Toronto – Minnesota 4:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Vancouver 2:3 (kon.)
Pittsburgh – Edmonton 3:2 (kon.) | Carolina – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.) | Tampa Bay – LA Kings 5:1 (kon.)
Detroit – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:6 (kon.) | Nashville – Florida 4:3 (kon.)
Winnipeg – Montreal 0:3 (kon.) | Colorado – Dallas 3:2 (kon.) | Arizona – Ottawa 3:4 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Minnesota Wild
cz Streda 16.10.2013, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Děkujeme za pozornost. Dobrou noc. (03:42:04)

Tři hvězdy utkání:
    1. James Reimer (TOR) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Zach Parise (MIN) 0+1
    3. Dave Bolland (TOR) 0+1

Československá stopa v utkání:
    V utkání nenastoupil žádný z českých a slovenských hokejistů.

Toronto tedy přestálo řadu střel a těžkých situací, samo čtyřikrát skórovalo a udrželo si vedení ve Východní konferenci. Minnesota nepředvedla zrovna špatný výkon, jen jí chyběly góly.

60:00

59:46
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

59:32
    Minnesota se snaží ještě o druhý gól, snaží to je ale liché.

59:01
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Definitivní rozhodnutí je tady. Kessel zachytil puk před svou brankou, vyměnil si jej s MASONEM RAYMONDEM a jeho střelu pak pustil do prázdné branky. Asistence: Phil Kessel.

58:32
    Definitivní rozhodnutí mohl přidat Kadri, dva beky však nepropálil.

58:23
    Harding na střídačce!

58:00
    Domácí stále skvěle brání, od vítězství je dělí dvě minuty.

57:40
    Minnesota vyváží puk ze své třetiny.

56:50
    Minnesota si dokázala vytvořit řadu šancí, Reimer ale dnes chytá velký zápas.

56:31
    Reimer se roztáhl na brankovišti a ustál nepříjemný nájezd Spurgeona!

56:00
    Minnesota načíná poslední čtyři minuty třetí třetiny v útočném pásmu.

55:31
    Stonerovo nahození končí sražené v ochranné síti za Reimerem.

54:34
    Utajené nahození Rangera se málem odrazilo za Hardingova záda. Torontu opět chyběly centimetry.

53:46
    Rielly chtěl napravit své předešlé zaváhání, jeho nahození se však stalo lehkou prací pro levou Hardingovu paži.

53:00
    Toronto tak po delší době opět vystrčilo drápky, vítězství se mu přibližuje mílovými kroky.

52:01
    Velkou chybu svých obránců teď musel řešit Harding, jenž nadvakrát dokázal zasáhnout při stoprocentní šanci Toronta!

51:47
    Po reklamní pauze se vracíme zakázaným uvolněním Maple Leafs.

51:30
    A měla také smůlu! Cooke šel po Riellyho ztrátě kotouče do kombinace s Heatleym, vykoupal si Reimera a pak mu při zakončení puk sjel z hole, takže jej nemohl poslat do torontské branky.

51:05
    Minnesota si nadále věří a i když neudržela pásmo, stále ještě živí naději na vyrovnání.

50:28
    Pominville projel po levém křídle a jen tak nahodil puk, který Reimerovi vypadl a do bezpečí jej uklidil až Gunnarsson!

49:55
    Parise nebezpečně uhnul nahození těsně před Reimerem a ten měl co dělat!

49:51
    Zakázané uvolnění Toronta.

49:30
    Minnesota po menším náporu vyklidila pozice, Toronto takticky tahá čas.

48:44
    Reimer tentokrát musel s betony rychle k sobě, protože od mantinelu tvrdě mezi ně pálil Pominville.

48:13
    Po reklamní přestávce se to skoro semlelo znovu, protože Reimer neudržel na první pohled Niederreiterův pokus přes Phaneufovu hokejku a lačného Pariseho musel zpacifikovat Gunnarsson.

47:56
    Reimer raději přidržel kotouč a přerušil hru, po čemž přišla první menší potyčka.

47:38
    Aktivní Niederreiter jel sám proti dvěma bekům a zpoza jednoho vypálil do Reimerovy hrudi.

47:09
    Konopka se definitivně vrátil do hry.

47:00
    Torontu se přesilovka příliš nepodařila.

46:23
    Harding je mnohem více zaměstnáván než Kuemper, také mu ale vypomáhají spoluhráči, kteří teď raději odpálili puk do bezpečí.

46:03
    Torontu uskočil puk do středního pásma.

45:55
    Raymond dostal dostatek prostoru pro střelu, nakonec trefil jen protihráče před sebou.

45:20
    To by ale nesměli začínat s pukem ve své obranné třetině.

45:09
    Na dvě minuty pro držení je vyloučen Zenon Konopka, Maple Leafs mohou definitivně rozhodnout.

44:28
    Brodziakova rána od modré byla prvně zblokována, on si pak ale ještě dojel ránu Scandelly a málem ji z minimálního úhlu doklepl za Reimera.

44:05
    Postavení mimo hru Toronta.

43:58
    Teď to ale Minnesota neudělala vůbec špatně a Koivu mohl na brankovišti snížit, puk se mu ovšem nedostal na hokejku.

43:43
    Minnesota se dostává do čím dál větší křeče pod tíhou současného stavu, snížení ale může přijít hned po tomto buly, které přikrytím kotouče na jistotu zařídil Reimer.

43:16
    Minnesota se z útočného pásma sama vyhnala až k Hardingovi.

42:44
    Toronto zvýšilo frekvenci střel, tentokrát od mantinelu pálil Smith a Harding musel s betony rychle k sobě.

42:29
    Prosserova rozehrávka nakonec skončila vedle ledové plochy, vhazovat se bude po Hardingově pravici.

42:14
    Brollova táhlá rána zpoza obránce se jen došmudlala vedle Hardingovy branky.

41:30
    Minnesota tedy přežila klinickou smrt a pokračuje v dobývání Reimerovy pevnosti.

40:49

40:40
    Na začátku třetí třetiny mohlo být definitivně rozhodnuto! Do útočného pásma se projel Leivo a po výměně kotouče s McClementem trefil Hardingovo břevno.

40:01

Ani o druhé třetině se nedá říci, že by v ní domácí vyčnívali, pouze byli lepší v proměňování šancí. Svou sedmou střelu využili prostřednictvím Raymonda ke třetí brance a definitivně tak vyhnali Kuempera z branky. Jeho náhradník Harding od té doby nemusel čelit žádné ze střel, zato Reimer na druhé straně už řešil 24 pokusů soupeře. Druhá třetina začne cca ve 2:56.

40:00

39:57
    Brodziak nakonec nechal kotouč za sebou a promarnil poslední šanci na snížení stavu ve druhé třetině.

39:41
    Zakázané uvolnění Wild.

39:27
    Toronto se snaží hrát co nejúčelněji a zřejmě udrží do konce třetiny dvoubrankový náskok.

38:49
    Dobrou pozici pro střelu měl Brodin, avšak minul pravou Reimerovu tyč.

38:36
    Minnesota po ztrátě puku znovu vjíždí do útočné třetiny.

38:12

38:02
    A znovu nic z toho.

37:50
    Minnesota tradičně dlouho pracuje v útočném pásmu.

37:07
    Zakázané uvolnění Maple Leafs.

36:54
    Toronto je v plné síle a operuje s pukem.

36:38
    Toronto nakonec vyhodilo z obranného pásma.

36:20
    Což se jí nakonec nepodařilo.

36:09
    Minnesota ale má velké potíže udržet puk.

34:51
    Minnesota si zahraje padesát vteřin přesilovku 4 na 3, dvě minuty za držení dostal Tyler Bozak.

34:51
    Minnesota to tentokrát chtěla dovést až do kuchyně a to nebylo dobře. Granlund musel puk zpracovávat bruslemi a pouze jej tak posunul k Reimerovi.

34:19
    Puk jen těsně neprošel ke Spurgeonovi, jenž měl zcela osamocen napřáhnuto k tvrdé ráně z dobré pozice.

33:41
    Následně Cody Franson natlačil Nina Niederreitera do Reimera, za což jsou oba vyloučeni na dvě minuty. Franson – nedovolené bránění, Niederreiter – nedovolené bránění brankáři.

33:27
    Minnesota se po nepovedené Brodinově střele sama dostala z útočné třetiny.

33:16

32:55
    Minnesota tak znovu musí dotahovat dvoubrankový náskok, v první vlně neuspěl druhý útok.

32:23
    Na Darcyho Kuempera byly tři góly ze sedmi střel moc a tak své místo přepustil Joshi Hardingovi!

32:23
    MASON RAYMOND se ovšem dočkal o třináct vteřin později. Toronto se na závěr Niederreiterova trestu natlačilo do útočné třetiny, Raymond se od čáry vytočil před branku a tam zavěsil. Asistence: Nazem Kadri, Morgan Rielly.

32:10
    Sám před Kuemperem se zjevil Raymond a mohl odčinit své vyloučení při třetí brance utkání, Kuemper ale byl proti!

31:39
    Ona zmiňovaná chyba Phaneufa s Fransonsem se opakovala, dopředu vtrhl Mitchell a ránou zápěstím orazítkoval břevno Reimerovy branky!

31:06
    Toronto se pokoušel o tradiční přesilovkový vzorec, Franson pak ale neudržel pásmo a následně zametl puk zpátky do něj, což udělal velmi dobře, protože jinak by se do samostatného úniku na Reimera dostal Brodziak.

30:42
    Bozak u mantinelu dostal od Nina Niederreitera hokejkou do obličeje, za což je švýcarský útočník vyloučen na dvě minuty.

30:25
    Reimer pouze vyrazil před sebe Fontaineho nahození a jen díky obětavosti svých beků nemusel čelit Cookově dorážce.

30:06
    Chvíli poté dostal Cooke nepřesnou přihrávku do jízdy a mohl toho litovat, protože by jinak mohl pomstít Granlunda.

29:25
    Po nabídce před brankou se natahoval Spurgeon, Granlundovi skákavé nabídky ale nevyužil.

29:16
    Ten by dost možná i přišel, to by ale Kesselova rána z prostoru mezi kruhy nesměla být sražena nad.

29:10
    Toronto se přeci jen trochu osmělilo a ve vzduchu visí další gól.

28:38
    Po reklamní pauze musel opět zasahovat Kuemper, Gunnarssonova rána ale nebyla nijak záludná.

28:31
    Franson to tak za chvíli zkusil sám, Kuemper s klidem zasáhl lapačkou a Kadri tak nemohl dorážet.

28:24
    Fransonova nabídka od modré nikoho z jeho spoluhráčů neoslovila.

28:12

27:32
    Za Reimerem teď po řadě odrazů kotouče snad zazvonila levá tyč!

27:16
    Toronto se sice vždy vymkne ze sevření, málokdy už ale ohrozí Kuempera.

26:30
    Boj se momentálně odehrává za Reimerovou brankou.

25:47
    Po levém křídle teď unikl Granlund a mazácky se pokoušel překvapit Reimera mezi betony, domácí brankář ale jeho laxní zakončení pokryl a podržel Toronto!

25:37
    Krátce poté navíc přichází zakázané uvolnění Minnesoty.

25:29
    Sudí Lonnie Cameron teď dokonce dvakrát nebyl spokojený s provedením buly.

25:29
    Do vzduchu sražené nahození Phaneufa od modré pohodlně stáhl do své lapačky Kuemper.

25:23
    Toronto se snad poprvé ve druhé třetině dostalo na dostřel Kuemperovi.

24:18

23:10
    Což je mírné překvapení, protože Toronto nastřílelo jako druhý tým nejvíce branek ve druhých třetinách.

22:46
    Minnesota do druhé třetiny vtrhla ve velkém stylu, stále jí ale chybí góly.

21:53
    Puk se nebezpečně odrazil před Reimerem a domácí brankář měl velké štěstí, že se nikomu z Minnesoty nepodařilo dorazit.

21:48
    Maple Leafs to nakonec řeší zakázaným uvolněním.

21:33
    Tlak Minnesoty pokračuje, Toronto se musí bránit.

21:10
    Pominville měl na hokejce svůj druhý gól, už pálil do volného místa, ale puk před ním nad Reimera srazil jeden z domácích beků!

20:46
    Torontu po usazení se v útočné třetině utekl puk do středního pásma.

20:01

Toronto v první třetině vytěžilo z minima maximum. Rozhodně nebylo lepším týmem než Minnesota, díky dvěma gólům do Kuemperovi sítě ale odchází do kabin za stále ještě příznivého stavu. Druhá třetina začne krátce po druhé hodině našeho času.

20:00

19:23
    Cooke to zkusil u mantinelu jeden na jednoho a nakonec neprošel. Jinak by postupoval zcela sám na Reimera.

19:00
    Poslední minuta první třetiny a Wild jdou do útoku.

18:03
    Ashton se zamotal s pukem a je z toho jeho postavení mimo hru.

17:51
    Minnesota by pochopitelně ráda srovnala ještě do konce třetiny a také tomu vše podřizuje.

17:27
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Raymond se na trestné lavici příliš neohřál a už putuje na střídačku, kde dostane pořádný kartáč. Po sedmnácti vteřinách totiž za Reimera dorazil svou vlastní střelu JASON POMINVILLE. Asistence: Mikko Koivu, Zach Parise.

17:10
    Řada přesilovek hostí nekončí, Mason Raymond dostal dvě minuty za hru vysokou holí.

17:07
    Mitchell to zkusil od červevné čáry a Reimer puk s problémy vyrazil.

16:29
    Konec domácího oslabení.

16:23
    Spurgeonovo tvrdé nastřelení málem jeden z jeho spoluhráčů tečoval za Reimera, puk se pak opět odrazil mimo.

15:52
    Minnesota se sama dostala z útočného pásma.

15:37
    Heatley se dostal k ráně z mezikruží, ani teď ale nebyl úspěšný.

15:23
    Fontaineho pokus od modré srazilo Toronto vedle branky.

15:10
    Postavení mimo hru Minnesoty.

15:05
    Reimerovi vypadl poměrně jednoduchý nástřel od modré a mohl být rád, že dorážející Parise nebyl v ideální pozici.

14:45
    Minnesota ale musí začít od vlastní branky.

14:29
    Minnesota se ihned vrátila ve velkém stylu a nadělala nepořádek před Reimerem. Na dvě minuty za podražení je nakonec vyloučen Dion Phaneuf.

14:17
    Kuemper si pak připsal další důležitý zákrok lapačkou po Koivově pokusu od mantinelu a uklidnil svůj tým před komerční přestávkou.

13:51
    Po tlaku Minnesoty přichází velmi laciný gól do její sítě. TREVOR SMITH se přes Sutera s Brodinem prodral za pukem a mezi betony jej protlačil za Kuempera. Asistence: Morgan Rielly, Cody Franson.

13:05
    Třetí útok Minnesoty sehrál podobnou kombinaci jako Toronto před první brankou, jen ji nedokázal zúročit v gól!

12:40
    Prosserova tvrdá rána od modré na branku neprošla.

12:09
    Nebezpečně nahození do změti těl skoro dopadlo na Heatleyho hokejku. Útočník Minnesoty pak byl ve skvělé pozici, odkud by se rozhodně dalo srovnat.

11:51

11:21
    Na druhé straně se proti zakončení Bozaka musel činit Kuemper, tentokrát pravým betonem zasáhl.

10:52
    Heatley se krátce po buly natlačil k Reimerovi a jen díky stísněnému prostoru neprotlačil puk za jeho záda.

10:45
    Reimer teď musel až za svou branku, aby ukryl kotouč před nebezpečně dotírajícím Veilleuxem.

10:17
    Koivu před Reimerem nebezpečně tečoval puk, avšak pouze vedle domácí branky.

10:00
    Minnesota je ale nadále živějším týmem a dělá Torontu svým pohybem potíže.

09:30
    Puk za Kuemperovou brankou, Toronto v plném počtu.

09:16
    Fontaine místo střely z lepší pozice ještě hledal spoluhráče a špatně udělal.

08:51
    Další vyhození v podání Toronta, Minnesotě se tato přesilová hra vůbec nedaří.

08:15
    Toronto opět vyhodilo až ke Kuemperovi, jenž kromě gólové situace nemusel nic vážnějšího řešit.

07:42
    Následně se puk v souladu s pravidly ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středu kluziště.

07:35
    Torontu se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

07:30
    Na trestnou lavici za zdržování hry usedl Paul Ranger.

07:08
    Minnesotě při dalším přechodu do útoku chyběla větší přesnost, Cooke od mantinelu pálil velmi nepřesně.

06:40
    Ani jeden z týmů není momentálně schopen dostat puk pod kontrolu.

05:45
    Pro Minnesotu je to o to krutější, že na střely vede 7:1.

05:21
    Toronto opět jen odevzdalo puk do útočného pásma.

05:12

04:24
    Domácí při vyloučení Heatleyho předvedli úžasnou kombinaci, kterou vyšachovali celou Minnesotu. Bolland pak před brankou našel TYLERA BOZAKA, jenž jeho nabídku do poloodkryté branky nemohl odmítnout. Asistence: Dave Bolland, Cody Franson.

04:06
    Minnesota vyhodila až k Reimerovi.

03:59
    Velmi hloupý ofsajd Maple Leafs.

03:47
    Minnesotě začíná oslabení a Toronto se snaží dostat do útočného pásma.

03:30
    Náhle jej ale v rohu kluziště ztratila a hrát tak bude Toronto.

03:15
    Minnesota vyváží puk do útočné třetiny.

03:04
    Přesilovka Minnesoty končí. Na dvě minuty je za sekání vyloučen Dany Heatley, čtyřicet tři vteřin se tak bude hrát 4 na 4.

02:57
    Další obrovský závar na brankovišti, kde se k puku tlačil hlavně Spurgeon, vyřešil zalehnutím všeho před sebou Reimer.

02:48
    Střela Koiva jen těsně minula levou tyč.

02:27
    Pak už se ale Minnesota naplno dostala před Reimera a ten dvakrát musel řešit poměrně složitou situaci na svém brankovišti.

01:52
    Torontu se podařilo dostat puk ze třetiny a skoro ohrozit Kuempera.

01:47
    Brodziak při signalizované výhodě odvedl skvělou práci, po které Fontaine odevzdal puk Torontu. Za držení je vyloučen Jake Gardiner.

01:03
    První střelecký pokus utkání patřil Granlundovi, Reimer nemusel zasahovat.

00:31
    Začíná se zakázaným uvolněním domácích.

00:01

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Rielly, Gardiner, Ranger – Kessel, Bozak, Broll – Lupul, Kadri, Ashton – Leivo, Bolland, Raymond – Orr, McClement, Smith.

Minnesota Wild: Kuemper (Harding) – Brodin, Suter, Spurgeon, Stoner, Prosser, Scandella – Niederreiter, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Heatley – Fontaine, Brodziak, Cooke – Veilleux, Konopka, Mitchell.

Rozhodčí: Pollock, Rehman – Cameron, Driscoll.

Po zranění Niklase Backströma musel do branky jeho náhradník Josh Harding a tato změna Minnesotě prospěla. S Hardingem v brance vyhrála poslední tři utkání a v každém inkasovala pouze jednu branku. V posledním utkání proti Buffalu pak Harding pochytal dvaadvacet střel a společně s Jasonem Pominvillem, jenž využil přesilovou hru k vítězné brance, se stal jedním ze stavebních kamenů úspěchu. "Jsme velmi spokojeni. Dává týmu hodně na ledě i v kabině. Je to hráče, kterého chcete," řekl poté o Pominvillovi trenér Mike Yeo.

Toronto mělo v posledním utkání pořádné štěstí. Ještě jednatřicet vteřin před závěrečnou sirénou třetí třetiny prohrávalo doma s Edmontonem, pak se ale trefil již zmiňovaný Lupul a dotáhl utkání do prodloužení, v němž se Maple Leafs radovali z výhry. "Měli jsme pár výkyvů, které vedly k inkasovaným brankám. Hokej je týmová hra a záleží tak na týmu. Ne všechno musí být pohledné, hlavně když se daří," řekl po utkání James van Riemsdyk, jenž stejně jako Lupul skóroval v onom utkání dvakrát.

Oba týmy se potkávají poprvé od 19. ledna 2012, kdy v Air Canada Centre o vítězství Toronta 4:1 rozhodl třemi góly Joffrey Lupul.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 5. Bozak (Bolland, Franson), 14. Smith (Rielly, Franson), 33. Raymond (Kadri, Rielly), 60. Raymond (Kessel) – 18. Pominville (Koivu, Parise)

Minnesota Wild: Kuemper (33. Harding) – Brodin, Suter, Spurgeon, Stoner, Prosser, Scandella – Niederreiter, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Heatley – Fontaine, Brodziak, Cooke – Veilleux, Konopka, Mitchell

Rozhodca: Pollock, Rehman – Cameron, Driscoll