrazil.

29:07
    Hráč Trnavy Rosa teraz vystrelil, puk ale končí v lapačke Hollého.

28:20
    Leskovjanský zblízka míňa bránku Petroviča.

27:39
    Liptovskému Mikulášu presilovka nevyšla podľa predstáv, bránku Trnavy počas nej neohrozili. Sily na ľade sa vyrovnali.

26:15
    Mikulášania nasťahovaní v pásme Trnavy, uvidíme, čo to prinesie.

25:35
    Prvé vylúčenie v dnešnom meraní síl. Na trestnú lavicu mieri hráč Trnavy Poláček za seknutie.

24:04
    Mikulášania vedú už 5:0! Autorom gólu je FRANTIŠEK POLIAČEK, najlepší strelec mikulášskej hokejovej družiny.

23:40
    IVAN ROHÁČ veľmi šikovne umiestnil do bránky prihrávku, ktorú mu adresoval Lukáš Vartovník.

22:45
    Devečka teraz pekne vystrelil z boku.

21:57
    Domaev proti Hollému v bránke Liptovského Mikuláša neuspel, skóre sa nemení.

21:57
    Hostia idú zahrávať samostatný nájazd, po tom, čo domáci obranca Školiak podrazil hráča Trnavy.

20:50
    Ako sa mi podarilo posondovať, hráč Trnavy je momentálne v liptovskomikulášskej nemocnici, kde mu robia potrebné vyšetrenie. Po súboji s domácim hráčom zostal v bezvedomí, nemohol dýchať...

20:01

Druhá tretina začne približne o 12 minút.

Úvodná tretina jednoznačne patrila domácim hráčom, ktorí už za 56 sekúnd vyhrávali dvojgólovým rozdielom, keď Macíka napodobnil druhým gólom Piatka.

Liptáci, hrajúci v pohode, pridali druhý gól v 8. minúte, keď sa nemýlil Macík. Hostia domáceho gólmana Hollého prakticky neohrozili.

V závere hráča hostí museli lekári odviezť na nosidlách, stalo sa tak po súboji s domácim hráčom.

20:00

19:05
    Hostia v pásme domácich, no bez zakončenia.

17:47
    Toto vyzerá vážnejšie! Trnavského hráča odviezli z ľadu na nosidlách prítomní záchranári.

17:47
    Na ľade po súboji zostal ležať ďalší hráč Trnavy, už je v opatere lekára.

16:50
    Domáci Poliaček sa pekne uvoľnil, v nájazde proti Petrovičovi v bránke trnavských Gladiátorov neuspel.

16:25
    Na striedačku sa dostal bez pomoci spoluhráčov, snáď to nebude nič vážne!

16:24
    Na ľade leží hosťujúci Hluch, hra je prerušená...

14:56
    Bartík sa pekne dostal až pred brankára Petroviča, strela z boku ale našla jeho betóny pripravené.

13:50
    Strela Juráka Hollého vážne neohrozila, bez problémov ju vyrazil.

12:01
    Holiga teraz urobil rozruch pred bránkou Trnavy, no k zakončeniu, aké by si určite želal, sa nedostal.

11:35
    Macháč vystrelil, no domáci gólman Hollý nemusel zasahovať.

10:29
    Hráč Trnavy Poláček vystrelil, no veľmi nepresne, puk končí v hľadisku...

10:00
    Polovica úvodnej časti hry je za nami, zatiaľ jednoznačne patrila hráčom v domácich dresoch.

08:50
    Macháč chcel vystreliť, no bol blokovaný dvojicou bekov v drese MHK 32.

07:11
    Už je to 3:0! Autorom gólu je opäť RADOSLAV MACÍK, na ktorom je vidieť, že hrá v pohode. Trafil z väčšej vzdialenosti po prihrávke od Tomáša Devečku.

05:40
    Hostia sa nasťahovali do obranného pásma Liptovského Mikuláša, nedostali sa však ani len k strele.

05:05
    "Šlapeme Eška šlapeme!," povzbudzuje domáci fanklub, ktorý s úvodom musí byť spokojný.

04:00
    Roháč teraz vystrelil z ľavej strany, puk síce trafil sieť, ale len z vonkajšej strany.

02:45
    Domáci Bartík sa ocitol v dobrej pozícii pred brankárom Trnavy, trafil však len do Petroviča.

00:56
    Raketový nástup domácich. Autorom druhého gólu je MAROŠ PIATKA, ktorý využil výbornú prihrávku od Roháča z pravej strany.

00:27
    Prvá šanca Liptovského Mikuláša sa končí gólom. Autorom gólu je RADOSLAV MACÍK, ktorý sa dobre zorientoval pred bránkou po prihrávke, ktorú mu adresoval Peter Bartík.

00:01

Rozhodcovská trojica na ľade, o chvíľu ju budú nasledovať aj hráči obdivoch mančaftov.

Mužstvá dnes zabojujú o body v nasledovných zostavách:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Janči, Mezovský – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Leskovjanský, Broska, Poliaček, Števuliak, Lištiak, Janček.

HK Gladiators Trnava: Petrovič – Poláček, Reho, Hronec, Macháč, Hluch, Loydl – Kovaľ, Čunderlík, Jurák, Baran, Hlinka, Dudáš, Domaev, Schmidt, Grman, Hano, Bachratý, Rosa.

Príjemný podvečer zo zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši. Mužstvá práve skončili rozcvičku, na ľad sa dostáva rolba. Stretnutie sa začne o približne 20 minút.

Stretnutie 36. kola prvej hokejovej ligy medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a HK Gladiators Trnava bude meraním síl medzi siedmym a tretím tímom súťaže.

Domáci hráči sa usilujú o čo najlepšie umiestnenie pred play-off. Z ostatných siedmich stretnutí v riadnom hracom čase neprehrali, v pozitívnom trende by radi pokračovali aj v tomto stretnutí.

„Vieme, že nebude ľahké. Našich verných fanúšikov ale určite nechceme sklamať,“ vyjadril sa tréner MHK 32 Marián Horváth.

V ostatnom kole sa jeho zverenci predstavili v Prešove. I po predĺžení sa zápas skončil 2:2, rozhodovala tak nájazdová lotéria. V nej o výhre Liptákov rozhodol František Poliaček, s dvadsiatimi gólmi najlepší strelec tímu a druhý najlepší kanonier súťaže.

Trnava sa v ostatnom stretnutí s Topoľčanmi výsledkom 6:3 rehabilitovala za domácu prehru 1:3 z predchádzajúceho kola, keď hostila Prešov. Hostia z Trnavy sa môžu oprieť aj o vzájomnú bilanciu s Mikulášanmi z tejto sezóny. Hokejky si spolu skrížili trikrát a zakaždým odchádzali z ľadu ako víťazi.

V treťom kole Trnava zdolala Liptovský Mikuláš 2:0, v 14. kole hráči MHK 32 doma prehrali 2:4. Domáce víťazstvo Trnavy 3:1 prinieslo 25. kolo.

V drese Trnavy je zatiaľ najproduktívnejším hráčom útočník Martin Baran. Z 32 odohraných duelov sa môže pochváliť 27 kanadskými bodmi. Nazbieral ich za deväť gólov a osemnásť asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Michal Paška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Macík (Bartík), 1. Piatka (Roháč), 8. Macík (Devečka), 24. Roháč (Vartovník), 25. Poliaček, 53. Devečka (Bartík)

Rozhodca: Píšťanský – Frimmel, Vido.