Neapol – Sampdoria 2:0 (kon.) | AC Miláno – Bergamo 3:0 (kon.) | Catania – Bologna 2:0 (kon.)
CFC Janov – Sassuolo 2:0 (kon.) | Parma – Turín 3:1 (kon.) | Udinese – Hellas Verona 1:3 (kon.)
Lazio – Inter 1:0 (kon.)
Lazio Rím
1:0 (0:0)
Inter Miláno
Pondelok 06.01.2014, 18:30 • Stadio Olimpico (Rím) • Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Program 18. kola Serie A zavŕšime na Olympijskom štadióne v Ríme. Desiate Lazio privíta znovuzrodený Inter. Podarí sa hosťom nadviazať na výborný úvod sezóny?

Tabuľkové postavenie:

10. Lazio: 5 – 5 – 7; skóre 22:26; body 20
    5. Inter: 8 – 7 – 2; skóre 37:21; body 31

Forma:

Lazio: P – V – R – P – P – V
    Inter: V – P – R – V – R – R

Lazio sa dnes po prvýkrát predstaví pod novým trénerom Rejom. Prezident Rimanov už totiž stratil trpezlivosť s jeho predchodcom Petkovičom. Ten preberie po polročnom voľne reprezentáciu Švajčiarska.
    Na nového manažéra nečaká ľahká robota. Na pohárové priečky majú bledomodrí 11-bodový deficit. Z posledných ôsmich ligových zápasov navyše vyhrali iba raz (Livorno 2:0). Edy Reja sa však môže tešiť na jarné európske konfrontácie. V šestnásťfinále Európskej ligy čaká na Rimanov bulharský Ludogorets.

Milánskym Nerazzurri však na konci roka takisto dochádzal dych. Začali totiž kopiť nerozhodné výsledky a elán z úvodu sezóny sa začal vytrácať. Zverenci trénera Mazzariho tak padli na aktuálne piate miesto. V poslednom kole pred Vianocami sa im však podaril husársky kúsok.
    Štvorzápasovú sériu bez víťazstva totiž prerušili vo veľkej bitke o Miláno. O víťazstve nad svojim mestským sokom rozhodol Rodrigo Palacio. Na tento triumf by dnes hostia radi nadviazali. Veď z posledných 11 zápasov prehrali iba jediné (Neapol 2:4).

Vzájomné zápasy:

08.05.2013; Inter Miláno – Lazio Rím 1:3
    (Álvarez – Handanovič(VG), Hernanes, Onazi)

(Biava, Zárate, Hernanes – Pandev)

Lazziu pomáha pred dnešným zápasom i fakt, že vyhralo už trikrát v rade. Víťazný hattrick majú za sebou i na domácom trávniku, kde ich Inter naposledy zdolal ešte pod vedením Josého Mourinha.

Absencie:

Domácim dnes budú s určitosťou chýbať iba Alfaro a Mauri. Lenže visí tu hneď niekoľko otáznikov nad pripravenosťou Cavandu, Radua či Gonzaleza. Viac Vám budem vedieť povedať až pred zápasom.

Čo Vám však viem s určitosťou potvrdiť je, že za hostí dnes nenastúpi dištancovaný Campagnaro.
    Jeho zrejme doplní i zranená dvojica Chivu-Taider, zatiaľčo Diego Milito by už mohol byť fit.

Zaujímavým zápasom medzi desiatym a piatym celkom ligovej tabuľky sa budeme lúčiť s úvodným jarným kolom.
    Nejedná sa síce o šláger, ktorý sa hral v Turíne, ale i tento zápas môže mnoho ponúknuť.

Lazio Rím: Berisha – Konko, Biava, André Dias, Radu – Ledesma (C), Á González – Candreva, Hernanes, Lulič – Klose
    Náhradníci: Guerrieri, Strakosha – Ciani, Biglia, Felipe Anderson, Ederson, B. Keita, Onazi, Cana, Cavanda, Novaretti, Floccari

Inter Miláno: Handanovič – Ranocchia, Rolando, Juan – Jonathan, Álvarez, Cambiasso (C), Kuzmanovič, Nagatomo – Guarín – Palacio
    Náhradníci: Castellazzi, Carrizo – Zanetti, Andreolli, Belfodil, Icardi, Kovačič, Mudingayi, Wallace, Milito, Samuel, Á. Pereira

Rozhodca: Antonio Damato – A. Costanzo, G. Vuoto – M. Musolino.

1

1
    Výkop mali domáci v bledomodrých dresoch. Hostia budú v tradičných farbách útočiť zľava-doprava.

2
    Domáci začínajú aktívne, keď Hernanes uvoľňoval na ľavom krídle Luliča. Toho si však postrážil pozorný Jonathan a rozohrávať sa bude o bránky hostí.

3
    Lazio sa opäť tlačilo dopredu. Tentokrát to bol z pravej strany Candreva. Jeho center však Kloseho nenašiel.Nemcovi chýbali dva metre.

4
    Na druhej strane sa mohol po prvýkrát zapojiť i postrach Palacio. Pred ním však skákal Dias, ktorý odvrátil Guarínov center.

5
    Oba tímy hrajú zatiaľ veľmi priamočiaro. Po ľavej strane ušiel opäť Lulič, ktorý hľadal na hrote Kloseho. Pred ním však skákal Handanovič.

6
    Trénera hostí nepotešil ani Cambiasso, ktorý dal svojmu centru prehnanú razanciu a Palacio si tak nabiehal zbytočne.

7
    Hra má však zatiaľ spád a dej sa prelieva hore-dole. Tentokrát bolo na ťahu Lazio, ale jeho snaha končí ofsajdom. Nachádzal sa v ňom Klose.

8
    O niečo viacej z hry má zatiaľ hosťujúci celok z Milána. Svojim vírivým pohybom púta pohľady Rodrigo Palacio.

9
    Po Jonathanovom centri a Ranocchiovom sklepnutí sme boli svedkami prvej strely zápasu. Postaral sa o ňu Álvarez, ale mieril vysoko nad.

10
    Senad Lulič si to hodil medzi hosťujúcu trojicu, ale zamotal sa v kľučkách a o loptu tak prichádza.

11
    Zaujímavá situácia sa odohrala vo vápne hostí, kde sa nedohodla trojica Handanovič, Ranocchia a Rolando. Lulič to však nevyužil a jeho oblúčik smeruje tesne mimo ľavej tyče. Situáciu zavinil zlým vybehnutím práve slovinský gólman.

12
    Zatiaľ teda sledujeme prevažne taktickú bitku a väčšiu príležitosť mali iba domáci, ktorí však zaváhanie Interu nevyužili.

13
    Na zemi zostáva otrasený Konko, ktorý inkasoval v jednom zo súbojov úder do hlavy. S pravým obrancom to nevypadá dobre.

14
    Konko zostáva stále na zemi a drží sa za hlavu. Na trávniku už vidíme zdravotnícke vozidlo a zrejme budeme striedať.

15
    Striedanie je už realitou a zranený Konko je vyvezený preč z trávnika. Na jeho miesto príde strapatý Luis Pedro Cavanda.

16
    Po dlhšej prestávke teda pokračujeme ďalej. Dlhéošetrenie sa ešte zrejme podpíše i po nadstavenú porciu. Pri lopte aktuálne Lazio.

17
    Lazio pokračuje v postupnej rozohrávke z vlastnej polovice. Zatiaľ je to však od Handanovičovej bránky ďaleko.

18
    Na druhej strane sa snažil v protiútoku vysunúť Palacia Kuzmanovič. Mierne to však prehnal s razanciou a bola z toho ľahká lopta pre Berishu.

19
    Nádejne sa rozbiehajúce tempo sa tým ošetrovaním vytratilo. Aktuálne sledujeme sériu prihrávok v modročiernom prevedení.

20
    Aspoň, že na Rodriga Palacia sa môžeme vždy spoľahnúť. Po jeho sympatickej akcii bude nasledovať rohový kop.

21
    Od rohovej zástavky smerovala lopta na Ranocchiu, ktorý sa však nepresadil. Naopak tu bola príležitosť pre domácich, keď po Juanovej chybe postupoval s loptou Candreva. Juan však následne svoju chybu napravil.

22
    Inter sa dostával do rýchleho protiútoku, ktorý tiahol Guarín. Jeho postup však nedovolene zastavil André Dias, ktorý vidí žltú kartu.

23
    Nasledovala nebezpečná štandardka z vyše dvadsiatich metrov, ktorú rozohrával Álvarez. Jeho pokus nebol márny a len tesne preletel brvno.

24
    Guarín je však krátko nato v úlohe pomstiteľa, keď sa jeho lakeť ocitol v tvári Biavu. Lazio bude rozohrávať z tridsiatich metrov.

25
    Rimania to skúšali dobre, keď lopta smerovala na skáčúceho Kloseho. Pred ním však úradoval Handanovič. Slovinský brankár zasahoval i pred dotieravým Candrevom a nasledovať bude rohový kop.

26
    Po ňom však už domáci nebezpeční neboli a Inter sa môže konečne ukľudniť. Rozohrávať sa bude päťka od ich bránky.

27
    Pokračujeme teda postupnou kombináciou hostí, ktorú ale v zápätí kazí Álvarez. Jeho prihrávku Guarín nedobehol a rozohrávať bude S.S.

28
    Nerazzurri kopia nepresné centre. Jedným takým sa prezentoval i Zdravko Kuzmanovič, ktorého lopta končí na hornej sieti.

29
    Po Guarínovom zákroku spred piatich minút však má Biava stále problémy a na domácej strane sa už rozcvičuje Ciani. To by bolo pre Lazio nepríjemné, keďže už raz striedali.

30
    Máme za sebou polhodinu zápasu. Zatiaľ sme videli iba dva náznaky na oboch stranách. Na nejakú tú tutovke stále iba čakáme.

31
    Tá nepríde ani po Guarínovom postupe, ktorý utŕžil tvrdého koňara od Diasa. Hostia budú rozohrávať skraja šestnástky.

32
    Vysokú loptu však berie na hranici penaltového bodu André Dias. Teda hráč, ktorý tieto nepríjemnosti spôsobil.

33
    Lazio konečne naznačilo, akoby to mohlo ísť. Candrevov center sklepával na Hernanesa Klose a brazílsky tvorca mieril iba tesne vedľa. Jeho pokus bol navyše tečovaný a nasledovať bude rohový kop.

34
    Po ňom už domáci neúradovali, keď vzdušný priestore pred Handanovičom ovládol Juan. Stále tak pokračujeme bez gólov.

35
    Do šestnástky hostí letelo hneď niekoľko centrov v rade, ale Inter sa dokázal ubrániť. Candrevu to však už nebavilo a vyskúšal Handanoviča. Ten však jeho strelu vyráža mimo.

36
    Guraín teraz nevyberane zašiel do Luliča, ktorý sa po tvrdom zákroku ocitá na zemi. Bosniaka šiel okamžite pomstiť Stefan Radu a hlavný rozhodca im tak rozdal po žltej.

37
    Lazio pokračovalo rohovým kopom, ktorý letel na Biavu. V ostrom súboji ho však napokon Ranocchia ustrážil.

38
    Na druhej strane sa snažil o Berishovo obstrelenie Guarín, ale jeho pokus zastavil stopér André Dias.

39
    Zbytočným faulom na súperovej polke sa prezentoval Ricky Álvarez, ktorý po kose na Cavandu vidí žltú kartu.

40
    Zápas je maximálne rozháraný a akékoľvek tempo mu zatiaľ chýba. Prevažne sa hrá v stredovej zóne a hru sprevádza množstvo nedovolených zákrokov.

41
    Nerozhýbalo sa to ani teraz. Guarín volil namiesto strely prihrávku pod seba, odkiaľ skúsil šťastie Álvarez. Loptu však oprel iba do Diaza.

42
    Na druhej strane sa rozbehol Cavanda, ktorého poslal k zemi zatiaľ nevýrazný Nagatomo. Voľný kop pre Rimanov.

43
    Z 35 metrov rozohrával Brazílčan Hernanes, ale jeho center nenašiel nikoho z jeho spoluhráčov. V prvom polčase sa zrejme gólu nedočkáme.

44
    Bola tu však ešte jedna príležitosť, keď po Cavandovom prieniku rozohrávali domáci roh. Luličove predĺženie si však našlo iba Ranocchiu.

45
    Ledesmov pas z polovice ihriska pristál na hlave Andrého Diasa, ktorý však hlavičkuje poriadne mimo. Polčasová prestávka zrejme prospeje všetkým.

45+1
    V prvom polčase sa budú ešte nadstavovať dve minútky po tom, čo bol ošetrovaný a striedaný pravý obranca Konko.

45+2

Prvý polčas skončil a ja hovorím: Konečne! Na oboch stranách sme videli iba po jednom náznaku. V taktickom zápase sme okrem toho videli už iba štyri žlté karty. Dúfajme, že sa to v druhom polčase zlepší.

Pri (dúfajme) lepšej druhej polke sa uvidíme opäť o 19:33.

46

46
    Druhý polčas rozohráva hosťujúci Inter. V zápase bude pokračovať i, v prvom polčase otrasený, Biava a tak jediným striedaním bolo stiahnutie zraneného Konka.

47
    Ostrý súboj sledujeme hneď v začiatku druhej polky, keď bol faulovaný Palacio. Snáď nebudeme pokračovať v prvpolčasovom tempe.

48
    Oba tímy kombinujú i naďalej veľmi staticky a väčšinu prihrávok realizujú na vlastnej polovici. Na toto však my nie sme zvedaví.

49
    Jediným, kto hrá priamočiaro vpred, je šikovný Palacio. Ten je však pozorne bránený duom Diaz-Biava.

50
    Začínam mať trochu starosti o Guarína, ktorý inkasoval už niekoľko ostrejších zákrokov a postupne to v ňom vrie. Sopka sa už jednej erupcie dočkala, tak aby nemusel inkasovať i druhú žltú kartu.

51
    Na nervy teraz domáci zabrnkali i Jonathanovi. Ten sa porúčal po Radovom faule k zemi, ale rozhodca nepíska a vhadzovať bude Lazio.

52
    Jonathan sa navyše dvíha len veľmi ťažko a talianska réžia si radšej vyberá rozcvičujúcich sa náhradníkov. Najžeravejšie vypadá Diego Milito.

53
    González kazí i nahrávku na dva metre. Lopta končí za postrannou čiarou a vhadzovať budú hostia.

54
    Po desiatich minútach musím konštatovať, že som sa mýlil. Druhý polčas prináša ešte horší futbal, než ten prvý.

55
    Konečne niečo vyprodukovala dvojica Palacio-Guarín, keď sa do šance rútil prvý menovaný. V sklze však pred ním zasiahol vracajúci sa Biava. Palec hore pre oboch hráčov.

56
    Na ihrisku sa prevažne bojuje a tentokrát to bol hosťujúci Álvarez, ktorý ustál atak dvojice súperov. Inter bude aspoň vhadzovať.

57
    Inter je však o niečo aktívnejší a snaží sa niečo urobiť s týmto mizerným zápasom. Cez beznádejného Kuzmanoviča to však zatiaľ nepôjde.

58
    Guarín sa teraz postaral o výstižné podčiarknutie obojstrannej biedy. Jeho strelecký pokus letel až niekam na ovál Stadia Olimpico.

59
    Tréner Mazzarri nemôže veriť tomu, čo sa deje na trávniku. Kde sú tí jeho nažhavení chlapci z úvodu zápasu?

60
    Utrápený a bezmyšlienkový Kuzmanovič opúšťa ihrisko a kreatívnu iskierku nádeje príde rozdúchať Mateo Kovačič.

61
    No prosím, tak konečne niečo. Po Kovačičovej spätnej prihrávke sa k centru dostal Jonathan, ktorý našiel medzi Diazom a Biavom Nagatoma. Japonský samuraj hlavičkoval pod brvno a Berisha musel vyrážať na rohový kop.

62
    Pred rohovým kopom príde ešte k striedaniu na domácej strane. Namiesto nevýrazného Gonzáleza príde Onazi.

63
    Následný rohový kop už toľko vzruchu nepriniesol a loptu si s prehľadom stiahol albánsky brankár Berisha.

64
    Konečne sa k niečomu odhodlali i domáci, ale ich snaha je okamžite zastavená Kloseho postavením mimo hru.

65
    Klose ukázal svoj razantný lakeť, ktorý pristál na Rolandovej hlave. Portugalsky stopér sa dvíha len veľmi ťažko.

66
    Hernanes dnes takisto nesrší kreativitou, Tentokrát nepochopil jeho myšlienku Klose, ktorý nevyštartoval za jeho oblúčikom za obranu.

67
    Hernanes to pre zmenu zobral na seba, keď sa po Ledesmovej prihrávke pokúsil o streľbu. Na hranici šestnástky ho však zablokoval padajúci Rolando.

68
    Po rušnejších minútach opäť upadáme do stereotypu, ktorímu aktuálne vládne pomalá kombinácia milánskeho Interu.

69
    Tá však pohorela v nepresnej rozohrávke na Nagatoma, ktorý nemal šancu zachytiť Álvarezov dlhý pas.

70
    Tak čo vážení tipujúci? Dočkáme sa dnes gólu? Ja by som si tipol, že nie. Snáď to ešte zmení napríklad striedajúci Milito.

71
    Strelcom mohol byť i Klose, ktorý však nedotiahol na Candrevov center. Nemeckému bomberovi chýbal meter.

72
    Kovačič sa snažil o prenesenie hry na druhú stranu, kde nabiehal Jonathan. Chorvát však našiel iba jeho päty a lopta končí za postrannou čiarou.

73
    Guarín centroval nie až tak nebezpečne, ale zaujímavá situácia to bola. Domáci sa totiž vo vápne nedohodli a Berisha musel iba boxovať. Pred dobiehajúcim Nagatomom zas zasahoval Ledesma.

74
    Zo sektoru hostí sa už ozýva zborové: Milito, Milito! Dočkáme sa konečne Argentínčanovho nasadenia?

75
    Tak ako na zavolanie... Modročierni, ale i nestranní fanúšikovia sú na nohách. Prichádza totiž bombardér Milito, ktorý nahradí Guarína. Dočká sa tento zápas gólového vykúpenia?

76
    Škoda, že sa tréner Mazzarri nerozhodol trošku zariskovať. Práve Guarín totiž mohol pripraviť zaujímavé príležitosti pre dvojicu Palacio-Milito.

77
    Zaujímavé je, že v druhom polčase sme ešte nevideli žiadnu žltú kartu. To by som po divokej prvej polke nepovedal.

78
    Zaujímavá momentka na odchádzajúceho Guarína, ktorý sa pri odchode z ihriska vyhol trénerovi Mazzarrimu. So svojim stiahnutím spokojný určite nie je.

79
    Takto si Nerazzurri svoju hviezdu neudržia. Okolo Guarína už totiž sliedi nielen londýnska Chelsea, ale i niektoré iné veľkokluby

80
    Do konca máme ešte desať minút plus nejaké do nadstavenie. Vzhľadom na priebeh zápasu však nejakú extra-porciu čakať nemôžeme.

81
    Lazio dalo gól!
    Nemecký lišiak ukázal svoju genialitu! Cavanda si obhodil Nagatoma, následne prihral pod seba na Candrevu a jeho nenápadný center si na päťke našiel MIROSLAV KLOSE. Ten už dobre vie, ako si má v takejto situácii počínať a posiela loptu k pravej Handanovičovej žrdi.

83
    Walter Mazzari reaguje na inkasovaný gól striedaním. Z ihriska zíde stopér Ranocchia a nahradí ho veleskúsený Javier Zanetti.

84
    Toto je len ťažko uveriteľný priebeh. Lazio udrelo z ničoho a prakticky z prvej šance v zápase. Vyfackať by si zaslúžil práve odchádzajúci Ranochcia, ktorý neustrážil Kloseho.

85
    Inter sa zatiaľ nedokázal vyhecovať k vyrovnaniu. Od inkasovaného gólu sa jeho hráči prezentovali iba dvomi ofsajdmi.

86
    Sťahovanie národov na domácu polovicu bolo zbytočné, pretože Álvarez o loptu prichádza. Po následnom brejku domácich bude nasledovať rohový kop.

87
    Lazio to robilo mazane, keď sa snažilo udržať loptu v rohu ihriska. Nakoniec však o ňu prišli a Nagatomov protiútok musel zastaviť kapitán Ledesma. Po jeho lakti nasleduje žltá karta.

88
    Domáci pokračujú v kúskovaní hry. Tentokrát tak učinia zdĺhavým odchodom Candrevu. Na jeho miesto príde Brazílčan Ederson.

89
    Inter sa však mohol dostať k vyrovnaniu. Po Militovej prihrávke sa na päťke otáčal Palacio, ktorý to však nakoniec nezvládol a loptu mu vypichuje vracajúci sa Ledesma. Nasledovať bude rohový kop.

90
    Hostia sa však už ku koncovke nedostali, keď na dvakrát skrotil loptu brankár Berisha. Ten sa teraz s rozohrávkou ponáhľať nebude.

90+1
    Inter Miláno dostáva ešte tri nadstavené minútky. Ťažko si však predstaviť, žeby sa tento zápas dočkal dvoch gólov.

90+2
    Sme v polovici nadstavenia. Lazio sa zatiaľ bráni veľmi srdnato a už to s nimi vypadá dobre. Protiútok ťahá Ederson.

90+3
    Nagatomo sa nedostal cez Ledesmu a Hernanes odpálil loptu na druhý koniec ihriska, toto už vypadá pre Lazio dobre.

90+3

V nemastnom-neslanom zápase triumfuje Lazio, ktoré vyťažilo z minima maximum. Víťazné ódy budú smerovať na adresu Miroslava Kloseho, ktorý svojou jedinou strelou v dnešnom zápase rozhodol. Inter tak opúšťa piatu priečku, kde ho nahradí Hellas Verona. Lazio zostáva desiate.

To je z mojej strany na dnes všetko. Ďakujem Vám za pozornosť a verím, že sa najbližšie spolu stretneme pri atraktívnejších zápasoch. (20:26:57)