KHL
CSKA Moskva – Viťaz 5:2 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 1:2 (kon.) | Novgorod – Kazaň 4:6 (kon.)
A. Mytišči – Nižnekamsk 4:1 (kon.) | S.Moskva – Metallurg Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Doneck – Čeljabinsk 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HK Donbass Doneck
3:2 (0:2, 0:0, 0:2 - 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Streda 25.12.2013, 18:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Minulo ročný finalista z Čeljabinskju, musí v tejto sezóne o miesto v play-off poriadne bojovať. V doterajčích 36 zápasoch Traktor zvíťazil v 12 zápasoch už po 60 minútach a v piatich prípadoch si vybojoval dva body za výhru po predĺžení. Dva krát sa museli uspokojiť s bodom za prehru v predĺžení. So ziskom 48 bodov tak balancujú medzi postupom a nepostupom do play-off. Momentálne sa nachádzajú práve na 8 mieste východnej konferencie, s rovnakým počtom bodov ako 9 Vladivostok. V poslednom zápase Traktor prehral na ľade Dinamo Riga a nedokázal streliť ani gól.

Donbass sa po 38 zápasoch náchádza na výbornom 3 mieste v západnej konferencie. Svojich 68 bodov nazbierali za 20 výhier v riadnom hraciom čase a 4 výhri si pripsíali v predĺžení. Po minulo ročnej premierovej sezóne v ktorej sa ukrajinský tím enpozrel do play-off, sa tak zdá, že v tejto sezóne podobnú situáciu už nedopustia a miestenku do play-off by si mali postrážiť. Doneck vyhral 4 z posledných 5 zápasov, v tom poslednom Ukrajinci zvíťazili na svojom ľade proti Minsku pomerom 3:1. Góly za domácich vtedy strielali Nedorost, Silnitsky a Kašpar.

Po reprezentačnej prestávke nás čakajú ďalšie súboje v Kontinentálnej Hokejovej Lige. Ja vás vítam pri sledovaní atraktívneho duelu medzi ukajinským HK Donbass Doneck a Ruským Traktor Čeljabinsk.

HK Donbass Doneck: Leighton – Kolar, Piganovich, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnitsky – Wirtanen, Fedotenko, Laine – Nedorost, Yakutsenya, Dadonov – Robitaille, Kiiskinen, Kaspar, Varlamov, Toryakin, Zakharov

Traktor Čeljabinsk: Garnett – Ryabkin, Bondarev, Vasilchenko, Kondratyev, Borodkin, Katichev, Klimontov, Artamonov – Chistov, Kontiola, Kostitsyn – Kuznetsov, Glinkin, Popov – Kokuyov, Sayustov, Valeyev – Zavarukhin, Abdullin, Mokin

Rozhodca: Deyev Yakov, Tsyplakov Yury – Sivov Dmitry, Shelyanin Sergei.

00:01

00:10
    Domáci vyhrali úvodné búly a nahadzujú puk do útočného pásma.

00:42
    Laine držal puk v pásme hostí, obrana Traktoru však stála dobre a získava puk.

01:49
    Zápas má od začiatku v celku dobré tempo, hrá sa zo strany na stranu, zatial však úplne bez šancí.

02:47
    Varlamov tvrdo pálil, jeho pokus bol však zblokovaný na ochrannú sieť.

03:41
    Opäť sa prvá formácia domácich dostala do pásma hostí, ani tento krát to však Lainemu nevyšlo.

04:53
    Popov a Kuznetsov držali puk za bránou domáceho tímu, Donbass však zatial vo svojej tretine stojí veľmi dobre.

06:04
    Sayustov sa po pravej strane dostal do pásma, hodil si puk na stred, Leighton si však s jeho pokusom poradil.

07:43
    Piganov dostal prihrávku na pravý kruh, puk však vyletel až na ochrannú sieť.

08:01
    Hostia vyhadzujú puk len za cenu zakázeného uvoľnenia.

08:14
    Hostia si zahrajú presilovú hru, Nedorost si odsedí dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

08:22
    Domáci sa okamžite oslobodzujú.

08:51
    Hostia sa stále nedokážu usadiť v pásme Donbassu.

09:14
    Fedotenko drží puk v pásme súpera a získava cenné sekundy.

09:26
    Wirtanen a Kuznetsov sa nepríjemne zrazili a Kuznetsov zostáva ležať na zemi.

10:02
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Traktor otvára skóre zápasu. ANDREI KOSTITSYN dostal presnú prihrávku na pravý kruh a využíva prvú presilovku zápasu. Asistencie: Petri Kontiola a Alexey Bondarev

12:34
    Tento krát si zahrá presilovú hru domáci tím, na trestnú lavicu si sadá Petri Kontiola.

13:09
    Popov teraz v pásme Donbassu získal cenné sekundy.

13:30
    Už su však domáci ideálne rozostavený a točia v pásme hostí kolotoč.

13:42
    Piganovich strielal z prvej od modrej, jeho priklep však Garnett zakryl a nedovolil domácim dorážať.

14:02
    Veľmi zlá rozohrávka domáceho tímu a ten sa teraz nemôže dostať do pásma Traktoru.

14:34
    Hostia v plnom počte.

15:14
    Domáci sú aktívny, trochu ich brzdí nepresná rozohrávka v strednom pásme.

15:39
    Teraz to však bol opäť Kostitsyn, ktorý z pravej strany výborne potiahol puk medzi kruhy a nebezpečne vystrelil, Leighton si však s jeho strelou poradil.

16:29
    Prvý útok hostí sa opäť presadzuje, Štvrtý útok Donbassu bol aktívny v pásme súpera o puk však prišiel a v rýchlom proti útoku dostal SEMYON KOKUYOV dobrú prihrávku od Andreia Popova na pravú stranu a výborne tvrdo vystrelil a prepálil kanadského brankára. Asistencie: Andrei Popov a Anton Glinkin

18:06
    Domáci sú opäť aktívny a Podhradský sa obtočil okolo brány, jeho strela však Garnettovi nespravila veľké problémy.

19:06
    Hostia sa usadili v pásme, Bondarev tvrdo vystrelil od modrej, bránu však trafiť nedokázal.

19:17
    Domáci sa oslobodzujú len za cenu zakázaného uvolnenia.

19:51
    Popov si ešte nabiehal do pásma medzi dvoch obráncov Donbassu, puk však nedostal.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej sme videli výborný hokej vo vysokom tempe. Domáci začali zápas dobre, no gólý strielali len hostia. Za hostí sa trafil najprv Kostitsyn v presilovej hre a následne Popov. Stav je teda po prvej časti hry 0:2.

Druhá tretina začne približne v 19:17.

20:01

20:17
    Domáci opäť na buly úspešnejší, Laine sa pokúsil o streli, bránu Garnetta však netrafil.

40:58
    Laine potiahol puk do pásma, prihral na modrú na Wilsona, ten však z prvej bránu netrafil.

21:36
    Aj v druhej tretine pokračuje dobrý hokej, domáci sa takmer dostali do slubnej útočníci si však nerozumeli.

22:36
    Štvrtý útok hostí zaviedol puk do pásma, Mokin dobre bojoval proti dvom proti hráčom, nakoniec však o puk za bránou prišiel.

23:11
    Na druhej strane sa Wirtanen v rýchlosti dostal k zakončeniu, bol už však z veľkého uhlu a Garnett bol úspešnejší.

23:32
    Odrazený puk sa dostal k Leightonovi a ten radšej zakryl puk.

24:09
    Dadonov výborne získal vo vlastnom pásme puk, prihral na Nedorosta na stred, ten potiahol puk až do pásma hostí, poslal zadovku na Dadonova a ten nebezpečne vystrelil. Garnett si stále drží čisté konto.

24:46
    Popov potiahol puk do pásma, posunul puk na spoluhráča a Leighton musel zasahovať.

25:10
    Hra teraz lieta zo strany na stranu, Garnett musel opäť zasahovať.

26:07
    Toryakin nahodil puk do pásma, jeho spoluhráč tam však bol skôr a píska sa ofsajd. Navyše bol posúdený ako úmyselný.

26:37
    Traktor sa drží v útočnom pásma, Ryabkin nebezpečne strielal od modrej čiary.

27:31
    Ďalšie dobré striedanie Dadonova, ten zaviedol v spolupráci Nedorosta puk do pásma, k strele sa následne dostal Yakutsenya, Garnett však výborne reflexívne zasiahol.

27:41
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary, Icing to však nebude.

28:43
    Mokin robil velké starosti domácej obrane, dostal puk až pred brankára Leightona, ten puk nezakryl, no rozhodca sa upískol a jeho spoluhráči tak nemohli dorážať.

29:49
    Nedorost dostal puk do útočného pásma, zasekol puk a prihral na modrú čiaru na Silnitskyho, ten posielal puk švihom na dorážku, puk však letel príliš vysoko a Garnett bez problémov chytá.

29:55
    Abdulin odchádza na dve minúty na trestnú lavicu za narazenie na mantinel.

30:14
    Domáci sa zatial nevedia usadiť v pásme.

30:24
    Už však Nedorost zaviedol puk do pásma a domáci sa môžu rozostaviť.

31:12
    Donbass bodre kombinoval, Podhradský mal všetok čas čo potreboval, no z lavého kruhu myslím že trafil tyč.

31:55

32:49
    Ani jeden z tímov sa nevedia dostať do streleckej príležitosti.

33:47
    Teraz si domáci vôbec nerozumeli pri rozohrávke a píska sa zakázané uvolnenie.

34:02
    Ďalšia nepresná prihrávka domácich a Donbass sa sám vytlačil z útočného pásma.

35:28
    Popov nahodil puk spoza modrej čiary a Leighton ho radšej ukryl.

35:49
    A opäť dvojica Nedorost – Dadonov ohorzila Garnetta. Nedorost výborným forcheckingom získal puk, našiel na druhej strane pásme volného Dadonova, jeo strelu však Garnett pekne vyrazil ramenom.

36:44
    Varlamov sa dostal k odrazenému puku, strielal z prvej, avšak mimo brány.

37:29
    Leighton radšej zakryl tečovaný puk, vhadzovať sa tak bude v pásme domácich.

37:46
    Domáci sa dostávali do proti útoku, prihrávka na Wirtanena bola velmi nepresná a píska sa Icing.

37:59
    Leighton musel reflexívne zasahovať betónom.

38:54
    Traktor síce držal puk na svojich hokejkách vo svojom pásme, domáci však výborne napadali a donútili súpera vyhodiť na zakázané uvoľnenie.

39:04
    Kontiola sa však dostal do pásma, jeho strela však bola zblokovaná.

39:21
    Dadonov posielal puk pred bránu, tam bol aj Nedorost aj Yakutsenya, ani jeden však nedokázal upratať puk za Garnetta.

39:52
    Varlamov dostal prihrávku spoza brány, jeho strla však bola zblokovaná na ochrannú sieť.

39:55
    Uvidíme ešte jedno vhadzovanie pred Garnettom.

40:00

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme takisto videli dobrý a rýchly hokej. Tento krát sme však narozdiel od prvej tretiny nevideli žiaden gól a skóre sa tak nezmenilo.

Ďalšia tretina začne približne v 20:09

40:01

40:36
    Laine sa dostal k strle z lavého kruhu, bránu však netrafil.

41:41
    Dobrý backchecking Dadonova dal možnosť Nedorostovi k strele, Garnetta však neprekonal.

42:42
    Hostia kontrolujú puk, do pásma sa však dostať nevedia.

43:36
    Fedotenko prihrával pred bránu na Wirtanena, ten však bol tiesnený a Garnetta neprekonal.

44:24
    Dadonov vyslal nebezpečnú strelu, Garnett puk vyrazil len pred seba.

44:35
    Donbass Doneck dal gól!
    Druhý útok sa naďalej držal v pásme súpera, MAXIM YAKUTSENYA získal puk v rohu, nakorčuloval si medzi kruhy a výbornou strelou do vinkla prekonal Garnetta.

45:57
    Opäť sa rodila dobrá šanca pre domáci tím, Wirtanen však bol pred bránou faulovaný Mokinom a Donbass si tak zahrá presilovku.

45:22
    Halou sa poriadne nahlas ozývajú domáci fanúšikovia, Donbassu sa však zatial nedarí.

47:02
    Puk je opäť až za bránou Leightona.

47:56
    Obrovský závar si pred Garnettom vytvoril prvý útok, Wirtanen však nedokázal pretlačiť puk za brankára.

47:57

48:45
    Robitaille drží puk za bránou a oba tímy striedajú.

49:34
    Yakutsenya krásne individuálne prenikol a dostal sa až k zakončeniu, Garnetta však po druhý krát prekonať nedokázal.

50:32
    Hostia dostali puk do pásma, no tam ho okamžite odovzdali súperovi.

51:34
    Hostia hrajú jednoducho, snažia sa hlavne čo najdlhšie držať puk.

51:57
    Opäť to Yakutsenya skúša individuálne, Garnett chytá a bude sa vhadzovať v jeho pásme.

52:36
    Dadonov sa dostal s pukom do pásma Traktoru, hostia však puk vyhodili.

53:07
    A teraz obrovská šanca pre Fedotenka, skákaný puk išiel pred Garnetta, Fedotenko bol rýchlejší ako obránca Traktoru a Fedotenko dokázal puk trafiť, Garnett však aj so šťastím vyráža.

53:58
    Wilson striela od modrej, Garnett bez problémov vyráža.

54:02
    Traktor sa oslobodil len za cenu Icingu.

54:09
    Hostia však vyhrali buly a môžu vystriedať.

54:52
    Yakutsenya sa natlačil spoza brány a bol pri tom faulovaný, domáci držia puk a je ponechaná výhoda.

55:11
    Už sa hostia dotli puku a na trestnú lavicu odchádza Artamonov.

55:11
    Domáci trenér si berie oddychový čas.

55:19
    Traktor sa veľmi rýchlo oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

55:40
    Puk končí na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

56:01
    Puk skončil na trinúne, tento krát sa už bude vhadzovať pred Garnettom.

56:17
    Robitaille prihrával spoza brány, medzi kruhy na Wirtanena, ten však bol tiesnený a jeho strele chýbala razancia.

56:23
    Garnett si poradil s ďalšiou strelou napriek tomu že Wirtanen dobre clonil.

56:29
    Domácim to nakoniec vyšlo a vyrovnávajú zápas. Lukáš Kašpar tvrdo pálil od modrej, pred bránou bolo husto a puk nakoniec do siete Garnetta tečoval JÁN KOLAR. Asistencie: Lukáš Kašpar

57:22
    A domáci tím je naďalej aktívny.

58:19
    Druhý útok Donecku sa snažil niečo vymyslieť, hostia ich však do streleckej pozície nepustili.

58:54
    Mokin zaviezol puk do pásma, tam však stratil rovnováhu a padá, hostia sú však naďalej pri puku.

59:26
    Glinkin nepríjemne vystrelil a Leighton musel zasahovať.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Domáci tím bol aj v poslednej 20 minutovke veľmi aktívny a zaslúžene vyrovnal stav stretnutia. Čaká nás tak predĺženie, ktoré skutočne svedčí tomuto atraktívnemu zápasu.

60:08
    Domáci vyhrali buly a zakladajú útok od svojho pásma.

60:23
    Robitaille strielal z uhlu, netrafil však bránu.

61:09
    Yakutsenya mal na hokejke rozhodnutie, Garnetta však z pomedzi kruhov nedokázal po nádhernej samostanej akcii prekonať.

61:29
    Domáci si nerozumeli pri rozohrávke a dopúšťajú sa Icingu.

62:11
    Mokin a Zavarukhin držia puk v pásme súpera, domáci ich však dobre vytláčajú do rohov.

62:27
    Na druhej strane musel po rýchlom proti útoku zasahovať Garnett, ten bol opäť úspešný.

63:14
    Yakutsenya hra skutočne vynikajúco a spolu s Nedorostom sa teraz opäť dostali do pásma, tento krát to však tak nebezpečné nebolo.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

64:08
    Dadonov mal množstvo času a strielal priklepom od modrej, Garnett ukryl puk medzi betóny.

64:36
    Hostia sa dopustili ofsajdu.

64:52
    Domáci už len kontrolujú puk.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Predĺženie nerozhodlo a zachvílu tak začnú nájazdy.

Ako prvý ide Petri Kontiola.

Samostatné nájazdy začínajú.

Kontiola prestrelil bránu.

Robitaille potiahol puk z ľavej strany na stred, rýchlo vystrelil no backhendom trafil brvno.

Sayustov brankára blafákom takisto neprekonal.

Yakutsenya sa dnes bavil hokejom, svoj nájazd však premeniť nedokázal.

Glinkinovi ušiel puk a brankára tak takmer vôbec neohrozil.

Nádherný nájazd LUKÁŠA KAŠPARA a ten rozhoduje zápas v prospech domáceho tímu.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Donbass Doneck.
    Gól strelil LUKÁŠ KAŠPAR.

Na záver dňa sme tak mali možnosť vidieť výborný hokej, v ktorom nakoniec domáci rozhodli o svojom víťazstve v nájazdoch, keď jediný úspešný strelec bol Lukáš Kašpar.
    Doneck sa v poslednej tretine vrátili do hry po tom čo prehrával už 0:2, no gólmi Yakutsenya a Kolara dokázal zápas poslať do preĺženia a následných nájazdov, kde ho domáci rozhodli pre seba.

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť. (20:56:10)

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 45. Yakutsenya, 57. Kolar (Kašpar), rozh. náj. Kašpar – 11. Kostitsyn (Kontiola, Bondarev), 17. Popov (Kokuyov, Glinkin)

Rozhodca: Deyev Yakov, Tsyplakov Yury – Sivov Dmitry, Shelyanin Sergei