Chabarovsk – A. Mytišči 2:3 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.) | Ufa – Lev 1:5 (kon.)
Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Viťaz – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (kon.)
Nižnekamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
Viťaz Moskovská oblasť
3:4 (0:0, 3:2, 0:0 - 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Utorok 07.01.2014, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vitajte pri dnešnom onlajn prenose zápasu Ruskej KHL medzi domácim Viťaz Podolsk a Jugra Chanty- Mansijsk.

Z celkového počtu 41 zápasov prehralo mužstvo Jugra Chanty-Mansijsk až 51% svojích zápasov. 21 prehraných zápasov nie je pre hostí veľmi dobrý ukazovateľ.
    Jugra Chanty-Mansijsk už 7 zápasov v rade neremízovali.

Viťaz Podolsk Chekhov
    Počet remíz tímu Viťaz Podolsk Chekhov je až 13 z celkového počtu 41 zápasov, čo je až 32%.
    Až 30 zápasov tímu Viťaz Podolsk Chekhov skončilo pod hranicou 5.5 gólov. Z celkového počtu 41 zápasov, to je až 73%.

Viťaz Podolsk: Lisutin (Backlund) – Porseland, Khafizulin, Seleznyov, Golovkov, Mezei, Malevich, Kudinov – Klimenko, Ziazov, Afinogenov – Šitikov, Koroljuk, Cibák – Korolyov, Kousal, Soloduchin – Ivanov, Koksharov, Makejev

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kuznetsov) – Melart, Starosta, Sokolov, Chvostov, Shvidenko, Tyulyapkin, Djakov – Bulyansky, Dixon, Savinainen – Shitnikov, Zhukov, Smoleňák – Magogin, Kruchinin, Gusev – Knjazev, Jacenko, Plotnikov – Točickij

Rozhodca: Baluška, Kiseljov – Golovjov, Zacharenkov.

00:01

00:44
    Zatiaľ sa hrá veľmi opatrne, ani jedno z mužstiev sa ešte k nejakému ohrozeniu súperovej bránky nedostalo.

01:29
    Maxim Afinogenov pripísal na konto prvú strelu Birjukov prvý zákrok, s jeho strelou si ale ruský brankár dokázal poradiť.

02:03
    Vzápätí to od modrej skúsil Golovkov, Birjukov bol znovu pripravený.

03:54
    Viťaz je v doterajšom priebehu jednoznačne lepší, na Birjukova lieta jeden puk za druhým. Brankár Jugry musel teraz zlikvidovať zakončenie Cibáka z pravej strany.

04:40
    Hostia sa stále nemôžu vymaniť zo zovretia, len vďaka Birjukovovi je skóre stále nerozhodné.

05:30
    V tejto chvíli je to na strely už 6:0 pre Viťaz, Chanty-Mansijsk sa v dnešnom zápase ešte k ničomu nedostal.

06:25
    Maxim Afinogenov zakončil ďalšiu útočnú akciu strelou mimo tri tyče, domáci hokejisti ale stále zostávajú v pásme s pukom na svojich hokejkách.

07:20
    Jugra vyhodila puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

08:18
    Chanty-Mansijsk sa vzápätí tiež osmelili, brankár Backlund je ale stále bez jediného zákroku.

09:12
    Jugra stále nemá jedinú strelu na bránku.

09:15
    Michail Plotnikov (JUG) ešte zmocnil tlak domácich, pretože je za hákovanie poslaný s menším trestom na trestnú lavicu.

10:23
    Presilová hra sa ale zatiaľ Viťazu príliš nedarí, Jugra sa bráni pozorne.

11:15
    Plotnikov je späť na ľade.

11:31
    A hneď po svojom návrate sa ruský hráč dostal do zakončenia, prudkou strelou pripísal prvý zákrok na konto brankára Backlunda.

11:41
    Vzápätí pôjdu hostia znova do štyroch. Chvostov (JUG) je potrestaný dvoma minútami za nedovolené bránenie.

11:52
    Presilová hra Viťaza však trvala iba jedenásť sekúnd, zbytočným zákrokom sa previnil slovenský obranca Branislav Mezei, ktorý so sklonenou hlavou odchádza na trestnú lavicu. Pokračovať sa tak bude v štyroch.

13:41
    Hra v štyroch viac vyhovovala hosťujúcim hráčom, tým práve teraz začína 11.sekundová početná výhoda.

13:52
    Domáci v plnom počte.

13:58
    Príliš dlho ale domáci hokejisti v plnom počte nehrali, Martin Cibák znovu posiela Viťaz do štyroch, keď sa previnil sekaním. Prvú regulérnu presilovku si tak vyskúša aj hosťujúca Jugra.

14:23
    Denis Sokolov od modrej čiary neuspel, Viťaz následne vyhadzuje puk až za hosťujúcu bránku.

15:58
    Ani Chanty-Mansijsk však svoju početnú výhodu zúžitkovať nedokázal, vylúčený Cibák je späť na ľade.

17:43
    Opäť sa nám priestor pri časomeračoch zaplní. Za hákovanie je na trestnej lavici hosťujúci Igor Magogin.

18:21
    Ivan Ivanov mal veľmi kvalitnú príležitosť, svojou ranou ale napálil len hruď pripraveného Birjukova.

18:56
    O chvíľu neskôr sa puk na bránkovisku snažil dorážať do bránky Makeyev, cez ležiaceho Birjukova ho ale do siete nedostal! Pri Jugre teraz stáli všetci svätí!

19:43
    Hostia v plnom počte.

20:00

Strely na bránku – 16:7.
    Sankcie – 02:03.
    Bully – 15:10.

Úvodné dejstvo vo Viťaze gól neprinieslo, domáci majú zatiaľ jednoznačnú prevahu, proti nim však stojí skvelý Birjukov, ktorý drží nádeje Chanty-Mansijsku nad vodou. Druhá dvadsaťminútovka odštartuje asi o 14:51.

20:01

21:02
    Domáci pokračujú v tlaku aj v druhej tretine, strela Porselanda skončila v náručí pripraveného brankára Jugry.

21:50
    O niekoľko sekúnd neskôr pálil aj Cibák, jeho ranu vytesnil Birjukov nad brvno ramenom.

23:20
    Podolsk je stále aktívnejší a hlasno si hovorí o vedúci gól. Najväčšie problémy robí defenzíve Jugry Mattias Porseland, ktorý dnes vyslal na Birjukova už štyri presné pokusy. Ani jeden ale v bránke neskončil.

24:50
    Na druhej strane zahrozil Igor Magogin, istý Backlund sa však z koncentrácie vyviesť nenechal.

25:20
    Dnešné stretnutie sleduje 3 000 divákov.

27:21
    Tím Jugra dal gól!
    Tím, ktorý sa po väčšinu času iba bráni, sa na prekvapenie všetkých dostáva do vedenia! Bulyansky našiel presnou prihrávkou STEVENA Dixona, ktorý zamieril do čierneho a prestrelil Backlunda – 0:1! Asistencie: Artjom Bulyansky, Veli-Matti Savinainen.

27:32
    Podolsk dal gól!
    Náskok Chanty-Mansijsku ale vydržal iba jedenásť sekúnd, po prihrávke Makeyeva presnou strelou rozvlnil prvýkrát sieť za Birjukovom IVAN IVANOV – 1:1! Asistencie: Alexej Makeyev a Jurij Koksharov.

28:09
    S gólmi sa nám v tejto chvíli doslova roztrhlo vrece! Misku váh opäť nakláňa na stranu Chanty-Mansijsku presným zakončením ALEXEJ Kruchinin – 1:2! Asistencie: Nikita Gusev a Igor Magogin.

30:04
    V polovici zápasu dochádza k ďalšiemu vylúčeniu, na trestnú lavicu putuje hosťujúci Michail Žukov za sekanie. Podarí sa Čechovu opäť dotiahnuť tesné manko?

32:04
    Ani tentoraz to domácim nevyšlo, Jugra aj toto oslabenie zvládla na jedničku.

32:45
    V štyroch sa zrejme hosťom páči, teraz im ďalšie oslabenie zaistil Michail Tyulyapkin (JUG), ktorý vyhodil puk mimo ľadovú plochu.

34:16
    Ďalšia z rady presilových hier Podolsku je zrealizovaná, domáci sa opäť radujú z vyrovnania! Po niekoľkých odrazoch sa puk dostal až na modrú čiaru na DINARA Khafizulina, ktorý ho tvrdou ranou poslal za chrbát Birjukova – 2:2! Asistencie: Ajrat Ziazov a Gleb Klimenko.

35:19
    Hostia sú nepoučiteľní, znova sa totiž budú brániť. Teraz v tom hrá hlavnú úlohu český hráč Radek Smoleňák, ktorý si pôjde oddýchnuť na trestnú lavicu.

36:54
    Obaja aktéri druhého gólu si svoje pozície prehodili a prvýkrát v dnešnom zápase posielajú domáci tím do vedenia! Autorom tretieho gólu Podolska je AJRAT ZIAZOV – 3:2! Asistencia: Dinar Khafizulin.

38:26
    Druhá tretina sa blíži ku svojmu koncu, domáci sa snažia o zvýšenie svojho náskoku.

40:00

Bláznivá druhá tretina priniesla hneď päť gólov. Jugra, ktorá bola v doterajšom priebehu pasívnejšia, sa hneď dvakrát za sebou ujala vedenia, následne ale Podolsk preukázal svoju kvalitu a dvoma gólmi strhol náskok na svoju stranu. Tretia tretina začne asi o 15:47.

Štatistiky zápasu:

strely: 35:13
    vhadzovanie: 22:18

40:01

41:20
    V tretej tretine sa hrá veľmi opatrný hokej, ani jeden z tímov sa nikam neženie.

44:34
    Michail Zhukov vypustil k hlavnému rozhodcovi zrejme niečo nevhodné, za čo dostáva osobný desaťminútový trest.

46:17
    Vzápätí dostáva Jugra dvojminútový trest za hru v šiestich. Domáci dostanú príležitosť na navýšenie svojho náskoku.

48:17
    Domáci sa presadiť nedokázali, šanca Chanty-Mansijsku na body z dnešného zápasu stále žije.

49:07
    Ilari Melart o chvíľu neskôr za hru vysokou hokejkou oslabuje svoje mužstvo a ponúka tým Podolsku ďalšiu príležitosť.

51:07
    Lenže z presilovej hry dnes Podolsku nič nevychádza podľa predstáv, ani táto potrebným gólom neskončila.

52:45
    Naopak na druhej strane udrelo! Hostia prežili oslabenie a pri vyrovnanom počte hráčov na ľade vyrovnávajú skóre dnešného zápasu! Veľkú radosť zo streleného gólu má TOMÁŠ STAROSTA – 3:3! Bez asistencie.

53:56
    Na strely je to už 40 ku 19, veľká strelecká prevaha Podolsku zatiaľ príliš ovocie neprináša.

56:23
    Podolsk sa stále snaží o rozhodnutie dnešného zápasu v riadnej hracej dobe, Jugra sa pokúsi ubrániť aspoň bod.

58:01
    Začali posledné dve minúty tretej tretiny, jedovatá strela Klimenka skončila na vyrážačke dnes vynikajúceho Birjukova.

58:41
    Tomáš Starosta je po svojom vyrovnávacom góle dobre naladený, ďalší jeho minisúboj s Backlundom tentoraz dopadol lepšie pre brankára Podolska.

59:19
    Záver tretej tretiny patrí naopak Chanty-Mansijsku, k zakončeniu sa dostal Plotnikov a Sokolov, ani jeden ale misku váh na stranu Jugry nepreváži.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:54
    Úvodná minúta predĺženia sa hrala veľmi opatrne, ani jeden z celkov sa nikam neženie.

62:23
    Bulyansky v polovici predĺženia vyslal prvý strelecký pokus, Backlund s ním ale nemal žiadne problémy.

63:09
    Jugra je v predĺžení o poznanie aktívnejšia smerom dopredu, rana Sokolova z veľkej diaľky zapadla do lapačky domáceho brankára.

63:41
    Domáci útočníci veľmi razantne dorážali puk, Birjukov ho radšej podržal pod lapačkou.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

O víťazovi napokon rozhodnú až samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ako prví pôjdu hostia.

0:1
    Ako prvý sa rozbehol Bulyansky a je úspešný!

0:1
    Na strane Podolsku Arjat Ziazov odpovedať nedokázal.

0:1
    Druhý nájazd hostí išiel Nikita Gusev, Backlund však tentoraz puk za svoj ​​chrbát nepustil.

1:1
    Alexander Koryov si viedol o poznanie lepšie, po druhej sérii sa začína od znova!

1:1
    Savinainen Backlunda neprekonal.

1:1
    Rozhodnúť mohol Soloduchin, ani jemu ale kľučka nevyšla podľa predstáv. Rozhodovať sa tak bude až v náhlej smrti.

2:1
    Za Podolsk sa rozbehol Maxim Afinogenov a je úspešný! Odpovedať musí Nikita Gusev, inak je koniec.

2:2
    Nikita Gusev dnes napravil svoj ​​prvý nepremenený nájazd a znova vyrovnáva!

2:2
    Na strane Podolsku dostal šancu Róbert Kousal, ale nepremenil.

2:3
    Dnes tretíkrát sa rozbehol Nikita Gusev, ktorý druhýkrát prekonal Backlunda a prisúdil druhý bod na stranu Chanty-Mansijsku!

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Jugra Chanty-Mansijsk.
    Rozhodujúci nájazd premenil v náhlej smrti NIKITA Gusev – 3:4!

strely: 41:24

vhadzovanie: 34:32

V lotérii samostatných nájazdov boli úspešnejší hostia, ktorí tu dnes doslova vybojovali dva body.
    Góly a asistencie: 28. Ivanov (Makeyev, Koksharov), 35. Khafizulin (Ziazov, Klimenko), 37. Ziazov, (Khafizulin) – 28. Dixon (Bulyansky, Savinainen), 29. Kruchinin (Gusev, Magogin), 53. Starosta, rozh. náj. Gusev

Viťaz Moskovská oblasť: Backlund (Lisutin) – Porseland, Khafizulin, Seleznyov, Golovkov, Mezei, Malevich, Kudinov – Klimenko, Ziazov, Afinogenov – Shitikov, Koroljuk, Cibák – Koroyov, Kousal, Soloduhin – Ivanov, Koksharov, Makeyev

Rozhodca: Baluška, Kiseljov – Golovjov, Zacharenkov

Diváci: 3 000