Chabarovsk – Jekaterinburg 3:5 (kon.) | Vladivostok – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Barys 3:5 (kon.)
Novosibirsk – Omsk 2:1 (kon.) | Kazaň – Záhreb 5:3 (kon.) | Viťaz – Dinamo Minsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Doneck 1:0 (kon.) | HC Slovan – Riga 3:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Avangard Omsk
Štvrtok 17.10.2013, 14:00 • Sibir Sports Complex • KHL

KONIEC ZÁPASU
    Potvrdil sa predpoklad o tom, že v tomto zápase veľa gólov neuvidíme. Omsk mal celú tretiu tretinu obrovskú prevahu, ale domáci sa zatiahli do defenzívy a nedovolili hosťom vyrovnať skóre. Na konci zápasu to bol už iba zúfalý tlak hostí, z ktorého neprišla čistá gólová príležitosť. Novosibirsk teda vyhráva aj šiesty zápas po sebe rozdielom jediného gólu, hoci zápasu by určite viac pristala remíza, ktorá by bola vzhľadom na priebeh spravodlivá.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa a dovidenia. (16:14:18)

60:00

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny, Omsk je v útočnom pásme.

58:53
    Domáci opäť vyhadzujú, prázdnu bránku sa im nepodarilo trafiť a tak sa zasa všetko sťahuje pred Koskinena.

58:33
    Domáci vyprodukovali zakázané uvoľnenie a bránka hostí je prázdna, Garon odkorčuľoval na striedačku, Omsk skúša power-play.

57:47
    Po oddychovom čase sa už opäť začne hrať a hosťujúci Garon zatiaľ ostáva v bránke.

57:47
    Koskinen zachytáva puk pod svoju lapačku, hra je prerušená a tréner hostí Miloš Říha si vzal oddychový čas.

57:38
    Píska sa icing a hra sa opäť presťahuje pred domáceho Koskinena.

57:02
    Už sa hrá posledná trojminútovka poslednej časti hry, Omsk naďalej v zúfalej snahe vyrovnať.

56:43
    Baranka sa snažil dostať hostí do útočného pásma nahodením puku, ale domáci mali k nemu bližšie a ihneď vyhadzujú do stredného pásma.

55:32
    Už iba menej ako 5 minút, na hokejky hostí sa už lepí nervozita a vidíme v ich podaní aj dosť nepresností.

54:45
    Ani táto presilovka hostí nepriniesla vyrovnanie. Domáci v plnom počte a stále držia najtesnejšie vedenie.

53:55
    Baranka hasil pred Koskirantom, ktorý unikol po ľavej strane. Omsk hrá túto presilovku veľmi zle.

53:19
    Veľká chyba hostí na modrej a domáci Enlund s Lehteräm išli v oslabení dvaja proti jednému. Endlund to vzal na seba, ale sťahovačka mu nevyšla.

52:58
    Ďalšia presilovka hostí, ktorí to teraz môžu konečne vyrovnať.

52:45
    Vylúčenie Novosibirsk – Alexander Romanov – dve minúty za podrazenie.

52:24
    Sannikov sa pekne otočil s pukom pri mantinely a hľadal spoluhráčov pred Garonom, domácim to tentokrát nevyšlo.

51:11
    Omsku sa kráti čas a zatiaľ sa jeho hokejistom nedarí vyrovnať, hoci sa veľmi snažia.

50:27
    Viac ako dve minúty boli hostia pred Koskinenom v útočnom pásme domácich, ktorí až teraz vyhodili puk do stredného pásma a išli vystriedať.

49:44
    Domáci sa ubránili, hostia teda nevyužili príležitosť vyrovnať počas presilovej hry, ale sú naďalej v útočnom pásme.

48:32
    Hostia v závare pred domácou bránou nedotlačili puk do siete, vzápätí domáci vyhadzujú.

47:53
    Hostia hrajú presilovku usadení v útočnej tretine, ale Blaťák rozohráva veľmi nepresne a posiela Omsk do vlastnej tretiny po puk.

47:35
    Vylúčenie Novosibirsk – Kristián Kudroč – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

47:14
    Ďalekonosná strela od polovice ihriska smerom na Koskinena a domáci brankár chvíľu vôbec nevedel kde má puk. Domáci fanúšikovia si vydýchli.

46:29
    Berdnikov v ďalšej šanci pred Koskinenom, dorážal strelu od svojho obrancu, ale domáci gólman stihol prikryť puk pod svoju lapačku. Aktivita Avangardu pokračuje.

45:47
    Zdá sa, že hostia nastrelili hornú žŕdku po strele Ivanova.

45:08
    Omsk zakladá útočnú akciu spoza vlastnej bránky a domáci už čakajú na nájazdy hosťujúcej ofenzívy na modrej čiare.

44:10
    Blaťákovi ušiel puk vo vlastnej tretine, ale svoju chybu stihol napraviť a nedovolil domácemu útočníkovi dostať sa k puku.

43:19
    Od začiataku tretej časti vidíme očakávaný scenár a hostia sú často pred domácou bránkou v snahe o vyrovnanie.

42:55
    Hostia naďalej v útočnom pásme, teraz Koskinen prerušil hru kedže strelu od Lyamina chytil do lapačky.

42:23
    Ivanov hľadal na ľavom krídle Kvashu, ale ten bol zdvojený domácou defenzívou a k zakončeniu sa nedostal.

41:12
    Koskinen zasahuje po nepríjemnej strele od Kazionova a puk vyráža do rohu klziska.

40:37
    V úvode tretej tretiny sú pri puku domáci hokejisti a Belov rozohráva útočnú akciu spoza Koskinena.

Vhadzovania: 19-18

Opticky sa mohlo zdať, že Omsk je aktívnejším tímom, ale paradoxne do vedenia sa v tejto tretine dostali domáci hráči, ktorí strelili dva góly zásluhou Lemtyugova a Belova. Je to veľmi svižný hokej s množstvom zaujímavých momentov na oboch stranách. Omsk pôjde do tretej tretiny s jednogólovým mankom, ale určite aj s vierou vo vyrovnanie, veď hosťujúci hokejisti dnes vôbec nehrajú zle.
    Tretia tretina začne približne o 15:42.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:38
    Frolov hákoval domáceho obrancu na modrej čiare, ale rozhodcovia to nechali bez povšimnutia.

38:32
    Monya tlačil puk za Garona čo mu sily stačili, ale hosťujúci obrancovia včas zachytili puk a odpálili to do bezpečia.

37:45
    Hostia boli pred gólom domácich aktívnejším tímom, ale hokej sa hrá na góly a tie dali zatiaľ viac domáci, ktorí už opäť prenikajú do útočného pásma.

36:35
    Novosibirsk dal gól!
    Domáci okamžite využívajú presilovú hru. VYACHESLAV BELOV zamiešal s pukom na modrej čiare po vyhratom buly od Lehteräho a vzápätí švihom poslal ľahkú strelu na Garona, tá končí na prekvapenie hosťujúceho gólmana v sieti. Asistencia: Jori Lehterä.

36:30
    Vylúčenie Omsk – Valentin Milyukov – dve minúty za držanie.

35:52
    Sibir iba nahadzuje puk do útočného pásma a jeho útočníci sa motajú popri mantinely odkiaľ to bude pre domácich veľmi ťažké.

35:15
    Domáci v plnom počte. Sibir sa teda ubránil presilovke hostí, ktorí sú však aktívnejší a sú častejšie pred domácim brankárom.

34:22
    Baranka to skúšal strelou z prvej od modrej čiary, keď mu to posunul Blaťák, na škodu hostí však letela jeho strela ponad Koskinena.

33:15
    Ešte pred vylúčením domácich mali hostia obrovskú príležitosť, keď Perezhogin dostal puk na Kazionova, na ktorého čakala prázdna bránka domácich, ale Koskinen vytiahol ohromný zákrok pravým betónom.

33:15
    Vylúčenie Novosibirsk – Artyom Karavayev – dve minúty za podrazenie.

32:21
    Teraz sú v útočnej tretine hostia a Kazionov spolu s Popovom sa snažia vydolovať puk pri mantinely.

31:12
    Veľmi vyrovnaný zápas sledujeme do týchto chvíľ, šance sa striedajú na oboch stranách a prerušuje sa iba minimálne.

30:25
    Domáci útočník Koskiranta mohol prevážiť misky váh na stranu domácich, ale blízko pri Garonovi už nedokázal puk prepasírovať za jeho chrbát.

30:03
    Popov na dvakrát dorážal pred Koskinenom, domáci gólman si poradil aj s touto šancou hostí.

29:44
    Domáci v plnom počte.

29:32
    Domáci sa oslobodzujú a hosťom už veľa času na využitie presilovky neostáva.

28:40
    Kostitsyn neprekonal z dobrej pozície Koskinena, keď prevzal prihrávku od Frolova spoza bránky.

28:09
    Prvá formácia hostí je usadená v útočnom pásme.

27:44
    Vylúčenie Novosibirsk – Dmitry Monya – dve minúty za hákovanie.

26:44
    Kazionov z prvej krížnou prihrávkou našiel na pravom kruhu Perezhogina a ten bekhendom zakončoval na Koskinena.

25:27
    Lehterä sa snažil priamo z buly prekvapiť Garona, pekný moment v podaní domáceho útočníka.

24:37
    NIKOLAI LEMTYUGOV využíva nádhernú prihrávku Jarna Koskirantu spoza bránky Garona a hoci bol troška tiesnený hosťujúcim obráncom aj tak dokázal skórovať. Asistencia: Jarno Koskiranta.

24:00
    Kazionov je dnes na ľade veľmi vidieť, patrí k najaktívnejším mužom zápasu, teraz opäť strieľal na domáceho Koskinena.

23:19
    Monya našliapol v strednom pásme, ale nedočkal sa podpory od spoluhráčov a tak nemal proti presile hosťujúcich obrancov nárok.

22:16
    Hráči Avangardu sa držia v útočnom pásme, aj druhú časť hry zahájili veľmi aktívne.

21:44
    Hluchá fáza zápasu, hostia teraz iba nahodili na zadný mantinel a odišli striedať, a nasleduje icing domácich.

20:34
    V permanencii domáci brankár. Frolov si pokryl puk, prihral na modrú na Pivtsakina a jeho nahodenie sa snažil neúspešne tečovať Kostitsyn.

Vhadzovania: 10-5

Úvod zápasu patril jednoznačne hosťom, ktorí hrali veľmi aktívne a tlačili sa pred bránku domácich. Dostali sa aj do vedenia zásluhou strely Kulyasha od modrej čiary. Domáci hráči postupne hru vyrovnali, ale ťažko sa presadzujú cez pozornú defenzívu Avangardu Omsk.
    Druhá tretina začne približne o 14:47.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:19
    Romanov sa ešte snaží dostať do útočného pásma nahodením puku, ale hosťujúci gólman to zachytil a posiela puk späť do stredného pásma. Domáci už v tejto tretine gól zrejme nedajú.

18:22
    Popov vybojoval puk pre Perezhogina, ten okamžite zakončoval na Koskinena, ale pár centimetrov jeho tvrdej strele predsa len chýbalo.

17:35
    Lehterä bol v snahe dostať sa popri mantinely do útočného pásma krásne telom zastavený Pivtsakinom. Hostia sú v defenzíve zatiaľ veľmi precízny.

16:38
    Lyamin odovzdal na Pyanova, ten prenikol do pásma a dostal sa k zakončeniu, Koskinen v pokľaku jeho strelu chytil a Pyanov to ešte schytal od domácich obrancov.

15:53
    Ešte tam bol jeden závar pred hosťujúcou bránou, ale hostia už hrajú v plnom počte.

14:25
    Veľká príležitosť domácich, Lehterä minul golfovým úderom puk v rozhodujúcej chvíli, ak by to trafil určite by to bol gól pretože Garon by sa už nestihol presunúť.

13:53
    Vylúčenie Omsk – Oleg Kvasha – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

13:07
    Omsk v plnom počte. Domáci nedokázali zúžitkovať presilovku a počas nej ani nevystrelili na Garona.

12:27
    Minúta z presilovky domácich je preč a tí ešte neohrozili Garona, teraz sú už usadení v útočnom pásme.

11:07
    Vylúčenie Omsk – Alexander Perezhogin – dve minúty za hákovanie.

11:01
    Stalo sa tak až teraz, keď Garon zachránil hostí po nájazde Lemtyugova, ktorý strieľal na jeho vyrážačku.

10:29
    Sibir v týchto fázach zápasu vyrovnal hru, ale stále si ešte nevypracoval čistú gólovú šancu.

10:05
    Garon prerušil hru, nechal si puk v lapačke po propagačnej strele domácich.

09:31
    Sannikovovi v nájazde na súperovho obráncu nevyšla sťahovačka a vzrušenie domácich tribún je zbytočné.

08:55
    Veľmi dobrá možnosť Kazionova, ktorý sa dostal po strele Perezhogina k odrazenému puku, ale domáci gólman tentokrát zachárnil.

08:10
    Lehterä hľadal bred bránkou hostí spoluhráča, keď sa pekne zbavil dvoch súperov, jeho pekný pokus však hosťujúca obrana odvrátila.

06:53
    Domáci Kugryshev zakončoval z bezprostrednej blízkosti Garona, ale ten bol proti jeho strele pozorný a puk vyrazil.

06:02
    Hostia pokračujú v aktívnej hre, vhadzuje sa po pravici Koskinena, domáci sa ešte nedostali do zápasu.

05:34
    Avangard Omsk dal gól!
    Veľmi zaslúžené vedenie hostí. DENIS KULYASH prestrelil od modrej čiary Koskinena. Buly vyhral Semin posunul to na modrú, kde sa puk cez Pivtsakina dostal ku Kulyashovi a ten skóruje. Asistencie: Dmitry Semin a Nikita Pivtsakin.

05:13
    Domáci hokejisti sú za vlastnou bránou a odtiaľ sa veľmi nepresne snažili rozohrať, ďalší icing Sibiru.

04:22
    Lemtyugov sa dostal z pravého krídla pred hosťujúceho Garona, vystrelil švihom, ale jeho puk netrafil priestor bránky.

03:04
    Ďalšia nepresnosť domácich, ktorí sa dopustili icingu a hra sa presúva opäť pred Koskinena.

02:33
    Rozháraný úvod zápasu, hlavne domáci hokejisti si zatiaľ nevedia presne prihrať, hostia vstúpili do zápasu lepšie.

01:43
    Kvasha nepríjemne atakoval za bránkou domácich Blaťáka, domáci díváci sa dožadovali faulu, ale rozhodcovia nechávajú v hre pokračovať.

00:21
    Hostia sa v úvode dostali do prečíslenia, ale prihrávka Frolova nenašla spoluhráča a vzápätí do ešte spoza Koskinena skúšal Kazionov.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Pekný deň pri sledovaní on-line prenosu z ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy. Sibir Novosibirsk nastúpi v domácom prostredí proti tímu Avangard Omsk. Hráči oboch tímov práve vchádzajú na ľadovú plochu Sibir Sports Complex-u. Domáci nastupujú v retro sade dresov bledomodrej farby, hostia z Omska v bielom. V zostave hostí úž chýba Tomáš Záborský, ktorý bol včera vymenený do Ufy. Štefan Ružička, ktorý putoval opačným smerom dnes ešte v zostave hostí nefiguruje.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orekhov) – Belov, Kudroč, Enlund, Leherä, Romanov – Alexeyev, Kutuzov, Kopeikin, Lemtyugov, Koskiranta – Lekomtsev, Ozhiganov, Gubin, Sannikov, Kugryshev – Karavayev, Karamnov, Ignatushkin, Monya, Shumakov

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Pivtsakin, Kulyash, Semin, S. Kostitsyn, Frolov – Baranka, Blaťák, Popov, Perezhogin, Kazionov – Yegorshev, Vorobyov, Kvasha, Kalinin, Ivanov – Lyamin, Milyukov, Pyanov, Mozer, Berdnikov

Rozhodca: Shchenyov, Tsyplakov – Chernyshev, Mikhel.

Podľa najnovších informácii v mužstve Avangardu Omsk dnes skončil náš reprezentant Tomáš Záborský, ktorý mieri do Salavatu Julajev Ufa, opačným smerom, čiže do Avangardu Omsk má namierené ďalší Slovák Štefan Ružička.

Zverenci českého trénera Miloša Říhu sú na tom podstatne horšie ako ich dnešný súper. Vo Východnej konferencii patrí Avangardu momentálne 11. pozícia, keď v 16 stretnutiach nazbieral 16 bodov s veľmi pasívnym skóre 35:62. Hlavne úvod sezóny Omsk vôbec nezachytil pretože v prvých 13 stretnutiach si pripísal až 9 prehier a chvíľu bol aj na úplnom dne celej KHL. Dávku optimizmu priniesli až posledné 3 stretnutia, v ktorých si Avangard pripísal do tabuľky 7 bodov a na tieto výkony budú chcieť v Omsku určite nadviazať, veď tento tím patrí pred každou sezónou k hlavným favoritom na zisk Gagarinovho pohára. Taktiež v zápasoch Avangardu nepadá veľa gólov a až v 11 stretnutiach z celkového počtu 16 padlo menej ako 5,5 gólu. Súčasťou tímu sú aj dvaja Slováci a to útočník Tomáš Záborský a obranca Ivan Baranka.