Chabarovsk – Záhreb 4:3 (1:0 po s.n.) | Vladivostok – Dinamo Minsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Novokuzneck – S.Moskva 2:1 (po pr.)
Novosibirsk – Doneck 2:3 (kon.) | Lev – A. Mytišči 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 6:4 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavľ 5:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Amur Chabarovsk
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
KHL Medveščak Záhreb
Nedeľa 08.12.2013, 07:00 • KGU SZK Platinum-Arena • KHL

Tento zápas museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešnejší domáci celok! Timofei Šiškanov bol totiž ako jediný hráč úspešný v nájazdovom rozstrele a dokázal tak vybojovať pre domácich dva body! Hostia si napriek neúspechu v nájazdoch pripisujú aspoň bod. (09:38:01)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Amur Chabarovsk.

Ako jediný hráč uspel v nájazdoch domáci útočník TIMOFEI ŠIŠKANOV!

Ryan musel premeniť nájazd, ale hosťujúci hráč nebol úspešný! Jarvinen podržal domáci tím a je rozhodnuté!

Šiškanov začínal tretiu sériu domácich a bol úspešný! Po úspešnom blafáku už bez problémov prekonal Dekanicha! – 1:0.

Hugh Jessiman sa snažil poslať hostí do vedenia, no na jeho blafák Jarvinen nenaletel! – 0:0.

Ako druhý domáci hráč skúsil šťastie Jakub Petružálek. Ani najlepší strelec Chabarovsku neprekonal pozorného Dekanicha! – 0:0.

Charles Linglet začínal na druhej strane prvú sériu hostí, ale ani on nedokázal uspieť – 0:0.

Alexander Junkov začínal ako prvý domácu sériu, no jeho pokus Dekanich zneškodnil! – 0:0

Ako prví budú začínať domáci.

Samostatné nájazdy začínajú.

Rozhodnutie naprinieslo ani päťminútové predĺženie, v ktorom sme síce videli niekoľko sľubných šancí, no ani jedna neskončila gólom. Nasledujú teda nájazdy, v ktorých už padne definitívne určenie víťaza zápasu.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:50
    Hosťujúci hráči v záverečných momentoch predĺženia obliehajú bránku Jarvinena.

64:40
    Murley mohol rozhodnúť zápas, no Jarvinen si dal pozor.

63:55
    Krjukov sa proti Letangovi nepresadil, hosťujúci obranca odviedol skvelú prácu.

63:18
    Hra má počas predĺženia naozaj slušné tempo. Hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu.

62:48
    Petružálek nepríjemne napriahol od modrej čiary, ale Dekanich prekonaný nebol.

62:20
    Domáci rozbiehajú postupnú akciu od svojej bránky.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 18. Salcido, 55. Muršak (A. Loginov), 59. Tarasov (A. Loginov), rozh. náj. Šiškanov – 10. Ellison (Vesce), 37. Thomas (Popovic), 55. Vesce (Linglet)

Amur Chabarovsk: Jarvinen (Jeremin) – Salcido, Reese, V. Loginov, Ježov, A. Loginov, Bilalov, Terjajev – Korotkov, Junkov, Petružálek – Muršak, Stepanov, Šiškanov – Lugin, Orlov, Krjukov – Tarasov, Smurov, Klimčuk
    KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (Vasilević) – Martinovic, Katic, Klubertanz, Popovic, Švarný, Foster, Letang – Thomas, Ryan, Murley – Linglet, Cheechoo, Vesce – Nystrom, Ellison, Jessiman – Glumac, Murley, Bjorkstrand

Rozhodca: Bondar, Čerenkov – Pavlov, Sazonov

Diváci: 7 100