Skalica – B. Bystrica 5:4 (kon.) | Košice – Žilina 5:0 (kon.) | Poprad – Nitra 1:2 (2:3 po s.n.)
Zvolen – Martin 5:2 (kon.) | Piešťany – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.)
HKM Zvolen
5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
HK VITAR Martin
Nedeľa 08.12.2013, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Potvrdia hostia famóznu formu z posledných zápasov a úspejú aj pod Pustým hradom, alebo sa budú z troch bodov radovať domáci, ktorých ešte stále trápi pomerne veľká maródka?
    Ak si chceš tento zápas vychutnať naplno, určite ostaň verný nášmu online prenosu, v ktorom nájdeš všetko viac, či menej podstatné z tohto duelu!

Z komentátorského kresla Vás zdraví a príjemny športový zážitok praje Jakub Bartko.

Percentuálna úspešnosť brankárov:

Marek Šimko 91,93 (9. miesto) – Jakub Čech 93,39 (1. miesto!)

Produktivita obrancov:

Peter Hraško 5+7 (7. miesto) – Ivan Ďatelinka 4+8 (8. miesto)

Kanadské bodovanie:

Kamil Brabenec 11+16 (5. miesto) – Jaroslav Markovič 12+16 (4. miesto)

MHC MOUNTFIELD MARTIN"Kosačky" sú momentálne vo vynikajúcej forme a do brány súperov im to padá jedna radosť. Hostia sa nachádzajú na výbornom 6. mieste so ziskom 41 bodov a negatívnym skóre 64:81. Posledných 5 zápasov však zverencom trénera Daniela Babku vyšlo na výbornú! Dokázali poraziť všetkých svojich súperov. Postupne vyhrali proti favorizovanej Banskej Bystrici (4:2), trošku prekvapujúco stratili bod s HK Orange 20 po výhre 4:3 po samostatných nájazdoch, v ďalšom zápase sa tešili v Trenčíne na štadióne Pavla Demitru po výsledky 3:1, v domácom stretnutí proti Piešťanom vydolovali opäť dva body (2:1sn) a v piatkovom "mikulášskom" kole vyhrali v riadnom hracom čase proti Skalici 2:1, keď o víťazstve Martina rozhodol v 57. minúte odchovanec MHC, Tomáš Brcko. Tréner hostí Daniel Babka vyzdvihol po tomto dueli hlavne výkon brankára Jakuba Čecha: "V prvej tretine nám chýbal dôraz, a aj keď sme mali niekoľko sľubných príležitostí, koledovali sme si o gól. V zápase sme zahodili mnoho presiloviek, čo nás vyhodilo z rytmu. O našom víťazstve rozhodol najmä výkon brankára Čecha, ktorý sa vyznamenal najmä pri obrovskom tlaku hostí v tretej tretine."

HKM ZVOLEN"Bryndziari" sa v poslednom čase stretávajú so striedavou formou. Dokážu poraziť veľkého favorita a potom stratiť body s mužstvom, ktoré sa v tabuľke nachádza neďaleko od nich. Zvolen sa aktuálne nachádza na síce play off zaručujúcej 8. pozícii, ale s takýmto umiestením určite nie je žiadny Zvolenčan spokojný.
    Doterajšia tohtosezónna bilancia domácich je 12 výhier (3 po pp. alebo sn.) a 17 prehier (5 po pp. alebo sn.). Na konte majú 38 bodov s negatívnym skóre 70:75. Zvolenčania však ako jediní zo všetkých mužstiev nemajú ešte odohratý druhý duel proti našim mladíkom z HK Orange 20. Zverenci trénera Júliusa Šuplera striedajú lepšie výkony, či výsledky s horšími, čo potvrdzuje aj ich posledných 5 stretnutí. Najskôr brali 2 body po výhre v Skalici (3:2sn), potom prekvapujúco podľahli na svojom ľade Žiline (3:5). V ďalších zápasoch nastúpili proti mužstvám z prvej štvorky a boli pomerne úspešní. Pod Pustým hradom vyhrali nad Popradom (3:2sn), v košickej Steel aréne šokujúci nedovolili streliť ani gól domácim "Oceliarom" (1:0), ale v poslednom kole, v úvode štvrtej šestiny prehrali v Nitre po slabom a bezduchom výkone domácim "Mikulášom" 1:4. S výkonom v tomto zápase vôbec nebol spokojný ani domáci kouč Šupler: "Spravili sme veľa chýb a súper nás v každej časti prestrieľal. Nehrali sme disciplinovane ani kolektívne a vôbec nás nepotiahli skúsení hráči. Výborne zachytal Šimko, ktorý si za dnešný výkon zaslúži absolutórium. S výsledkom a hrou nie som spokojný." Dnes čaká Zvolen rozbehnutý súper z Turca, tak uvidíme, ako sa presadia zatiaľ často mlčiaci zvolenskí strelci.

Krásne nedeľné popoludnie prajem všetkým fanúšikom najrýchlejšej kolektívnej hry na svete – ľadového hokeja!

Ani sme sa nenazdali a máme tu druhú adventnú nedeľu. Predvianočný zhon je v plnom prúde, skúste sa však na chvíľku zastaviť a stráviť s nami čas pri online prenose z 29. kola našej najvyššej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy!

V "6- bodovom" zápase si dnes skrížia hokejky domáci uradujúci majster, HKM ZVOLEN a hosťujúci tím, MHC MOUNTFIELD MARTIN.

Skôr ako sa dostaneme k samotnému prenosu, priblížime si aktuálne dianie u oboch dnešných protagonistov.

HKm Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Juraško (C), Pokovič, Hertl, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Baláž, Brabenec (A), Peter Zuzin – Škvaridlo, Jurík (A), Ďaloga – Čanky, Bortňák, Mančák – Síkela, Fekiač Viktor, Lubor Zuzin

MHC Mountfield (Martin): Čech (Dzubina) – Nitriansky, Ďatelinka (A), Novotný (A), Perniš, Tupý, Brcko, Pacalaj, Pokorný – Markovič (C), Galamboš, Fujerík – Rožník, Jurášek, Klíma – Themár, Dírer, Cíger – Vlach, Šugár, Fillo

Rozhodca: Lauff, Bogdaň – Jobbágy, Kontšek.

Na ľade už korčuľuje rozhodcovská štvorica a všetci netrpezlivo čakajú na príchod hráčov oboch tímov.

Už sa tak deje, ako prví nastupujú na bojisko hokejisti HKM Zvolen počnúc Martinom Ďalogom!

Sú tam aj hostia z Martina, teraz si ešte vypočujeme tóny našej národnej hymny a môžme začať!

Domáca ultras skupina "Persona non grata" odpálila počas hymny krásnu a naozaj veľmi efektnú pyroshow! Zápas začína, bavme sa hokejom priatelia!

00:01

00:01
    Úvodné buly patrilo Martinčanom, ale tí hneď o puk prišli.

00:40
    Boje za bránkou Martina, ale rozhodca má puk stále vo výhľade a tak sa hra neprerušuje.

01:31
    Píska sa prihrávka rukou, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

02:14
    Milan Čanky sa výborne presadil cez martinskú obranu, ale Dalibor Bortňák nezachytil jeho prihrávku, veľká škoda pre domácich.

02:47
    Michal Fillo preveril pozornosť brankára Mareka Šimka, ten mal mierne problémy, ale nakoniec túto situáciu vyriešil priľahnutím puku.

03:11
    Prvá zvolenská formácia teraz zovrela Martinčanov v ich pásme, ale všetko sa to odohráva po rohoch, skade sa väčšinou góly nestrieľajú.

03:50
    Počas hry striedajú hráči oboch tímov a "Bryndziari" si následne nerozumeli v rozohrávke a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

04:18
    Na chvíľu sa zdržali vo svojom útočnom pásme aj hostia, ale bolo to ozaj len nachvíľu, zvolenská defenzíva zatiaľ pracuje dobre.

04:54
    Martin Ďaloga sa valil na brankára Čecha, ale nakoniec v jeho bráne končí sám hráč a nie puk!

05:30
    Andrej Thémar pomerne nebezpečne vystrelil švihom od modrej čiary, Šimko skrýva puk vo svojej výstroji.

05:56
    Matej Síkela sa efektnou kľučkou zbavil protihráča, ale vo finálnej fáze zakončovania zlyhal.

06:48
    Peter Galamboš sa dostal k puku v medzikruží, výborne vystrelil k pravej tyčke, ale Marek Šimko predvádza výborný zákrok vyrážačkou!

07:37
    Zápas zatiaľ nespĺňa extraligové kritériá a hráči sa ťažko presadzujú cez dobre prepracované obrany.

08:53
    Jakub Cíger sa dobre uvoľnil z rohu ihriska, dokázal aj vystreliť, opäť však zasiahol skvelý Šimko!

09:25
    Ďalšia dobrá šanca, tentokrát na strane domácich! Strelu Milana Čanky Jakub Čech zrazil len pred seba, tam bol dorážajúci Škvaridlo, ale netrafil puk tak ako chcel.

10:30
    Prečíslenie Zvolena! Peter Zuzin namiesto prihrávky volil radšej strelu, ktorá však bola nemastná – neslaná a brankár Čech s ňou nemal výraznejšie problémy.

11:25
    Som rád, že som to trošku zakríkol pred chvíľou, tempo stretnutia sa nám zvýšili a konečne vidíme aj nejaké šance.

12:19
    Hostia rozbiehajú ďalšiu útočnú akciu spoza svojej brány, ale nedostali sa ani po stredné pásmo.

13:03
    Momentálne sledujeme množstvo nepresností, všetko to vrcholí odpískaným zakázaným uvoľnením, hra sa presunie pred martinskú bránu.

13:45
    Nádherná individuálna akcia Dalibora Bortňáka, keď obišiel troch hráčov Martina, potom sa snažil puk zasunúť pomedzi Čechove betóny, ale ani z tejto obrovskej šance gól nepadol!

14:35
    Peter Hraško teraz spravil veľkú chybu, ale Marek Šimko zachránil situáciu.

15:23
    Strela Juraja Rožníka končí na ochrannej sieti.

15:41
    Martinčania si nerozumeli v rozohrávke a opäť z toho plynie zakázané uvoľnenie.

16:18
    Závar pred martinskou bránou, Jakub Čech to však všetko s prehľadom rieši prikrytím puku o ľad.

17:26
    Lukáš Klíma triafa pravú tyčku Šimkovej brány po strele z prvej z bezprostrednej blízkosti!

18:17
    Výborná prihrávka Kamila Brabenca na Petra Zuzina, puk z jeho hokejky tesne míňa pravú tyčku martinskej brány!

19:20
    Krásna súhra na jeden dotyk martinskej prvej formácie! Markovič našiel Galamboša, ale famózny zákrok predviedol zvolenský brankár Šimko! Brankári sú dnes naozaj oporami svojich tímov.

20:00

Skončila nám prvá tretina dnešného súboja! Videli sme podpriemernú hru, hlavne v prvej polovici tretiny. Potom sa nám to trošku rozbehlo, postupne pribudli šance na jednej aj druhej strane, ale všetky ostali nevyužité a tak máme stav po prvej tretine nerozhodný a bez gólov!

Ďalšia tretina začne približne o 17:45.

20:01

20:26
    Prvý útok druhej tretiny patrí Zvolenu, ale domáci to pokazili veľmi skoro.

21:21
    Zvolenčania sa previnili icingom, hra sa teda presúva pred Mareka Šimka.

21:45
    Nahodený puk na Jakuba Čecha, ten radšej puk prikryl na ľade lapačkou, aby zabránil prichádzajúcemu nebezpečenstvu.

22:21
    Hra sa odohráva prevažne v strednom pásme, dnes sa cez dobre prepracované obrany ťažko útočníkom presadzuje.

23:10
    Hostia teraz roztočili v obrannom pásme Zvolena pekný kolotoč, ale puk si posúvali len po rohoch ihriska.

24:07
    Táto časť hry pripomína prvú polovicu prvej tretiny, nevidíme žiadne šance, ba ani náznaky šancí.

24:58
    Peter Hraško si teraz vybavoval účty s Andrejom Themárom, ale ostalo to len v slovnej rovine.

25:07
    Tomáš Škvaridlo mohol ísť sám na Čecha, ale ocitol sa vo ofsajde a tak z toho nič opäť nič nebolo.

25:42
    Tomáš Škvaridlo sa prebojoval do útočného pásma, ale táto jeho strela sa skôr hodila k hráčovi zle trénovanej prípravky.

26:35
    Máme tu prvé vylúčenie stretnutia! Jaroslav Markovič dostáva dve minúty za sekanie a Zvolen bude mať výhodu presilovej hry.

27:04
    Zvolen už rozložil presilovkovú formáciu, zatiaľ je to však bez strely.

27:50
    Veľmi zlá presilovka domácich, ktorí si nevedia ani poriadne nahrať.

28:35
    Martin s piatimi hráčmi.

29:01
    Ján Mucha zlomil hokejku na modrej čiare, hostia sa zásluhou toho dostali do prečíslenia ale vyriešili ho priam až tragicky.

29:36
    Tomáš Škvaridlo sa obtočil okolo martinskej brány, stačilo puk už len zasunúť do prázdnej svätyne Jakuba Čecha, ale zvolenský útočník to nepochopiteľne nedokázal.

29:59
    Presilovku si budú mať možnosť zahrať aj Martinčania, Marek Šimko hákoval protihráča, trest si za neho odsedí Viktor Fekiač.

30:26
    Martinská presilovka netrvala dlho, Matej Dírer dostáva dve minúty za sekanie.

31:12
    V hre štyroch proti štyrom sa absolútne nič zaujímavé nedeje, z tohto hokeja bolia oči, pokiaľ sa nezatvárajú.

31:59
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi, začala sa ich krátka polminútová presilovka.

32:26
    MHC Mountfield s piatimi hráčmi, Zvolen sa ani nedostal do útočného pásma.

33:22
    Strela Jaroslava Hertla bola stečovaná mimo Čechovu bránu.

34:02
    Martin dal gól!
    Konečne tu máme prvý gól a Marek Šimko sa teraz musí poriadne červenať! Zvolenský brankár inkasuje po slabučkej strele ANDREJA THEMÁRA, keď mu puk prepadol cez lapačku a pomaličky sa dokotúlaľ do brány. Asistencia: Jakub Cíger.

34:35
    Zvolen dal gól!
    Netrvalo dlho a je vyrovnané! Odkliate je už aj kúzlo martinského, inak skvelo chytajúceho Jakuba Čecha! Strelu Jána Ťavodu tečoval nováčik vo zvolenskom drese, DALIBOR BORTŇÁK tečoval puk pomedzi betóny martinského gólmana! Asistencia: Ján Ťavoda.

35:16
    Pozrite sa na to! Nejak sa nám to rozbehlo, či? Kamil Brabenec sa výbornou kľučkou do forhendu uvoľnil v rohu ihriska, milimetrovou nahrávkou našiel úplne voľného TOMÁŠA ŠKVARIDLA a ten dával puk do prázdnej brány bezmocného Jakuba Čecha. Asistencia: Kamil Brabenec.

36:24
    Poviem Vám, už som myslel, že to dnes skončí v riadnom hracom čase bez gólov ale opak je chvalabohu pravdou! Verme, že tieto góly neboli dnes posledné.

37:25
    Domáci chytili druhý dych a snažia sa o strelenie tretieho gólu. Konečne sa nám to rozbehlo.

38:13
    Strela Juraja Rožníka bola zblokovaná jedným zo zvolenských obrancov.

38:41
    Po strele Jaroslava Hertla zazvonila konštrukcia hosťujúcej brány.

39:11
    Peter Hraško preveril pozornosť Jakuba Čecha strelou zo stredného pásma.

40:00

Skončila sa nám aj druhá tretina dnešného súboja!

Väčšia časť z nej nám priniesla veľmi zlý hokej, bez šancí, ale našťastie v posledných piatich minútach sa nám to rozbehlo tak so šancami ako aj s gólmi. Skóre otvoril kurióznym gólom hosťujúci Andrej Themár, netrvalo však dlho a domáci výsledok otočili vo svoj prospech po góloch Dalibora Bortňáka a Tomáša Škvaridla.

Ďalšia tretina začne približne o 18:29.

40:01

40:29
    Zvolenčania sa hneď v úvode usadili vo svojom útočnom pásme, ale veľa tam toho nevymysleli.

40:57
    Ale teraz tam toho vymysleli dosť a je z toho gól v sieti hostí! Zvolenčania to páli na Čecha z každe pozície, ten už bezradne ležal na ľade, nevedel kam skôr skočiť a MATEJ SÍKELA bol posledný ktorý sa dotkol puku pred gólom a tak je jeho autorom! Asistencie: Kamil Brabenec, Vladislav Baláž

41:40
    Všetci dobre vieme, že sa domácemu tímu neraz túto sezónu stalo, že v úvode tretej tretiny zvýšili priebežný stav na rozdiel dvoch gólov, ale stretnutie nedokázali doviesť do víťazného konca. Prelomia to "bryndziari" dnes, alebo sa hosťom podarí dostať duel aspoň do predĺženia?

43:12
    Zvolenčania pokračujú v aktivite zo záveru druhej tretiny a chcú definitívne rozhodnúť o osude stretnutia!

44:11
    Matej Dírer teraz podržal hokejku Milanovi Čankymu, ale rozhodcovská píšťalka mlčí.

45:00
    Píska sa zakázané uvoľnenie, previnili sa domáci hokejisti, a tak sa hra presúva pred Mareka Šimka.

45:43
    JAROSLAVA MARKOVIČA nechali zvolenskí hráči preniknúť z rohu ihriska až do priestoru medzi kruhmi a martinský hráč si našiel voľné miesto medzi betónmi Mareka Šimka a poslal puk pohodlne do jeho siete. Asistencia: Peter Galamboš.

46:20
    Dnešné stretnutie sleduje 1 185 divákov.

46:53
    Máme tu vzájomné vylúčenie! Za hostí je to Andrej Themár za vrazenie a za domácich zbytočne oplácal Ján Ťavoda a dostáva dve minúty za hrubosť.

47:51
    V hre štyroch proti štyrom sa zatiaľ nič významné nedeje.

48:30
    Dobrá strela Vladislava Baláža z ľavého kruhu len tesne míňa pravú tyčku martinskej brány!

48:53
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

49:29
    Obrovská šanca Petra Galamboša! Išiel sám na Šimka, spravil dobrý blafák do bekhendu, ale zakončil veľmi nepresne.

50:29
    Pekná prihrávka Milana Juríka zadovkou pred bránu Čecha, ale jeho úmysel nebol spoluhráčmi pochopený.

51:23
    Lukáš Klíma teraz pekne mieril puk pod vyrážačku Mareka Šimka, ale zvolenský brankár sa opäť vyznamenal.

52:02
    Obrovská radosť na riedko zaplnenom zvolenskom štadióne! Výborný zápas Kamila Brabenca, ktorý si pripisuje ďalšiu asistenciu a opäť bola z tej najvyššej kategórie a náročnosti! PETER ZUZIN doklepával puk už len do opustenej martinskej brány! Asistencie: Kamil Brabenec, Tomáš Škvaridlo.

53:14
    Jaroslav Markovič sa výborne uvoľnil, vystreliť však spomedzi kruhov už nestihol lebo bol faulovaný!

53:14
    Ján Mucha si odchádza sadnúť na dve minúty za hákovanie.

53:52
    Zvolenčania sa výborne bránia, hostia sa ešte ani nedostali do svojho útočného pásma.

54:20
    Teraz sú tam však už nasťahovaní a snažia sa niečo vymyslieť.

55:14
    Ostalo to však len pri snahe, Zvolen je už s piatimi hráčmi.

56:04
    Domáci teraz majú skvelo sformovaná defenzívu a Martin absolútne k ničomu nepúšťajú. Dnes to už "Bryndziari" asi udržia a zaknihujú si trojbodový zápis.

57:14
    Hostia sú nasťahovaní v obrannom pásme Zvolena, ale majú problémy sa vôbec dostať k nejakej strele.

57:58
    Máme tu druhé vzájomné vylúčenie dnešného zápasu. Za hostí si odchádza odsedieť trest Peter Galamboš a za domácich Milan Jurík. Obaja za údery. Martinský hráč si však odmietol sadnúť na trestnú lavicu a tak dostáva k dvojminútovému trestu, ďalšie dve minúty za zdržovanie hry a osobný desať minútový trest! Presilovku tak budú hrať domáci takmer do konca stretnutia.

58:25
    Výborná strela Michala Juraška končí na tyčke Čechovej brány!

59:00
    Posledná minúta dnešného stretnutia.

59:26
    Predsa len sa dnes bude ešte vylučovať a Zvolen bude hrať 34 sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Potrestaným je Andrej Themár.

59:38
    Bleskovo využitá početná výhoda domácich! Peter Zuzin vystrelil švihom z pravého kruhu, martinský brankár zrazil puk presne na hokejku TOMÁŠA ŠKVARIDLA a ten ho zasúval do prázdnej svätyne Jakuba Čecha. Asistencie: Peter Zuzin, Peter Hraško.

60:00

Skončil sa nám zápas vo Zvolene medzi domácim HKM a hosťami z Martina. Viac ako polovicu to bola pod Pustým hradom obrovská nuda, potom sa nám však zápas slušne rozbehol, videli sme šance aj pekné góly aj šarvátky a tak dnešnému zápasu nič nechýbalo.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemny zvyšok víkendu. (19:07:04)

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 35. Bortňák (Ťavoda), 36. Škvaridlo (Brabenec), 41. Síkela (Brabenec, Baláž), 53. Peter Zuzin (Brabenec, Škvaridlo), 60. Škvaridlo (Peter Zuzin, Hraško) – 35. Themár (Cíger), 46. Markovič (Galamboš)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Juraško (C), Pokovič, Hertl, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Baláž, Brabenec (A), Peter Zuzin – Škvaridlo, Jurík (A), Ďaloga – Čanky, Bortňák, Mančák – Síkela, Fekiač Viktor, Lubor Zuzin
    HK VITAR Martin: Čech (Dzubina) – Nitriansky, Ďatelinka (A), Novotný (A), Perniš, Tupý, Brcko, Pacalaj, Pokorný – Markovič (C), Galamboš, Fujerík – Rožník, Jurášek, Klíma – Themár, Dírer, Cíger – Vlach, Šugár, Fillo

Rozhodca: Lauff – Bogdaň, Jobbágy

Diváci: 1 185