Chabarovsk – A. Mytišči 2:3 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Novokuzneck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavľ 3:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.) | Ufa – Lev 1:5 (kon.)
Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | D. Moskva – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Viťaz – Jugra Chanty-Mansijsk 3:4 (kon.)
Nižnekamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Utorok 07.01.2014, 14:00 • Aréna Balašicha • KHL

Moskovčania záverečný nápor ustáli a dokázali tesne zvíťaziť 3:2! (16:16:36)

60:00

59:32
    Jakub Kovář vykorčuľoval na striedačku, hostia to skúsia v šiestich.

59:24
    Avtomobilist Jekaterinburg si berie oddychový čas.

59:00
    Dinamo má puk na svojich hokejkách, výhru si už zrejme ustráži.

Dnešné stretnutie sleduje 5221 divákov.

57:15
    K veľa príležitostiam sa Dinamo nedostalo, hostia sú v plnom počte.

55:32
    Kokarev spoza hráčov, Kovář ale strelu dobre videl.

55:15
    Vylúčenie Jekaterinburg – Jegor Žuravljov – dve plus desať nešportové správanie sa.

54:18
    Po chybe Nováka sa k puku dostal Megalinskij, jeho strelu medzi betóny ale dokázal Šaryčenkov zblokovať.

53:50
    Rýchly prienik Kokareva, Kovář zasahuje.

53:28
    Dinamo je v plnom počte, prežilo veľmi dôležité oslabenie.

51:28
    Vylúčenie Dinamo – Martins Karsums – dve minúty za napadnutie oblasti hlavy a krku, plus automaticky desať minút.

50:12
    Hostia sú natlačení v útočnom pásme a nedávajú Dinamu vydýchnuť v snahe o vyrovnanie.

49:50
    Ťažká pozícia pre Šaryčenkova, ale zvládol pokryť strelu Antonova.

49:20
    Opäť Lazarev, Šaryčenkov vyráža aj túto strelu.

48:40
    Lazarev z pravej strany, Graňák strelu zblokoval do ochrannej siete.

47:20
    Cvetkov zakončil kombináciu domácich, strela šla ale tesne nad bránu.

45:30
    V závere presilovky Dinamo kombinuje v útočnom pásme.

44:56
    Protiútok hostí, Lewandovski aj bránený vystrelil, Šaryčenkov pozorný.

44:30
    Pestuško sa natlačil spoza brány do zakončenia, ale Kovář je na mieste.

43:45
    Vylúčenie Jekaterinburg – Alexej Simakov – dve minúty za hákovanie.

41:20
    Žuravljov od modrej čiary, ale jeho strele chýbala presnosť.

40:30
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Gól strelil VOLKOV. Asistencie Graňák.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 15:40.

40:00

39:59
    Vylúčenie Jekaterinburg – Alexej Jefimov – dve minúty za hrubosť.

39:14
    Riazancevova bomba rozozvučala žŕdku Kovářovej brány!

38:20
    Simakov pripravil puk do bránkoviska, no nikoho touto prihrávkou nenašiel.

37:30
    Barancev od kruhov, prestrelil ale bránu.

36:20
    Karpov vletel do pásma, okamžite vystrelil, puk preletel blízko brány.

35:40
    Soin s pukom za bránou, hráči Jekaterinburgu ho ale nepustil do zakončenia.

35:14
    Novák na Volkova, ale ten pri strele minul puk.

34:42
    Dinamo zahralo veľmi dobré oslabenie a už je v plnom počte.

33:20
    Demaginovu strelu na protipohyb zachytil Jalasvaara! Nebyť jeho, vyzeralo by to určite pre domácich horšie.

32:42
    Vylúčenie Moskva – Leo Komarov – dve minúty za hrubosť.

32:20
    Pestuško sa pekne zbavil protihráča a nabil Barancevovi, jeho strelu Kovář vykryl.

31:43
    Jekaterinburg v plnom počte.

30:40
    Kvapil spoza brániaceho hráča, Kovář ale puk vyrazil.

30:20
    Kovář vyráža ranu Solovjova od modrej.

29:43
    Vylúčenie Jekaterinburg – Vladimir Gorbunov – dve minúty za hrubosť.

28:34
    Jekaterinburg dal gól!
    Hostia to v presilovke roztočili, Fjodorov sa snažil zblízka, puk ale odskočil a SERGEJ DEMAGIN ho dorazil do odkrytého rohu brány!
    Asistencie: Jevgenij Fjodorov a Alexej Simakov.

Ospravedlňte prosím odmlku spôsobenú technickým problémom.

26:47
    Vylúčenie Moskva – Maxim Solovjov – dve minúty za držanie.

25:14
    Po brzde pred bránou KONSTANTIN VOLKOV posiela puk do vzdialenejšieho vinkla brány, domáci otočili stav a vedú 2:1!
    Asistencie: Dominik Graňák a Filip Novák.

24:20
    Kvapil z uhla, Kovář si ale priestor dobre vykryl.

23:45
    Rybnickij na ľade, oslabenie sa skončilo.

23:20
    Domáci hrajú svoju presilovú hru veľmi dobre, Jekaterinburg veľmi nemá šancu sa vymaniť spod tlaku.

22:50
    Cvetkov na Karsumsa, proti jeho strele je ale Kovář na mieste.

22:24
    Jalasvaara od modrej čiary, hostia sa po zblokovaní oslobodzujú.

21:45
    Vylúčenie Jekaterinburg – Jevgenij Rybnickij – dve minúty za seknutie.

20:30
    Strelu Volkova Kovář len vyrazil, Komarovovu dorážku už si pokryl.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 14:49.

20:00

18:34
    Rybnickij vyčkáva za svojou bránou na prestriedanie. V tejto tretine sa už asi nič vážne nechystá.

17:33
    Volkov sa predral pred bránu a ponúkol krásnu prihrávku DENISOVI MOSALJOVI, ktorý mohol strieľať do odkrytej brány, Kovář sa nestihol presunúť, je vyrovnané!
    Asistencia: Konstantin Volkov.

17:25
    Viklund od modrej prízemnou strelou neprekvapil Šaryčenkova, ktorý puk vyráža.

16:41
    Černov vrátil prihrávku, ktorá mala oči, na Malychina, ale tentokrát zo spolupráce týchto dvoch hráčov nič nebolo. Malychin z prvej nemieril presne.

15:40
    Pred bránou Dinama sa strhla menšia potýčka, čo-to si vysvetľujú Jalasvaara a Arkalov.

15:20
    Rýchly útok Antonova, no Šaryčenkov strelu dobre videl a pokrýva.

14:50
    Riazancev je späť na ľade, Dinamu sa podarilo ustáť ďalšie oslabenie.

14:10
    Puk sa podarilo vyhodiť von z obranného pásma.

13:50
    Dinamo sa nevie vyslobodiť spod tlaku Jekaterinburgu.

13:13
    Gusev od modrej čiary, ale jeho strela bola nepresná.

12:50
    Vylúčenie Moskva – Alexander Riazancev – dve minúty za podrazenie.

12:18
    Karsums z kruhov, ale strieľal privysoko. Strela prešla nad bránu.

10:56
    Dinamo sa dostalo do protiútoku. Pestuško prihral na Komarova, ktorý strieľal na protipohyb, Kovář si ale výborne poradil.

10:24
    Simakov z pravej strany, len veľmi tesne.

09:50
    Po dobrom úvode je to kruté pokračovanie pre domácich, musia sa brániť výraznému tlaku hostí.

09:14
    Kratulinká presilovka o dvoch hráčov, Novák je na ľade.

09:13
    Vylúčenie Moskva – Gleb Koriagin – dve minúty za zdržiavanie hry, vyhodenie puku z hracej plochy.

08:14
    Lepistô strieľa, puk ale zblokoval ďalší Fín na ľade, Jalasvaara.

07:50
    Hostia pokračujú v kombináciách v útočnom pásme.

07:35
    Antonov od modrej čiary, puk ale príliš dvihol a strela preletela bránu.

07:14
    Vylúčenie Moskva – Filip Novák – dve minúty za držanie.

06:51
    A hostia si zahrajú presilovku, Kovář zatiaľ vybehol z brány pri signalizovanom vylúčení.

06:24
    Gusev obetavo telom vyráža pokus Kvapila, ktorý strieľal z kruhov.

05:20
    Karsums nedokázal skrotiť prihrávku Karpova a tak je po nebezpečne vyzerajúcej šanci.

04:30
    Demagin z ľavej strany, Šaryčenkov vyráža vyrážačkou.

03:57
    Malychin spoza brány poslal milimetrovú prihrávku na ARŤOMA ČERNOVA, ktorý strelou do vinkla dostáva hostí do vedenia!
    Asistencia: Fjodor Malychin.

02:15
    Kovář chytá aj dorážanú strelu Kokareva.

01:40
    Riazancev od modrej čiary, no brankár Avta opäť úspešný.

01:12
    Hosťujúci brankár opäť zasahuje, keď sa o strelu od modrej pokúsil Derľuk.

00:50
    Kovář zasahuje po strele Volkova.

00:30
    Podľa očakávania majú po úvodnom vhadzovaní puk na hokejkách domáci hráči.

00:01

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Novák, Graňák, Derľuk, Riazancev, Jalasvaara, Solovjov, Barancev, Koriagin – Volkov, Pestuško, Komarov – Soin, Babenko, Kokarev – Cvetkov, Karsums, Karpov – Pestunov, Mosaljov, Kvapil

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnicky, Viklund, Lepistö, Megalinsky, Antonov, Žuravljov, Postnikov – Lewandowski, Jefimov, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – Strelcov, Gorbunov, Arkalov

Rozhodca: Naumov, Romasko – Metalnikov, Sirotkin.

Na programe dnešných zápasov ruskej KHL je aj zápas, v ktorom sa stretnú Dinamo Moskva a Avtomobilist Jekaterinburg. Dinamo bude hostiť súpera na domácom ľade v Malaja Sportivnaja Arena.

Jakub Kovář – 37 zápasov, 14 výhier, 92,9 % úspešnosť zákrokov

Oba celky sa v tejto sezóne stretli len raz a to 12. októbra 2013. Vtedy hosťujúce Dinamo po góloch Volkova z desiatej a Karpova z devätnástej minúty viedlo 0:2. V druhej tretine dokázal domáci Jekaterinburg v 26.minúte presilovkovým gólom Chernova znížiť a v 29. minúte zásluhou Viklunda aj vyrovnať. V 42. minúte vsietil víťazný gól Derlyuk a v 56. minúte upravoval na konečných 2:4 pre Dinamo Čech Kvapil. Za Avtomobilist odchytal Kovář celý duel a kryl 28 z 32 striel súpera. Za hostí sa bodovo nepresadil Novák, zatiaľ čo Kvapil si pripísal gól a asistenciu. V kádri Dinama chýbal slovenský obranca Graňák.

Dinamo je nielen lídrom Západnej konferencie, ale aj celej KHL. To ho pasuje v dnešnom stretnutí do role favorita, ale treba pripustiť, že oba celky momentálne hrajú vo výbornej forme. Moskovčania vyhrali už deväť duelov v rade a určite budú chcieť dnes pokračovať v nastolenom tempe, na druhej strane Jekaterinburg z posledných jedenástich zápasov prehral len dva a oba až po samostatných nájazdoch. Predpokladám, že sa máme na čo tešiť a čaká nás výborný zápas. Prajem príjemný hokejový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Dominika Haršáni Handzušová

Tomáš Pajerský

Góly a asistencie: 18. Mosaljov (Volkov), 26. Volkov (Graňák, Novák), 41. Volkov (Graňák) – 4. Černov (Malychin), 29. Demagin (Fjodorov, Simakov)

Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Novák, Graňák, Derľuk, Riazancev, Jalasvaara, Solovjov, Barancev, Koriagin – Volkov, Pestuško, Komarov – Soin, Babenko, Kokarev – Cvetkov, Karsums, Karpov – Pestunov, Mosaljov, Kvapil
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Megalinsky, Antonov, Žuravljov, Postnikov – Lewandowski, Jefimov, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – Strelcov, Gorbunov, Arkalov

Rozhodca: Naumov, Romasko – Metalnikov, Sirotkin