Villach – Znojmo 1:3 (kon.)
EC Villach SV
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Utorok 07.01.2014, 19:15 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Mezinárodní EBEL spěje k závěru základní části, nyní už je jasná první šestice týmů, které si zajistili přímou účast v play-off. Mezi nimi jsou i dnešní soupeři, Villach a Znojmo.

Villach

Rakouský tým v posledních dvou duelech nebodoval, a tak se propadl tabulkou na páté místo. To bude chtít v úterý jistě napravit. "Také Češi již mají jistý postup do play-off, a tak budou hrát ve větší pohodě. Pořád jde ale o důležité bonusové body do nadstavby," konstatuje druhý nejproduktivnější hráč Rakušanů John Hughes. "Motivací pro nás je také postup do Ligy mistrů, která se bude příští sezónu hrát."

Znojmo

Znojmo má čtyři kola před koncem základní části jistý přímý postup do play-off. "Jsme velmi spokojeni, že jsme to vybojovali takto dopředu," říká znojemský útočník Jan Šeda. Během dvou dní nyní čekají na Orly utkání v rakouském Villachu a v italském Bolzanu. "Budou to těžké zápasy, přesto chceme v každém případě bodovat. Už nyní nám začíná příprava na play-off," dodává znojemský útočník.

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři spolu v této sezóně hráli třikrát a lepší bilance vyznívá pro Villach. Nejlépe střílející tým si připsal po jedné výhře v základní hrací době a prodloužení. Jednou se z vítězství radovali Orli.

EC Villacher SV: Lamoureux (Höneckl) – Hotham, Brunner, Pretnar, Steiner, Loibnegger, Bacher, Gelfanov – Hughes, Ryan, Pewal – Peintner, Rauchenwald, Fraser – Petrik, Forney, Nageler – Göhringer, Platzer.

Rozhodčí: Dremelj, Trilar – Hribar, Raković.

V sestavě Znojma chybí útočníci Beroun a Blatný a obránce Pavlikovský, v brance by měl nastoupit Landsman, v obraně dostane příležitost junior Theimer, do sestavy se vrátili Magovac a Beránek.

00:01

01:01
    Dlouho to netrvalo a Orli jdou do čtyř. Za nedovolené bránění vyloučen Thomas (ZNO). To to hezky začíná.

03:01
    Ovšem Orli své první oslabení ustáli bez úhony.

04:58
    Orli právě vstřelili branku!
    V posledních zápasech nejúdernější formace Znojma zajišťuje svému týmu vedení. Po Havlíkově přihrávce poslal MARTIN PODEŠVA kotouč hezky pod břevno, Lamoureux neměl šanci zasáhnout.
    Asistence: Adam Havlík.

06:30
    Hosté byli blízko k dalšímu gólu, Lamoureux ovšem tentokrát podržel svůj tým.

09:06
    Přesilovku si zahraje i Znojmo. Za nedovolené bránění je vyloučen Steiner (VIL).

09:31
    Orli využívají přesilovku. Fiala dostal přihrávku před branku a puk protlačil mezi betony domácího gólmana až za čáru. Hráči Villachu sice protestovali u hlavního arbitra, neboť se domnívali, že byl jejich brankář atakován, ale gól je uznán.
    Asistence: Milan Procházka a Tomáš Jiránek.

14:15
    Znojmu sice chybí několik klíčových hráčů, ale na ledě to vůbec není znát. Hosté jsou zatím aktivnějším mužstvem, domácí jsou zcela zaskočeni.

17:40
    Lamoureux je asi jediný z domácích hráčů, na kterého se nebude kouč Villachu zlobit. Dalšími výbornými zásahy zabránil navýšení znojemského náskoku. Kdyby to nyní bylo o tři góly, nemohl by se nikdo divit.

19:30
    Orli chybovali v rozehrávce a do šance se dostal Rauchenwald, ale jeho ránu vyrazil Landsman, následně se o puk postarali znojemští hráči, kteří se hodně rychle vrátili ke své brance.

19:56
    Ještě před první sirénou se bude vylučovat, Fiala (ZNO) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za napadení.

20:00

Úžasnou první třetinu za sebou mají Orli ze Znojma. Svého silného soupeře zcela zaskočili a během deseti minut dvakrát skórovali. Také druhé polovina úvodního dějství patřila znojemským hráčům, ovšem Lamoureux podržel svůj tým a za svá záda už žádný kotouč nepustil. Každopádně má hlavní kouč rakouského mužstva svým svěřencům o přestávce co říct.

20:01

20:40
    Vypadá to, že přestávka domácímu celku moc nepomohla, nyní inkasují gól ve vlastní přesilovce. JAN LATTNER přesnou ranou zvyšuje už na třígólový rozdíl.
    Asistence: Jan Šeda.

21:56
    Znojmo je kompletní.

26:12
    Beránek mohl zvýšit na 4:0, jeho dobrý střelecký pokus však o kousek minul domácí branku.

27:39
    Druhá přesilovka pro Orly, za hrubost je vyloučen na dvě minuty Hotham (VIL).

29:39
    Tentokrát se však hosté do žádné velké šance nedostali a domácího gólmana neohrozili. Villach hraje v plném počtu.

30:18
    Nyní to budou Orli, kdo se bude muset bránit. Za vysokou hůl je vyloučen Finsterle (ZNO).

32:10
    V zatím největší šanci domácích se ocitli Pewal a po něm Hughes, ani jeden však na hostujícího gólmana nevyzrál, ten nejprve Pewalovu ránu vyrazil a následně si poradil i s dorážkou Hughese.

32:18
    Finsterle je zpátky na ledě a Orli hrají v plném počtu.

34:30
    Domácí fanoušci nejsou s předváděnou hrou svého celku spokojeni a dávají to patřičně najevo. Další střelecký pokus soupeře chytá Landsman jednoduše do své výstroje.

35:59
    Vyloučen Bartoš (ZNO) na dvě minuty za podražení.

37:59
    Znojmo své čtvrté oslabení s přehledem ustálo a je kompletní.

38:01
    Avšak za dvě vteřiny je vše jinak. Za hákování odchází dnes již podruhé za katr Thomas (ZNO).

40:00

Druhá část přinesla jeden gól a opět se o něj postaral hostující tým. Náskok svého mužstva na rozdíl tří branek zvýšil nejlepší znojemský střelec Jan Lattner. Orli poté nevyužili přesilovku, následně byli během deseti minut vyloučeni hned třikrát, ale rakouskému soupeři se snížit nepodařilo.

40:01

40:02
    Thomas je zpátky na ledě.

43:30
    Třetí třetina zatím žádnou šanci nepřinesla, Znojmo se stáhlo do defenzívy, pečlivě brání a čeká na chybu soupeře.

47:30
    Villachu ubíhá čas hodně rychle, ale přes dobře organizovanou obranu Znojma je dnes velice složité projít.

48:22
    Obrovskou tutovku zahodil nejproduktivnější hráč domácích Ryan. V situaci dva na jednoho dostal ideální přihrávku od spoluhráče, ale ve výborné střelecké pozici nechal vyniknout pouze znojemského gólmana.

51:38
    Nyní výtečně zasáhl americký gólman ve službách Villachu, který zastavil nejprve nebezpečný pokus Thomase a poradil si i s následnou dorážkou Štacha.

55:30
    Platzer orazítkoval tyč znojemské svatyně. Dnes si domácí vybrali opravdu velmi smolný den.

55:52
    Vyloučen Pretnar (VIL) na dvě minuty za zdržování hry.

57:52
    Domácí se bez větších potíží ubránili.

57:52
    Za vražení na hrazení je vyloučen vzápětí Müller (ZNO).

57:52
    Domácí to ještě nevzdávají a zkouší to bez brankáře v šesti proti čtyřem.

58:03
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:25
    Villach právě vstřelil branku!
    Tak Filip Landsman si své první čisté konto v sezóně nepřipíše. Ranou mezi betony jej prostřeluje JOHN HUGHES.
    Asistence: Klemen Pretnar a Scott Hotham.

58:51
    Vyloučení na obou stranách, na domácí straně je to Ryan (VIL) na dvě minuty za hákování, na straně Znojma Lattner (ZNO) na dvě minuty za nafilmovaný pád.

59:16
    Domácí to zkouší opět bez brankáře.

59:44
    Ovšem nyní se musí Lamoureux vrátit zpátky do své branky.

60:00

Znojmo si připisuje čtvrté vítězství za sebou a dotahuje se v tabulce na svého dnešního soupeře. Domácím dnes nevycházelo v podstatě nic, chybělo jim více střeleckého štěstí, prosadili se až v samém závěru v přesilovce šest na čtyři. Orli tak i bez některých opor celkem s přehledem porazili silný Villach a oplatili mu porážku z minulého vzájemného utkání, které rakouský tým vyhrál na znojemském ledě 5:4.

Další zápas čeká na Orly už zítra v Bolzánu, připraven bude komentovaný on-line přenos, ve kterém vám přineseme informace o důležitých událostech v utkání.

Já se loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Příště na shledanou. (21:37:51)

Petr Frömel

Góly a asistencie: 59. Hughes (Pretnar, Hotham) – 5. Podešva (Havlík), 10. Fiala (Procházka, Jiránek), 21. Lattner (Šeda)

EC Villach SV: Lamoureux (Höneckl) – Hotham, Brunner, Pretnar, Steiner, Loibnegger, Bacher, Gelfanov – Hughes, Ryan, Pewal – Peintner, Rauchenwald, Fraser – Petrik, Forney, Nageler – Göhringer, Platzer.
    HC LERAM Orli Znojmo: Landsman (Hovi) – Bořuta, Kolarz, Thomas, Štach, Pojkar, Müller, Theimer, Magovac – Novák, Šeda, Lattner – Havlík, Pucher, Podešva – Jiránek, Fiala, Procházka – Beránek, Bartoš, Finsterle.

Rozhodca: Dremelj, Trilar – Hribar, Raković.

Diváci: 3 124