Buffalo – Vancouver 0:3 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa Bay – Minnesota 3:1 (kon.)
Florida – Boston 2:3 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 5:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.)
Nashville – LA Kings 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – San Jose 4:3 (1:0 po s.n.) | Colorado – Detroit 2:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Pittsburgh Penguins
cz Piatok 18.10.2013, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a přeji příjemné prožití posledního pracovního dne. (03:46:59)

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je to definitivní. Pittsburgh dnes vyhraje. Po rychlých třech přihrávkách trefuje JEVGENIJ MALKIN odkrytou klec a dává definitivní tečku dnešnímu utkání – 1:4. Asistence: Craig Adams, Sidney Crosby.

59:35
    Hraje se ve středním pásmu.

59:20
    Crosby se pokusil trefit odkrytou klec, to se mu nepovedlo a je z toho zakázané uvolnění.

59:13
    Voráček těsně minul.

59:01
    Domácí hrají v šesti, Mason na střídačce.

58:50
    Voráček perfektně nahrál před branku na Simmondse, ten znovu v obrovské šanci Fleuryho nepřekonal.

58:00
    Běží poslední dvě minuty. Domácí stále ještě mají šanci.

57:28
    Tohle je krutá rána pro Philadelphii. SIDNEY CROSBY dobrým napadáním vybojoval kotouč za brankou, kde jej předložil Dupuisovi, ten s přehledem nastřelil Crosbyho hůl. Lídr kanadského bodování si tak připisuje další branku do statistik – 1:3. Asistence: Pascal Dupuis.

57:03
    Voráček vybojoval kotouč, ale byl nekompromisně sražen k zemi, trestat se nebude.

56:21
    Raffl vypálil vedle.

55:52
    Flyers stále u puku, dobře forčekují a nedávají hostům žádnou šanci na útok.

55:14
    Talbot a Couturier teď několikrát osamoceni doráželi před Fleurym, ten i vleže dokázal puk najít a urychleně jej přikrýt lapačkou.

55:00
    Domácí stupňují svůj tlak, vypadá to, že se na závěr utkání můžeme těšit.

54:12
    Philadelphie se marně snaží založit protiútok.

53:22
    Hra přerušena, Flyers v ofsajdu.

53:03
    Read nedokázal posunout na Talbota do samostatného nájezdu.

52:28
    Malkin to na Masona vyzkoušel z rohu, ale neuspěl.

51:09
    Flyers teď uzavřeli svého soupeře. Couturier, nemířil přesně.

50:21
    Ani Voráček ve velké šanci Fleuryho nepřekonal!

50:00
    Nudnější pasáž nadále pokračuje. Delší dobu se hraje ve středním pásmu.

49:12
    Streit tvrdě vypálil mimo branku Fleuryho.

48:47
    Crosby nasměroval bekhendovou přihrávku na Kunitze, ten branku netrefil.

48:00
    Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu. Ani jedno z mužstev se příliš nedostává do zakončení. Tohle je nudnější pasáž zápasu.

47:14
    Icing Pittsburghu.

47:00
    Třetí třetina zatím nabízí obrovské šance, doufejme, že to vydrží až do konce zápasu.

46:23
    Malkin mohl dorážet přes ležícího Masona, nepodařilo se mu přesně zakončit.

45:56
    Philadelphie si dále užívá pobytu v útočné třetině.

45:23

44:55
    Voráček vypálil, kotouč se několik sekund pohyboval v brankovišti, nakonec do branky nedoklouzal!

44:28
    Penguins vyhazují.

44:10
    Flyers sice kombinují, ale bez střel branku nedají.

43:23
    Na trestnou lavici odchází Niskanen za hrubost. To je velká příležitost pro domácí.

42:50
    Flyers velmi pomohla přesilová hra. Začali ve vysokém tempu, ve kterém pokračují i po přesilovce.

42:15

41:55
    Domácím kombinace nevyšla. Musí zakládat útok znovu.

41:21
    Obrovská šance Simmondse, který spolu se Schennem dorážel!

41:00
    A zase.

40:38
    Pens vyhazují.

40:15
    Na trestnou lavici za hákování odchází Orpik.

40:01

Tak i druhá třetina je již za námi. Aktivitou hýřili hosté, kteří si tak zásluhou připsali vítězství ve druhé třetině.
    Hosté se díky dvěma přesným trefám dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Jokinena a Kunitze.
    Jejich náskok dvě vteřiny před koncem třetiny zmírnil Simmonds, který tečoval Girouxovu střelu.
    Střely na branku ve druhé třetině: 5:17

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

40:00

39:58
    Philadelphia právě vstřelila branku! Přeci jen dochází snížení v přesilové hře. Těsně před koncem druhé třetiny se pohledem na časomíru ujistil Claude Giroux a odhodlal se tak ke střele. Směr jeho střely těsně před Fleurym dokázal změnit WAYNE SIMMONDS a vstřelit tak kontaktní branku – 1:2. Asistence: Claude Giroux, Brayden Schenn.

39:16
    Pittsburgh okamžitě vyhazuje.

39:01
    Fleury si za brankou pomohl nedovoleně. Jeho trest za nedovolené bránění odpyká Jussi Jokinen.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Domácí potřebují nutně snížit.

38:24
    Voráček zatáhl kotouč do útočné třetiny, kde jej předložil Schennovi, ten trefuje pouze některého z bránících hráčů.

37:52
    První útočná formace Pittsburghu znovu úřaduje v útočném pásmu, Flyers vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

37:06
    Až nyní se Flyers dostávají z obraného pásma, to vše zásluhou Halla.

36:00
    Hráči Pittsburghu ovládají druhou třetinu.

35:27
    Crosby znovu ukázal svůj přehled, když na modrou předložil Maattaovi, který trefuje tyč!

35:03

34:44
    Martin vypálil z první od modré, jeho pokus našel pouze připravenou lapačku Masona.

Z nejasných příčin odchází ze střídačky Timonen.

34:04
    Postavení mimo hru pro hosty.

33:56
    Domácí vyhazují.

33:50
    Crosby znovu předložil Niskanenovi, který trefil betony Masona.

33:32
    Niskanen pálí mimo.

33:03
    Na trestnou lavici za krosček odchází Luke Schenn.

32:12
    Hosté uzavřeli domácí mužstvo do obraného pásma, což přináší odměnu v podobě druhé branky. Niskanen vypálil od modré, kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl CHRISE KUNITZE, který tak navyšuje náskok svého týmu – 0:2. Asistence: Pascal Dupuis, Matt Niskanen.

31:28
    Glass se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti. Trefil pouze bránícího hráče.

31:11
    Možná zbytečný icing Flyers.

30:54
    Malkin tvrdě vypálil po přejetí útočné modré čáry. Jeho střela skončila na zadním plexiskle.

30:35
    Hra se momentálně podstatně zrychlila a nabírá vysoké tempo. Po dalších šancích Pittsburghu se na druhé straně k zakončení dostal Coburn. Jeho střelu Fleury ukryl do své výstroje.

29:43
    Téměř v polovině utkání přichází úvodní branka. Couturier upadl, když vyvážel kotouč z obraného pásma. K němu se dostal Malkin, který okamžitě posunul na lépe postaveného JUSSIHO JOKINENA, který přesnou střelou pokořil Masona – 0:1. Asistence: Jevgenij Malkin.

29:33
    Malkin se dostal k odražené střele, ale branku netrefil.

29:03
    Brayden Schenn ztratil kotouč v útočném pásmu, dopředu pokračují Tučňáci.

28:21
    Kotouč od Dupuise na Crosbyho proklouzl až k Masonovi, který jej raději přikryl.

28:03
    Zolnierczykův výpad brzdí další ofsajd.

27:26
    A je tu první šarvátka. Jejími aktéry jsou domácí Newbury a hostující Bortuzzo.

27:07
    Pittsburgh hraje v útočném pásmu, ale není schopen se delší dobu udržet na puku.

26:39
    Malkin si sám vjel do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:44
    Read vypíchl hostujícím kotouč a mohl pokračovat sám, nakonec byl dobruslen a nevystřelil.

25:11
    Dupuis na útočné modré nezpracoval, na druhé straně se o střelu pokoušel Brayden Schenn.

24:31
    Velká šance Pittsburghu! Engelland dvakrát dorážel před Masonem, ten ho dokázal vleže vychytat.

24:16
    Rinaldo dobruslil kotouč jako první, ale vzápětí jej ztratil.

23:53
    Vhazování po Masonově levici. Pittsburgh do druhé třetiny vstoupil aktivněji.

23:12
    Orpik nahodil do útočného pásma, kde byl první Sutter, ten kotouč vzápětí ztratil.

22:43
    Flyers okupují útočné pásmo, Coburn zpracovával bruslí, ke střele se tak nedostal.

22:04
    Luke Shenn to od modré zkusil švihem, na Fleuryho nevyzrál.

21:49
    Vhazování vyhráli hosté, Bortuzzo tvrdě vypálil od modré a k dorážce se dostal Vitale! Mason stále oporou svého týmu.

21:28
    Dupuis mohl doráže těsně před Masonem. Duchapřítomný obránce mu ale odpálil kotouč z hole.

21:01

20:30
    Malkin ohrozil Masona bekhendovou střelou úhlu.

20:01

První třetina je již minulostí. Mohli jsme být svědky pohledné třetiny, šance se postupně vyskytovaly na obou stranách. Více jich měli hráči domácího týmu, ale ani jednu z nich nedokázali zužitkovat. Jak Fleury, tak i Mason jsou tedy stoprocentní a do druhé třetiny se půjde za bezbrankového stavu. Doufejme, že druhá třetina přinese nějaké branky a zdramatizování utkání.
    Střely na branku v první třetině: 8:12

Další třetina začne přibližně ve 2:03.

20:00

19:52
    Hosté jakoby zapomněli své přesilovkové kombinace v Pittsburghu.

19:31
    Crosby neúspěšně bojoval o kotouč za Masonovou brankou. Obránci byli úspěšnější a vyhazují.

19:09
    Ihned po vhazování vyhazují domácí až k Fleurymu, ten okamžitě rozehrál na útočnou modrou.

19:02
    Třetí přesilovou hru si zahraje Pittsburgh. Na trestnou lavici odchází Coburn za sekání.

18:46
    Voráček nastřelil kotouč do útočného pásma a pustil do hry své spoluhráče.

18:18
    Tučňáci se marně snaží usadit v útočném pásmu. Domácí dnes hrají velmi zodpovědně.

17:58
    Philadelphia je mírně aktivnější a vybudovala si tak více šancí. Tentokrát jejich přechod do útoku brzdí čárový rozhodčí – postavení mimo hru.

17:35
    Rinaldo zavezl kotouč do útočného pásma podél levého mantinelu, za brankou jej ztratil.

17:10
    Engelland se nenatlačil před domácího obránce a posunul Masonovu branku z původní pozice. Hra se tedy přerušuje.

16:46
    Další obrovská šance Flyers! Jakub Voráček si po Girouxově přihrávce vybruslil až před Fleuryho, kterého se pokusil obelstít bekhendovou kličkou. Fleury efektivně zasáhl lapačkou.

16:24
    Girouxova střela zablokována.

15:59
    Simmonds měl před sebou odkrytou branku po přihrávce Schenna!

15:33
    Raffl znovu hledal Schenna před brankou, ten nezakončil.

14:52
    Read se pohledným manévrem dostal do přečíslení dva na jednoho, kde se pokusil vyšperkovat akci přihrávkou na Talbota, k tomu kotouč nedorazil.

14:38
    Vhazovat se bude po Masonově levici.

14:28
    Pittsburgh rozjíždí další útok.

13:25
    Obrovská šance Flyers! Brayden Schenn vypálil z vrcholu kruhu, Fleury vyrazil pouze před sebe, kde se k dorážce dostal osamocený Raffl, ten trefil pouze připravený beton hostujícího gólmana.

12:54
    Jokinen zkusil ohrozit Masona z úhlu, ten byl připraven u tyčky.

12:24
    Momentálně se hraje delší dobu ve středním pásmu. Obrany obou mužstev dobře střeží útočnou modrou čáru.

11:30
    Střely na branku v dosavadním průběhu zápasu 3:8.

11:06
    Fleury sice pomohl s rozehrávkou, kotouč se ale dostal na hůl Reada, který bez váhání vystřelil.

10:44
    Diváci se dobře pobavili, po nechtěném bodyčeku Braydena Schenna končí na hostující střídačce čárový rozhodčí.

10:30
    Přesilové hry zůstávají nevyužity. V útočném pásmu bojuje třetí útočná formace Philadelphie.

10:26

09:56
    Voráček na modré čáře přenechal Timonenovi, jeho střela k Fleurymu ani nedoletěla.

09:30
    Po špatné kombinaci se Flyers sami vyhání až do obraného pásma.

09:02
    Po krosové přihrávce z první pálil Voráček, ale mířil hodně nepřesně.

08:34
    Hosté okamžitě vyhazují.

08:26
    Vitale byl nakonec potrestán na dvě minuty za sekání. Budeme svědky první přesilové hry domácího týmu.

08:26
    Vitale z bezprostřední blízkosti ohrozil Masona! Kotouč ale neměl potřebnou výšku, a tak si hosté na své konto připisují pouze větší šanci.

07:56

07:42
    Flyers znovu vyhazují. Bez několika střela na začátku přesilové hry, by pro Tučňáky nebyla takhle početní výhoda nijak výrazná.

07:25
    Vhazuje se ve středním pásmu.

07:14
    Flyers podruhé za přesilovou hru vyhazují kotouč přes všechny čáry.

06:58
    Malkin křižnou přihrávkou hledal Kunitze, ten skákající kotouč nezpracoval.

06:49
    Vhazovat se bude znovu před Masonem.

06:18
    I hned z kraje přesilové hry začali oba obránci Penguins aktivně ostřelovat Masona, ten si s tímhle náporem bravůrně poradil.

05:56
    Další vyloučení na straně Flyers. Za nedovolené bránění odchází Hall.

05:44
    Voráček se snažil tečovat Gustafssonovu střelu, Fleury stihl zareagovat a přerušil hru.

05:12
    Philadelphie se zatáhl do obraného pásma, odkud okamžitě vyváží kotouč Talbot.

04:35
    Read spolu se svými spoluhráči ze třetí formace aktivně forčekuje, hosté nemají žádný nárok na klidnou rozehrávku.

04:06
    Simmonds zpoza branky hledal zadovkou Schenna, tomu do přihrávky sáhl Orpik.

03:44
    Simmonds vybruslil do středu útočného pásma, jeho střelecký pokus přes obránce byl zblokován do ochranné sítě za Fleuryho brankou.

03:16
    Giroux naskočil na led pod odpykání svého trestu a hned zakládá rychlý protiútok.

03:01

02:35
    Sutter střílel z mezikruží, Mason vyrazil před sebe, odkud domácí obránce odstřelil kotouč až k Fleurymu.

02:18
    Malkinovu střelu ukryl domácí brankář do lapačky a umožňuje tak střídání na obou stranách.

01:47
    Pittsburgh kombinuje v útočném pásmu, k ohrožení Masonovi svatyně ještě nedošlo.

01:20
    Flyers vyhazují alespoň do středního pásma.

01:01
    Je tu první přesilová hra utkání. Na trestnou lavici za hákování usedá Claude Giroux.

00:41
    První střelu na brankáře soupeře vyslal od modré Niskanen.

00:22
    Úvodní vhazování sice vyhrál Crosby, do útoku se ale dostali hráči Flyers.

00:01

Obě mužstva krouží po ledové ploše, k začátku utkání je tedy vše připraveno. Domácí nastoupí v klasické domácí oranžovo-černé barevné kombinaci, hosté v bílo-černé.

Úvodní vhazování bude vhozeno až za pár minut.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustafsson, Timonen, Coburn, Grossman, Schenn L., Streit – Voráček, Giroux, McGinn – Simmonds, Schenn B., Raffl – Read, Couturier, Talbot – Rosehill, Hall, Rinaldo

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Maatta – Dupuis, Crosby, Kunitz – Kobasew, Malkin, Jokinen – Adams, Sutter, Glass – Engelland, Vitale, Zolnierczyk

Rozhodčí: Jackson, O'Halloran – Devorski, Cvik.

Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers 4:2

Tak tohle mužstvo bude velmi těžký oříšek pro domácí. Jejich bilance z posledních zápasů je téměř opačná. Z šesti duelů si Tučňáci připsali hned pět výher, když zaváhali ve venkovním zápase na ledě Floridy.

Pittsburgh Penguins – Edmonton Oilers 3:2
    Tampa Bay Lighting – Pittsburgh Penguins 4:5
    Florida Panthers – Pittsburgh Penguins 6:3
    Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 5:2
    Pittsburgh Penguins – Buffalo Sabres 4:1

Flyers mají za sebou celkem sedm utkání, což by už dost mohlo napovědět o formě tohoto týmu. Bilance je ale poněkud mizerná. Philadelphie si na své konto připsala totiž pouhé jedno vítězství na domácím ledě proti Floridě.

Philadelphia Flyers – Vancouver Canucks 2:3
    Detroit Red Wings – Philadelphia Flyers 5:2
    Philadelphia Flyers – Phoenix Coyotes 1:2
    Philadelphia Flyers – Florida Panthers 2:1
    Carolina Hurricanes – Philadelphia Flyers 2:1

Vážení fanoušci sportu, vítejte u dalšího kola kanadsko-americké NHL. Dnes jsou na programu další zápasy, já se vám pokusím co nejvíce přiblížit Pensylvánské derby mezi Philadelphií Flyers a Pittburghem Penguins.

Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Marek Indruch

Góly a asistencie: 40. Simmonds (Giroux, Schenn B.) – 30. Jokinen (Malkin), 33. Kunitz (Dupuis, Niskanen), 58. Crosby (Dupuis), 60. Malkin (Adams, Crosby)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustafsson, Timonen, Coburn, Grossman, Schenn L., Streit – Voráček, Giroux, McGinn – Simmonds, Schenn B., Raffl – Read, Couturier, Talbot – Hall, Newbury, Rinaldo

Rozhodca: Jackson, O'Halloran – Devorski, Cvik