Dortmund – Hannover 1:0 (kon.) | Bayern – Mainz 4:1 (kon.) | Brémy – Freiburg 0:0 (kon.)
Braunschweig – Schalke 2:3 (kon.) | Frankfurt – Norimberk 1:1 (kon.) | Hertha – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
Borussia Dortmund
1:0 (1:0)
Hannover 96
Sobota 19.10.2013, 15:30 • Signal Iduna Park • Nemecká Bundesliga

Dortmund nakoniec vyhral 1:0 gólom Reusa v 4. minúte zápasu. V druhom polčase bol lepším tímom určite hosťujúci Hannover ale vyrovnať sa im nepodarilo. Dortmund tak vyhráva 1:0 a pripisuje si 3 body. Odomňa je to všetko, prajem pekný zvyšok večera. (17:24:08)

90+3
    Schieberovú ranu z priameho kopu Zieler chytá.

90+3
    Nie som si istý za čo brankár domácich dostal žltú kartu ale zrejme za to čo sa predtým stalo v šestnástke domácich.

90+3
    Dortmund bude zahrávať priamy kop z výhodnej pozície.

90+3
    Najprv bol Huszti pravdepodobne faulovaný v šestnástke súpera. Hralo sa dalej. Dortmund sa dostal do protiútoku 2 na 1. Hofmann prihrával na Lewandowského ale prihrávku zastavil posledný obranca.

90+2
    Hráči Hannovru nasťahovaný na polovici súpera.

90+1
    Rozhodca nadstavil 3 minúty.

90+1
    Posledné striedanie domácich. Aubameyanga vystriedal Schieber.

90
    Hofmann samozrejme ostáva na trávniku ležať najdlhšie ako to ide.

90
    Hofmann faulovaný pred šestnástkou súpera. Priamy kop pre Dortmund.

90
    Hrá sa posledná minúta zápasu. Uvidíme koľko minút rozhodca nastaví.

88
    Na center do šestnástky Dortmundu nikto nedočiahol. Weidenfeller bude vykopávať.

88
    Rozhodca chvíľu váhal ale nakoniec zapískal faul proti Dortmundu.

87
    Aubameyang sa dostával do zakončenia ale nakoniec bol v ofsajde.

86
    Hannovru ostáva približne 5 minút na vyrovnanie.

85
    Vysunutie Aubameyanga. V poslednej chvíli zapracoval jeden z obrancov hostí a posiela loptu na rohový kop.

83
    Blaszczykowski pomaly postupoval s loptou ku šestnástke súpera. Hráči Hannovru ho o loptu obrali.

81
    Skoro sa ho dočkal. Kadahovú prudkú strelu Weidenfeller len vyráža! Veľká škoda pre Hannover.

81
    Pri lopte Hannover. Za svoju aktivitu v druhom polčase by si vyrovnávajúci gól určite zaslúžil.

80
    Striedanie domácich. Z ihriska odchádza Mkhitaryan, na ihrisko prichádza Hofmann.

79
    Schlaudraff prihrával do šestnástky na Bittercourta. Domáci posielajú loptu preč zo šestnástky.

77
    Posledné striedanie hostí. Z ihriska odchádza Sakai, namiesto neho prišiel Schlaudraff.

76
    Domáci sa dostávali do prečíslenia. Mkhitaryanová nepresná prihrávka zastavila celú akciu.

75
    Huszti prenikal do šestnástky. Popastathopoulos ho zastavil lakťom ale rozhodca nepíska.

74
    Vidíme veľa nepresností na oboch stranách.

73
    Následne fauluje Huszti.

72
    Marcelo fauluje v strede ihriska.

71
    Pri lopte sú hráči Hannovru ktorý sa snažia o vyrovnanie.

68
    Striedajú aj hostia. Sobiecha vystriedal Kadah.

68
    Hrá sa dalej. Zdá sa že Blaszczykowski je v poriadku.

67
    Blaszczykowski hned po príchode na ihrisko ostáva ležať na tráve po tvrdom súboji a následnom dopade na rameno.

66
    V zápase končí zatiaľ jediný strelec gólu, Reus, namiesto neho prichádza Blaszczykowski.

64
    Huszti sa v šestnástke obtočil obrancu domácich. Snažil sa dostať ešte do zakončenia ale loptu mu zobral Weidenfeller.

63
    V záklone hlavičkoval Bender. Jeho hlavička bola neúspešná.

62
    Aubameyang sa dostal ku strele. Jeho pokus ku ľavej tyči ešte tečoval jeden obranca lýtkom. Roh pre Dortmund.

62
    Bittencourt skúsil strelu z pravej strany. Weidenfeller chytá.

60
    Na Sahinov rohový kop z ľavej strany si najlepšie naskočil Lewandowski. Jeho hlavička letí len do rúk Zielera.

60
    Durm vybojoval rohový kop.

59
    Center do šestnástky Hannovru nikto netrafil.

59
    Andreasen prihral do šestnástky na dvoch spoluhráčov. Tí sa nedohodli že kto zakončí a obrana domácich odkopáva loptu daleko preč.

58
    Sobiech v bežeckom súboji so Subotičom. Domáci obranca bol rýchlejší a loptu odvracia.

57
    Huszti prihral na voľného Andreasena. Jeho pokus letí tesne mimo pravej tyče.

56
    Prib sa dostal do zakončenie. Z ľavej strany vyslal prudkú strelu a Weideneller vyráža.

56
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich a Sakai vykopáva loptu z bránkovej čiary!

55
    Mkhitaryan spracoval loptu, hodil si ju a ľavej strany prudko vystrelil. Zieler vyráža na roh.

54
    Po rohovom kope zakončoval hlavou Subotič. Jeho pokus opäť nepresný.

54
    Rohový kop pre Dortmund.

53
    Saneho pokus letí vysoko nad.

52
    Center z ľavej strany trafil Sobiech ľavou nohou z prvej. Jeho pokus letí nad.

50
    Aubameyang prudko vystrelil z pravej strany. Jeho pokus letí mimo.

50
    Následne aj další.

50
    Aubameyangov center odvracia obrana Hannovru.

49
    Hannover momentálne drží loptu na svojej polovici.

48
    Grosskreutzov nepodarený center letí za bránu.

47
    Domáci vhadzujú.

47
    Sobiech zo zadu trafil Durma do stehna. Durm trochu kríva ale pokračuje v hre.

46
    Hostia cez polčas striedali. Pocognoli dnes končí, namiesto neho prichádza Bittencourt.

46
    Začal druhý polčas.

Ešte dodáme informáciu ktorá poteší hlavne fanúšikov Dortmundu. Bayern Mníchov po polčase prehráva doma z Mainzom 0:1. Dortmund je momentálne v tabuľke prvý.

Hráči sa vracajú na hraciu plochu. Druhý polčas o chvíľu začne.

Po prvom polčase vyhráva Dortmund 1:0. V 4. minúte v šestnástke fauloval Sakai a Dortmund zahrával pokutový kop. K lopte sa postavil Reus a prekonal brankára hostí. V dalšom priebehu zápasu sme vážnejšie šance nevideli.

Prvý polčas skončil.

45+1
    Sahin sa z pred šestnástky odhodlal k strele. Zieler jeho pokus len vyrazil pred seba. Do dorážky sa dostával Lewandowski ale Zieler mu ukradol loptu.

45
    Prvý polčas sa bude predlžovať o jednú minútu.

45
    Sobiechová slabá strela z ľavej strany nenarobila Weidenfellerovi žiadne problémy.

43
    Prib sa dostal do šestnástky. Už išiel strielať ale skvele zabojoval Bender a o loptu ho odzbrojil.

41
    Sakai sa z pravej strany dostal do šestnástky. Prihrával pred bránu ale jeho prihrávka bola zblokovaná a Dortmund lopty vyváža preč.

41
    Roh zahratý nakrátko. Reus prihral Grosskreutzovi, ne jeho center si naskočil Popastathopoulos ale jeho hlavičkový pokus mieri vedľa ľavej tyče.

41
    Reusa v šestnástke odzbrojil o loptu jeden z obrancov. Roh pre Dortmund.

39
    Teraz si zahral aj hlavný rozhodca ktorý "odhlavičkoval" Mkhitaryanovú prihrávku hlavou.

38
    Popastathopoulos fauluje v strede ihriska.

37
    Lewandowski vysúval Mkhitaryana. Jeho prihrávku chytá Zieler.

37
    Útočný faul Mkhitaryana pri rohovej zástavke.

35
    Weidenfeller boxuje Pribov center.

34
    Za polovicou ihriska fauluje Subotič. Priamy kop bude zahrávať aj Hannover.

33
    Reus zahral priamy kop. Svoju strelu mieril na ľavý horný roh. Zieler loptu chytá.

32
    Sane dostáva žltú kartu za faul na Reusa. Priamy kop z dobrej pozície pre Dortmund.

31
    Center na Lewandowského chytá Zieler.

30
    Stindlov center z ľavej strany letí do rúk Weidenfellera.

30
    Andreasenová strela zblokovaná na roh.

29
    Aubameyang zatiahol loptu na pravú stranu. Snažil sa obhodiť si Sakaia ale ten mu loptu čistým sklzom zobral.

28
    Momentálne sa lopta pohybuje v strede ihriska.

27
    Mkhitaryan fauluje Stindla. Ďalší voľný kop pre hostí.

26
    Ďalší faul v strede ihriska. Tentokrát má loptu Hannover.

25
    Aubameyanogvú prihrávku chytá brankár hostí.

24
    Sobiech v súboji s Papastathopoulusom fauluje. Lopta pre domácich.

23
    Subotičová hlavička letí mimo brány.

22
    Lewandowski sa k šestnástke dostal k lopte. Prihral na Reusa a jeho rana letela do jedného z obrancov. Rohový kop pre domácich.

22
    Dortmund bude vhadzovať na polovici súpera.

20
    Hlavný rozhodca teraz dohovára Lewandowskému a Marcelovi ktorý sa dostali do menšieho konfliktu.

19
    Hannover sa po inkasovanom góle pomerne rýchlo spamätal. Domácich k ničomu nepúšťa a snaží sa o vyrovnanie.

18
    Do útoku sa dostal aj Hannover. Prib dostal loptu na ľavej strane, prihral do šestnástky ale tam nikto nebol.

16
    Mkhitaryan fauloval Saneho v strede ihriska. Pri lopte hostia.

15
    Lewandowski dostal prihrávku za obranu. Zieler vybehol mimo šestnástky a loptu odkopáva.

15
    Pri lopte je Dortmund. Hráči hostí ich teraz vôbec k ničomu nepúšťajú.

13
    Stindl prihral loptu Sobiechovi. Ten vystrelil a Weidenfeller chytá.

12
    Rohový kop hostia odvrátili. Momentálne sa snažia o útočnú akciu.

12
    Stindl odvracia loptu na roh.

11
    Schulzov center letí mimo. Vhadzovanie pre Dortmund.

10
    Reusov rohový kop z pravej strany odvrátila obrana Hannovru. K lopte sa za šestnástkou dostal Durm a skúsil z voleja vystreliť. Jeho pokus letí nad.

9

9
    Ďalší nepresný center. Prib sa snažil nájsť niekoho v šestnástke súpera ale loptá leti mimo hraciu plochu.

8
    Celkom zlý štart do zápasu pre Hannover. Inkasovaný gól a dve žlté karty už v ôsmej minúte.

7
    Sobiech pred šestnástkou súpera fauloval Sahina. Za faul si vyslúžil žltú kartu.

6
    Mkhitaryan sa snažil vysunúť Lewandowského. Schulz ale nahrávku vystihol.

6
    Sobiechová prihrávka mieri mimo ihriska. Weidenfeller bude vykopávať.

5
    Grosskreutzov center chytá Zieler.

4
    Dortmund dal gól! MARCO REUS poslal loptu do ľavej strany. Zieler síce stranu vystihol ale na Reusovú strelu nemal šancu. Dortmund vedie 1:0.

4
    Sakai navyše dostáva žltú kartu.

4
    Sakai fauluje domáceho hráča a Dortmund bude kopať penaltu!

3
    Pocognoli nepresnou prihrávkou odovzdal loptu Dortmundu.

2
    Aubameyangov center bol príliš dlhý a obrana hostí vyváža loptu preč zo šestnástky.

2
    Sahinovú nepresnú prihrávku zastavil jeden z hráčov hostí. Pri lopte ale znovu domáci.

1
    Sahin vystrelil z pred šestnástky, Zieler chytá do náručia.

1
    Prvá akcia domácich, obrana hostí odvracia loptu na autové vhadzovanie.

1
    Úvodný výkop mali domáci futbalisti.

1
    Stretnutie práve začalo.

-2
    Hráči už nastupujú na ihrisko.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Durm, Papastathopoulos, Subotič, Grosskreutz – Sahin, Bender, Reus, Mkhitaryan, Aubameyang – Lewandowski
    Náhradníci: Langerak, Blaszczykowski, Gunter, Hofmann, Kirch, Schieber, Schmelzer

Hannover 96: Zieler – Pocognoli, Schulz, Marcelo, Sakai – Prib, Sane, Andreasen, Stindl – Huszti, Sobiech
    Náhradníci: Miller, Bittencourt, Hoffmann, Kadah, Nikci, Schlaudraff, Schmiedebach.

Dnešný zápas sa odohrá v Dortmundskom Signal Iduna Parku.

02.03.2013 – Dortmund 3:1 Hannover

Oba tímy teda mali v posledných troch zápasoch rovnakú bilanciu – 1 výhra, 1 remíza a 1 prehra.

Hannover takisto odohral 8 stretnutí po ktorých sa nachádza na skvelom 5. mieste. Rovnako ako aj štvrtý Moenchengladbach, má Hannover na konte 13 bodov ktoré získal za 4 výhry, 1 remízu a 3 prehry.

Pozrime sa teda na posledné 3 zápasy Hannovru. V 6. Kole privítal Hannover na domácom trávniku Augsburg ktorý zdolal tesne 2:1. O víťazstve rozhodol v 89. minúte z penalty Szabolcz Huszti. V 7. kole cestoval Hannover do Leverkusenu kde prehral 2:0. V poslednom zápase na domácej pôde proti Herthe Berlín Hannover len remizoval 1:1.

Najlepším strelcom Hannovru je s tromi gólmi Szabolcz Huszti ktorý tímu zariadil posledné víťazstvo. Po dvoch góloch strelili Diouf a Sobiech.

Dortmund sa po ôsmych odohratých zápasoch nachádza na 2. mieste v tabuľke. Za 6 výhier, 1 remízu a 1 prehru ma Dortmund na svojom konte 19 bodov. Momentálne stráca len 1 bod na vedúci Bayern Mníchov.

Pozrime sa na posledné 3 zápasy Dortmundu. V 6. kole sa Dortmund predstavil na ihrisku Norimbergu kde remízoval 1:1. Jediný gól v zápase strelil Marcel Schmelzer. O týždeň neskôr, v 7. kole, odohral Dortmund zápas na domácom ihrisku proti Freiburgu. Po dvoch góloch Reusa a Lewandowského pridal jeden gól aj Blaszczykowski a Dortmund vyhral ľahko 5:0. V 8. kole ale prišiel Dortmund o všetky body. Na ihrisku Borrusie Moenchengladbach prehral 2:0. Oba góly ale prišli po vylúčení Hummelsa v 80. minúte. Bola to prvá prehra Dortmundu v tejto sezóne.

Najlepším strelcom Dortumundu je aj nadalej Robert Lewandowski so 6 gólmi.

Vítam Vás pri sledovaní 9. Kola Bundesligy. Dnes domáci Dortmund privíta na svojom ihrisku Hannover.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:30.