Chabarovsk – Jekaterinburg 3:5 (kon.) | Vladivostok – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Barys 3:5 (kon.)
Novosibirsk – Omsk 2:1 (kon.) | Kazaň – Záhreb 5:3 (kon.) | Viťaz – Dinamo Minsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Doneck 1:0 (kon.) | HC Slovan – Riga 3:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Avangard Omsk
Štvrtok 17.10.2013, 14:00 • Sibir Sports Complex • KHL

KONIEC ZÁPASU
    Potvrdil sa predpoklad o tom, že v tomto zápase veľa gólov neuvidíme. Omsk mal celú tretiu tretinu obrovskú prevahu, ale domáci sa zatiahli do defenzívy a nedovolili hosťom vyrovnať skóre. Na konci zápasu to bol už iba zúfalý tlak hostí, z ktorého neprišla čistá gólová príležitosť. Novosibirsk teda vyhráva aj šiesty zápas po sebe rozdielom jediného gólu, hoci zápasu by určite viac pristala remíza, ktorá by bola vzhľadom na priebeh spravodlivá.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa a dovidenia. (16:14:18)

60:00

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny, Omsk je v útočnom pásme.

58:53
    Domáci opäť vyhadzujú, prázdnu bránku sa im nepodarilo trafiť a tak sa zasa všetko sťahuje pred Koskinena.

58:33
    Domáci vyprodukovali zakázané uvoľnenie a bránka hostí je prázdna, Garon odkorčuľoval na striedačku, Omsk skúša power-play.

57:47
    Po oddychovom čase sa už opäť začne hrať a hosťujúci Garon zatiaľ ostáva v bránke.

57:47
    Koskinen zachytáva puk pod svoju lapačku, hra je prerušená a tréner hostí Miloš Říha si vzal oddychový čas.

57:38
    Píska sa icing a hra sa opäť presťahuje pred domáceho Koskinena.

57:02
    Už sa hrá posledná trojminútovka poslednej časti hry, Omsk naďalej v zúfalej snahe vyrovnať.

56:43
    Baranka sa snažil dostať hostí do útočného pásma nahodením puku, ale domáci mali k nemu bližšie a ihneď vyhadzujú do stredného pásma.

55:32
    Už iba menej ako 5 minút, na hokejky hostí sa už lepí nervozita a vidíme v ich podaní aj dosť nepresností.

54:45
    Ani táto presilovka hostí nepriniesla vyrovnanie. Domáci v plnom počte a stále držia najtesnejšie vedenie.

53:55
    Baranka hasil pred Koskirantom, ktorý unikol po ľavej strane. Omsk hrá túto presilovku veľmi zle.

53:19
    Veľká chyba hostí na modrej a domáci Enlund s Lehteräm išli v oslabení dvaja proti jednému. Endlund to vzal na seba, ale sťahovačka mu nevyšla.

52:58
    Ďalšia presilovka hostí, ktorí to teraz môžu konečne vyrovnať.

52:45
    Vylúčenie Novosibirsk – Alexander Romanov – dve minúty za podrazenie.

52:24
    Sannikov sa pekne otočil s pukom pri mantinely a hľadal spoluhráčov pred Garonom, domácim to tentokrát nevyšlo.

51:11
    Omsku sa kráti čas a zatiaľ sa jeho hokejistom nedarí vyrovnať, hoci sa veľmi snažia.

50:27
    Viac ako dve minúty boli hostia pred Koskinenom v útočnom pásme domácich, ktorí až teraz vyhodili puk do stredného pásma a išli vystriedať.

Peter Kašický

Góly a asistencie: 25. Lemtyugov (Koskiranta), 37. Belov (Lehterä) – 6. Kulyash (Semin, Pivtsakin)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orekhov) – Belov, Kudroč, Enlund, Leherä, Romanov – Alexeyev, Kutuzov, Kopeikin, Lemtyugov, Koskiranta – Lekomtsev, Ozhiganov, Gubin, Sannikov, Kugryshev – Karavayev, Karamnov, Ignatushkin, Monya, Shumakov
    Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Pivtsakin, Kulyash, Semin, S. Kostitsyn, Frolov – Baranka, Blaťák, Popov, Perezhogin, Kazionov – Yegorshev, Vorobyov, Kvasha, Kalinin, Ivanov – Lyamin, Milyukov, Pyanov, Mozer, Berdnikov

Rozhodca: Shchenyov, Tsyplakov – Chernyshev, Mikhel

Diváci: 7 400