Petrohrad – Lev 0:0 (*16:30) | Novgorod – Viťaz 5:0 (kon.) | Kazaň – D. Moskva 3:2 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Viťaz Moskovská oblasť
Štvrtok 31.10.2013, 16:00KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (18:21:22)

Skončil sa zápas medzi Torpedom Nižnij Novgorod a Viťazom Podolsk, v ktorom domáci vyhrali suverénne 5:0. V tretej tretiny padli tri góly a o všetky sa postarali domáci. Najprv sa v 47. minúte presadil Paršin, v 50.minúte Galuzin a posledný zásah domácich pridal v 56. minúte Valentenko. Domáci si tak po hladkom víťazstve odnášajú 3 body, zatiaľ čo hostia odchádzajú na prázdno.

60:00

59:35
    Puk na hokejkách hostí, ale iba v ich obrannom pásme.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny a z veľkou pravdepodobnosťou aj zápasu. Domáci fanúšikovia už oslavujú.

57:40
    Hostia zakladajú ďalší útok spoza vlastnej brány, ale stretnutie sa už len dohráva a o výsledku už je rozhodnuté.

57:08
    Strela Afinogenova, ktorú Koval vyrazil na ochrannú sieť.

55:30
    Torpédo Novgorod dal gól!
    Hodgman potiahol puk do tretiny po pravej strane a krížnou nahrávkou našiel PAVELA VALENTENKA, ktorý strelou do odkrytej brány zvyšuje už na 5:0. Asistencia: Justin Hodgman.

53:50
    Afinogenov krúži s pukom v súperovej tretine a domáci obrancovia mu ho nedokážu zobrať. Ale chýba tomu strela alebo iné ohrozenie Kovalovej brány.

52:43
    Lisutin musel opäť zasahovať pred Hodgmanom, ktorý sa obtáčal okolo brány.

52:15
    Domáci držia súpera zavretého v tretine a roztáčajú útočný kolotoč.

51:40
    Hostia v snahe o rozbehnutie útočnej akcie, ale v strednom pásme úraduje fantastická obrana domácich.

50:33
    Oddychový čas domácich.

49:48
    VLADIMIR GALUZIN pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase a posiela svoj tím do vedenia 4:0. Bez asistencie.

49:00
    Na druhej strane to skúšal Klimenko, ale bezchybný Koval stále drží čisté konto.

48:00
    Krasnoslobodcev mohol pridať štvrtý gól, ale Lisutin bol pozorný.

46:02
    Domáci zvyšujú už na 3:0! Gólovo sa presadil DENIS PARŠIN. Bez asistencie.

45:12
    Domáci v plnom počte.

43:12
    Michajl Grigorjev dostáva 2 minúty za držanie. Hostia tak majú možnosť presilovej hry.

40:01

Skončila sa nám aj druhá tretina, v ktorej sme videli takmer do bodky podobný obraz, ako v tej prvej. Domáci dokázali zo svojho tlaku vyťažiť jeden gól a tak po 2 tretinách vyhrávajú 2:0.
    Tretia tretina začne približne o 17:42.

40:00

39:33
    Po vyhranom buly končí nastrelený puk za Lisutinom, no prvý sú pri ňom jeho spoluhráči.

39:23
    Smerom do útoku sa osmelili aj domáci, no zastavil ich hvizd pre postavenie mimo hry.

38:15
    Vhadzovať sa bude po ľavici Kovala.

38:02
    Začali sa posledné 2 minúty druhej tretiny.

37:40
    Hostia v týchto chvíľach dominujú, podarí sa im streliť kontaktný gól?

37:33
    Koval teraz hru radšej prerušil pred Afinogenovom, ktorý sa snažil natlačiť pred jeho bránu.

36:57
    Podolsk sa síce dostal do útočného pásma, no pri mantineli výborne zapracoval Denisov a získal puk pre svoj tím.

35:48
    Hostia si v rozohrávke nerozumeli, hra sa opäť presťahuje pred Lisutina.

35:30
    Pri prečíslení 3 na 2, sa snažil Immonen prihrať na šírku klziska Parshinovi, no puk končí iba v rohu klziska.

34:53
    Hra je teraz prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

36:30
    Puk je za bránou Viťazu, no majú ho na hokejkách jeho obrancovia.

33:55
    Už ale sledujeme klasický scenár, ako počas celého zápasu. Torpedo nasťahované v útočnom pásme. Uvidíme aj tretí gól v Lisutinovej sieti?

33:10
    Pri puku sú už hostia, síce sa snažili rýchlo zaútočiť, no o puk boli pripravený.

32:45
    Rýchly protiútok domácich a puk končí v Lisutinovej sieti. Pri prečíslení 2 na 1, dostal ideálnu prihrávku do prázdnej brány JARKKO IMMONEN. Asistencie:

32:05
    Koval chytá nahodený puk spoza modrej čiary. Hra je prerušená a nasleduje reklamná prestávka.

31:45
    Už je však aj po nej. Torpedo hrá s plným počtom hráčov.

31:33
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi a začína sa tak ich skrátená početná výhoda.

31:03
    Kolyomin dostal prihrávku na súperovej modrej čiare, no aj túto strelu zápästím brankár bez najmenších problémov chytá.

30:31
    Viťaz sa po dlhšom čase dostal z vlastnej tretiny, no puk posunul iba do stredného pásma.

30:08
    Do puku sa od modrej čiary oprel Denisov, jeho strela nebola vôbec zlá! Hosťujúci gólman chytá aj tento pokus.

29:57
    Immonen nahadzoval puk na Lisutina, ten ho drží a hru radšej prerušil.

29:43
    Počet síl na ľadovej ploche sa nám vyrovná. Za podrazenie v útočnom pásme je vylúčený Hodgman.

29:40
    Viťaz ihneď po buly posiela puk až ku Kovalovi.

29:33
    Na trestnú lavicu odchádza Mamin za hákovanie.

28:02
    Po reklamnej prestávke sme naspäť. Domáci sú nasťahovaný v útočnom a bude sa vylučovať!

27:01
    Domáci boli však teraz úspešnejší a puk končí v strednom pásme.

26:31
    Po vyhranom buly si úspešný zákrok pripisuje Koval, buly v jeho obrannom pásme sa tak zopakuje.

26:00
    Ospravedlňujem sa za krátky výpadok prenosu, ktorý bol spôsobený zlým internetovým pripojením, už by ale malo byť všetko v poriadku.

21:15
    Viťaz vyhadzuje puk cez všetky čiary, no ten smeruje na bránu Kovala.

20:43
    Torpedu sa tlačí do útoku a kombinuje v súperovej tretine, no k zakončeniu sa jeho hráči nedokážu dostať.

20:13
    Viťaz sa ubránil aj tejto oslabovke a hrá s piatimi hráčmi.

20:10
    Druhá tretina je zahájená, podobne ako v tej prvej boli na buly úspešný domáci hokejisti.

20:01

Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej sme videli veľmi rýchly hokej, s minimom prerušení. Skóre stretnutia dokázal otvoriť už v 1. minúte domáci Galuzin strelou z medzi kruhov. Domácim zatiaľ tento gól stačí na to, aby boli vo vedení.
    Druhá tretina začne približne o 16:49.

20:00

19:44
    A opäť! Viťaz hrá toto oslabenie veľmi dobre.

19:22
    Ten je aj teraz až pri Kovali, tak odtiaľ dá Torpedo gól iba veľmi ťažko.

18:55
    Immonen zatial puk do útočného pásme, tam počkaj na svojich spoluhráčov. No nebolo mu to nič platné, keďže o puk prišli.

18:33
    Domáci usadený v útočnom pásme, no k ich strele neprichádza.

18:12
    Bude sa ale vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci Golovkov, za zákrok na Zhorkova. Verdikt je jasný, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.

17:40
    Viťazu sa vôbec nedarí rozohrávka v dnešnom stretnutí. Teraz iba odovzdali puk svojmu súperovi, ten ho má ale vo vlastnej tretine.

17:05
    Domáci sa držia v útočnom pásme. Teraz to skúsil spoza brány Wolski, no Lisutin si bližšiu tyčku postrážil.

16:30
    Korolyov sa prezentoval peknou individuálnou akciou, síce s azbavil obrancu, no s pukom sa dostal mimo streleckého uhla.

15:50
    Pri puku hostia, no tí iba vyčkávajú za vlastnou bránou, kým im prídu na ľad čerstvé sily.

15:20
    Prebieha nám posledných 5 minút dnešného stretnutia. Stav je stále 1:0 v prospech domácich.

14:58
    K puku na modrej čiare sa dostal Selezňov, a jeho trvá rana končí až vo výstroji Kovala.

14:10
    Domáci síce vyhrali buly, no puk posunuli iba do stredného pásma.

13:54
    Obrovská šanca hostí na vyrovnanie! Shitikov sa dostal o odrazenému puku, obkorčuľoval bránu Kovala, už, už zasúval puk do prázdnej brány, no výborným zákrokom sa zaskvel domáci obranca.

13:30
    Domáci naslepo prihral pred bránu. K puku sa snažil dostať Imonen, no bol výborne bráneny. Stav tak zostáva nezmenený.

12:45
    Na druhej strane obkrúžil hosťujúcu bránu Potapov, no jeho prihrávka končí na konštrukcii Lisutinovej brány.

12:10
    Afinogenov sa snažil z otočky nahodiť puk na Kovala, ten ale zasahovať nemusel.

11:42
    Hra ja teraz prerušená, pre postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitli hostia.

11:20
    Svojim forčekom vyhnali Podolsk až za Lisutina.

10:50
    Pri puku sú hráči Viťaza, no nikam sa neponáhľajú, lepšie povedané, ani nemajú kadiaľ domáci výborne držia stredné pásmo.

10:10
    Immonen sa pekne preštrikoval až ku Lisutinovi, no v rozhodujúcej chvíli mu puk z hokejky skĺzol.

09:55
    Hietanen dostával dobrú prihrávku spoza brány, no spracovať ju nedokázal a tak puk končí v strednom pásme.

09:40
    Torpedo hrá svoju presilovku omnoho lepšie, ako jeho súper, no k ohrozeniu Lisutina zatiaľ neprichádza.

09:15
    V zápätí sa vylučuje na strane hostí. 2 minúty inkasuje Afinogenov za krosček.

08:02
    Belochvostikov posielal strieľanú prihrávku pred bránu, no tam nebol nik z jeho spoluhráčov. Puk končí v rohu klziska.

07:33
    Domáci zachytili rozohrávku súpera, no Parshin už následnú prihrávku nie. Ak by ju dokázal spracovať, rútil by sa sám na Lisutina.

07:17
    Galuzin mohol pridať druhý gól! Efektívne sa zbavil dvojice obrancov, no v rozhodujúcej chvíli stratil rovnováhu a tak zoči voči Lisutinovi neuspel. Hra je prerušená.

06:45
    Po zákroku Shitikova v strednom pásme, sa domáci fanúšikovia dožadujú vylúčenia. No hlavný rozhodca dal jasno na javo, že toto faul nebol.

06:10
    Teraz sa nám hrá dlhšiu dobu bez prerušenia. Puk je za bránou Kovala, no na hokejkách ho majú jeho spoluhráči.

05:30
    Viťaz sa smerom dopredu neponáhľa. V útočnom pásme si ani len nedokážu jeho hráči prihrať-

04:55
    Afinogenov sa snažil prihrať na obrancu, no ten jeho prudkú prihrávku nespracoval. Puk je za bránou hostí a obe mužstvá striedajú.

04:17
    Torpedo hrá s piatimi hráčmi.

03:50
    Golovkov nespracoval prihrávku spoza brány a tak sa ani nedostal k strele. Hostia sú však stále pri puku.

03:37
    Domáci sa však aj teraz oslobodzujú cez všetky čiary. Viťaz hrá svoju presilovku naozaj veľmi zle.

03:12
    Viťaz sa snažil usadiť v útočnom pásme nahodeným pukom, no ten Koval radšej pridržal a hru prerušil.

02:55
    Domáci sa však veľmi dobre bránia a zahrá si aj brankár hostí Lisutin.

02:16
    Na trestnú lavicu odchádza domáci Valentenko za krosček.

01:59
    Afinogenov nahodil puk za Kovalovu bránu, tam oň urputne bojujú obe mužstvá a bude sa vylučovať!

01:27
    Rýchly protiútoku Torpeda zastavil hvizd rozhodcu pre postavenie mimo hry.

01:19
    Ihneď po góle sa dopredu púšťajú aj hostia. Koval však strelu z pravej strany chytá a hru prerušuje.

00:35
    Domáci mali priam bleskový vstup do zápasu! Dobrú robotu odviedla celá prvá formácia Torpeda. Puk sa odrazil medzi kruhy, kde číhal VLADIMÍR GALUZIN a ten strelou z prvej nedal Lisutinovi šancu. Asistencie: Vjačeslav Kuljomin

00:08
    Stretnutie je zahájené. Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší doáci. Denisov ihneď nastreľuje puk na Lisutina, ten hru prerušuje.

00:01

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche. Práve znie ruská hymna, po nej sa stretnutie môže začať.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval – Hietanen, Bernackij, Chomickij, Valentěnko, Grigorjev, Denisov, Belochvostikov – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Hodgman, Krasnoslobodcev – Galuzin, Kuljomin, Kulakov – Potapov A., Tverdokhlebov, Potapov M.

Viťaz Podolsk: Lisutin (Ivančik) – Chafizullin, Malevič, Mezei, Selezňov, Golovkov, Pyett, Tatalin, Kudinov – Soloduchin, Koroljov, Rybakov – Klimenko, Šitikov, Kokšarov – Mamin, Rybin, Makejev – Hennessy, Afinogenov, Ivanov..

Vítam Vás pri stretnutí ruskej KHL. Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Torpedom Novgorod a Viťazom Podolsk. Priblížme si situáciu, v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred dnešným stretnutím.

HC TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD
    Domáce mužstvo je po 21 odohraných zápasoch, na veľmi dobrej 6. pozícii vo východnej konferencii zaručujúcu účasť v play off. V doterajšom priebehu jeho hráči získali 32 bodov. Ak by sme sa pozreli na Torpedu z hľadiska posledných výsledkov, tie sú naozaj veľmi vyrovnané. Z 5 zápasoch, remizovali 2 krát a zvyšné stretnutia okrem toho s Dynamom Minsk (3:0) vyhrali, alebo prehrali iba o 1 gól. Asi najväčšiu streleckú fazónu majú Wolski so Salminenom, keď z posledných 6 gólov Torpeda práve títo dvaja hráči strelili spolu 5.

VIŤAZ PODOLSK
    Hostia síce dokázali získať o 1 bod menej, ako ich dnešný súper, no to im v západnej konferencii stačí iba na 12. miesto. Ich forma z posledných zápasov je chváli hodná. Z 5 odohraných posledných zápasov prehrali iba v 1 prípade aj to po predĺžení na ľade Spartaku Moskva. Za povšimnutie stojí aj posledné stretnutie, ktoré Viťaz odohral na ľade Kazane, hoci prehrával už 3:0, dokázal stretnutie otočiť a nakoniec aj vyhrať 4:3, po samostatných nájazdoch. 2 krát sa v tom stretnutí presadil Korolyov, možno práve na tohoto hráča sa budú hostia v dnešnom stretnutí spoliehať.

Čaká nás teda určite zaujímavé, ale dovolím si tvrdiť, vyrovnané stretnutie, v prospech hostí hovorí aktuálna forma, no tá nič neznamená a o víťazovi sa rozhodne na ľade.
    Stretnutie začína o 16:00 stredoeurópskeho času.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:00.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 1. Galuzin (Kuljomin), 33. Immonen, 47. Paršin, 50. Galuzin, 56. Valentenko (Hodgman)

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Ivančik) – Chafizullin, Malevič, Mezei, Selezňov, Golovkov, Pyett, Tatalin, Kudinov – Soloduchin, Koroljov, Rybakov – Klimenko, Šitikov, Kokšarov – Mamin, Rybin, Makejev – Hennessy, Afinogenov, Ivanov.

Rozhodca: Gamalej, Sojn – Lazarev, Palej Jakov