Dortmund – Hannover 1:0 (kon.) | Bayern – Mainz 4:1 (kon.) | Brémy – Freiburg 0:0 (kon.)
Braunschweig – Schalke 2:3 (kon.) | Frankfurt – Norimberk 1:1 (kon.) | Hertha – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
Borussia Dortmund
1:0 (1:0)
Hannover 96
Sobota 19.10.2013, 15:30 • Signal Iduna Park • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.

Vítam Vás pri sledovaní 9. Kola Bundesligy. Dnes domáci Dortmund privíta na svojom ihrisku Hannover.

Dortmund sa po ôsmych odohratých zápasoch nachádza na 2. mieste v tabuľke. Za 6 výhier, 1 remízu a 1 prehru ma Dortmund na svojom konte 19 bodov. Momentálne stráca len 1 bod na vedúci Bayern Mníchov.

Pozrime sa na posledné 3 zápasy Dortmundu. V 6. kole sa Dortmund predstavil na ihrisku Norimbergu kde remízoval 1:1. Jediný gól v zápase strelil Marcel Schmelzer. O týždeň neskôr, v 7. kole, odohral Dortmund zápas na domácom ihrisku proti Freiburgu. Po dvoch góloch Reusa a Lewandowského pridal jeden gól aj Blaszczykowski a Dortmund vyhral ľahko 5:0. V 8. kole ale prišiel Dortmund o všetky body. Na ihrisku Borrusie Moenchengladbach prehral 2:0. Oba góly ale prišli po vylúčení Hummelsa v 80. minúte. Bola to prvá prehra Dortmundu v tejto sezóne.

Najlepším strelcom Dortumundu je aj nadalej Robert Lewandowski so 6 gólmi.

Hannover takisto odohral 8 stretnutí po ktorých sa nachádza na skvelom 5. mieste. Rovnako ako aj štvrtý Moenchengladbach, má Hannover na konte 13 bodov ktoré získal za 4 výhry, 1 remízu a 3 prehry.

Pozrime sa teda na posledné 3 zápasy Hannovru. V 6. Kole privítal Hannover na domácom trávniku Augsburg ktorý zdolal tesne 2:1. O víťazstve rozhodol v 89. minúte z penalty Szabolcz Huszti. V 7. kole cestoval Hannover do Leverkusenu kde prehral 2:0. V poslednom zápase na domácej pôde proti Herthe Berlín Hannover len remizoval 1:1.

Najlepším strelcom Hannovru je s tromi gólmi Szabolcz Huszti ktorý tímu zariadil posledné víťazstvo. Po dvoch góloch strelili Diouf a Sobiech.

Oba tímy teda mali v posledných troch zápasoch rovnakú bilanciu – 1 výhra, 1 remíza a 1 prehra.

Vzájomné zápasy v minulej sezóne:

07.10.2012 – Hannover 1:1 Dortmund
    02.03.2013 – Dortmund 3:1 Hannover

Dnešný zápas sa odohrá v Dortmundskom Signal Iduna Parku.

Základné informácie o štadióne:

Rok otvorenia: 1974
    Prestavaný: 2006
    Kapacita: 81 284 (sedenie a státie)
    Rozmery: 105 x 68 m

Zdroje obrázkov: wikipedia.sk , transfermarkt.de

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Durm, Papastathopoulos, Subotič, Grosskreutz – Sahin, Bender, Reus, Mkhitaryan, Aubameyang – Lewandowski
    Náhradníci: Langerak, Blaszczykowski, Gunter, Hofmann, Kirch, Schieber, Schmelzer

Hannover 96: Zieler – Pocognoli, Schulz, Marcelo, Sakai – Prib, Sane, Andreasen, Stindl – Huszti, Sobiech
    Náhradníci: Miller, Bittencourt, Hoffmann, Kadah, Nikci, Schlaudraff, Schmiedebach.

1
    Prvá akcia domácich, obrana hostí odvracia loptu na autové vhadzovanie.

1
    Sahin vystrelil z pred šestnástky, Zieler chytá do náručia.

2
    Sahinovú nepresnú prihrávku zastavil jeden z hráčov hostí. Pri lopte ale znovu domáci.

2
    Aubameyangov center bol príliš dlhý a obrana hostí vyváža loptu preč zo šestnástky.

3
    Pocognoli nepresnou prihrávkou odovzdal loptu Dortmundu.

4
    Sakai fauluje domáceho hráča a Dortmund bude kopať penaltu!

4
    Sakai navyše dostáva žltú kartu.

4
    Dortmund dal gól! MARCO REUS poslal loptu do ľavej strany. Zieler síce stranu vystihol ale na Reusovú strelu nemal šancu. Dortmund vedie 1:0.

5
    Grosskreutzov center chytá Zieler.

6
    Sobiechová prihrávka mieri mimo ihriska. Weidenfeller bude vykopávať.

6
    Mkhitaryan sa snažil vysunúť Lewandowského. Schulz ale nahrávku vystihol.

7
    Sobiech pred šestnástkou súpera fauloval Sahina. Za faul si vyslúžil žltú kartu.

8
    Celkom zlý štart do zápasu pre Hannover. Inkasovaný gól a dve žlté karty už v ôsmej minúte.

9
    Ďalší nepresný center. Prib sa snažil nájsť niekoho v šestnástke súpera ale loptá leti mimo hraciu plochu.

9
    Rohový kop pre Dortmund.

10
    Reusov rohový kop z pravej strany odvrátila obrana Hannovru. K lopte sa za šestnástkou dostal Durm a skúsil z voleja vystreliť. Jeho pokus letí nad.

11
    Schulzov center letí mimo. Vhadzovanie pre Dortmund.

12
    Stindl odvracia loptu na roh.

12
    Rohový kop hostia odvrátili. Momentálne sa snažia o útočnú akciu.

13
    Stindl prihral loptu Sobiechovi. Ten vystrelil a Weidenfeller chytá.

15
    Pri lopte je Dortmund. Hráči hostí ich teraz vôbec k ničomu nepúšťajú.

15
    Lewandowski dostal prihrávku za obranu. Zieler vybehol mimo šestnástky a loptu odkopáva.

16
    Mkhitaryan fauloval Saneho v strede ihriska. Pri lopte hostia.

18
    Do útoku sa dostal aj Hannover. Prib dostal loptu na ľavej strane, prihral do šestnástky ale tam nikto nebol.

19
    Hannover sa po inkasovanom góle pomerne rýchlo spamätal. Domácich k ničomu nepúšťa a snaží sa o vyrovnanie.

20
    Hlavný rozhodca teraz dohovára Lewandowskému a Marcelovi ktorý sa dostali do menšieho konfliktu.

22
    Dortmund bude vhadzovať na polovici súpera.

22
    Lewandowski sa k šestnástke dostal k lopte. Prihral na Reusa a jeho rana letela do jedného z obrancov. Rohový kop pre domácich.

23
    Subotičová hlavička letí mimo brány.

24
    Sobiech v súboji s Papastathopoulusom fauluje. Lopta pre domácich.

25
    Aubameyanogvú prihrávku chytá brankár hostí.

26
    Ďalší faul v strede ihriska. Tentokrát má loptu Hannover.

27
    Mkhitaryan fauluje Stindla. Ďalší voľný kop pre hostí.

28
    Momentálne sa lopta pohybuje v strede ihriska.

29
    Aubameyang zatiahol loptu na pravú stranu. Snažil sa obhodiť si Sakaia ale ten mu loptu čistým sklzom zobral.

30
    Andreasenová strela zblokovaná na roh.

30
    Stindlov center z ľavej strany letí do rúk Weidenfellera.

31
    Center na Lewandowského chytá Zieler.

32
    Sane dostáva žltú kartu za faul na Reusa. Priamy kop z dobrej pozície pre Dortmund.

33
    Reus zahral priamy kop. Svoju strelu mieril na ľavý horný roh. Zieler loptu chytá.

34
    Za polovicou ihriska fauluje Subotič. Priamy kop bude zahrávať aj Hannover.

35
    Weidenfeller boxuje Pribov center.

37
    Útočný faul Mkhitaryana pri rohovej zástavke.

37
    Lewandowski vysúval Mkhitaryana. Jeho prihrávku chytá Zieler.

38
    Popastathopoulos fauluje v strede ihriska.

39
    Teraz si zahral aj hlavný rozhodca ktorý "odhlavičkoval" Mkhitaryanovú prihrávku hlavou.

41
    Reusa v šestnástke odzbrojil o loptu jeden z obrancov. Roh pre Dortmund.

41
    Roh zahratý nakrátko. Reus prihral Grosskreutzovi, ne jeho center si naskočil Popastathopoulos ale jeho hlavičkový pokus mieri vedľa ľavej tyče.

41
    Sakai sa z pravej strany dostal do šestnástky. Prihrával pred bránu ale jeho prihrávka bola zblokovaná a Dortmund lopty vyváža preč.

43
    Prib sa dostal do šestnástky. Už išiel strielať ale skvele zabojoval Bender a o loptu ho odzbrojil.

45
    Sobiechová slabá strela z ľavej strany nenarobila Weidenfellerovi žiadne problémy.

45
    Prvý polčas sa bude predlžovať o jednú minútu.

45+1
    Sahin sa z pred šestnástky odhodlal k strele. Zieler jeho pokus len vyrazil pred seba. Do dorážky sa dostával Lewandowski ale Zieler mu ukradol loptu.

Prvý polčas skončil.

Po prvom polčase vyhráva Dortmund 1:0. V 4. minúte v šestnástke fauloval Sakai a Dortmund zahrával pokutový kop. K lopte sa postavil Reus a prekonal brankára hostí. V dalšom priebehu zápasu sme vážnejšie šance nevideli.

Hráči sa vracajú na hraciu plochu. Druhý polčas o chvíľu začne.

Ešte dodáme informáciu ktorá poteší hlavne fanúšikov Dortmundu. Bayern Mníchov po polčase prehráva doma z Mainzom 0:1. Dortmund je momentálne v tabuľke prvý.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Hostia cez polčas striedali. Pocognoli dnes končí, namiesto neho prichádza Bittencourt.

47
    Sobiech zo zadu trafil Durma do stehna. Durm trochu kríva ale pokračuje v hre.

47
    Domáci vhadzujú.

48
    Grosskreutzov nepodarený center letí za bránu.

49
    Hannover momentálne drží loptu na svojej polovici.

50
    Aubameyangov center odvracia obrana Hannovru.

50
    Následne aj další.

50
    Aubameyang prudko vystrelil z pravej strany. Jeho pokus letí mimo.

52
    Center z ľavej strany trafil Sobiech ľavou nohou z prvej. Jeho pokus letí nad.

53
    Saneho pokus letí vysoko nad.

54

54
    Po rohovom kope zakončoval hlavou Subotič. Jeho pokus opäť nepresný.

55
    Mkhitaryan spracoval loptu, hodil si ju a ľavej strany prudko vystrelil. Zieler vyráža na roh.

56
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich a Sakai vykopáva loptu z bránkovej čiary!

56
    Prib sa dostal do zakončenie. Z ľavej strany vyslal prudkú strelu a Weideneller vyráža.

57
    Huszti prihral na voľného Andreasena. Jeho pokus letí tesne mimo pravej tyče.

58
    Sobiech v bežeckom súboji so Subotičom. Domáci obranca bol rýchlejší a loptu odvracia.

59
    Andreasen prihral do šestnástky na dvoch spoluhráčov. Tí sa nedohodli že kto zakončí a obrana domácich odkopáva loptu daleko preč.

59
    Center do šestnástky Hannovru nikto netrafil.

60
    Durm vybojoval rohový kop.

60
    Na Sahinov rohový kop z ľavej strany si najlepšie naskočil Lewandowski. Jeho hlavička letí len do rúk Zielera.

62
    Bittencourt skúsil strelu z pravej strany. Weidenfeller chytá.

62
    Aubameyang sa dostal ku strele. Jeho pokus ku ľavej tyči ešte tečoval jeden obranca lýtkom. Roh pre Dortmund.

63
    V záklone hlavičkoval Bender. Jeho hlavička bola neúspešná.

64
    Huszti sa v šestnástke obtočil obrancu domácich. Snažil sa dostať ešte do zakončenia ale loptu mu zobral Weidenfeller.

66
    V zápase končí zatiaľ jediný strelec gólu, Reus, namiesto neho prichádza Blaszczykowski.

67
    Blaszczykowski hned po príchode na ihrisko ostáva ležať na tráve po tvrdom súboji a následnom dopade na rameno.

68
    Hrá sa dalej. Zdá sa že Blaszczykowski je v poriadku.

68
    Striedajú aj hostia. Sobiecha vystriedal Kadah.

71
    Pri lopte sú hráči Hannovru ktorý sa snažia o vyrovnanie.

72
    Marcelo fauluje v strede ihriska.

73
    Následne fauluje Huszti.

74
    Vidíme veľa nepresností na oboch stranách.

75
    Huszti prenikal do šestnástky. Popastathopoulos ho zastavil lakťom ale rozhodca nepíska.

76
    Domáci sa dostávali do prečíslenia. Mkhitaryanová nepresná prihrávka zastavila celú akciu.

77
    Posledné striedanie hostí. Z ihriska odchádza Sakai, namiesto neho prišiel Schlaudraff.

79
    Schlaudraff prihrával do šestnástky na Bittercourta. Domáci posielajú loptu preč zo šestnástky.

80
    Striedanie domácich. Z ihriska odchádza Mkhitaryan, na ihrisko prichádza Hofmann.

81
    Pri lopte Hannover. Za svoju aktivitu v druhom polčase by si vyrovnávajúci gól určite zaslúžil.

81
    Skoro sa ho dočkal. Kadahovú prudkú strelu Weidenfeller len vyráža! Veľká škoda pre Hannover.

83
    Blaszczykowski pomaly postupoval s loptou ku šestnástke súpera. Hráči Hannovru ho o loptu obrali.

85
    Vysunutie Aubameyanga. V poslednej chvíli zapracoval jeden z obrancov hostí a posiela loptu na rohový kop.

86
    Hannovru ostáva približne 5 minút na vyrovnanie.

87
    Aubameyang sa dostával do zakončenia ale nakoniec bol v ofsajde.

88
    Rozhodca chvíľu váhal ale nakoniec zapískal faul proti Dortmundu.

88
    Na center do šestnástky Dortmundu nikto nedočiahol. Weidenfeller bude vykopávať.

90
    Hrá sa posledná minúta zápasu. Uvidíme koľko minút rozhodca nastaví.

90
    Hofmann faulovaný pred šestnástkou súpera. Priamy kop pre Dortmund.

90
    Hofmann samozrejme ostáva na trávniku ležať najdlhšie ako to ide.

90+1
    Posledné striedanie domácich. Aubameyanga vystriedal Schieber.

90+1
    Rozhodca nadstavil 3 minúty.

90+2
    Hráči Hannovru nasťahovaný na polovici súpera.

90+3
    Najprv bol Huszti pravdepodobne faulovaný v šestnástke súpera. Hralo sa dalej. Dortmund sa dostal do protiútoku 2 na 1. Hofmann prihrával na Lewandowského ale prihrávku zastavil posledný obranca.

90+3
    Dortmund bude zahrávať priamy kop z výhodnej pozície.

90+3
    Nie som si istý za čo brankár domácich dostal žltú kartu ale zrejme za to čo sa predtým stalo v šestnástke domácich.

90+3
    Schieberovú ranu z priameho kopu Zieler chytá.

Dortmund nakoniec vyhral 1:0 gólom Reusa v 4. minúte zápasu. V druhom polčase bol lepším tímom určite hosťujúci Hannover ale vyrovnať sa im nepodarilo. Dortmund tak vyhráva 1:0 a pripisuje si 3 body. Odomňa je to všetko, prajem pekný zvyšok večera. (17:24:08)